Na Prowincji

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Śródmieście
3.2

ul. Nowomiejska 10 00-271 Warszawa Stoliczku.pl
tel: (22) 831-98-75
typ lokalu: restauracja typ kuchni: włoska cena dania głównego: 20 - 40 zł
Korona_button_kw3

• kane00 17 recenzji

17.02.2014, 11:19 napisał:

Pusto, choć smacznie

Wybraliśmy się do restauracji posiadając kupon grupon. Włoska kuchnia słynie z różnego rodzaju makaronów i właśnie takie dania chcieliśmy spróbować. Wchodząc do lokalu mieliśmy na starcie mieszane uczucia, pusto, nikogo oprócz kelnerki. W myśl zasady nie oceniaj książki po okładce, zasiedliśmy do stolika. Zamówiliśmy dwa dania z makaronami. Z kurkami i polędwiczką, a drugie danie z wędzonym łososiem. Pierwsze danie znacznie smaczniejsze, ale do drugiego też niewiele można się przyczepić. Ogólnie dania główne na plus. Zamówiliśmy na deser szarlotkę z lodami. Rewelacyjna! Mięciutka jakby dopiero wyjęta z pieca. Duży kawałek i lody dobrej jakości. Zdecydowany plus. Jeśli chodzi o obsługę, to plusów tu nie zobaczyliśmy, ale minusów też nie było. Kelnerka trochę znudzona i zmęczona, ale zapewne tą nudą i brakiem klientów. Wystrój taki sobie, fajny tunel do drugiej sali. Trochę zimno było, zapewne właściciele grzanie na minimum ustawili z braku klientów. Wcale się nie ma co dziwić.
    Ogólne wrażenie pozytywne. Dania smaczne, deser rewelacyjny. Wystrój poprawny. Polecam restaurację.

• militka 3 recenzje

28.01.2014, 12:42 napisał:

Smacznie i tanio

Jesteśmy częstymi gośćmi ponieważ jest to niedroga restauracja na obiad - bierzemy dużą (mega) pizzę na dwie osoby i jesteśmy zadowoleni :). Ciasto jest cienkie, składniki wypróbowaliśmy we wszystkich wegetariańskich kombinacjach, nie polecam tylko bakłażana (wyszedł im gąbczasty). Obsługa jest przyjemna, nienarzucająca się. Wystrój schludny, bez zadęcia. Całość przypomina po prostu włoską knajpkę, również oferta win. Możemy zamówić butelkę albo wino na karafki, nie są to wyżyny sommelierskie, ale porządne wina.

• LukaszA 1 recenzja

23.01.2014, 14:56 napisał:

Rewelacyjne miejsce

Pomimo kilku gorszych opinii na temat lokalu, zdecydowaliśmy się wybrać na kolację, w wyborze miejsca sprzyjał fakt, że restauracja posiada ofertę zakupów grupowych i można spróbować włoskiej kuchni za pół ceny. Restauracja położona w świetnej lokalizacji tuż przy rynku Starego Miasta, wnętrze bardzo przytulne i ciepłe. Obsługa bardzo miła. Samo jedzenie, bo to najważniejsze - bardzo dobre - wybrałem grillowanego łososia z pieczonymi ziemniakami. Dwa kawałki ryby podane na dużym talerzu, oczywiście z kawałkami cytryny smakowały świetnie, w sam raz na wieczorny posiłek. Partnerka zamówiła makaron z kurczakiem, suszonymi pomidorami i śmietaną - również była bardzo zadowolona z wyboru. Obok nas para zamawiała pizzę - była na prawdę dużych rozmiarów, z dużą ilością składników, nie wiem jak smakowała, ale osoby te wyglądały na zadowolone z wyboru. Ogólnie polecam lokal, tym bardziej teraz, kiedy można skorzystać z popularnych w ostatnim czasie kuponów zniżkowych.

