4.2

ul. Dolnej Wsi 40 44-100 Gliwice
tel: (32) 231-45-29
typ lokalu: restauracja typ kuchni: śląska, polska, regionalna cena dania głównego: 20 - 40 zł
Korona_button_kw3

• xpolx 12 recenzji

22.06.2014, 19:12 napisał:

W tej gospodzie jest gospodarz

Podczas ostatniej wizyty chcieliśmy zamówić placki ziemniaczane z gulaszem wołowym. Niestety kelner poinformował, że skończył się już gulasz. Jednak w tej gospodzie jest gospodarz i od razu zaproponował placki z sosem borowikowym (w karcie z polędwiczką wieprzową). I tak pyszne placki z równie pysznym sosem zagościły na stole. Wizyta bardzo udana i przepyszna.

Choć na placki z gulaszem jeszcze wrócimy.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• GregC 3 recenzje

13.08.2014, 14:43 napisał:

Dobre jedzenie i miła obsługa

Pod Wiązami bywam od kilku miesięcy.
    Jedzenie jest świetnie przyrządzone i podane.
    Obsługa to młodzi ludzie o miłej aparycji, zawsze gotowi pomóc.
    Reagują dosyć szybko, nawet gdy gości jest sporo.

Dobra relacja jakości i wielkości potraw do ich cen (np. stek - 35 zł).

Restauracja posiada dużą klimatyzowaną salę, gustownie zaaranżowaną.
    Oprócz tego, jest ogród restauracyjny z grillem, wśród cyprysów oraz kwiatów.

Ja osobiście odkrywać będę z przyjemnością nowe pozycje z menu (m.in danie tajskie - które, jak mniemam przygotowuje tajska kucharka, którą widziałem przez okno w kuchni od ulicy). :)
    Polecam gorąco.

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• xpolx 12 recenzji

29.03.2014, 21:26 napisał:

Mocny punkt na gastronomicznej mapie Gliwic

Restauracja o dość wysokim poziomie, choć i nie obyło się bez drobnych niedociągnięć.

W pierwszej kolejności wskazać należy, iż w restauracji pretendującej do ligi luksusowych spodziewać można się czekadełka. Niestety, czekać można i nawet trzeba, ale samodzielnie, bo czekadełka jakiegokolwiek i w jakiejkolwiek formie brak. A potrzeba czekadełka istnieje, bo nawet na zupy trzeba czekać i to stosunkowo długo.

Jak już doczekamy się przystawki, to czeka nas sympatyczne zaskoczenia. Porcje są solidne. Potwierdzam - rosół z pierożkami jest przedni, a ilość pierożków zdecydowanie większa niż w większości restauracji. Rosół intensywny, aromatyczny i zupełnie bez tłuszczu, za co duży plus.

Druga zmówiona przez nas zupa, to tzw. danie dnia, czyli zupa tajska. Kryło się pod tym zielone curry ze sporą ilością kurczaka. Moim zdaniem porcja zbyt duża jak na przystawkę (dodatkowo serwowane z porcją ryżu). Propozycja raczej na danie główne i taka jest też jego cena ok. 15,00 zł, czyli adekwatna na budżetową wersję dania głównego. W zupie (lub półpłynnym daniu) spora ilość dodatków w tym kurczaka. Minusem była natomiast spora ilość pokrojonej trawy cytrynowej, która nie została wyciągnięta przed podaniem. Zdecydowanie utrudnia konsumpcję. Dodatkowo obsługa o tym fakcie nie uprzedza, więc potencjalnie jest to także niebezpieczne (można się zadławić twardym kawałkiem). Sama nazwa mogła także uchylać rąbka tajemnicy, iż zupa ta to zielone curry, bo nazwa tajska jest wysoce enigmatyczna.

Dania główne również nie zawiodły, ale i w pełni nie zachwyciły.

Zamówiliśmy stek z polędwicy wołowej z grilowanymi warzywami. Mięso najwyższej jakości. Obsługa nie była jednak w pełni zorientowana w zakresie steków. Kelner najpierw zapomniał zapytać o stopień wysmażenia, a potem o przyniesieniu specjalnego noża, który doniósł później. Sam stek smaczny, ale stopień wysmażenia inny niż zamówiony. I tak ze steka krwistego był stek w wersji midium, czyli średnio wysmażonej. Jednak gdyby oceniać stek midium, to był wykonany poprawnie. Grilowane warzywa smaczne i w odpowiedniej ilości.

Drugim typem była kaczka z karmelizowanymi jabłkami i sosem borówkowo-winnym z kluseczkami. Danie smaczne, jednak pierś chyba pieczona była wcześniej, bo była bardzo mocno wysmażona. Skórka natomiast nie byłą ani wytopiona, ani chrupiąca. Za to spory minus, w tej wersji skórka nie była godna jakiejkolwiek uwagi, aby rozważać, czy ją zjeść. Jabłka karmelizowane i sos świetnie komponowały się z daniem. Mam spore wątpliwości, czy ponownie zdecydowalibyśmy się na zamówienie tej pozycji z menu.

