KraszKebab

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Poznań , dzielnica: Jeżyce
3.7

ul. Kraszewskiego 9b 60-501 Poznań menu
tel: 696-233-359
typ lokalu: bistro typ kuchni: turecka, ormiańska, kebab cena dania głównego: poniżej 20 zł

Lubisz to miejsce? Powiedz właścicielowi, żeby zgłosił się do Korony Smakosza wyślij

• pechowawlkp 58 recenzji

13.01.2014, 12:32 napisał:

Triumf dwóch braci

KraszKebab podbija serca i podniebienia już od dawna. W opinii osób, które miały okazję tam jeść najlepszy lub jeden z najlepszych kebabów w Poznaniu.
    Pod tymi opiniami również chętnie się podpiszę. Dla mnie kebab to kebab i w Polsce raczej mnie nie zaskoczy smakiem jednak ważne, by podchodzić do niego z szacunkiem.
    Ten szacunek dla kebabu, a tym samym dla swoich klientów z pewnością ma dwóch braci Grudzińskich (tak, tak, synowie aktora Michała Grudzińskiego).
    Pyszne jedzenie, świeże sosy ziołowy, koperkowy, czosnkowy, pikantny, słodko-kwaśny i rewelacyjne dodatki, świeże chrupiące sałaty, kapusty, jalapeno, różnego rodzaju ogórki, pomidory, świeża i prażona cebulka, feta, mięta i zioła, różne rodzaje pieczywa i ciast, chipotle, raj dla preferujących ostre smaki kebabożerców.
    Wszystko to można dowolnie łączyć we własną kompozycję.
    Szkoda tylko, że lokal jest zamknięty w niedziele.
    Serdecznie polecam!

• Teresa2011 10 recenzji

18.01.2014, 14:10 napisał:

Ko-nie-cznie!

Ludzie! Jeśli nie byliście jeszcze w KraszKebabie, to nie wiecie, co tracicie!

Ten mikroskopijny zakątek w samym sercu Jeżyc potwierdza zasadę, że lokal prowadzony z sercem zyska szybko popularność i zawsze będzie mógł liczyć na stałych bywalców.

Tortille są w dwóch wersjach smakowych, mięso jest świeżo ścinane z rożna, dodatki są tak świeże, że aż trzeszczą w zębach. Najbardziej wytrwałym polecam sos spod lady (czerwony, wyjątkowo ostry). Jest do wyboru feta, jalapeno, kruchutka sałata, cebulka prażona... Ach!

Jedyny problem to rozmiar lokalu (mieści się w nim w zasadzie tylko lada i miejsce do przygotowywania potraw) - zanim dojdę do domu, moja tortilla jest już lekko zimnawa, a w zasadzie nie da rady zjeść zamówionego jedzenia na miejscu.

KraszKebabie! Wynajmuj większy lokal! Będę u Was codziennie!

Data wizyty w lokalu: 13 stycznia 2014

• pillage 49 recenzji

07.06.2013, 20:19 napisał:

Smaczny kącik dla wyżeraczy

Kiedy wieczorem zaburczy w brzuchu, Kraszkebab to najlepsza opcja na szybką przekąskę. Żywą wizytówką jest właściciel, który zarazem stoi za ladą, mistrz luzu i optymizmu. Cieszy fakt, że na jesieni ruszy wersja poszerzona lokalu oraz będzie jagnięcina!

Można by narzekać, że bułka do kebabu niedobra jak w całej Polsce - dlatego polecam tortille, że mięso nie jest na świeżo skrawane, ale i tak jest pyszne, świeże domowe sosy, chrupiące sałaty, lista dodatków jest długa od papryczek po fetę (szkoda, że z mleka krowiego), widać, że właściciel ma ochotę się rozwijać i My mu w tym czasie kibicujemy, porcje konkretne.

• Zoso 2 recenzje

04.05.2014, 16:56 napisał:

Genialny kebab

Jak dla mnie jest to najlepszy kebab w Poznaniu. Zazwyczaj zamawiam tortille dużą - idealna porcja dla głodnej osoby, czasem nie daję rady tego wszamać. Zawsze świeże mięso (dużo mięsa w każdym kęsie) świeże warzywa (tak warzywa, a nie jakaś kapucha), ser feta, papryczki cudo ;]. Ciasto to temat na kolejny post do wyboru mamy pomidorowo-chili, bazyliowe oraz zwykłe, wszystkie są genialne. Sosy, które sami robią idealnie komponują się z mięsem (ostry na papryczkach wędzonych to mały zabójca;).
    Obsługa lokalu sprawia, że chcesz tam wracać, uśmiechnięci u przyjaźni zawsze pomagają niezdecydowanym i najważniejsze nie ma fochów jak to bywa w innych kebabowniach w centrum.

