Restauracja Orientalna Lotos

gdzie jesteś? województwo: kujawsko-pomorskie miejscowość: Grudziądz
2.5

ul. Toruńska 38 86-300 Grudziądz
tel: (56) 462-40-47
typ lokalu: restauracja typ kuchni: orientalna, desery, chińska, wietnamska, przekąski cena dania głównego: poniżej 20 zł

• kalkulator 19 recenzji

15.01.2014, 13:50 napisał:

Jedzenie dobre, ale reszta...

Od paru lat zdarza mi się odwiedzać lokal przy ul. Toruńskiej.

Od lat ten sam wystrój.

Porcje duże, chociaż kiedyś były większe. Kurczaka jakby mniej i surówek. Sajgonki były ok, fajnie przyrządzone, dobry farsz. Kurczak w 5 smakach - troszkę na jedno kopyto, ale to wciąż moje ulubione danie. Żona zamawiała kurczaka w panierce (chyba sezamowej? nie pamiętam) - przesiąknięty tłuszczem i zwyczajnie niesmaczny. Kurczak po kantońsku ok.

Obsługa tragedia - nic nie robi i rozmawia przy barze - dodatkowo zapomina np. o napojach.

• JanNo 1 recenzja

21.10.2013, 18:10 napisał:

Tanio, dość smacznie i dużo, ale brakuje jeszcze czegoś...

Mile zaskoczony wielkością dań i ceną kilkakrotnie odwiedzałem tę restauracje, do czasu kiedy któregoś razu zasugerowałem starszej pani z obsługi, że warto by urozmaicić "kącik wegetariański" I wtedy dostało mi się od "Pani". Bardzo głośno zaczęła wyliczać co jest w tym "kąciku wegetariańskim", mówiła to z wielkim oburzeniem na tyle głośno, że obsługa z kuchni zapytała "co się dzieje". Na co "Pani" starsza blondynka" odpowiedziała głośno i niemalże z pogardą "nic, to wegetarianie".
    Innym razem, siedząc z żoną przy posiłku w pełnej sali gości przy ladzie rozpętała się kłótnia.
    Znowu starsza Pani, blondynka, wykrzykiwała na kogoś z dostawców, że nie zakupił bananów, do kłótni dołączył ktoś z obsługi i tak we dwoje wykrzykiwali na tego chłopaka, nie licząc się zupełnie z gośćmi.
    Opisane wyżej sytuacje wydarzyły się około trzech lat temu. Od tamtego czasu nie odwiedzałem tego miejsca. Do wczoraj.
    Za namową żony zgodziłem się na posiłek w tej... no niech już będzie "restauracji".
    Po wejściu zauważyłem, że otworzono salę na piętrze, zapytałem więc czy sala na górze jest czynna i czy możemy tam zająć miejsca. I co? Znowu starsza Pani blondynka (ta sama sprzed lat) mówi" tak, jest czynna ale tu na dole też są miejsca, ale jak się pan upiera to może pan tam wejść". No cóż. Zostałem na dole z córką i z żoną, przejrzeliśmy menu, ten sam kącik wegetariański, niezmienny od wielu lat, (tofu w pomidorach, tofu w curry, omlet z grzybami mun, warzywa rozmaitości, ryż z jajkiem i warzywami i to wszystko, hi hi), zamówiliśmy, zjedliśmy i tak na zawsze pożegnałem się z tym lokalem.
    Zapomniałem napisać, że nie potrafią parzyć zielonej herbaty ;).

• grkur 2 recenzje

26.05.2013, 19:28 napisał:

Jedzenie na zapchanie brzucha

Lokal zabrudzony. Obsługa prawie jakby jej nie było. Nie należy liczyć na przyniesienie menu, bardzo długi czas oczekiwania. Wszystkie dania Amalia podobnie i się niczym nie wyróżniają. Porcje olbrzymie. Tanio.

