Pizzeria Pod Paragrafem (zamknięte)

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Katowice , dzielnica: Śródmieście
2.7

ul. Andrzeja 21 40-061 Katowice (naprzeciw sądu)
tel: (32) 608-63-68
typ lokalu: pizzeria, restauracja typ kuchni: pizza, desery, włoska, sałatki cena dania głównego: poniżej 20 zł

Lubisz to miejsce? Powiedz właścicielowi, żeby zgłosił się do Korony Smakosza wyślij

• esh1111 1 recenzja

14.04.2013, 20:44 napisał:

Nie polecam!

Kupiliśmy z groupona kupon zniżkowy na 2 dowolne pizze lub 2 dowolne makarony. Na dzień dobry w lokalu powitał nas RYBI zapach. Kelner niewykwalifikowany (zamówiliśmy tagliatelle, zapytał, który to rodzaj pizzy). Na pizzy bardzo bardzo mało składników. Makaron mimo że zamówiony z kurczakiem został podany z szynką. W lokalu było bardzo zimno. Nie polecam.

• Jedzer_Gastronauta 1 recenzja

27.03.2013, 16:29 napisał:

Zdecydowanie nie polecam!

Skorzystałem z grouponu na dwie pizze w tym lokalu i całe szczęście. Cena po zniżce i tak była dużo zawyżona. Po pierwsze zamówiłem jedzenie w lokalu na konkretną godzinę i jak przyszedłem dopiero zaczęto przygotowywać więc czekałem dodatkowe 20 minut. Po drugie wystrój beznadziejny i zimno. Po trzecie i co najważniejsze - pizza to wysuszone kawałki przypalonego ciasta bez sosu i ze śladowymi ilościami składników. Nie dostałem nawet tych składników, które zamawiałem, więc zamiast szynki parmeńskiej, sera ricotty, mozzareli i sosu pomidorowego, dostałem przypalone ciasto z serem żółtym i do tego ketchup. Ceny w menu są kosmiczne, a na obrazkach wszystko wygląda pięknie i apetycznie, ponadto sprawia wrażenie prawdziwej włoskiej kuchni. Fatalnie. Nikomu nie polecam tej pseudopizzerii nawet z grouponem.

Data wizyty w lokalu: 27 marca 2013

• malwa44 28 recenzji

25.01.2012, 21:45 napisał:

45 minut czekania!

Mała knajpka, trochę ciemno (brązowe ściany nieco przytłaczają). Niesmaczne przystawki. Grzankowe wariacje, czyli chrupiące grzanki z masą z gorgonzoli, miodu i musztardy - brzmią ciekawie i nic więcej (jedna grzanka z miodem i musztardą, jedna z gorgonzolą i orzechami, których nijak się tam dopatrzeć i trzecia z oliwkami i sokiem z cytryny - zdecydowanie najgorsza).
    Dania główne, które jedliśmy były świeże i w miarę smaczne (kurczak z farszem grzybowym faktycznie smakował jak z rosołu, ale nie przeszkadzało mi to, do tego ziemniaki zapiekane + surówka).
    Na popitkę grzane piwo (całkiem dobre) + herbata i rachunek za zwyczajny obiad dla 2 osób wyniósł 90 zł. Drogo i nie warto. Zwłaszcza, że byliśmy wygłodniali i na dania czekaliśmy ponad 40 minut (!) i byliśmy bliscy opuszczenia lokalu co niejednokrotnie sygnalizowaliśmy (szczególnie po słabych przystawkach), ale donieśli piwo i jakoś dotrwaliśmy. Tłumaczenia, że wszystko trwa tak długo, bo jest przygotowywane ze świeżych składników jakoś nas nie przekonywały...
    Może pizze mają lepszą, a na pewno sprawniej ją podają. W trakcie naszego czekania przyszło 3 klientów, zamówili pizze, zjedli i wyszli, a my nadal czekaliśmy... Nigdy więcej.

• maloznanyznawca 2 recenzje

07.08.2012, 12:44 napisał:

Zdecydowanie nie!