Data wizyty w lokalu: 29 kwietnia 2014

• ZjedzOne 4 recenzje

17.04.2014, 14:51 napisał:

Smacznie i świeżo

W tym lokalu podają wyśmienite kebaby, moim zdaniem najlepsze w Poznaniu.
    Wszystkie składniki świeże i pachnące. Menu nie jest zbyt rozbudowane i dlatego
    wszystko bardzo dobre, cena idzie w parze z jakością. Lokal dosyć mały jak na ilość osób go odwiedzających. Warzywa smaczne, świeże do wyboru pomidorki, ogórki, cebulka świeża i prażona, ser feta, sałata, kapusta czerwona, papryczki jalapeno. Sosy robione z naturalnych składników na bazie oryginalnego tureckiego jogurtu biją na głowę inne, które było mi dane smakować w naszym mieście. W szczególności polecam ziołowy i pikantny z wędzonych papryczek. Oczywiście szeroki wachlarz pieczywa od bułki do kebabu przez tortille smakowe (bazyliowa, pomidorowa-chilli) do naprawdę smacznych tj. pita arabska, która przed podaniem jest grillowana, pita grecka...
    :) Daniami z tego lokalu zawsze zajadam się ze smakiem!!

Data wizyty w lokalu: 17 kwietnia 2014, godz. 12:45

• jedzeniemojapasja 2 recenzje

07.05.2014, 12:18 napisał:

Znakomity

Nie jestem zwolennikiem kebabów, i średnio za nimi przepadam, ale kiedy spróbowałam Krasza nie mogę się mu oprzeć!
    Mięsko jest bardzo dobre, świeże warzywa, sosy widać, że sami robią.
    Duże urozmaicenie w pieczywie, w którym ma być podany kebab.

Odejmuję gwiazdkę za obsługę, z racji nowej pracownicy, która całkowicie inaczej podaje tortille lub cokolwiek niż reszta, daje mniej sosów i ogólnie wszystkiego mniej... oraz zawija te tortille tak, że nie wiadomo z której strony rozwinąć.

Czekam na rozbudowę lokalu bo jest malutki, ale też ma to swój urok.

Mały minus:
    - szkoda, że nie jest otwarty w niedziele.

Bardzo polecam!

Data wizyty w lokalu: 07 maja 2014

• pola01 5 recenzji

12.04.2013, 13:49 napisał:

Najlepszy kebab w poznaniu

W moim życiu odwiedziłam już wiele kebabowni, ale ta podbiła moje serce. Wraz z moją rodziną jesteśmy fanami tej knajpki. Jedzenie przepyszne. Szczególnie polecam Lawasz, którego nigdzie indziej nie znajdzie się w Poznaniu (cena 20 zł, ale porcja ogromna - spokojnie można wziąć jeden na dwóch średnio głodnych ludzi). Pyszna jest również pita arabska - chrupiący pieróg wypełniony warzywami i mięsem. Ostatnio pojawił się w menu mój ulubiony deser, czyli baklawa. Dla mnie idealne zakończenie kebabowego posiłku.
    Kebab z Kraszkebaba wyróżnia możliwość własnego komponowania dodatków. Ile byśmy sosów i dodatków nie wybrali, wszystko jest w podstawowej cenie. Do wyboru jest kilka sosów robionych na bazie jogurtu: ziołowy, koperkowy, czosnkowy, pikantny, słodko-kwaśny. Wszystkie robione przez zawodowego kucharza, a nie z wiaderka z Macro. Do tego dodatki: jalapenio, sałata, pomidor ze świeżym ogórkiem, czerwona kapusta, świeża cebula, prażona cebulka, feta, mięta, chipotle i wiele innych ostrych sosików. Każdy sam może sobie skomponować swoje "niebo w gębie" w zależności od tego co lubi.
    Oprócz pysznego jedzenia w Kraszkebabie jest bardzo miła obsługa, z którą zawsze można miło porozmawiać o wszystkim. To prawdziwi pasjonaci kebabu.
    Do szczęścia brakuje mi tylko wiecej miejsca na postawienie np. dwóch - trzech stoliczków do jedzenia na miejscu. Na obecnych stołkach barowych jest trochę niewygodnie, szczególnie jak jest się w kilka osób.

