Widelec

gdzie jesteś? województwo: kujawsko-pomorskie miejscowość: Toruń
4.1

ul. Sienkiewicza 39 87-100 Toruń (przy skrzyżowaniu z ul. Gagarina)
tel: (56) 661-80-00
typ lokalu: bistro typ kuchni: kanapki, amerykańska (USA), grill cena dania głównego: poniżej 20 zł

• mysszata 21 recenzji

22.03.2014, 14:10 napisał:

Miłe zaskoczenie

Nie mieliśmy pojęcia o istnieniu tego miejsca. Pamiętam, że kilka ładnych lat temu była tam pizzeria. Wybraliśmy się skuszeni opiniami na gastronauci.pl.
    Kosztowaliśmy hamburgerów w zestawieniu ze świeżymi warzywami i frytkami. Były to przepyszne i ogromne burgery, świeżuteńkie. Zdecydowanie lepszych w Toruniu nie ma. Popieprzony naprawdę pierny;), smaczne frytki i bułka.
    Samo miejsce małe, ale z bardzo przytulną werandą.
    Sympatyczna obsługa. Zdecydowanie warto.

Data wizyty w lokalu: 05 marca 2014

• keeveek 13 recenzji

09.04.2014, 16:56 napisał:

Tym razem pół na pół

W tygodniu japońskim nie wszystko zaplusowało. Japoński burger był ok, choć nie jest to najbardziej udana z dostępnych wariacji.

Z kolei zupa miso to niestety rozczarowanie. Nie tylko nie jest to zupa miso (bardziej smakuje jak rosół i nie uświadczysz w niej tofu ani nori), to jeszcze dostałem ją w zasadzie zimną. Bardzo słabiutko.

Krążki cebulowe bardzo dobre, ale trudno, żeby coś takiego zepsuć.

Obsługa też nie dopisała, po zakończonym posiłku czekaliśmy na rachunek i się nie doczekaliśmy mimo odebrania talerzy przez kelnerkę - zamówienie uregulowaliśmy w kasie.

Nie jest to natomiast powód, dla którego miałbym do widelca już więcej nie zaglądać. To wciąż najlepsza burgerownia w mieście.

Data wizyty w lokalu: 09 kwietnia 2014, godz. 15:00

• sweetandbitter 4 recenzje

19.06.2014, 21:49 napisał:

Jak zawsze smacznie :)

Ulubione dania to soczysta pierś z kurczaka w marynacie BBQ oraz Tradycyjny Kurczakburger.
    Bardzo smaczne jedzenie, duże porcje i przystępne ceny. :)
    Przy zamawianiu naszych dań nigdy nie zapominamy o kremowo-czosnkowym szpinaku, który jest po prostu wyśmienity.
    Wracamy i wracać będziemy. :)

Data wizyty w lokalu: 18 czerwca 2014

• smakoszowy 7 recenzji

10.02.2014, 15:33 napisał:

Widelec tak!

Obiecaliśmy sobie, że zajrzymy do Widelca. Maleństwo takie z przytomnie dobudowaną werandą. Zaczęło się od tego, jak Widelec stał się sławny w gazetowym plebiscycie. Wcześniej zdawało się, że to barek studencki typu "fasolka po bretońsku, bigos, itd". Pierwsze podejście - rozpoznanie. Wchodzimy, kierunek barek. Tamże menu, miła nad wyraz właścicielka [?] i... wychodzimy z mini menu, takim na wynos - do poczytania w domu. Drugie podejście, moje z marszu. Marika, moja żona w mieście, ja do apteki. Południe. Nie wytrzymałem. Poszedłem na zupę i takie kółeczka z cebuli w cieście [tak przeczytałem]. Wiedziony nagłym apetytem - nie wytrzymałem. I SIĘ NIE POMYLIŁEM! Zupa grzybowa, spora czarka - pełna wystających z nadmiaru grzybów leśnych. Rozpływały się ustach i cięte, i całe kapelusze, i spore kawałki nóżek. Dobrze doprawione. Zupa gorąca! Zaś cebula w cieście - to spore kilkucentymetrowe krążki z cebuli [4,] czyli bez środków, oblane ciastem, które nabrało ciemnobrązowego odcienia i miseczka sosu z nutą czosnkową. Przyznam, że te kółeczka smakowałem po kawałeczku, by radości podniebieniu nie skąpić śpiesznym obżarstwem. Podejście trzecie - to już z Mariką razem zaczniemy odkrywać tajniki szefa kuchni. Tego dnia śniadanie będzie w domu baaaardzo ubogie! Miło mi kliknąć na wszystkie gwiazdki.

Data wizyty w lokalu: 10 lutego 2014

• assam 6 recenzji

04.02.2014, 19:03 napisał:

Tak!

Piszę, bo Widelec to moja ulubiona knajpka w Toruniu od samego początku jej istnienia. Zasługują na miano NAJLEPSZEJ.
    Za każdym razem kiedy odwiedzam to miejsce wszystko jest smaczne i powtarzalne, tzn. szpinak zawsze smakuje tak samo, ciasta zawsze są domowe, burgery odpowiednio wysmażone, no i porcje ciągle tak samo duże :).
    Dodatkowe plusy za nowe bułki do burgerów-wyśmienite. W Widelcu uwielbiam także zmieniające się menu i akcje Widelcem po mapie, dzięki temu zawsze można spróbować czegoś nowego.
    Naprawdę nie ma się czego przyczepić, no może tylko, że miejsca jest za mało i w weekendy prawie zawsze trzeba czekać na stolik.
    Otwierajcie drugi punkt!