Zamówione do tego kluseczki były najsłabszym punktem programu. Serwowane były lekko wystudzone i dość gumowe. Z domowymi kluseczkami naszych mam i babć nie mogą się równać. Sos pieczeniowy też nie zachwycił, choć nie był zbyt słony, a to już coś.

Ogólne wrażenie pozytywne, choć przed restauracją nadal sporo pracy. Osobiście widzę potencjał i chętnie wrócę, chociażby na rosół z pierożkami.

W menu mogłoby się pojawić także możliwość zakupu całego litra soku czy wody mineralnej w formie karafki lub kartonu, bo ceny napoi zdecydowanie pozostają w dysproporcji z cenami dań.

Tym razem wizyta była bez deseru ze względu na liczone kalorie, może następnym razem. Jedynie skomentować można ograniczoną możliwość wyboru. Wszystkie proponowane desery są bardzo do siebie zbliżone, a jeżeli aura nie sprzyja konsumpcji lodów, to pozostaje tylko jeden.

Data wizyty w lokalu: 15 marca 2014, godz. 15:30

• diana555 1 recenzja

08.09.2014, 16:54 napisał:

Rewelacyjna restauracja!

Byłam klientką Gospody pod Wiązem wielokrotnie i z przyjemnością wracam do tego urokliwego i spokojnego miejsca. Codziennie żywe kwiaty i klimatyczna muzyka, wnętrze bardzo jasne, dopracowane i klimatyzowane co bardzo się ceni w upalne popołudnia ! :) Restauracja zachęca wyśmienitą kuchnią w tym daniami sezonowymi- kurczak w sosie winno-pomidorowym z dodatkiem ryżu- niebo dla podniebienia! Wszystkie dania, które miałam okazję spróbować były przygotowane z wielką precyzją, poza tym to naprawdę duże porcje. Myślę, że każdy jest się w stanie najeść:). W dodatku obsługa jest uprzejma i chętna do pomocy, z tego co zauważyłam to młodzi ludzie, ale wykazują się dużym profesjonalizmem i doświadczeniem w branży. Każdy znajdzie tam dla siebie coś dobrego! To moja ulubiona restauracja, którą mogę z czystym sumieniem polecić :).

Data wizyty w lokalu: wrzesień 2014

• Marcin1122 1 recenzja

07.09.2014, 17:01 napisał:

Rewelacyjne miejsce z pyszną kuchnią

Kilka razy miałem okazję zjeść obiad w Gospodzie pod wiązem i za każdym razem wychodziłem z uśmiechem na twarzy i pełnym brzuchem. Już od samego wejścia witają przemili kelnerzy, a wspaniale urządzone wnętrze i ciepły klimat sprawiają, że chce się wrócić na kolejny obiad. Po otwarciu karty i zapoznaniu się z nią zostałem poinformowany przez kelnera, że oprócz dań w niej zawartych można zamówić także potrawy z menu sezonowego - zupa tajska - przepyszna. Miałem okazję spróbować sałatki z serem camembert z cudownie dobranym sosem, kotleta schabowego na całą patelnie (naprawdę ogromny) oraz tradycyjnego śląskiego obiadu czyli rolady wołowej z kluskami i modrą kapustą. Potrawy jakie dostałem na talerzu naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyły, a ich smak idealnie trafił w moje podniebienie.
    Niewątpliwym atutem restauracji jest ogród. Pewnego piątku udało mi się natrafić na wieczór grillowy z muzyką hiszpańską, który dodatkowo zachęcił mnie do ponownego odwiedzenia Gospody pod wiązem.

Data wizyty w lokalu: 07 września 2014

• Sierra31 1 recenzja

02.09.2014, 14:26 napisał:

Doskonała restauracja pod każdym względem!

Restauracja naprawdę godna polecenia!

Wnętrze dwóch sal gustownie i przytulnie urządzone, w ciepłych barwach. Prócz tego pokaźnych rozmiarów zielony ogród z parkingiem, cieszącym się dużym powodzeniem w miesiącach letnich aż do późnych godzin wieczornych.
    Lokal organizuję ciekawe eventy, prócz tradycyjnych imprez tanecznych od Andrzejek po Karnawał, więc warto śledzić ich stronę.
    Karta menu, mająca wystarczającą ilość dań, mogąca zaspokoić podniebienia przede wszystkim potrawami kuchni śląskiej i polskiej. Z czystym sumieniem mogę polecić rosół z pierożkami mięsnymi, placki ziemniaczane z gulaszem wołowym, polędwiczki wieprzowe w sosie borowikowym czy sałatkę z polędwicą wołową w sosie miodowo-musztardowym. A na deser, cytrynowy serek mascarpone z owocami i kruszonką z ciasta. Dania wyglądają bardzo apetycznie, są odpowiednio przyprawione, a przede wszystkim przygotowywane ze świeżych produktów, przez co smakują wyśmienicie.

