Pho 14

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Śródmieście
3.3

ul. Noakowskiego 14 00-666 Warszawa (Plac Politechniki)
tel: (22) 629-54-68
typ lokalu: bar, restauracja typ kuchni: orientalna, azjatycka, wietnamska, przekąski cena dania głównego: poniżej 20 zł

• turbosz 17 recenzji

19.06.2014, 21:59 napisał:

Kto pamięta złote czasy ze Stadionu, będzie zadowolony z pho w Pho 14

Uwielbiam pho w Pho 14. Dokładnie takie, jakie zapamiętałam ze Stadionu, tam sprzedawane w skleconych budach, gotowane przez Wietnamczyków z myślą o Wietnamczykach. Aromatyczne, esencjonalne, z możliwością podkręcenia smaku marynowanym czosnkiem i sosem chilli stojącymi na stole. Ta zupa niejednokrotnie stawiała mnie do pionu. Oprócz tego w lokalu jadłam też sajgonki, bun cha i jeszcze jakąś kombinację makaronowo-warzywną. Wszystko było bardzo smaczne. Piłam też bardzo dobrą herbatę z jakimś kwiatem, chyba fiołkiem? Podoba mi się to, że posiłki można sobie komponować - wybrać rodzaj mięsa i sposób jego obróbki i wielkość porcji. Obsługa zawsze jest bardzo miła. Wystrój prosty i przyjemny, bez pretensji. Nawet nie chce mi się ryzykować i próbować innych wietnamskich knajp, dzięki Pho 14 wspomnienie autentycznej stadionowej kuchni może bezpiecznie trwać.

Data wizyty w lokalu: 18 maja 2014

• szalsmak 17 recenzji

19.02.2013, 19:23 napisał:

Bylo dobrze, teraz do poprawki

Jako że w Warszawie powstala knajpka przypominająca ta z Paryza Pho14, zdecydowałem się odwiedzić ją i porównać. Jeszcze rok temu było dobrze, jednak teraz raczej wolą masowe jedzenie dla studentów pobliskiej Politechniki. Makaron ryżowy smażony z wołowiną, był tłusty, a zupa z kurczakiem bardzo słaba. Nie pomogło chili czosnek i cytryna. Słabo tak dawno już tam nie było. Obsługa, dobra, wystrój dobry, jedzenie do poprawki!
    Polecam dla studentów, dla smakoszy Pho na Chmilenej.

• kptnemo 12 recenzji

17.02.2013, 14:52 napisał:

Ciekawy lokal

Spokojnie mogę polecić każdemu, kto chce zjeść szybko, dużo i dobrze. Zupa pho z wołowiną naprawdę duża porcja, w smaku bardzo dobra, fajnie przyprawiona. Jedyna wada to samo mięso dość tłuste, przez co i cała zupa robi się mocno tłusta. Ale dla wielu to może właśnie być zaletą.
    Drugie - ryba z grzybami mun. Ryba to mintaj. Porcja znowu bardzo duża. Ogólnie smaczna, choć trochę przesolona. I ryba dość dobrze ukryta w panierce - bardzo dobrej panierce, więc można wybaczyć.
    Obsługa bardzo miłą, choć to zwykły bar. Ceny bardzo przystępne, głównie jak widzę stołują się tam studenci - można też załapać się na jakąś promocję, o czym informują napisy przed wejściem.
    Największa wada to wystrój - jakieś obrazki na ścianie, zimne kolory ścian i to za co zawsze drastycznie obniżam ocenę - huczący telewizor z muzyką bardzo daleką od wietnamskiej - jakieś disco-polo czy coś w tym stylu.
    Generalnie na szybki wypad po azjatyckie jedzenie jest ok - ale nie jest to miejsce gdzie można dłużej posiedzieć i rozkoszować się atmosferą. Pewnie dobrą opcją byłoby jedzenie na wynos i z tego co widziałem jest to możliwe.

• Inth 4 recenzje

21.03.2013, 19:44 napisał:

Spodziewałem się czegoś więcej

Do Pho 14 zawitałem wczoraj po raz pierwszy, zachęcony rozmową ze znajomym. Podobno jedzenie miało być lepsze niż na Chmielnej. Tak więc pełen nadziei pojechałem i zamówiłem sałatkę z wołowiną, czyli to z czego słynie Chmielna...

Na pierwszy rzut oka potrawa wyglądała całkiem estetycznie, ale już po pierwszych kęsach zrozumiałem jak wiele brakuje jej do Chmielnej. Nie pomogło chili, nie pomógł czosnek, po którym o dziwo jeszcze 3 godziny później czuje się dość źle...
    Ogólnie słabo, tyle że pani przyjmująca była uśmiechnięta i bardzo miła.

Ktoś tu wcześniej napisał, że widać, że obniżyli jakość zapewne aby obniżyć ceny na korzyść studentów co jest zrozumiałe, ale jak dla mnie to wracam na Chmielną i chyba nigdzie się nie ruszam.

Data wizyty w lokalu: 21 marca 2013, godz. 18:30

• milawi 1 recenzja

21.05.2013, 23:44 napisał:

Dobre pho w dobrej cenie

Jedzenie jest bardzo dobre, byłam tam kilka(naście) razy i nigdy nie trafiłam na nic co wzbudzałoby wątpliwości. Za 40 zł dwie osoby mogą najeść się bardziej niż do syta. Uwielbiam pho ze smażoną wołowiną i jabłka w cieście. Polecam!

