Bistro Zaraz Wracam

gdzie jesteś? województwo: łódzkie miejscowość: Łódź , dzielnica: Śródmieście
4.0

ul. Piotrkowska 101 Łódź (w bramie)
tel: 693-358-802
typ lokalu: catering, bistro typ kuchni: wegetariańska, europejska, desery, sałatki, fusion cena dania głównego: poniżej 20 zł

• wiernikosia 102 recenzje

03.04.2014, 18:22 napisał:

Z przyjemnością

Gdyby nie gastronauci, nigdy w życiu nie trafiłabym do Zaraz wracam. Nachodziłam się po rozkopanej Piotrkowskiej w poszukiwaniu - żadnego szyldu, żadnej informacji zachęcającej do wejścia. Dziwne. W bramie jest szyldzik, taki, jakie mają biura i tyle. Znałam adres, więc nie poddałam się i weszłam na podwórko. Bistro jest urządzone w oryginalny sposób, ale atmosfera jest niezwykle sprzyjająca. Zamówiłam poleconą przez obsługującą panią tartę - z kurczakiem i konfiturą z cebuli. Smak dość zaskakujący (zwłaszcza cebuli), ale tarta bardzo smaczna. Do tego sałata lodowa z pestkami dyni z sosem. Dobre. Planowałam pójść na kawę gdzie indziej, ale ciasta w witrynie nie pozwoliły. Połówka porcji tortu bezowego z mango okazała się wyśmienita. Przyznam, że "żarłoctwo" skłoniło mnie jeszcze do ciasta czekoladowo-serowego - też niczego sobie. Żeby nie słodzić wyłącznie - kawa mi nie smakowała. Spędziłam w bistro chyba godzinę - z prawdziwą przyjemnością. Zjadłam tartę, dwie połówki ciasta, wypiłam kawę i herbatę - zapłaciłam 37 zł. Nie ma się na co skarżyć :-). Gdyby nie to, że nie planuję w najbliższym czasie powrotu do Łodzi, pewnie znów bym tam wpadła.

Data wizyty w lokalu: 03 kwietnia 2014
    Opinia dnia z 05.04.2014 r.

• Jagiel 84 recenzje

21.12.2013, 23:09 napisał:

Zawsze wracam!

To schowane w bramie królestwo tart jest miejscem rewelacyjnym. Luźna atmosfera - to w końcu bistro - wręcz domowy klimat. Kuchnia, w którą wkłada się serce - to widać i czuć. Duży wybór wytrawnych tart (zawsze trudno się zdecydować), a do tego smaczne sałatki i zupy - naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Najbardziej polecam tarty z chorizo, z kozim serem albo z szynką dojrzewającą i konfiturą z czerwonej cebuli. Ciasta również mają świetne - zawsze trafi się na coś dobrego. Chętnie tam wracam.

PS. Pamiętam, że kiedyś, na jednej z edycji Festiwalu Dobrego Smaku, przygotowali trzy rodzaje gazpacho - pysznie im to wyszło i szkoda, że te pozycje nie zostały na stałe...

• Dubin 19 recenzji

11.03.2014, 22:41 napisał:

Tarty, tarty i jeszcze raz tarty

Bistro Zaraz Wracam jest miejscem, w którym warto spróbować tart. W menu jest zwykle kilka do wyboru. Ja próbowałam tarty z kurczakiem, gorgonzolą i marmoladą cebulową. Ciasto rewelacyjne, kruche i smaczne. Niestety, farsz był zdominowany przez marmoladę cebulową. Było jej stanowczo za dużo. Całość niezbyt mi smakowała, ale sądzę, że dokonałam złego wyboru. Myślę, że inne tarty są dużo lepsze, bo i ta miała potencjał.
    Do każdej tarty serwowania jest sałata z sosem winegret. Sos był bardzo dobry!!
    Do wyboru są też ciasta i tarty na słodko. Próbowałam sernika (bardzo dobry) i tarty cytrynowej - też smaczna, ale trochę za słodka.
    Klienci maja do wyboru spory asortyment herbat i piw.
    Wystrój niespecjalny, niskobudżetowy. Zamawia się przy barze, kelner donosi dania do stolika. Ceny niskie - tarta z sałatą kosztuje 15 zł.
    Myślę, że tu jeszcze wrócę.