Data wizyty w lokalu: 11 kwietnia 2013

• kpreiss6 103 recenzje

27.04.2012, 15:08 napisał:

Dobry kebab na Jeżycach

Jak w tytule, zwłaszcza turecki jest bardzo smaczny. Sporo różnych surówek, wiele sosów do wyboru, porcje naprawdę solidne za niewygórowaną cenę. Ruch mają niesamowity, wiekszość osób bierze na wynos jako że lokalik jest skromnych rozmiarów, obsługa miła i uśmiechnięta, nie mam nic do zarzucenia. Stołują się tam zarówno studenci, jak i lokalni biznesmeni, budowlańcy itp. itd., wszyscy najwidoczniej zdążyli poznać się na daniach serwowanych w tym miejscu. I prawidłowo, ponieważ KraszKebab ewidentnie wybija się z całej masy podobnych do siebie i bardzo przeciętnych kebabowni. Ładna fototapeta przedstawiająca ulice Kraszewskiego na ścianie :).

Data wizyty w lokalu: 13 kwietnia 2012, godz. 14:00

• makemymind 19 recenzji

16.10.2012, 14:02 napisał:

W moim TOP 3 w Poznaniu

W Kraszkebabie byłem już wielokrotnie. Jeśli chodzi o Poznań, rewelacja. Mięso bardzo w porządku, warzywa świeże plus parę dodatków, których na próżno szukać w innych kebabach (jalapeno, feta, mięta, sos z wędzonych papryczek etc) Również odniosłem wrażenie, że same tortille i ciasto do nich są smaczniejsze niż pozostałe, typowe placki do tortilli.

Smaczny i duży wybór sosów też na plus.

Kraszkebab to z całą pewnością moje mocne TOP 3 kebabów w Poznaniu.
    Gdyby porcje były trochę większe + trochę więcej mięsa – numer 1.

• Litoslav 28 recenzji

15.07.2012, 11:49 napisał:

Kebabowy liberalizm

Z Kraszkebaba wyszedłem rozpromieniony.

Nic dziwnego, w końcu w przypadku kebsa w bułce mięso zostaje na koniec. Choć co do samego mięska, jeden zarzut: za mało przypieczone. Nie to co bułka - nie za miękka, nie za twarda, idealnie chrupiąca, a mimo to ani trochę nieprzypalona.

To, co najbardziej podobało mi się w Kraszkebabie, to wolność przy dobieraniu sosów i składników. Że tak powiem: kebabowy liberalizm, który pokochałaby nawet konserwatywna świnia. Sosów było pięć - jako osoba przyzwyczajona do gorzowskich standardów (zawężających wybór sosów do "łagodnego", "ostrego" i - ewentualnie - "mieszanego", czyli trochę tego pierwszego, trochę tego drugiego) przecierałem oczy ze zdumienia. Czosnkowy jeszcze się spotykało, ale ziołowy i słodko-kwaśny? Wziąłem ostry (rzeczywiście pikantny, choć bez nie-wiadomo-jak-wielkiej mocy) i słodko-kwaśny. Combo breaker, idealne połączenie.

Co do składników: ile to razy zdarzało się, że wyrzucało się kebaba do śmietnika ze względu na zbyt dużą ilość cebuli lub innego pora? W Kraszkebabie wybierasz sobie, co chcesz, a czego nie. W dodatku, zamawiając nie musisz zaznaczać, że nie chcesz tego, tego i tego. Miła obsługa zapyta z czym sobie życzysz. I tak powinno być w każdym kebabie. Z fajniejszych rzeczy, które wylądowały w mojej bule, wymieniłbym przede wszystkim ser feta i papryczki jalapeno (znów ostre, acz niewypalające gardła).

Kultura, obsługa, kebabowy liberalizm, kebab ze smakiem. Najlepszy kebab w mieście Poznań. Jeśli ktoś uważa inaczej niech poda miejsce, gdzie dorwę smaczniejszy - w nowym roku akademickim sprawdzę na pewno.

Nowe w okolicy: Poznań