Restauracja Stara Szkoła

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Zabrze , dzielnice: Osiedle Tadeusza Kotarbińskiego, Maciejów, Centrum Północ
3.3

ul. Grunwaldzka 46 41-819 Zabrze
tel: (32) 273-01-30
typ lokalu: restauracja typ kuchni: rosyjska, śląska, desery, polska, przekąski cena dania głównego: 20 - 40 zł

• ajo87 19 recenzji

16.09.2014, 09:39 napisał:

Pyszny barszcz ukraiński :)

Byłam z siostrą przy okazji Korony Smakosza. Zamówiliśmy barszcz ukraiński, krem z cebuli, fioletowo z kurczaka w sosie estragonowym, z kopytkami oraz buraczkami, wątróbki z cebulka i boczkiem. Zupy pycha, szczególnie rewelacyjny barszcz, jeden z lepszych jakie jadłam. Krem z cebuli też dobry, bardzo syty, aromatyczny, szkoda tylko że zamiast groszku ptysiowego nie podają do kremu jakiś fajnych, własnej roboty grzanek. Dania główne obfite i smaczne. Szczególnie fioletowo w sosie. Dodatki też pyszne, ale szczególnie sos bardzo ciekawy, smakował wyśmienicie. Porcja wątróbki naprawdę solidna, podana z chlebem. Dla miłośników wątróbki na pewno super danie, dla mnie po zjedzeniu połowy porcji smak już był zbyt monotonny. Myślę, że to danie dużo bardziej przypadłoby mi do gustu gdyby było w mniejszej ilości, ale podane z ziemniakami i jakąś surówką. Miejsce ciekawe, ze względu na budynek starej szkoły, jednak wnętrze jakoś specjalnie tych szkolnych akcentów nie posiada (poza kilkoma ławkach w korytarzu), co akurat nie jest problemem, a raczej brak spójności dekoracji we wnętrzu. Ogródek też mógłby być lepiej zagospodarowany i dopieszczony.

Data wizyty w lokalu: 13 września 2014

• Magosia 4 recenzje

14.09.2014, 12:06 napisał:

"Dla mnie - w sam raz"

W Starej Szkole byliśmy i jak zwykle nie zawiedliśmy się z mężem kolejny raz - krem pieczarkowy, rosół, wątróbka, stek - wszystko naprawdę bardzo dobre. Obsługa również, ogródek sympatyczny. Niestety, pierwszy raz zamówiliśmy deser lodowy - i tu się kuchnia nie wysiliła. Lody przeciętne, dodatki - bita śmietana ze sprayu (smak lekko mydlany), z dodatków kilka kawałków owocków i do tego gotowa polewa o smaku podobno czekoladowym. Wszystko podane na dużym płaskim obiadowym talerzu i po zjedzeniu nie było możliwości wybrania części lodów, które się roztopiły. Owszem, na takim talerzu wyglądały ładnie, ale niewygodnie do jedzenia. Poza ty - wszystko OK, także na pewno tam wrócimy nie jeden raz.

Data wizyty w lokalu: wrzesień 2014

• Elzbieta78 21 recenzji

25.09.2011, 19:18 napisał:

Nie nie nie

Wpadliśmy na niedzielny obiad, by przetestować kuchnię i zamówić firmową imprezę.
    Po 10 minutach do stolika podszedł kelner - z informacją, że jeśli pojawiliśmy się na obiedzie, to musimy iść, bo kuchnia jest za bardzo obłożona i nie obsłużą nas. No cóż...Tłumów nie widzieliśmy... No chyba, że cztery stoliki to już paraliż...
    Jedzenia nie oceniam. Wystrój ok.

Data wizyty w lokalu: 25 września 2011

• Ezoteryczny77 3 recenzje

15.01.2012, 12:42 napisał:

Najlepsze jedzenie w Zabrzu

Jedzenie mają na bardzo wysokim poziomie, ceny dosyć wysokie, ale ... warto. Wystrój, ogródek - bardzo przyjemnie. Widać, że się nastawiają głównie na imprezy okolicznościowe, które odbywają się w innej sali, co mimo wszystko nie uchroni nas od tego, że już wtedy jesteśmy traktowani jako klient "gorszej" kategorii, niestety.

• Tailthe 5 recenzji

12.07.2011, 13:51 napisał:

Smaczna, ciekawa

Smaczne jedzenie, ciekawy wystój, bardzo ładny ogródek w lecie. Kuchnia różnorodna, choć przeważa polska. Dania ładnie podane, nie za duże, nie za małe. Jadłam łososia (na dwa sposoby) i był świeży i smaczny. Herbaty podane w PRL-owskich szklankach.
    Minusem jest lokalizacja, bez samochodu nie ma możliwości się tam dostać z Centrum. Restauracja jest mało znana i nie specjalnie się reklamuje - nie rozumiem czemu.

Data wizyty w lokalu: 12 lipca 2011, godz. 13.00

Nowe w okolicy: Zabrze