Widelec

gdzie jesteś? województwo: kujawsko-pomorskie miejscowość: Toruń
4.0

ul. Sienkiewicza 39 87-100 Toruń (przy skrzyżowaniu z ul. Gagarina)
tel: (56) 661-80-00
typ lokalu: bistro typ kuchni: kanapki, amerykańska (USA), grill cena dania głównego: poniżej 20 zł

• KarolinaKowalska85 4 recenzje

19.10.2014, 23:24 napisał:

Było fajnie...

Jak jesteśmy w Toruniu to jest to nasz stały kulinarny punkt. Często jedliśmy na miejscu, ale ostatnie 2 razy zamówiliśmy do domu. Zawsze byliśmy zadowoleni, ale ostatni raz był fatalny.
    Kurczak w sałatce cezar był bez smaku, niedoprawiony. Zamówione przez nas grillowane żeberka, były jak ugotowane, nie miały nic wspólnego z grillem (a prosiliśmy o bardziej grillowane). Duża porcja jaką zamówiliśmy była małą, a zapłaciliśmy za dużą.
    Myślę, że zbyt duży ruch w tej knajpie wyjdzie niekorzystnie właścicielom, widać, że dania są przygotowane niechlujnie i na "sztukę" byle szybko wydać. Przykre... bo kiedyś było to bardzo dobre jedzenie w rozsądnej cenie.

Data wizyty w lokalu: 28 września 2014

• dirtyblack 5 recenzji

23.09.2014, 21:55 napisał:

Przepysznie!

Przepyszny zapach unoszący się z knajpki czuć już z odległości 200 metrów. 40 minut od otwarcia większość stolików jest zajęta pomimo środka tygodnia. Duża ilość gości to najlepsza rekomendacja.
    Zamówiłam pierś z kurczaka w marynacie cytrynowo-ziołowej z frytkami i colesławem (cena ok 17zł) oraz mrożoną herbatę własnego wyroby. Pierś z kurczaka wyborna, soczysta, rozpływająca się w ustach, marynata idealnie wyważona. Frytki świetnie doprawione. Wszystko świeże i pyszne. Więcej nie mogłabym oczekiwać - jedzenie idealne, a do tego w naprawdę dobrej cenie!
    Obsługa przemiła - panie bardzo zainteresowane klientami, bardzo szybko podały dania, w ekspresowym tempie sprzątały ze stolików obok tuż po odejściu klienta.
    Wystrój niezbyt wyszukany, ale jest bardzo czysto i lokal obfituje w szczegóły przyciągające uwagę - stoliki przyozdobione namalowanymi widelcami (z tego co zauważyłam - każdy inaczej), widelce na ścianie, bardzo oryginalna metoda oznaczenia stolika zarezerwowanego - to trzeba zobaczyć. Duży plus za spójność w wystroju wnętrza.
    Do lokalu będę zagląda podczas każdej wizyty w Toruniu.

Data wizyty w lokalu: 13 września 2014

• higgs_boson 6 recenzji

29.09.2014, 18:59 napisał:

No.1

Zawsze, kiedykolwiek, z kimkolwiek. Najlepsze miejsce dla osób ze smakiem na grilla. Wyraziste marynaty; pyszne, doprawione frytki; monstrualne hamburgery, no i oczywiście mięso (piersi z kurczaka, żeberka, ryby, wołowina, etc.) - najlepsze w Toruniu. Świetna akcja 'widelcem po mapie' dająca możliwość spróbowania czegoś naprawdę nietuzinkowego. Dużo świetnych dodatków do wyboru, czas oczekiwania niedługi, reasumując - same superlatywy i żadnych zastrzeżeń.

Data wizyty w lokalu: wrzesień 2014

• mysszata 22 recenzje

22.03.2014, 14:10 napisał:

Miłe zaskoczenie

Nie mieliśmy pojęcia o istnieniu tego miejsca. Pamiętam, że kilka ładnych lat temu była tam pizzeria. Wybraliśmy się skuszeni opiniami na gastronauci.pl.
    Kosztowaliśmy hamburgerów w zestawieniu ze świeżymi warzywami i frytkami. Były to przepyszne i ogromne burgery, świeżuteńkie. Zdecydowanie lepszych w Toruniu nie ma. Popieprzony naprawdę pierny;), smaczne frytki i bułka.
    Samo miejsce małe, ale z bardzo przytulną werandą.
    Sympatyczna obsługa. Zdecydowanie warto.