Data wizyty w lokalu: 22 stycznia 2014, godz. 19:30

• yodka 4 recenzje

08.03.2013, 21:42 napisał:

Jedna z lepszych pizz w mieście

Przychodzę tu często. Uwielbiam ich pizzę. Jest naprawdę dobra. Rewelacyjne ciasto i dobre składniki. Czasami zdarza się jakiś dziwny sos czosnkowy (nie wiem, czy nieświeży, ale czasami jest z nim coś nie tak). Doczepić mogłabym się tylko do cen makaronów, że trochę wygórowane. Oprócz tego obsługa jest rewelacyjna. Szczególnie taki większy Pan, który jest najlepszym kelnerem pod słońcem.

• kilkaiksow 3 recenzje

22.12.2012, 06:49 napisał:

Czar prysł...

Kiedyś nasza ulubiona restauracja, tam pierwsza randka z przyszłą żoną, wiadomo, emocje nie gwarantują obiektywności. Ale później byliśmy kilka razy, pomijając wątki sentymentalne i jedzenie było więcej niż dobre. Było to kilka lat temu. Polecałem ostatnio kilku znajomym i niestety wrócili do mnie z pretensjami, więc postanowiliśmy sprawdzić, jaka jest prawda. Niestety, nie dane nam było; zarezerwowałem z rana stolik, powiedziałem dokładnie który, przyszliśmy, kartę dostaliśmy i przez następne 25 minut nikt nawet do nas nie podszedł. Nawet spytać, czy coś do picia podać najsampierw. Wstaliśmy i wyszliśmy, jedzenia nie oceniam, moi znajomi ocenili, ale to nie moja opinia. Najlepsze jest to, że były też dwie inne pary, które się równie szybko zawinęły. Wg mnie restauracja przeszła w tryb "zagraniczne turysty", przyjdą, zapłacą i przecież i tak nie wrócą. Smutne...

• aniapearly 24 recenzje

26.09.2011, 21:09 napisał:

Naprawdę dobre jedzenie

Jedzenie pyszne - tak samo dobre jak w restauracji we Włoszech. Zamówiłam tortellini zapiekane z gorgonzolą i śmietaną. Cena za dwie osoby nie przekroczyła 70 zł z winem i piwem. Zdecydowanie polecam. Pani kelnerka była uprzejma i pomocna, jednak mogłaby się uśmiechnąć - byłoby milej :) Knajpka dość mala, ale z gatunku romantycznych :)

• bobralus 17 recenzji

09.07.2011, 15:03 napisał:

Zostały wspomnienia

Kiedyś, dawno temu (jakieś 8 lat wstecz) to była zdecydowanie moja ulubiona restauracja w Warszawie - makaron z owocami morza czy ze śmietaną i prosciutto, zupa krem ze szpinaku z kawałkiem aromatycznego, ciągnącego się sera pleśniowego, pyszna świeża pizza z dobrymi składnikami. Nie najtaniej, ale porcje duże na tyle, że kilka razy pytałam przed zamówieniem o możliwość zamówienia 1/2 porcji, możliwości nie było, ale i tak wszystko ze smakiem się zjadało.

Powrót był bardzo rozczarowujący - porcje na oko ponad połowę mniejsze, sosy mdłe, ubogie w droższe składniki (szynka, owoce morza), czas oczekiwania na najprostsze dania potrafił się wydłużyć do 40-45 minut, mojej znajomej podano danie w innym czasie (20 minut różnicy) niż jej mężowi, kelnerka nabiła na rachunek pozycję, która po pierwszym kęsie została oddana do kuchni z powodu niejadalności, łącznie z wodą, która została podana do popicia w trybie awaryjnym tego straszliwie przesolonego i przeostrzonego makaronu, jakby zupełnie inna restauracja...

Dawno mnie tam nie było, być może zmieniło się na lepsze, ale nie mam już ochoty tego sprawdzać. Restauracja zdecydowanie nastawiona, jak ktoś już napisał, na klientelę, która zapłaci jednorazowo duży rachunek i już nie wróci. Wielka szkoda.

