Swojskie Jadło

gdzie jesteś? województwo: dolnośląskie miejscowość: Wrocław , dzielnica: Fabryczna

ul. Stanisławowska 103 54-611 Wrocław
tel: (71) 349-28-15
typ lokalu: bar, restauracja typ kuchni: polska, staropolska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• R.Kamiot79 37 recenzji

05.03.2013, 15:25 napisał:

Po prostu średnia

W Swojskim Jadło byłem ze znajomymi. Moje wrażenia: wszystkie główne dania były zimne, żurek z jajkiem bez smaku jakbym pił zwykłą wodę z jajkiem, placek z gulaszem ciężko było wyłowić jakiś kawałek mięsa, a jak już się trafił to był tak twardy, że nie dało się tego zjeść. Polędwiczki ze szparagami fajnie podane, sporo porcja,ale też zimna, sznycel szwajcarski strasznie twardy i suchy. Mimo dwukrotnego domawiania napoju nie został nam podany. Za to pieczarki panierowane świetne! Obsługa na pozór miła, ale tylko na pozór. W rzeczywistości nie chciało jej się przychodzić do stolika, za to z daleka obserwowała jak wiele nam pozostało jeszcze do zjedzenia, jakby czyhała aż sobie pójdziemy. No ale być może mieli gorszy dzień, cóż zdarza się. Ogólnie ceny w miarę, ale jedzenie... nie za dobre. Za to bardzo przyjemny wystrój wnętrza gospody. Szkoda, że niezbyt współgra ono z jakością potraw. Mimo wszystko polecam, może Wasze wrażenia będą lepsze.

• asus666 8 recenzji

28.06.2012, 01:49 napisał:

Bar poniżej oczekiwań

Wchodząc do lokalu nie oczekiwałem superlatyw. Zamówiłem schab z masłem czosnkowym z frytkami oraz bukietem surówek. Kotlet był bardzo twardy i niedoprawiony, frytki dosoliłem osobiście, surówki również były bez smaku na szczęście też doprawiłem samemu. Ogólnie wizyta nieudana.

• MRMR 4 recenzje

03.08.2011, 15:39 napisał:

Słabiutko

Zatrzymałem się tam zupełnie przypadkiem, będąc w tym rejonie miasta - aby coś zjeść na szybko. Niestety żałuję tego "przypadku": jedzenie w "Swojskim Jadle" jest bowiem fatalne... Poziom kulinarny niczym w barze z czasów PRL: potrawy niesmaczne, a w dodatku niektóre otrzymane dania były na wpół zimne. Na wstępie zamówiłem barszcz z kołdunami - zarówno barszcz jak i kołduny ledwo zjadliwe. Zwłaszcza barszcz, który przypominał w smaku zupkę z proszku... Niezbyt ciepły, za to mocno przesolony, sam smak barszczu płaski, daleki od klasycznego wzorca. Na drugie danie zamówiłem polędwiczki ze szparagami. Tu porażka była jeszcze większa, polędwiczki twarde jak podeszwa, również pozbawione smaku, szparagi niestety ze słoika (a był jeszcze sezon), cienkie, słone, rozgotowane. A do tego sos – o smaku niemożliwym do identyfikacji. Wszystko razem było w dodatku zimne. Danie reklamowałem i zwróciłem do kuchni prawie nietknięte, a kelnerka poleciła mi łososia (jak zrozumiałem z grilla). Niestety, po 15 minutach otrzymałem mrożoną panierowaną kostkę z grubą warstwą panierki, maksymalnie nasączoną tłuszczem i „łososiopodobną” zawartością.
    Być może „Swojskie Jadło” oferuje dobre pierogi, naleśniki i placki ziemniaczane, ale tych dań typowo barowych nie próbowałem. Danie „restauracyjne” niestety bardzo słabe.
    Jedyne plusy: miejsce jest tanie jak barszcz, a obsługa dość miła.
    Jednak jeżeli ktoś pragnie spożyć coś smacznego, powinien szukać gdzie indziej...

• artoo2000 4 recenzje

05.02.2011, 16:25 napisał:

Pysznie jak u mamy

Polecam wszystkim lubiącym tradycyjną polską kuchnię.
    Porcje są solidne, świetnie przyrządzone, a przede wszystkim ze świeżych produktów. O początku powstania lokalu zamawiamy na wynos i jeszcze nigdy nie zdarzył się jakikolwiek problem (może z wyjątkiem czasu oczekiwania, gdy zamawiamy w okolicach godz. 15, ale trudno się dziwić ze względu na wrocławskie korki). Dostawa zawsze zgodna z zamówieniem, gorące dania i przemiła pani "dostawczyni".
    Polecam wszystkim z czystym sumieniem.

• ixdude 2 recenzje

12.02.2011, 22:43 napisał:

Świetne domowe dania

Restauracja idealnie trafiła w moje gusta smakowe jak i walory estetyczne serwowanych dań. Są to dania dość klasyczne i domowe, jednakże poszczególne elementy są dobierane na tyle dobrze, że cała kompozycja pasuje do siebie idealnie. W niniejszym barze (nie mylić z restauracją należącą do tej samej firmy) można dania spożyć zarówno na miejscu jak i zamówić na wynos. Jednakże w lokalu znajdują się raptem 4 stoliki. Na samo zamówienie nie czeka się długo i dojeżdża jeszcze ciepłe. Nie jestem w stanie nic zarzucić tejże placówce gastronomicznej. Sama obsługa jest profesjonalna i rzeczowa, nie wciska nic na siłę. Polecam wszystkim którzy nie mają czasu lub ochoty na obiadki domowe.

Polecam szczególnie polędwiczki ze szparagami oraz placek węgierski. "Kotlecisko" też jest bardzo pyszne, ale to zwykły schabowy.

Data wizyty w lokalu: 15 grudnia 2010, godz. 13:00

• manilla 1 recenzja

31.03.2011, 15:42 napisał:

Smakowite, domowe jedzenie

Byłam w barze "Swojskie Jadło " z moimi córeczkami na pierogach ruskich ze śmietaną. Przepysznie. Pierogi jak w domu. Farsz składający się zarówno z ziemniaków jak i sera, a nie samych ziemniaków i odrobiny sera. Duże porcje za niewielką cenę. Naprawdę można się najeść. Atmosfera bardzo miła, czas oczekiwania na jedzenie przyzwoity (ale to oczywiste, że trzeba poczekać, ponieważ jedzenie nie jest podgrzewane w mikrofali). Polecam.

Nowe w okolicy: Wrocław