Karczma U Bartka Kiełbacha i Korale

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Bukowina Tatrzańska
3.6

ul. Kościuszki 100 34-530 Bukowina Tatrzańska (centrum Bukowiny, główna ulica)
tel: 602-755-354
typ lokalu: pizzeria, karczma typ kuchni: pizza, góralska, przekąski, pierogi, drinki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• MalaMi123 7 recenzji

06.08.2014, 09:35 napisał:

Po prostu placki choć smaczne to jednak tylko placki w cenie =< 30 zł

Knajpa zaprasza od samego progu. Ładny wystrój - drewno i regionalne dodatki. Niestety mało miejsca. Ławki mimo poduszek niewygodne. Kelnerka nie pozwoliła nam zejść na dół mówiąc, że na górze szybciej nas obsłużą i będziemy mogli szybciej wyjść. Potem obsługiwała nas inna kelnerka i generalnie była bardzo miła. Tłumaczyła kartę i dodatki. A w menu placki ziemniaczane z sosami. Tak zapamiętałam ten lokal. Bardzo duży wybór placków. Niestety moim zdaniem 30 zł za dwa placki w sosie to dużo. Zamówiłam placek Hrabiego i nie smakowało mi to wcale. Mówię o sosie bo placki były dobre. Zamieniłam się z mężem bo jego sos był lepszy (nie pamiętam jak się nazywał jego placek, ale miał być z mięsem, miał być bo tego mięsa szukałam). Znajomi wzięli garnuszek dla dwojga czy jakoś tak i koleżanka sama go zjadła mówiąc nadal jestem głodna więc zakładam, że to taka przystawka a nie danie główne. Jej mąż też jadł Hrabiego i stwierdził, że to po prostu sos z grzybami i ziołami i daleko tej potrawie do bycia Hrabią. Kelnerka zaczęła sprzątać stół jeszcze gdy jadłam. Generalnie lokal na 3+. Ja nie jestem amatorką placków z ciężkimi sosami, ale jeśli ktoś lubi to warto tam zajrzeć.

Data wizyty w lokalu: 25 lipca 2014

• isbn8301 1 recenzja

12.11.2014, 22:28 napisał:

Dobre wrażenia

Do karczmy U Bartka przyszedłem wygłodniały, prosto z gór. Zamawiałem kwaśnicę - bardzo dobra - i schabowego z jajkiem, zasmażaną kapustą i ziemniakami. Proste dania, ale przyrządzone ze smakiem i... szybko. Bardzo sprawna obsługa pana kelnera. Ceny przystępne, byłem zaskoczony rachunkiem - jak widać można przejść kuchenną rewolucję i nie windować cen w kosmos. W porównaniu do lokalu, gdzie bylem dzień wcześniej, było smaczniej, taniej i zdecydowanie przyjemniej.

Data wizyty w lokalu: 10 listopada 2014

• Patryk_92 3 recenzje

21.08.2014, 20:56 napisał:

Pierogi - tak, placek po zbójnicku - nie

Przywiodła nas tu ciekawość po obejrzeniu odc. z ich udziałem w Kuchennych rewolucjach. Karczma w środku wygląda bardzo dobrze. Na zewnątrz bardzo duży parking. Wchodzimy... trochę pustawo, ruch dopiero zaczyna się koło 13.30. Usiedliśmy blisko baru gdzie stał troszkę schowany stolik z chlebem i smalcem dla gości. Zamówiłem na początek Moskola z masłem czosnkowym, czyli średniej wielkości placek za około 8 zł. Za taką cenę mogłyby być 2 takie placuszki. Trochę niesłony. Dużo przesolony był za to placek po zbójnicku, który wzięła moja dziewczyna. Mięsa nie było wiele, a placki trochę przypalone. Ja dostałem pierogi z oscypkiem, które były świetne. Pierożków było około 12, niestety 3 okazały się ruskimi (z żurawiną smakują słabo). Kelnerka miła na siłę, jakby pracowała za karę. Na koniec nie zapytała nawet czy smakowało. Wizyta w karczmie to jak gra w lotka, nie wiadomo co się trafi. Możemy trafić szóstkę w postaci pierogów albo zmarnować pieniądze na placek po zbójnicku.