• egocentric 3 recenzje

28.04.2014, 17:23 napisał:

Najpyszniejsze burgery ever :)

Widelec to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić. Bardzo fajną sprawą jest "burger tygodnia", czyli hamburger (+ bardzo dobrze doprawione frytki, naturalnie) utrzymany w jakimś stylu, np. japoński, amerykański czy grecki, urozmaica menu. Miłym aspektem jest też fakt, że kucharza grillującego burgery można obserwować zza szyby, zawsze to coś ciekawego.
    Same dania to przede wszystkim wielkie porcje, co samo w sobie jest plusem, dlatego polecam pójść do Widelca "na głodnego". Można oczywiście wybrać, czy woli się wołowinę, kurczaka czy hamburgera wegetariańskiego. Dodatki są zawsze świeże i smaczne, bułka pięknie przypieczona, a jeśli woli się z niej zrezygnować, można dobrać do dania dwa dodatki zamiast standardowego jednego (czyli np. frytki i kukurydzę na maśle). Podsumowując, jedzenie jest świetne.
    Czasami można jedynie narzekać na obsługę. Zdarzało się długo czekać na pojawienie się kelnerki przy stoliku, a także regulować rachunek przy kasie, bo nikt się z nim nie pojawił.
    Plusem i ciekawostką jest za to używanie przez tę knajpę aplikacji Kekemeke (w której zbiera się pieczątki za burgery i 10. dostaje się gratis).

Data wizyty w lokalu: 24 kwietnia 2014

• Sodom 14 recenzji

06.10.2013, 20:00 napisał:

Najlepsze burgery w Toruniu

Rzadko zdarza mi się trafić na miejsca, w których absolutnie nie ma się do czego przyczepić, ale Widelec jest jednym z tych rzadkich i jakże przyjemnych wyjątków. Krótko mówiąc - jeśli macie ochotę na prawdziwego, pysznego hamburgera, to wybór jest prosty. Widelec nie ma konkurencji - i w przenośni i dosłownie, bo wielkiego wyboru hamburgerowni w Toruniu nie mamy. Próbowałem wszystkich wariantów ich standardowych (tj. stale obecnych w menu) burgerów i wszystkie były pyszne. Z czystym sercem polecam, szczególnie jeśli jedyną styczność z tego typu jedzeniem mieliście do tej pory wyłącznie w popularnych sieciówkach. Wtedy wizyta w Widelcu będzie dla Was szokującym przeżyciem :).

• yolo 9 recenzji

23.08.2013, 13:10 napisał:

Najlepsze burgery w Toruniu

Nie jestem fanką burgerów, jednak mój partner je uwielbia. Z reguły korzystałam z "burgera tygodnia", które od kilku miesięcy są w ofercie restauracji. Szczególnie mogę polecić francuskiego - przepyszny :).
    Restauracja świetna na spotkanie ze znajomymi, można podglądać przygotowanie naszego dania. Czysto i schludnie, panuje tam miła atmosfera.

• Wyplosz 1 recenzja

11.03.2014, 18:12 napisał:

Najlepsze jedzenie w Toruniu

Do Widelca trafiłem właściwie przypadkiem, dobre kilka lat temu.
    Od pierwszej wizyty stał się moim ulubionym lokalem w Toruniu. Wbrew pozorom nie ma problemu ze znalezieniem wolnego miejsca.
    Obsługa przemiła i zawsze uśmiechnięta. Codziennie inna zupa dnia i desery.
    Całkiem przyjemna muzyka zapewnia fajny klimat, zwłaszcza na wizytę z grupą znajomych.
    Co jednak najważniejsze - genialne jedzenie. Menu jest czytelne, każdy znajdzie coś dla siebie. A ceny? Jakość jaką reprezentuje Widelec zapewnia, że sprawiają wrażenie nawet zbyt niskich! Co jest oczywiście zaletą.
    Wszystko, czego udało mi się spróbować, okazało się świetne. Burgery potężne, a średnio wysmażone mięso wybitnej jakości sprawia, że zdecydowanie nie można kategoryzować Widelcowego menu jako Fast-Food. Dodatki przemyślane i w odpowiednich ilościach.
    Nie można też zapomnieć o niedzielnym steku - trochę droższa zabawa, niż podstawowe menu, ale zapewniam, że lepszego kawałka mięcha w Toruniu nie zjecie.
    Dodatkowy plus to, tygodnie tematyczne, kiedy to możemy spróbować burgerów inspirowanych różnymi częściami świata.
    Podsumowując - Widelec to obowiązkowa pozycja do odwiedzenia. Jakość, smak, klimat i przystępne ceny zapewniają mu czołówkę na liście toruńskich lokali.

• Dzuljet 9 recenzji

22.07.2013, 13:29 napisał:

Pysznie i świeżo

Kuchnia amerykańska w najlepszym wydaniu. Dobrze przyrządzone mięso - zarówno pierś z kurczaka, i stek. Ciekawe dodatki, solidne porcje w przystępnych cenach. Domowe ciasto na deser :).

Nowe w okolicy: Toruń