• atom800 12 recenzji

13.07.2012, 13:06 napisał:

Bardzo dobra zupa pho

Spory wybór zup oraz kilka innych dań około-azjatyckich. Za 14 zł można zjeść zestaw: duża zupa z kurczakiem/wołowiną + 2 sajgonki. Spokojnie można się tym najeść. Poza zestawem dużo większy wybór zup i dodatków - kolega szczególnie chwali sobie parzoną wołowinę. Bardzo smaczny ostry sos - naprawdę poprawia smak wszystkiego. Generalnie warto odwiedzać.

• huginn 1 recenzja

02.11.2012, 14:23 napisał:

Tragedia

Byłem tam dwa razy, za pierwszym razem dostałem surowego kurczaka w cieście (miał być oczywiście smażony), za drugim przyszedłem specjalnie na zupę pho, akurat zabrakło im składników.
    W barze o nazwie Pho 14 zabrakło składników do zupy pho.
    W środku dnia.

Zarówno za pierwszym, jak i za drugim razem panie, które przyjmowały zamówienie, miały minę jakby były tam z łaski.

Zdecydowanie odradzam, jest to bezwzględnie najgorszy lokal, w jakim jadłem.

Data wizyty w lokalu: 02 listopada 2012

• kornelia 312 recenzji

06.01.2011, 15:57 napisał:

Średniawo

Zamówiłam bun z rybą, dostałam dużo makaronu, dużo wody, mało dodatków i mało zieleniny. Przypraw na stolikach nie było, cytrynę dostałam gdzieś zza kontuarku. Wystrój z pomysłem, ale do niesprzątniętych stolików można się przylepić, a pani obsługująca nie zareagowała na to, że zanim usiadłam przy stoliku, musiałam sobie go wytrzeć serwetkami (byłam jedną z dwóch klientów w barze). Obsługa obojętna, żyje we własnym świecie i klienci im w tym nie przeszkadzają.

• battleboy 174 recenzje

18.01.2011, 18:38 napisał:

Fajnie

Do Pho 14 trafiłam przez przypadek, szukając z przyjacielem miejsca na lunch w okolicach Politechniki. Oboje jesteśmy fanami przybytku na Chmielnej i Dużej Michy, postanowiliśmy więc spróbować konkurencji i nie zawiedliśmy się.
    Ceny są bardzo przystępne - mała porcja zupy (super, że jest taka możliwość!) to ok. 9 zł, duża 13-14 zł, napoje w okolicach 4-5 zł, sajgonki i wontony po 5 zł. Dodatkowo są zniżki dla studentów.
    Wnętrze jest czyste, przestronne i nowocześnie urządzone. Nic specjalnego, ale przyjemnie się tu siedzi, nie przesiąkając zapachami z kuchni. Najpierw zamówiliśmy czipsy krewetkowe, sajgonki i nemy. Wszystko smaczne i świeże.
    Ja jadłam małą zupę pho z kurczakiem, mój przyjaciel ryż smażony z wołowiną. Porównywaliśmy ze znanymi nam knajpkami z pho i dzisiejszy lunch wypadł pozytywnie - porcje podobne, kombinacje smakowe też, ceny trochę niższe, łatwiej o wolny stolik, czeka się też znacznie krócej. Nasze dania były smaczne, choć bez szaleństw. Mojej zupie, choć była smaczna, brakowało kolendry i sosu rybnego, wciąż niekwestionowanym liderem jest więc konkurencja, ale Pho 14 jest w czołówce.
    Obsługa jest bardzo miła i pomocna, nie trzeba długo czekać na zamówienie, jedzenie jest świeże i smaczne, a ceny niewysokie - jest to więc świetne miejsce na obiad czy lunch nie tylko dla studentów. Będę wpadać i polecać znajomym.

• pablo 63 recenzje

30.12.2010, 11:24 napisał:

Kolejne przyzwoite Pho w Warszawie

Knajpkę odwiedziłem dwukrotnie w ostatnie zimowe dni i muszę przyznać, że ciepło wlewanej w siebie zupki było jednym z najprzyjemniejszych doznań dla zmarzniętego głodomora.
    Wystrój knajpki ciekawy i miły dla oka, jest to co najmniej półka wyżej niż konkurencja na Chmielnej czy też na Widok. Obsługa miła, zamówienia przyjmują Polacy, więc to nie ten klimat, co na Stadionie albo na Chmielnej, ale jak ktoś nieobeznany w temacie, to się łatwiej dogada.

Co do zupki (jadłem na razie Pho z wołowiną na parze i Won Ton), jakość przyzwoita. Bulion smaczny, dodatków (mięso, makaron) jest akurat (może faktycznie pierożków mogłoby być więcej niż 2-3), zieleninki w przeciwieństwie do przedmówcy dodałbym nawet więcej (ale to subiektywne odczucie). Zupy nie zwalają z nóg tak jak te od mojej ulubionej konkurencji, ale jak wspomniałem są przyzwoite i ciężko się przyczepić. Dodatki (czosnek, pasta chilli) na każdym stoliku dostępne - nie trzeba latać i pożyczać od sąsiadów, tak samo sztućce (metalowe) i pałeczki. Dużą zaletą lokalu jest to, że w przeciwieństwie do wspomnianej konkurencji jest zdecydowanie mniejszy ruch - więc nie ma problemu ze stolikiem. Nie jadłem jeszcze sajgonek, ale ponoć rewelacja i można je dostać z oryginalnym sosem rybnym zamiast standardowego słodko-kwaśnego. Dania minimalnie tańsze, niż u konkurencji, do tego bardzo atrakcyjne zestawy lunchowe. Ważne dla części pań i osób mniej głodnych - wszystkie zupy można kupić w wersji "mała".

Reasumując - mimo że zupka ciut gorsza niż na Chmielnej, to nadal godna polecenia. W moim rankingu na 3 miejscu zup Pho w Wawie (choć to wyrównana stawka).