Data wizyty w lokalu: 20 sierpnia 2014

• an-ca 1 recenzja

05.09.2014, 10:06 napisał:

Pyszne jedzenie w rozsądnej cenie

Bardzo dobre jedzenie w przystępnej cenie.
    Polecam pierogi z kaszanką i wyśmienity barszczyk.
    Plus za sympatyczną obsługę.
    A na deser najlepsza szarlotka na ciepło z cynamonem i bitą śmietaną, jaką kiedykolwiek jadłam!!
    Warto odwiedzić i posmakować :).

Data wizyty w lokalu: 07 sierpnia 2014

• Jeepers 2 recenzje

20.06.2014, 19:23 napisał:

Dobre jedzenie, fajny klimat. Polecam

Pojechaliśmy tam z ciekawości jak wygląda lokal po Kuchennych rewolucjach. Od samego początku wrażenia bardzo dobre. Uprzejma, uśmiechnięta kelnerka pojawiła się z kartami menu natychmiast. Zamówiliśmy rosół z baraniny, kwaśnicę, placki zbójnickie z gulaszem i kotleta z oscypkiem. Kwaśnica pyszna, a porównanie mam,bo na Podhalu jadłem już nie jedną. W środku uwędzone żeberko. Rosół z baraniny aromatyczny i naprawdę bardzo dobry w smaku. Placek po zbójnicku równie smaczny. Pyszny gulasz, dużo mięciutkiego mięsa i chrupiące placki.

Wystrój bardzo klimatyczny, a w tle cały czas góralska muzyka. Jestem zdziwiony negatywnymi ocenami, bo nawet gdybym chciał, to nie ma się do czego przyczepić. No i na duży plus obsługa, bardzo fajne kontaktowe dziewczyny.

Data wizyty w lokalu: 20 czerwca 2014

• maladyn7 1 recenzja

18.08.2014, 23:30 napisał:

Serdecznie polecam!

Bardzo miła obsługa, jedzenie bardzo dobre, ceny przystępne, polecam wszystkim. Kociołek dla dwojga świetna sprawa, można się najeść i jest bardzo dobry, cena 22 zł na dwie osoby to spoko uważam. Pierożki (także dla dwojga) smaczne, kwaśnica pyszna, cena piwa jak na tutejsze "możliwości" bardzo w porządku 6 zł.

Data wizyty w lokalu: 18 sierpnia 2014

• trelemorele 1 recenzja

06.07.2014, 12:58 napisał:

Jak najbardziej polecam

Podczas pobytu w Bukowinie z rodzinką odwiedziliśmy Kiełbasę i Korale, lokal bardzo przyjemny i czysty - bynajmniej w nowej części (przybudówce). Obsługa kelnerek bardzo miła, no i jedzenie: zamówiliśmy cztery różne dania dla czterech osób.
    Ja - biała kiełbasa w sosie musztardowym oraz panierowane oscypki - wyśmienite
    - schabowy z niespodzianką - świetnie przyrządzony schab i dodatki niczego sobie, porcja duża - smakowało,
    - pierogi z mięsem i szpyrkami - ok 12 dużych pierogów - przepyszne,
    - coś tam zapiekane z serem (Mama zamawiała więc nie pamiętam)- talerz wypełniony po brzegi - nie dała rady zjeść, ale za to było bardzo dobre.
    Byliśmy naprawdę bardzo zadowoleni, mam tylko nadzieję, że p. Bartek nie odbiera już napiwków "w sałacie".

Data wizyty w lokalu: 01 lipca 2014

• sonnae 1 recenzja

04.07.2014, 20:55 napisał:

Niezły klimat, jednak jedzenie nie powala...

