Karczma U Stacha

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Zawiercie
2.8

ul. Paderewskiego 114 42-400 Zawiercie
tel: (32) 671-53-56
typ lokalu: karczma typ kuchni: ryby i owoce morza, polska, pierogi cena dania głównego: 20 - 40 zł

• gliwice999 8 recenzji

20.10.2013, 15:46 napisał:

Nie wszystko złoto, co się świeci...

Lokal z zewnątrz prezentuje się całkiem przyjemnie i okazale. Niestety, obsługa, jakość i atmosfera nie oddają zewnętrznego oblicza. Wpadliśmy z rodziną na popołudniową kawę i deser, niestety to, co otrzymaliśmy, dalekie było od deseru, a i jakość obsługi pozostawiała wiele do życzenia. Generalnie czuliśmy się jak intruzi, którzy komuś przeszkadzają w spokojnym dniu. Na twarzy obsługi zero jakiegokolwiek uśmiechu czy pozytywnego podejścia do klienta. Zamówiliśmy szarlotkę otrzymaliśmy do zjedzenia coś gumowego przegrzanego prawdopodobnie w mikroweli, za to z pełnym dodatkiem owoców, bitej śmietany oraz wszystkiego, co miało ukryć niedoskonałości głównej potrawy... Byliśmy raz i nigdy więcej nie zawitamy...

Data wizyty w lokalu: 19 października 2013, godz. 17:00

• aga1133 4 recenzje

20.07.2013, 22:16 napisał:

Przyjemna karczma, świeże posiłki, polecam lokalny browar

Wystrój jak kto lubi, dla mnie to bardzo przyjemna karczma (namiastka knajpy góralskiej)
    Potrawy świeże, co zasługuje na duży plus i do tego naprawdę solidne porcje (no może za wyjątkiem rolady).
    Najlepsze pierogi, jakie do tej pory jadłam (polecam z mięsem - cienkie ciasto, dużo mięsa, nie sposób wyjść po nich głodnym), delikatny sznycel drobiowy z sałatką (konkretna i naprawdę smaczna porcja), opiekane ziemniaczki no i oczywiście lokalny browar, który dodatkowo można kupić na wynos także w swojej butelce.
    Do lokalu z chęcią wracam od dłuższego czasu i zdecydowanie polecam tak na niedzielne obiady, jaki i mały wypad w tygodniu na pierogi oraz małe piwko...

• kaz128 6 recenzji

05.05.2013, 11:32 napisał:

Ciężkie jadło

Najlepszym opisem będzie słowo "ciężkie" - odnosi się i do wyglądu i do jedzenia. Lokal jakby w grocie, albo jamie - ciemno. Wystrój surowy.
    Jedzenie bardzo przeciętne, typowo Polskie dania obarczone swoim ciężarem gatunkowym, ale tutaj dodatkowo jeszcze dociążone, dosolone i dotłuszczone.
    Ceny na pierwszy rzut oka OK, ale trzeba uważać na dodatkowe pozycje typu ziemniaki czy surówka - za dwie osoby, dwa dania 75 zł.

• adas12000 6 recenzji

03.03.2013, 19:52 napisał:

Jedzenie ok - polecam

Można dobrze tu zjeść - to na pewno, cennik przeciętny, ale raczej nie wygórowane ceny, wystrój taki sobie, raczej czysto :). Obsługa miła, byliśmy kilka razy - jedzenie bez zastrzeżeń - polecam sałatki.

• Edycioreczek 13 recenzji

09.11.2012, 13:44 napisał:

Pyszne pierogi!!

Lokal naprawdę wyjątkowy przypomina zamek, w środku naprawdę przepięknie, jedząc tam człowiek naprawdę czuję się jakby był w prawdziwym zamku. Zamówiliśmy pierogi z mięsem oraz kapustą i grzybami, pierogi przepyszne, dobrze doprawione i farszu naprawdę dużo, co rzadko zdarza się w pierogach, zachwyciło mnie to, że sami posiadają swój własny browar, piwo jasne oraz mocne polecam!! Jeździmy tam co 2 tygodnie na pierogi i za każdym razem smakują nam tak samo!!

Data wizyty w lokalu: 07 listopada 2012, godz. 15:00

• Karolllina 42 recenzje

04.06.2012, 20:37 napisał:

Polecam!

Budynek jak i wnętrze świetne, w środku wspaniały klimat. Zaglądam tam co jakiś czas na pierogi, jadłam z mięsem, ruskie oraz z kapustą i grzybami wszystkie pyszne, domowej roboty. Do tego uwielbiam piwo z tamtejszego browaru, szczególnie polecam Mocne.

Data wizyty w lokalu: 20 maja 2012

• jajnick 914 recenzji

15.02.2011, 22:43 napisał:

Nie polecam

Przejezdnych przyciąga oryginalna budowla przypominająca zamek Gargamela. W każdym bądź razie jest to jakiś styl "przedromański". Co do wystroju lokalu - tak podejrzewam - zdania będą skrajnie zróżnicowane. Zapewne jednym spodobają się bardzo oryginalne wnętrza, inni powiedzą, że kicz. Trzeba jednak przyznać, że urządzenie wnętrz kosztowało wiele wysiłku i środków.
    Jedzenie dają tam jednak kiepskie. Zupy (pomidorowa, barszcz) zakwaszane jakimś octem, niesmaczne. Gęsie żołądki także bez smaku. Ugotowano je w wodzie, zamrożono, a później rozmrożono i następnie podano kładąc przy nich plasterek pomarańczy... Bez żadnego sosu. Pierogi ruskie ogromne. Farsz tłusty. W farszu sporej wielkości kawałki boczku. W sumie jednak te pierogi i tak były najlepsze ze wszystkich dań, jakie zamawialiśmy.
    Ceny wysokie. Za wysokie. Na klienta czeka wiele pułapek cenowych. Herbata (tzn. kubek ciepłej wody + saszetka herbaty) kosztuje 5 zł. Oddzielnie trzeba zapłacić za kawałeczek cytryny (1 zł). Napoje gazowane jedynie w buteleczkach 200 ml. Dorosły człowiek musi kupić co najmniej dwie do obiadu. Atrakcją lokalu jest piwo ważone na miejscu. Nie jest złe.

Data wizyty w lokalu: 14 lutego 2011

Nowe w okolicy: Zawiercie