• lithney 22 recenzje

03.09.2013, 12:10 napisał:

Tarty z pesto i chorizo

Do bistro przyszliśmy na tarty, które poleciła nam koleżanka. Usiedliśmy przy stolikach, a tu niemiła niespodzianka - pani powiedziała nam, że zamawia się przy barze. Ja rozumiem, że to bistro, a nie restauracja, ale przyzwyczajona jestem jednak, że ktoś mnie obsługuje. Na tablicy wypisane było kilka sałatek, tart, napojów i dwie przystawki. Pani poleciła nam też ciasta, które wyglądały imponująco i kusiły nas już od wejścia. Zamówiłam zupę dyniową, tartę z mozzarellą i pesto, a mąż ostrą z chorizo i papryką. Jego tarta była dużo lepiej doprawiona i wyrazista, moja lekko mdła, a pesto prawie w ogóle nie czułam. Za to sałata podana do tart z sosem musztardowym - palce lizać! Do tego kompot z róży (za słodki). Zupa krem w porządku, troszkę za gęsta, łyżka stała. Najedliśmy się po uszy, chociaż porcje wydawały się małe. Na ciasto już nie mieliśmy miejsca w żołądkach.
    W bistro jest czysto i przyjemnie, obsługa jest miła, uśmiechnięta, ale wnętrze jest nijakie, dla mnie trochę za puste. Brak czegokolwiek na stolikach - kwiatów, obrusów, świec, a duże, stare stoły są zbyt sztywne, zimne. Na szarych ścianach coś tam maźnięte i przyklejone, brak porządnych dekoracji. Trzeba nad tym jeszcze popracować, ale wierzę, że dzięki kwiatom czy serwetom atmosfera się ociepli. No i ceny - do najniższych nie należą (jeden trójkącik tarty ok. 16 zł, zupa 10 zł, ciasta od 7 zł).
    Niedługo zamierzamy tam wrócić - na bakłażany i ciasto bezowe.

Data wizyty w lokalu: 26 sierpnia 2013

• Bazyllo 335 recenzji

17.11.2012, 22:44 napisał:

Oryginalne, ciekawe miejsce

Lubię restauracje, które podążają swoją własną drogą i nie powielają pomysłów innych. Zaraz Wracam jest właśnie takim lokalem. Właściciele mieli oryginalny pomysł i naprawdę dobrze go realizują.
    Na łódzkim rynku gastronomicznym ze świecą szukać drugiej knajpy, której specjalizacją są różnego rodzaju tarty. Są dziesiątki makaroniarni, zbyt dużo kebabiarni, kilkanaście chłopskich... Ale lokal z tartami? Odważnie. A w dodatku knajpa jakby rodzinna, w której tak naprawdę nie ma stałego menu? Rewelacja. A że oprócz tego dania robione są własnoręcznie, nie z pół- lub ćwierćproduktów... Coraz lepiej to brzmi.
    Pierwszy raz odwiedziłem "Zaraz Wracam" dawno temu. Wtedy też postanowiłem, że może nie zaraz, ale wrócę z pewnością. Byłem tam też podczas Festiwalu Dobrego Smaku i muszę przyznać, że konkursowe danie dało radę.
    Jak już napisałem, menu jest zmienne. Rewolucja w smakach może nie jest przeprowadzana codziennie, ale na przykład w zależności od pory roku wprowadzane są owoce i warzywa sezonowe. Zawsze jednak znajdziemy parę rodzajów zup, sałatek, popisowych dań czyli tart i własnoręcznie zrobionych deserów.
    Ostatnio z żoną byliśmy tam mniej więcej tydzień temu. Żona zamówiła sałatkę. Po paru minutach otrzymała zestaw sałat z kozim serem, sosem vinegrette i marmoladą z czerwonej cebuli. Całkiem spora porcja. Ja nie gustuję w tego typu daniach, ale muszę przyznać, że to wegetariańskie danie było naprawdę dobre. Żonie smakowało. Zwłaszcza cebula - dodatek, który pasuje zawsze. Ja wziąłem coś bardziej konkretnego i na ciepło. Czekałem troszkę dłużej, ale było warto. Tak się złożyło, że też wziąłem wersję bezmięsną z łososiem, mascarpone, koperkiem i kaparami. Całkiem spora porcja. Ciasto niezbyt grube, duża wkładka - tak jak być powinno. Spód mógłby być trochę bardziej przypieczony, ale nie był zły. Pierwszy gryz i werdykt. Dobre, słone, ale dobre. Wiem, że taki zestaw na pewno nie powinien być słodki, ale myślałem, że mascarpone trochę bardziej zniweluje słoność kaparów. Mimo to tarta bardzo mi smakowała. Na pewno bym zamówił raz jeszcze.
    Zup tym razem nie próbowaliśmy, ale poprzednim razem tak i zapamiętałem cebulową. To chyba jedna z moich ulubionych. W Zaraz Wracam się nie rozczarowałem. Z deserów polecam tarty z owocami lub sernik. A wszystko najlepiej popić herbatą (duży wybór) lub piwem (jeszcze większy wybór, również regionalne).
    Podsumowując. Do Zaraz Wracam na pewno będziemy wracali. Za 30 złotych dwie osoby mogą się spokojnie najeść. Podawane dania są świeże i smaczne. Jeszcze się nie zawiodłem i mam nadzieję, że tak już pozostanie.

