Karczma u Młynarza

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Bytom
4.4

ul. Piekarska 55 41-902 Bytom
tel: (32) 395-95-95
typ lokalu: oberża, restauracja typ kuchni: śląska, naleśniki, polska, góralska, regionalna cena dania głównego: 20 - 40 zł

• dorota_bytom 11 recenzji

18.04.2014, 11:58 napisał:

Smacznie, bez zadęcia, ale niektóre potrawy trochę bez sensu

Poszliśmy tam w sobotni wieczór w sumie z przypadku (w innej bytomskiej restauracji zrobienie prawidłowo rezerwacji okazało się przewyższać możliwości obsługi). Było sporo klientów, ale całkiem przyjemnie usytuowany stolik się znalazł. Zamówiliśmy po małym żurku, na drugie mąż danie obiadowe - schabowy w placku ziemniaczanym do tego surówka z marchewki, ja zapiekankę ziemniaczaną. Mieliśmy w planach deser, ale ostatecznie nie zamówiliśmy, bo porcje były tak duże, że i tak wzięliśmy po pół obiadu na wynos (następnego dnia mąż miał z tego całkiem słusznych rozmiarów obiad). Żurek: bardzo treściwy, niby mała porcja, a już nią można się najeść. Do tego dostaliśmy chleb i smalec - smak OK, ale jadłam już w życiu znacznie lepsze smalczyki. Ten był poprawny. Moja zapiekanka była generalnie bardzo zjadliwa, dano raczej dobrej jakości ser żółty, ale 1. była niezbyt dobrze doprawiona - smak mało wyrazisty, 2. niezbyt wygodnie się ją jadło z wysokiego talerza w formie łódki. Czegoś mi tam brakowało, po prostu. Danie obiadowe męża to był strzał w dziesiątkę i Karczmie u Młynarza chyba najlepiej brać właśnie tego typu dania. Dobre mięsko, fajny placuszek ziemniaczany, odpowiednia ilość sosu i przepyszna (chyba najlepsza jakiej miałam okazję próbować) surówka z marchewki.

Atmosfera lokalu jest całkiem całkiem, wystrój dosyć konsekwentny, obsługa miła. Generalnie smacznie, polsko, bez zadęcia, ceny przystępne, warto iść tam na tradycyjny obiad. Z minusów to, że karta zdecydowanie za długa - kilka potraw (jak wspomniana zapiekanka) nie do końca przemyślanych, takich trochę bez sensu, na zasadzie: wrzućmy dużo ziemniaków, troszkę innych składników i mamy zapiekankę (jeżeli jadło się już kilka lepszych zapiekanek, to ta nie zadowoli). Niedawno była tam moja siostra i narzekała na zapiekankę makaronową z grzybami - stwierdziła, że się tego jeść nie dało, sos był dziwny w smaku. Za to towarzyszący jej kolega bardzo chwalił obiad (właśnie taki tradycyjny), który zamówił. Więc ich zestawy z mięsem i zupy polecam, zapiekanek nie.

Data wizyty w lokalu: 05 kwietnia 2014, godz. 18:30

• tupungato 4 recenzje

23.09.2013, 16:26 napisał:

Świetne polskie jedzenie

Karczmę odwiedziłem w czasie serii wizyt restauracji z wizytującymi Bytom Belgami.

Pierwsze zastrzeżenie: obsługa raczej po angielsku nie mówi. Na szczęście przynajmniej menu jest po angielsku i niemiecku.

Tak poza tym, to wszystko dobrze, obsługa miła, wystrój świetny - karczmiano-staropolski.

Jedzenie przepyszne, można się zdać na rekomendacje obsługi. Rekomendowane rolady indycze nadziewane szpinakiem z kluskami śląskimi bardzo smakowały Belgom. Ja byłem bardzo zadowolony z michy mieszanych pierogów. Również żurek świetny, serwowany z chlebem i smalcem. Pycha.

Ceny sensowne.

Data wizyty w lokalu: 22 września 2013

• mastalerz 2 recenzje

30.10.2013, 11:16 napisał:

Lokal na poziomie europejskim

Pierogi pyszne, domowe, przy odrobinie szczęścia można trafić te prawdziwe, z fantazyjnie lepionym brzegiem. Czas oczekiwania w miarę krótki, potrawy bardzo smaczne, naleśniki z kurczakiem najlepsze w Bytomiu, gratulacje dla kucharzy.

• jack39 1 recenzja

26.11.2013, 10:42 napisał:

Super jedzonko, miła obsługa

Jako rodowity Góral chciałem zasmakować kuchni śląskiej i muszę stwierdzić, że rolada śląska u Młynarza jest rewelacyjna. Żona Zofia (Beata) sprawdziła placek Młynarzowej (taki placek węgierski) i też był paluchy lizać. Pani kelnerka ładna blondyneczka, bardzo miła, szkoda, że nie używa gwary śląskiej, ale to może tylko moje fanaberie. Ceny bardzo rozsądne za tak pyszne żarełko. I tylko jeden malutki kwasik, jako że jestem degustatorem piwka, brakowało mi dobrego piwka z małych, najlepiej lokalnych browarów. Drodzy Restauratorzy, dość panowania tyskolecha, mamy zdecydowanie lepsze piwka. Ale ogólnie opinia o Młynarzach najlepsza z możliwych.

Data wizyty w lokalu: 22 listopada 2013

• mastalerz 2 recenzje

23.03.2013, 00:22 napisał:

Superkuchnia

Jedzenie rewelacja, zapiekanka "głodnego" pyszna, porcje ogromne, polędwiczki w sosie miodowo-musztardowym - niebo w gębie. Czas oczekiwania - krótki. Klimat wspaniały.

Data wizyty w lokalu: 22 marca 2013

Nowe w okolicy: Bytom