W trakcie pobytu w Bukowinie udało nam się dwukrotnie mieć kontakt z "Kiełbachą i koralami". Za pierwszym razem danie zamówiłyśmy na miejscu, wystrój i klimat bardzo przypadł nam do gustu, panie kelnerki również miłe, podobało nam się, że pizzę można było zobaczyć w trakcie robienia i pieczenia - niestety ilość składników nie powalała, samo danie raczej suche, plusem było dodanie dwóch sosów, niestety jeden z nich był mocno rozwodniony.
    Podczas tego pobytu zabrałyśmy ulotkę, z myślą, że może któregoś dnia jeszcze coś zamówimy. I tu spotkała nas niemiła niespodzianka. Zgodnie z informacją z ulotki zamówić z darmowym dowozem można od 25 zł, jednak przez telefon zostałyśmy poinformowane, że zamówienie możliwe jest jedynie gdy chce się co najmniej dwie pizze - niezależnie od cen. Za każdym razem chodziło o pizzę z pieczarkami, cebulą i szynką.

Data wizyty w lokalu: 01 lipca 2014

• ro.ku 3 recenzje

23.06.2014, 15:04 napisał:

Gorąco polecam

Jechaliśmy ze znajomymi przez Bukowinę Tatrzańską i postanowiliśmy wstąpić z ciekawości jakie są smaki po kuchennych rewolucjach w Karczmie u Bartka.

Na samym początku przywitała nas uśmiechnięta kelnerka i wręczyła nam karty.
    Wybraliśmy 2x rosół z barana, kwaśnicę, 3x placek po zbóju oraz kotlet Bartka. Każde z dań było rewelacyjne i porcje nie były małe a potrafimy zjeść.
    Miło nas zaskoczył pobyt w tej Karczmie i na pewno jeszcze odwiedzimy to miejsce.
    Jedyną rzeczą do której mógłbym się przyczepić to w karcie jest napisane, że na sam początek jest poczęstunek w formie smalcu z chlebem, gdy zapytałem o to kelnerkę powiedziała, że ta forma poczęstunku jest dostępna tylko w sezonie, wielka szkoda, że nie cały czas. Ale można sobie to darować bo jedzenie wszystko wynagrodziło.
    Za dania i napoje, które zamówiliśmy zapłaciliśmy 130 zł za 4 osoby więc nie wiele a wszyscy byliśmy syci.

Polecam.

Data wizyty w lokalu: 20 czerwca 2014

• pitersss 9 recenzji

01.09.2013, 20:32 napisał:

Ciekawe miejsce, godne polecenia

Karczma z zewnątrz nie zachęcą do wejścia. Gdyby nie rewolucje to zapewne byśmy się tam nie zjawili....
    Środek lokalu przytulny, aczkolwiek trochę ciasno i mało miejsca - niektórzy klienci nie maja swobodnego miejsca przy stole nam się udało usiedliśmy przy stoliku nakrytym dla 4 osób - w rzeczywistości miejsca było na 2 - 4 osoby musiały by być naprawdę szczupłe żeby się tam pomieścić.
    Kelnerka - miła, uprzejma młoda dziewczyna zjawia się bardzo szybko z kartami, poleca dania.
    Zamawiamy przygotowaną przez Magdę Gessler saliankę - gulasz.
    Kelnerka zaprasza do częstowania się gratis przekąskami na barze w trakcie oczekiwania na zamówienie. Znajduje się tam chleb, smalec, ogórki...
    Po około 15 minutach dostajemy zamówiony gulasz.
    Cena 20 zł za porcje na 2 osoby. Potrawa ma ciekawy smak, nawiązuje trochę do strogonowa, ale oprócz mięs znajduje się tam kiełbasa, ogórki, pomidory...
    Pogoda była akurat mało sprzyjająca, około 12 stopni, pada deszcz - gulasz pikantny bardzo rozgrzewa ;).

Miejsce godne polecenia!

Data wizyty w lokalu: 01 września 2013