• Nawiedzona_Diva 2 recenzje

16.08.2012, 10:53 napisał:

Kpina

Obsługa w tej knajpie to jakiś żart. Czekałem z kolegą 20 minut, aż ktoś do nas podejdzie - nic. Trudno, weźmiemy sobie MENU sami. Później kolejne 20 minut i nikt nie przyszedł przyjąć zamówienia... Znowu "trudno, może tutaj tak jest", kolega poszedł złożyć zamówienie przy kasie. Później czekaliśmy kolejne 20 minut i ponownie zero reakcji. 20 minut to oczywiście nie jest długo, jeśli czeka się na posiłek i nie miałbym nic przeciwko, gdyby nie fakt, że w międzyczasie 3 osoby zamówiły (i otrzymały) jedzenie na wynos, a 2 stoliki (ludzie którzy przyszli długo po nas) nie tylko dostały już swoje dania (razem z deserami), ale w dodatku zostali NATYCHMIAST obsłużeni. Nam nikt nie podał karty, nikt nie przyjął zamówienia, 2 wybranym stolikom tak. Do lady podszedł facet, który siedział w knajpie jeszcze przed nami i spytał, dlaczego nikt do niego nie podszedł - odpowiedź nadzwyczaj zdziwionej kelnerki - "Ale co? Może ja mam podejść?".

Kpina, z jakiegoś powodu jedni klienci są traktowani lepiej od drugich, tak być nie powinno, wręcz nie może. Wykluczam też opcję, że "nie zauważyli jak weszliśmy", bo pytaliśmy o stolik, a kelnerka wskazała nam go palcem. Nie mogła "nie wiedzieć", że weszliśmy.

Jeśli chodzi o samą knajpę - kiczowate ozdóbki, tutaj trochę Japonii, tam trochę Chin, muzyka - "Celtic Woman". Ponadto w środku jest zwyczajnie brudno. Stoliki są niedokładnie czyszczone, na naszym były resztki ryżu przykryte stojaczkiem na chusteczki, sztuczne rośliny były aż białe od kurzu. Okropne warunki do jedzenia. Ponadto knajpa jest koszmarnie ciasna, siedzi się praktycznie ramię w ramię z obcymi ludźmi, zero poczucia intymności.

Smaku jedzenia nie ocenię, bo się go nie doczekaliśmy, w końcu po prostu wyszliśmy, mając gdzieś beznadziejną obsługę. Chwilę przed wyjściem kolega spytał, co z jedzeniem, i dlaczego ktoś inny został obsłużony przed nami, kelnerka spojrzała na niego jak na idiotę i nie wiedziała "do czego się czepia".

Z tego, co zdążyłem jednak zobaczyć - warzywa są bardzo grubo krojone (więc i prawdopodobnie twarde), a porcje o wiele za duże. Jest to zwykłe marnotrawstwo jedzenia i tani chwyt na zawyżanie ceny potraw (nawal ryżu i ogórków, będzie więcej).

NIE polecam.

Data wizyty w lokalu: 11 sierpnia 2012

• diunka 8 recenzji

23.08.2011, 10:16 napisał:

Katastrofa

Skuszeni opinią: "Najlepsze jedzonko orientalne w województwie" odwiedziliśmy restaurację. Wybór faktycznie ogromny, ceny bardzo przystępne. Ale jakość potraw pozostawia wiele do życzenia. Ryż był tak rozgotowany, jakby go gotowano tydzień, indyk którego zamówiłam był zeschnięty i absolutnie nie nadawał się do jedzenia, do tego był przykryty jakąś tłustą panierką. Jak ktoś jest spragniony dobrej "chińszczyzny" niech szuka gdzie indziej.

Data wizyty w lokalu: 22 sierpnia 2011, godz. 17:00

• cargazi 3 recenzje

05.04.2011, 22:27 napisał:

Najlepsze orientalne jedzenie w województwie kujawsko-pomorskim

Najlepsze jedzonko orientalne w województwie.
    Bardzo duży wybór, zawsze świeżo, gotowane na bieżąco - często zdarza się, że jakaś potrawa na dany dzień "już się skończyła".
    Bezproblemowy i szybki dowóz.
    W lokalu dość specyficzny klimat, przydałby się remont, rozjaśnienie wnętrza i porządne wietrzenie. Niestety po powrocie z restauracji człowiek pachnie jak jedna z potraw w niej serwowanych - ciuchy do prania, człowiek do kąpania. ;)
    Serdecznie polecam wołowinę i kurczaka w pięciu smakach oraz kurczaka w sezamie. Wybitna zupa krewetkowa, a na deser banan z czekoladą... mniam. :)

Data wizyty w lokalu: 17 marca 2011

Nowe w okolicy: Grudziądz