Restauracja stopniowo zagłębia się również w smakach kuchni światowej, spotkałam propozycje dań kuchni włoskiej czy tajskiej. Dodatkowo każdego dnia, przygotowywane są potrawy z produktów sezonowych, ostatnio był serwowany bardzo dobry krem pomidorowy z pesto pietruszkowym i parmezanem oraz pierogi z mięsem i szpinakiem.
    Ceny odpowiednie do jakości podawanych potraw i wielkości porcji.
    Od samego wejścia do zakończenia wizyty doskonale dba o gości tamtejsza obsługa, pełna optymizmu, zawsze służąca profesjonalną radą w doborze dań i trunków.

Serdecznie polecam na rodzinny obiad, romantyczną kolację, spotkanie biznesowe czy organizację przyjęcia okolicznościowego!

Data wizyty w lokalu: wrzesień 2014

• Gancza90 3 recenzje

30.04.2014, 13:28 napisał:

Smacznie, miło - polecam!

Byłem na razie tylko raz w Gospodzie, bo wcześniej sala była w pełni zarezerwowana, lecz wracać będę na pewno :).
    Zamówiłem razem z dziewczyną półmisek Wiąz o ile nie pomyliłem nazwy, za 60 zł, niby dla 2-3 osób, lecz jak go otrzymaliśmy to byliśmy przerażeni wielkością, dla 2 osób porcja jest za duża.
    Jedzenie bardzo dobre, jedynie co bym zmienił to sos pieczeniowy dał osobno, bo trochę zmienia smak innych potrwa niż rolada czy kluski do których pasuje wyśmienicie.
    Obsługa miła, nie olewa gościu i uśmiechnięta.
    Wystrój bardzo ładny, jest czysto i bardzo przytulnie.
    Z niecierpliwością czekam na kolejną wizytę w Gospodzie pod Wiązem i polecam ją serdecznie!

Data wizyty w lokalu: kwiecień 2014

• diorek 8 recenzji

16.12.2013, 14:02 napisał:

Bardzo się zawiodłam

Wczoraj byliśmy u Państwa na chrzcinach i jedzenie nie powaliło... bardzo się zawiodłam... Barszcz został podany zimny, kołduny były suche, reszta jedzenia też nie była smaczna :(. Szkoda, bo jak byliśmy w lecie w niedzielę na obiedzie, jedzenie było przepyszne, może kucharz się zmienił? Wtedy było czuć, że jedzenie jest domowe, a teraz nic nie było smacznego w całym obiedzie. Bardzo duży minus :(.

Data wizyty w lokalu: 15 grudnia 2013

Odpowiedź restauracji

Jako właściciel restauracji chciałabym wyjaśnić zamieszczoną opinię. Podczas trwania uroczystości kelnerzy byli w stałym kontakcie z organizatorem, który nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń. Po otrzymaniu wiadomości sms z uwagami, próbowaliśmy się z Państwem skontaktować, aby rozwiązać zaistniałą sytuację, jednak bezskutecznie. Takie sytuacje się nie zdarzają w naszym lokalu, więc jest nam przykro, że nie mogliśmy wyjaśnić tego osobiście.

Data nadesłania odpowiedzi: 16.12.2013, 16:48
  • evii 8 recenzji

27.11.2013, 17:16 napisał:

Niezwykle klimatyczne miejsce

Nie spodziewałam się, że Gospoda pod Wiązem to taka miła restauracja. Przepiękny wystrój, miła atmosfera i przede wszystkim pyszne jedzenie. Byłam tam już dwa razy i na pewno będę stałą klientką. Rosół z kluseczkami mięsnymi to dla mnie powrót do dzieciństwa (taki rosół z kołdunami robiła mama mojej koleżanki ) i przez wiele lat szukałam tego smaku, nawet na Ukrainie, niestety bezskuteczne. I właśnie w Gospodzie go znalazłam, smakuje tak samo rewelacyjnie jak ten z przed lat. Pyszna sałatka z serem camembert, pyszna polędwica. Ostatnio jako danie dnia była wołowina po tajsku - też bardzo dobra, ale dla osób, które lubią pikantne jedzenie.

Data wizyty w lokalu: 19 listopada 2013

• mir66 1 recenzja

03.04.2014, 22:20 napisał:

Super lokal

Wybraliśmy się na niedzielny obiad zachęceni przez znajomych. Było tłocznie, ale miło
    zamówiliśmy królika i schabowego.
    Jesteśmy pod wrażeniem, ponieważ dawno tak dobrego królika nie jadłam, to samo schabowy- gigant, super.
    Gorzej z obsługą nie do końca zorientowani, ale wystrój bardzo ładny polecamy i na pewno wrócimy.

Data wizyty w lokalu: 23 marca 2014

Nowe w okolicy: Gliwice