Pizzeria San Daniele (przeniesiony)

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Częstochowa

ul. Wrocławska 2g 42-221 Częstochowa (lokal przeniesiony na ul Łódzką 52) menu
tel: 691-254-565
typ lokalu: pizzeria, restauracja typ kuchni: pizza, ryby i owoce morza, włoska, polska, sałatki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• Wojciech1990 1 recenzja

02.06.2013, 22:16 napisał:

Przyjemna restauracja ze słabą obsługą

Dzisiaj wieczorem wybrałem się z dziewczyną do tej ciekawie zapowiadającej się restauracji. Zaczęło się robić źle już na samym początku. Nigdy nie czepiam się szczególików, ale po tej wizycie mam zamiar wypisać wszystko (dlatego też zarejestrowałem się do tego serwisu). Jak zawsze chwila oczekiwania na kelnera (z tym nie było tak źle- w naszym przypadku), podchodzi kelner i wręcza w odwrotnej kolejności menu (najpierw mnie następnie mojej dziewczynie). Po paru minutach przyjmuje zamówienie, jeszcze w miarę ok.. Zamawianych pizzę, do picia 50 Red Label'a z lodem i cytryną i dodatkowo colę, a ja lampka wina. Mija kolejne parę minutek podczas których do stolika obok do pewnej pary dołączyła kobieta i zamówiła lampkę wina. Widzimy jak wyjmuje butelkę wina i uzupełnia za lada jeden kieliszek i widać że zabrakło wina i idzie po druga butelkę... Zastanawiam się czy przypadkiem nie ma zamiaru połączyć dwóch równych win w jednym kieliszku, ale okazało się ze ta druga butelka była dla kobiety ze stolika obok, ( i znowu na odwrót nie dość że nie w tym samym momencie to jeszcze najpierw przyniósł dla mnie) bierze dwa kieliszki jeden uzupełniony po brzegi winem drugi tylko do połowy- ten pełny wręcza kobiecie obok ten w połowie pusty trafia do mnie (wole nic się nie odzywać bo jak wiecie z kelnerem lepiej nie zaczynać). Wraca za bar szykuje szklankę z lodem wlewa do niej "na oko" whisky i uzupełnia sam colą ze szklanej butelki, która z resztą coli chowa sobie pod bar i następnie przynosi go mojej dziewczynie. Przychodzi później Pizza tu pochwale- bardzo smaczna. Prosimy o sos czosnkowy, w "połowie" pizzy go dostajemy. Przychodzi jakaś kobieta po menu zwracając kelnerowi uwagę że już czeka bardzo długo tu w sumie nie do niego powinienem mieć pretensje bo był sam, ale do właściciela który w niedziele zostawia samego jak palec kelnera. Kolejny minus to stosunek jakości do ceny, mimo że jedzenie w porządku to w takiej restauracji na grabówce powinni bardziej szanować klienta.

Data wizyty w lokalu: 02 czerwca 2013

• swistak212 5 recenzji

21.08.2012, 22:04 napisał:

Świetne, prawdziwie włoskie miejsce

Do San Daniele zaglądam, kiedy tylko najdzie mnie ochota na coś włoskiego. Tak jak wspomniała już inna recenzentka, pizza nie ma sobie równych, to jest po prostu prawdziwe danie z Italii i nie ma się co nad tym rozwodzić. Jakość składników urzeka, to po prostu czuć, prawdziwa szynka parmeńska jest nie do podrobienia. Osobiście polecam polędwicę z grilla - poezja! Poza tym wystrój jest przyjemny, atmosfera rodzinna i przez całe lato funkcjonuje bardzo przestronny ogródek. Miły akcent - jeśli wieczór jest chłodniejszy, można poprosić sympatyczną obsługę o kocyk ;). Polecam!

• Ania80 6 recenzji

24.03.2012, 19:54 napisał:

Dobra pizza i makarony, warto wpaść

Jadłam pizzę - miała bardzo cienkie ciasto i zarazem niezwykle chrupiące. Na wierzchu znajdowało się bardzo dużo szynki długodojrzewającej - byłam tym pozytywnie zaskoczona. Duży plus.

Makaron z podgrzybkami. B. dobre. Kremowe, smaczne. Może nieco za mało pieprzu i soli, ale to można zawsze dodać. Reszta bez zastrzeżeń. Nie wiem czy makaron był robiony na miejscu - karta z menu o tym nie mówiła.

Plusem lokalu jest spory ogródek letni oraz położenie w miejscu gdzie nie jeżdżą samochody. Można wypocząć.

Minusem są ceny - moim zdaniem - wysokie. Pizza to koszt ok. 30 zł, makarony ok. 20 zł, zupy chyba około 12 zł.

Minusem też jest to, że kelnerka nie podchodzi i nie oferuje świeżo mielonego pieprzu. Po poproszeniu dostałam pieprz i sól z solniczki. Za tę cenę powinien być wyższy standard czyli pani z młynkiem :)

Ogólnie jestem bardzo zadowolona z posiłku, powróciłabym tam i poleciłabym innym.

Data wizyty w lokalu: 24 marca 2012, godz. 14:00

Nowe w okolicy: Częstochowa