Restauracja Spichlerz

gdzie jesteś? województwo: kujawsko-pomorskie miejscowość: Chełmno
2.3

ul. Biskupia 3 86-200 Chełmno
tel: (56) 686-99-12
typ lokalu: restauracja typ kuchni: europejska, polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• mrcnptr 17 recenzji

10.11.2014, 13:05 napisał:

Mało ciekawa knajpa w bardzo ciekawym miejscu

1. Jedzenie. Zamówiłem jajecznicę na maśle, zestaw śniadaniowy i cappuccino. Dostałem jajecznicę na kiełbasie - całkiem smaczną, nie za suchą i nie za mokrą, w sam raz. Chciałem zjeść coś chudszego, ale nie ukrywam, że kiełbaska była smakowicie wysmażona. Na śniadanie kosz pieczywa - zwykłe, białe, z soboty (była niedziela), ale niezeschnięte. Dwa duże plastry żółtego sera, wędliny, cztery grube plastry pomidora z cebulką i jeden pokrojony ogórek kwaszony. Wszystko smaczne. Niestety kawa to była jakaś pomyłka - posłodzona z bitą śmietaną... W menu wiele dań, od klasycznych polskich do barowych.

2. Obsługa. Uprzejma pani kelner, dostałem szybko "kawusię" i "jajeczniczkę". Ale bez żadnych uchybień.

3. Wystrój. Przyjemny półmrok, styl karczmy. OK.

4. Jakość/ceny. 30 zł za takie zwyczajne potrawy to chyba trochę za dużo. Jednak wydaje mi się, że jeśli chodzi o obiady, to może być lepiej - jeśli kuchnia zachowa jakość jajecznicy, to cena około 20-25 zł za obiad jest jak najbardziej prawidłowa.

Data wizyty w lokalu: 09 listopada 2014

• wycieczkowicz1 1 recenzja

17.02.2014, 12:23 napisał:

NIe polecam, szczególnie gdy jest w niej sporo gości

Odwiedziłem tę restaurację z narzeczoną. Zamówiliśmy rosół z makaronem i kotlet Szwajcar z ziemniakami i buraczkami.
    Ponieważ było sporo gości tego dnia, restauracja całkowicie sobie nie radziła z tą ilością. Na podanie pierwszego dania czekaliśmy ok. 40 minut. W końcu podali nam chłodny rosół z makaronem. Podanie zimą zmarzniętemu gościowi chłodnego rosołu uważam już za całkowitą nieudolność. Powstrzymałem się i nie zareagowałem. Na kolejne drugie danie czekaliśmy kolejne 40 minut. W sumie na konsumpcję obu dań poświęciliśmy godzinę i czterdzieści minut. Kiedy z uśmiechem i anielską cierpliwością poprosiłem o rabat za zbyt długie oczekiwanie na zamówiony obiad uzyskałem odpowiedź od jednej z kobiet obsługujących, że ona jeździ po restauracjach i tak się czeka. Następnie dostałem rachunek, na którym zamiast ziemniaków figurowały droższe o 3 zł frytki, a więc rachunek był zawyżony. Zwróciłem na to uwagę i kelnerka przyniosła należytą kwotę.
    Obsługa małej wycieczki 20-osobowej, która wówczas gościła przebiegała bardzo niezdarnie. Za barem tłukły się jakieś naczynia, obsługa nie nosiła żadnych fartuchów, i nie różniła się wyglądem od klientów. Para która poszła na piętro, nie tylko nie doczekała się menu, ale i chłopak musiał zejść na dół, żeby zamówić. Zresztą ja również po 5 minutach siedzenia musiałem sam pójść po kartę dań. Z posiłek zapłaciłem 64 złote i kilkadziesiąt groszy, więc tanio raczej nie jest.
    Nie polecam tej restauracji.

Data wizyty w lokalu: 14 lutego 2014, godz. 13:38

• wimaba 410 recenzji

10.11.2010, 23:59 napisał:

Restauracja w zabytkowym spichlerzu

Wracając z Borów Tucholskich, zatrzymaliśmy się na zwiedzenie zabytków Chełmna, a że było już późne niedzielne popołudnie, postanowiliśmy coś zjeść. Szukając odpowiedniego miejsca trafiliśmy na restaurację Spichlerz, która znajduje się w bocznej uliczce, niedaleko Rynku. Do zajrzenia do środka zachęciło nas udekorowane kwiatami wejście. Restauracja mieści się w starym, zabytkowym spichlerzu i pewnie jest najlepszym lokalem w mieście. Wnętrze jest trochę surowe, ale ładnie zaprojektowane. Restauracja jest dość duża. W środku zajęte były tylko nieliczne stoliki. Kelnerka pojawiła się szybko i sprawnie przyjęła zamówienie. Nie czekaliśmy długo. Zamówiliśmy tradycyjne kotlety schabowe, ziemniaki, gotowaną marchewkę, buraczki i surówkę z kapusty oraz napoje. Potrawy były raczej poprawne, ale niczym niewyróżniające się. Jest to dobra i bezpieczna restauracja na zaspokojenie głodu, tym bardziej, że za cztery osoby zapłaciliśmy niewiele ponad 100 zł. Trochę denerwowała nas natrętna mucha, która chciała spróbować nasze potrawy. Myślę, że należałoby zwrócić większą uwagę na toaletę, która jest mała, ciasna i nie najczystsza. Podczas naszej wizyty brakowało w niej papieru toaletowego.

Data wizyty w lokalu: 18 lipca 2010, godz. 17:00

• archeona 8 recenzji

21.08.2011, 20:26 napisał:

Dość przeciętnie - nie jest niesmacznie

Wystrój bez stylu, a ściślej kompletne pomieszanie stylów. Niby polska kuchnia, spichlerz i średniowieczny klimat miasta, a pomiędzy stolikami parawany od chińczyka. Niestety nie tworzy to żadnego klimatu, tylko skrzeczące nie wiadomo co.
    WC poniżej krytyki.
    Obsługa nie zna angielskiego, więc Włosi nie mogli samodzielnie (bez naszej pomocy) zamówić zwykłego chleba.
    Kuchnia nie jest niesmaczna, ale też żadna rewelacja. Popełnionych kilka błędów, ale można je uznać za "wariacje na temat". Ale o zgrozo! W środku sezonu (koniec sierpnia) warzywa z mrożonek. Plus dla obsługi - szczerze informuje o pochodzeniu składników.
    Podsumowując: idź i zjedz, będzie nieźle, ale nie spodziewaj się, że padniesz na kolana i będziesz chciał wrócić.

Data wizyty w lokalu: 21 sierpnia 2011

• danek50 13 recenzji

26.06.2011, 16:58 napisał:

Cicha restauracja

Bardzo fajna restauracja, cicho i przyjemnie położona w uliczce Chełmińskiej. Jedzenie bardzo dobre - zjadłem żurek – wyśmienity, kotlet paryski poprawnie wykonany. Druga połówka szare kluski, które bardzo chwaliła. Co do obsługi w środku było miło, mimo że pani barmanka za barem prasowała obrusy. Ale i tak polecam :).

Data wizyty w lokalu: 24 czerwca 2011

Nowe w okolicy: Chełmno