• ninks 89 recenzji

18.12.2012, 16:13 napisał:

Wszystko, co lubię

Miejsce bez wątpienia wyróżniające się na łódzkiej mapie gastronomicznej - nie znam innego, które postawiło na Tarty, szczególnie te wytrawne, których jest bez liku. Zawsze mam problem, na którą się zdecydować, bo od czytania połączeń smaków w menu na tablicy zawieszonej nad barem moje zmysły wariują i sama nie wiem na co mam ochotę. Poza ćwiartkami tart, podawanymi z sałatą lodową polaną musztardowym dressingiem z pestkami dyni, którymi spokojnie można się najeść, Zaraz Wracam oferuje zupy i sałatki (równie smaczne co tarty) oraz ciasta i ciasteczka. Jest tam też całkiem spory wybór herbat oraz tradycyjne napoje bez- i alkoholowe - na uwagę zasługuje obecność piw regionalnych.
    Czekam na chwilę, kiedy dane mi będzie skosztować ciasta z Guinessem - już wiem, że będzie mi smakować. Podczas ostatniej wizyty byłam bliska celu, jednak musiałam obejść się smakiem - czekoladowe ciasto przykryte bitą śmietaną śmiało się do mnie zza szklanych drzwiczek lodówki - niestety zamówione było przez większą grupę siedzącą stolik obok.
    Pięć gwiazdek za wszystko: poza smacznym, zdrowym i przygotowywanym na miejscu jedzeniem, odpowiada mi wyluzowany, ale sympatyczny charakter lokalu, przytulne wnętrze, dynie przy wejściu niezależnie od pory roku :) oraz przystępność cen. Mega fajne bistro, tak trzymać :).

• annaznasie 47 recenzji

21.10.2012, 19:45 napisał:

Fajne bistro

Jest to lokal, w którym od progu można poczuć się dobrze i swobodnie. Wystrój nie rzuca na kolana, ale fajna jest jego bezpretensjonalność i brak zadęcia. Podoba mi się część zastawy, pochodząca z mojego ulubionego sklepu, którego nazwa kojarzy się z Włochami...
    Zastanawiam się czy mam tylko pecha czy też jest to norma w tym lokalu, że niektóre dania są zaskakująco słone, np tort bezowy czy też spód tarty czekoladowej. Zupełnie tego nie rozumiem. Ostatnio trafił mi się sernik z białą czekoladą, który całkowicie się rozpadł. Jednak powstała miazga okazała się całkiem niezła w smaku, choć za słodka. Mogę powiedzieć, że nigdy TAKIEGO nie jadłam. Jednak serwowane tam ciasta są bardzo dobre, np. ciemne czekoladowe z "Guinnessem".
    Lokal specjalizuje się w różnego rodzaju tartach. Większość z nich jest ciekawa, jednak niektóre zbyt mało wyraziste w smaku. Polecam sałatki. Mnie najbardziej odpowiadała jedna z najprostszych - z kurczakiem i pomidorkami koktajlowymi.
    Fajnie jest to, że samemu można dobrać sobie sos na jaki akurat ma się ochotę.
    Niezłe jedzenie, przystępne ceny, miła obsługa. Polecam z czystym sumieniem.