Data wizyty w lokalu: 05 marca 2014

• kracha 3 recenzje

11.10.2014, 10:35 napisał:

Warto odwiedzić!

Z dala od zgiełku Starego Miasta, jakieś 2 km od słynnego pomnika Kopernika, umiejscowiony jest grill bar Widelec. Myślę, że jest to jedyna, mała wada lokalu, ponieważ większość turystów odwiedzających Toruń tam nie trafi - a powinni!

Na lokal natknąłem się dzięki portalowi gastronauci. Skusiły mnie dobre opinie innych użytkowników. Odwiedzając Toruń nie mogłem sobie odpuścić tej restauracji. To tylko 5 min samochodem od centrum.

Lokal odwiedziłem w środku tygodnia, w porze obiadowej. W środku panował dość duży ruch. Myślę, że może dwa stoliki były wolne. Usiedliśmy niedaleko grilla, który co chwila buchał ogniem po położeniu na nim nowych porcji mięsa.

Na jedzenie czekaliśmy około 25 min, myślę, że to bardzo dobry wynik. Zamówiłem burgera wołowego z pieczonym ziemniakiem. Jedzenie bardzo smaczne, mięso idealnie przygotowane. Bułka chrupiąca, delikatnie przypieczona.

Obsługa jest miła, pomocna i nie narzuca się. Ceny myślę, że w stosunku do jakości rewelacyjne. Porcje dodatkowo dość duże.

Uważam, że każdy kto odwiedza Toruń powinien zawitać do Widelca. Pyszne jedzenie, fajny wystrój i niskie ceny. Polecam!

Data wizyty w lokalu: 14 sierpnia 2014
    Opinia dnia z 12.10.2014 r.

• keeveek 13 recenzji

09.04.2014, 16:56 napisał:

Tym razem pół na pół

W tygodniu japońskim nie wszystko zaplusowało. Japoński burger był ok, choć nie jest to najbardziej udana z dostępnych wariacji.

Z kolei zupa miso to niestety rozczarowanie. Nie tylko nie jest to zupa miso (bardziej smakuje jak rosół i nie uświadczysz w niej tofu ani nori), to jeszcze dostałem ją w zasadzie zimną. Bardzo słabiutko.

Krążki cebulowe bardzo dobre, ale trudno, żeby coś takiego zepsuć.

Obsługa też nie dopisała, po zakończonym posiłku czekaliśmy na rachunek i się nie doczekaliśmy mimo odebrania talerzy przez kelnerkę - zamówienie uregulowaliśmy w kasie.

Nie jest to natomiast powód, dla którego miałbym do widelca już więcej nie zaglądać. To wciąż najlepsza burgerownia w mieście.

Data wizyty w lokalu: 09 kwietnia 2014, godz. 15:00

• mala.pierdola 2 recenzje

28.08.2014, 12:35 napisał:

50/50

To tak, bardzo urocza knajpka, gdzie serwują nawet fajne dania. Wiem, że określenie "fajny" nie jest najlepszym słowem na opisanie knajpki. Powiem, że nieco się rozczarowałam jedzeniem. Byłam tam trzy razy, dwa razy kosztowałam specjałów z tablicy, raz jadłam super deser (lody waniliowe i gorący sos czekoladowy) i kawkę :). Co do burgerów, pani z obsługi nie do końca mnie chyba zrozumiała. Chciałam well done burger, a dostałam medium. To mnie niestety troszkę uprzedziło, ale za to dodatki są bardzo dobre. Pieczony ziemniak, czy też frytki, nie pamiętam z czym one były, w sensie z posypką, ale były rewelacyjne. Ogólnie urzekła mnie cała koncepcja tego miejsca. Cenowo- przyzwoicie.
    Wrócę tu na pewno, z tym, że teraz szczegółowo opiszę jak ma być zrobiony burger.