• parabelka 218 recenzji

25.01.2010, 14:57 napisał:

Kelnerka była miła

Latem wybrałam się z przyjaciółką i jej znajomym na Stare Miasto. Koleżanka optowała za tym, żebyśmy wpadli na szybki lunchyk do Na Prowincji. Znała tę knajpkę i lubiła, a ja zaś pamiętałam całkiem dobrą recenzję tego miejsca pióra Macieja Nowaka. Bez oporów dałam się zaprowadzić.
    Wnętrze mi się podobało. Ja bardzo lubię prostotę i drewniane stoły. Usiedliśmy przy oknie, żeby móc obserwować uliczkę oraz widzieć, co mamy na talerzach, bo głębiej było ciemniej. Szybko przyszła do nas przeurocza kelnerka i przyjęła zamówienie. Ponieważ nie byliśmy bardzo głodni, zamówiliśmy: przyjaciółka avocado z krewetkami, znajomy zupę krem z pomidorów, a ja zupę krem z cukinii. Ponieważ kocham tę zupę, a także ciekawi mnie, czy jakakolwiek restauracja przebije zupę z cukinii podawaną w nieistniejącym już Punkcie Skupu Runa Leśnego w Bieszczadach (była taka knajpka, która wystrojem i menu nie przystawała do górskich wędrówek, za to była najlepszą restauracją, w jakiej kiedykolwiek byłam. Taka efemeryda i jasne, że musiała zniknąć).
    Po dość długim oczekiwaniu dostaliśmy pożywienie. Jadalna okazała się tylko zupa z pomidorów. Znajomy nie narzekał, zjadł i był usatysfakcjonowany. Ja swoją zupę zjadłam przez grzeczność. Jak na krem była straszliwie rozwodniona. W smaku dobra i przyprawiona miętą (a ja bardzo lubię warzywne potrawy z miętą), ale jej rzadkość niszczyła wszelkie wrażenia smakowe. O dziwo! Tę właśnie zupę rekomendował Pan Nowak.
    Natomiast avocado mojej przyjaciółki biło wszelkie rekordy złego jedzenia. Dostała mianowicie avocado tak straszliwie niedojrzałe, że nawet nóż nie dawał mu rady, a jak wiadomo dobre avocado to avocado miękkie. Urocza kelnerka postanowiła wymienić danie, ale okazało się, że nie ma już avocado w kuchni. Nie pamiętam, co dostała i czy w ogóle moja koleżanka w zamian za tę porażkę.

• karotka 24 recenzje

20.09.2009, 20:43 napisał:

Odrobina normalności w turystycznym zagłębiu

Chcesz zjeść dobrze - unikaj Starówki. Przez wiele lat przestrzegałam tej jakże słusznej zasady, jednak kiedyś opierając się na rekomendacji znajomego trafiłam Na Prowincję. Wracałam wiele razy i rzadko zdarzało mi się rozczarować. Czas podsumować te wyprawy... Na Prowincji jest dobrym miejscem. Mimo, niekiedy panującej ciasnoty (lokalik jest naprawdę nieduży) i niedostatku naturalnego światła wystrój robi bardzo dobre wrażenie. Ciepło, przytulnie i niebanalnie. Obsługa zmieniła się już niezliczoną ilość razy, ale średni poziom jest wysoki. Pewną wadą jest długi czas oczekiwania na zamówione dania... przydałyby się czekadełka. Jedzenie - zarówno pizza, jak i makaron, ale przede wszystkim mięsa, mięsa, mięsa! Naprawdę smaczne. Mój ulubiony wybór to sałatka śródziemnomorska... nigdzie nie jadłam równie dobrej. Zastanawiałam się przed napisaniem tej recenzji - Na Prowincji i tak ciężko o stolik, ale po ostatnich porażkach gastronomicznych miałam potrzebę napisania czegoś pozytywnego. Prowincja na pewno na to zasługuje.

• Schabowy 1 recenzja

04.03.2010, 21:38 napisał:

Mało, drogo i dla palących

Dla kopcących. Knajpa przesiąknięta tytoniowym dymem. Obskórna zastawa. Jakość dań głównych - umiarkowana. Jedno z niewielu miejsc w Europie, gdzie herbaty z wyszczerbionego imbryka (każdy inny) można się napić za 14 PLN.