Data wizyty w lokalu: 13 października 2012

• magia.strachu 4 recenzje

23.07.2013, 08:56 napisał:

Z czystym sumieniem

Jeszcze nigdy nie zjadłem tam potrawy, która by mi nie smakowała, ani nawet takiej, która byłaby średnia. Od pewnego czasu coraz częściej różne lokale próbują serwować tarty, ale niestety bez powodzenia, z jakim robią to w ZW. W ciemno można próbować najdziwniejszych na pierwszy rzut oka zestawów. Równie pyszne są sałatki i zupy. Piękne ciasta są również dobre, chociaż dla mnie czasami zbyt słodkie, ale to pewnie kwestia gustu. Ja zazwyczaj wpadam tam na szybki obiad, ale menu kawowe, czy duży wybór fajnych regionalnych piwek pozwala, aby wpaść tam jak do kawiarni i jak do pubu. Tutaj niestety wadzi to, że lokal jest czynny tylko do godz. 22:00, ale to niestety cena, jaką płacą lokale w kamienicach. W Bistro można też napić się fantastycznej wody z sokiem z hyczki, czyli czarnego bzu, kwasu chlebowego i napoju z rabarbaru. Nie polecam właściwie tylko lemoniady. Nie wiem, czy akurat źle trafiłem, czy zawsze tak jest, ale to był koncentrat kwasu, który musiałam rozcieńczyć dwa razy, żeby mi nie rozpuścił zębów, ale za to dolewki wody dostałem za darmo. W ofercie Zaraz Wracam brakuje mi tylko jakiś śniadań, bo jako francuskie bistro powinni być ustawowo zobligowani do serwowania bagietek z kozim serem lub konfiturą morelową. Wystrój jest bardzo fajny i pomysłowy, widać, że planowany szczerze i nie pod publiczkę i nowo modę hipsterską. Bardzo lubię też obsługę tego lokalu to młodzi, mili ludzie, którzy są bardzo zaangażowani w obsługę, naprawdę widać, że zależy im na tym, aby doradzić i dogodzić klientowi. Reasumując, polecam serdecznie wszystko i dla każdego (poza lemoniadą, zwłaszcza jeśli macie wrzody!).

Data wizyty w lokalu: 03 lipca 2013

• monika86 12 recenzji

05.02.2013, 16:59 napisał:

The best in Łódź!

Z pełną świadomością stwierdzam, iż jestem uzależniona od tego miejsca :)

Tarty - niebo w gębie (wypróbowałam każdą opcję).
    Desery - nieziemskie.
    Zupy - pyszne.

Obsługa niezwykle pomocna i uprzejma.

Za każdym razem, kiedy tam jestem nie mogę doczekać się następnego razu i kolejnej dawki wspaniałego jedzenia.

Pełen szacunek dla Szefa Kuchni, który w perfekcyjny sposób zaspokoi najbardziej "królewskie podniebienie".

Zdecydowanie polecam - zachęcam - zapraszam i zo zobaczenia, bo za ZARAZ do Was WRACAM :).

Data wizyty w lokalu: 05 lutego 2013, godz. 20:00

• lovetoeat1 1 recenzja

09.09.2013, 19:30 napisał:

Pyszne i urocze miejsce

Miejsce bardzo przyjemne i niesamowicie smaczne. Tarty genialne, ciekawe połączenia smaków (polecam moją ulubioną - z kurczakiem, gorgonzolą i konfiturą cebulową - istny majstersztyk!) Jeśli chodzi o ceny to są adekwatne do jakości i rozmiaru porcji. "Zaraz Wracam" jest jednym z ciekawszych miejsc na kulinarnej mapie łodzi prowadzonym przez grono sympatycznych osób. Innymi słowy - tam po prostu czuć pasję do gotowania i jedzenia :).

Nowe w okolicy: Łódź