Byłem tam z moją rodzinka już kilka razy, ale zdecydowanie już tam nie zawitam. Przede wszystkim wystrój! Pierwszy raz spotykam się z papierem na suficie (widać nie stać na remont właścicieli) w lokalu jest za ciemno i stanowczo za mało miejsca między stolikami. Obsługa tez jest pod znakiem zapytania tylko jedna z pań jest przesympatyczna zawsze wie, co polecić żebym nie musiał czekać 50 min na makaron?! Natomiast jeśli chodzi o Pana, który tam obsługuje, nie to, że śmierdzi papierosami, to dodatkowo na siłę próbuje mi wcisnąć coś, na co nie mam ochoty, a wiadomo poleca się to co nie chce zejść... Natomiast druga kelnerka jest chyba od niedawna bardzo wstydliwa. Ta restauracja ma szanse istnieć gdyby zrobili ją pod ludzi, który nie mają za wiele czasu i pieniędzy, a nie na siłę ekskluzywną... Co do jedzenia to nie narzekam bardzo mi smakuje, ale nie za taką cenę!

• abc_kris 3 recenzje

30.05.2012, 13:46 napisał:

Dobra knajpka na 1h przed odjazdem pociągu

Byłem już tam 3 razy. Generalnie, to nie jest knajpka na sympatyczny wypad z żoną na kolację. Raczej znakomita alternatywa dla fast-fooda. Niestety, na dania czeka się zbyt długo (ponoć wszystko jest robione na bieżąco?).
    Obsługa jest do poprawy. Na pytanie: "co pani poleca?" - widzimy jedynie wielki znak zapytania na twarzy kelnerki :). Jak poleciła lasagnę, to za chwilę się okazało, że już jej nie ma :).
    Ja tam wchodzę przy okazji wizyt w Katowicach na wariacje szpinakowe - zupa, a później jakiś makaron. I jest OK.

• martinez 6 recenzji

13.01.2012, 13:08 napisał:

Odradzam!

Napiszę w kilku słowach: trzymajcie się z daleka! "restauracja", a właściwie mała jadłodajnia w piwnicach. Sałatka z grillowanym kurczakiem oznaczała 40 minut czekania i w rezultacie liście sałaty, kurczaka smakującego jak z rosołu (grill? w życiu!) i uwaga... śmietanę. Zostawiłem całą porcję. Zdecydowanie NIE!

• emilek 3 recenzje

14.01.2012, 23:49 napisał:

Super makarony i pizza

Byliśmy z żoneczką na lasagne po bolońsku (19 zł) oraz sałatce z boczkiem i grzankami (14 zł), wszystko przepyszne, sos do sałatki tak dobry, że żoneczka wzięła na wynos. Przemiła obsługa. Wystrój również sympatyczny. Wyszliśmy bardzo zadowoleni i zapłaciliśmy niedużo. Możemy polecić i na pewno wrócimy.

Data wizyty w lokalu: 12 stycznia 2012, godz. 12.00

• anekkowal 2 recenzje

01.02.2012, 13:58 napisał:

Smacznie i nie tak drogo

Sałatka z kurczakiem i filetowanymi cytrusami polana musem owocowym... miodzio!!! Danie palce lizać. Dla dwóch osób z winem rachunek 70 zł. Nie tanio nie drogo, ale najeść się można, choć danie typu light. Drożej niż w zeszłym roku, ale co się dziwić skoro wszystko drożeje.

Kiedyś też zamawialiśmy sałatki do firmy w dostawie i zawsze był jogurt naturalny (nie żadna śmietana!), ale teraz widzę, że robią różne dressingi.

• kriskat 29 recenzji

15.05.2011, 16:26 napisał:

Całkiem przyzwoicie...

Pizza smaczna, na bardzo cienkim cieście, ale to nawet lepiej, nie ma problemów z dojedzeniem :). Nie wiem czy są opcje grubości ciasta, nie pytałem. Lokalik mały, chyba niedawno odnowiony, stoliki dosyć blisko siebie i przy większej frekwencji obawiam się, że może być problem z ciasnotą... Co do cen - ceny przy dużej konkurencji niemal się z unifikowały i wszędzie w pizzeriach są zbliżone za podobną wielkość pizzy - nie inaczej jest tutaj - ceny przeciętne...

Data wizyty w lokalu: 15 maja 2011, godz. 13:30

• opinia100 24 recenzje

26.03.2011, 00:19 napisał:

Nic specjalnego

Nie oceniam pizzy, bo niestety nie było wolnych stolików i zrezygnowaliśmy ale po tylu pochlebnych opiniach i informacji, że lokal jest po remoncie spodziewałam się czegoś lepszego. A tu raptem kilka stolików w ciasnym i nie przytulnym pomieszczeniu. Być może pizza jest w stanie zrekompensować wszelkie niedostatki ale dla mnie równie ważna jest oprawa i klimat miejsca. Jedna z brzydszych pizzerii w jakich byłam. Pewnie lepiej kupić na wynos i zjeść w domu.

Nowe w okolicy: Katowice