Data wizyty w lokalu: maj 2014

• raccmark 1 recenzja

23.08.2014, 08:36 napisał:

Nieszablonowe jedzenie, dobra jakość

Mimo że od urodzenia mieszkam w Toruniu to do wczoraj nie miałem okazji odwiedzić tej restauracji. Oczywiście wiedziałem o jej istnieniu i o pozytywnych opiniach na jej temat. Przejeżdżałem przypadkiem obok, a że nie jadłem akurat śniadania postanowiłem odwiedzić lokal. Warto dodać, że lokal otwarty od 12 (byłem 2 min wcześniej), a po 15 minutach w restauracji było już z 15 osób. Lokal wygląda jak wygląda (tj. nie zachęca ani też nie odstrasza, na plus altanka z otwieranymi oknami). Co najważniejsze w restauracji czysto, widać, że ktoś dba o porządek. Obsługa OK, pod warunkiem, że restauracja celuje w młodszą i wyluzowaną klientelę (a tak chyba jest, zwłaszcza, że obok UMK). Jeśli aspiracje są wyższe to trzeba koło klienta trochę bardziej 'zatańczyć'. Najważniejsze na koniec... jedzenie fenomenalne, nawet trywialny ziemniak podany do burgera smakował świetnie. Ceny jak najbardziej adekwatne do tego co dostajemy (burger, wspomniany ziemniak i cola - 19,99). Cena jak za zestaw w sieciówce, a wrażenia smakowe o niebo lepsze. Co mnie ujęło w smaku: dobra wołowina i wyszukane dodatki (suszony pomidor w oliwie, pestki chyba dyni, dobra bułka). Zmieniłbym tylko keczup, który stoi na stołach jako dodatek (nie, że niedobry, ale do takiego menu pasowałby sos własnego wyrobu - zrobić keczup żadna filozofia zwłaszcza, że kuchnia wie jak się gotuje). Reasumując polecam i sam nie raz jeszcze odwiedzę.

Data wizyty w lokalu: 22 sierpnia 2014

• sweetandbitter 4 recenzje

19.06.2014, 21:49 napisał:

Jak zawsze smacznie :)

Ulubione dania to soczysta pierś z kurczaka w marynacie BBQ oraz Tradycyjny Kurczakburger.
    Bardzo smaczne jedzenie, duże porcje i przystępne ceny. :)
    Przy zamawianiu naszych dań nigdy nie zapominamy o kremowo-czosnkowym szpinaku, który jest po prostu wyśmienity.
    Wracamy i wracać będziemy. :)

Data wizyty w lokalu: 18 czerwca 2014

• smakoszowy 7 recenzji

10.02.2014, 15:33 napisał:

Widelec tak!

Obiecaliśmy sobie, że zajrzymy do Widelca. Maleństwo takie z przytomnie dobudowaną werandą. Zaczęło się od tego, jak Widelec stał się sławny w gazetowym plebiscycie. Wcześniej zdawało się, że to barek studencki typu "fasolka po bretońsku, bigos, itd". Pierwsze podejście - rozpoznanie. Wchodzimy, kierunek barek. Tamże menu, miła nad wyraz właścicielka [?] i... wychodzimy z mini menu, takim na wynos - do poczytania w domu. Drugie podejście, moje z marszu. Marika, moja żona w mieście, ja do apteki. Południe. Nie wytrzymałem. Poszedłem na zupę i takie kółeczka z cebuli w cieście [tak przeczytałem]. Wiedziony nagłym apetytem - nie wytrzymałem. I SIĘ NIE POMYLIŁEM! Zupa grzybowa, spora czarka - pełna wystających z nadmiaru grzybów leśnych. Rozpływały się ustach i cięte, i całe kapelusze, i spore kawałki nóżek. Dobrze doprawione. Zupa gorąca! Zaś cebula w cieście - to spore kilkucentymetrowe krążki z cebuli [4,] czyli bez środków, oblane ciastem, które nabrało ciemnobrązowego odcienia i miseczka sosu z nutą czosnkową. Przyznam, że te kółeczka smakowałem po kawałeczku, by radości podniebieniu nie skąpić śpiesznym obżarstwem. Podejście trzecie - to już z Mariką razem zaczniemy odkrywać tajniki szefa kuchni. Tego dnia śniadanie będzie w domu baaaardzo ubogie! Miło mi kliknąć na wszystkie gwiazdki.

Data wizyty w lokalu: 10 lutego 2014

Nowe w okolicy: Toruń