Batista

gdzie jesteś? województwo: zachodniopomorskie miejscowość: Świnoujście
2.5

ul. Wojska Polskiego 16 72-600 Świnoujście (Galeria Platan, parter) menu
tel: (91) 350-95-55
typ lokalu: pizzeria, restauracja typ kuchni: pizza, ryby i owoce morza, włoska, polska, drinki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• derwisz4 1187 recenzji

28.09.2014, 12:25 napisał:

Cichy wieczorny ogródek

W wieczorną sobotę zajęte są wszystkie stoły, głównie przez amatorów piwa i pizzy. Przeważają ludzie młodzi i w średnim wieku. Dwaj rowerzyści w kaskach, z trudem, choć wesoło odjechali, na szczęście pustym chodnikiem. Obserwowałem lokal z opustoszałego ciemnego już ogródka przez duże witryny. W środku ciepło wyglądały ściany z jasnych tafli kamiennych, kolorowy bufet z nalewakami do Bosmana i Carlsberga. Migał ekran TV z programem rozrywkowym.
    Z uwagi na chłód wieczorny zamówiłem gorący barszcz za 6 zł i otrzymałem go od troskliwej kelnerki w dużej misce z ziemniakami i pasemkami buraków. Zachęcała mnie do dania dnia czyli schabowego z ziemniakami i surówką za 17 zł, ale byłem już syty. Barszcz nie był wcale wybitny, majerankowany, ale odpowiednio kwaskowy.
    W ogródku ulicznym o tej porze cisza i spokój, jako kontrast do gwaru piwnego wewnątrz. W sumie był to niezły krzepiący relaks przed snem.

Data wizyty w lokalu: 27 września 2014

• mikus147 1 recenzja

29.12.2012, 22:34 napisał:

Niesympatyczna obsługa

Zaraz po wypiciu herbaty i zjedzenia ciasta zasugerowano nam wyjście z powodu oczekujących gości…
    Pani kelnerka była na tyle bezpośrednia, że po nieudanej próbie wyproszenia zapytała nas, czy możemy usiąść z innymi klientami. Kiedy nie osiągnęła zamierzonego celu, stała nad nami do skutku.
    W głowie się nie mieści…
    To przykre, przecież wiadomą rzeczą jest to, że człowiek nie przychodzi tylko napić się herbaty, ale także porozmawiać. A my siedziałyśmy tam niecałe 30 minut, po czym musiałyśmy niestety opuścić lokal.

Chęć zysku przewyższa wszystko. Szkoda, bo niektórzy klienci co prawda nie zamawiają dużo, ale wracają. A ja przynajmniej już tam nie wrócę…

Data wizyty w lokalu: 29 grudnia 2012

• ygreko 4 recenzje

07.08.2012, 17:23 napisał:

Niepoważny czas oczekiwania spowodował, że nie zjedliśmy...

Nie będzie to recenzja dań w tej restauracji, a tylko opinia z doświadczenia. Otóż bardzo głodni weszliśmy do pizzerii uznając, że na szybko można zjeść pieczywo czosnkowe, a na pizzę poczekać. Wszystkie stoliki na zewnątrz zajęte, ale w środku 2/3 wolne, więc myślę sobie "jak rozsądnie pomyśleli to są gotowi na taką ilość gości". Więc najpierw jednak na panią kelnerkę z menu, tak długo, że aż wstawaliśmy aby wyjść. W tym momencie podeszła pani kelnerka z menu i powiedziała, że trzeba czekać co najmniej godzinę. Na pytanie czy możemy dostać coś na szybko (sałatkę lub pieczywo) odpowiedź brzmiała "nie". Więc wyszliśmy.
    Dodatkowa ciekawostka - przechodziliśmy tamtędy ok. pół godziny później i zobaczyliśmy samochód z mrożoną pizzą i pana, który dwa duże szare kartony (w mojej ocenie ok. 50 pojedynczych pizz) wniósł do tej właśnie pizzerii. Nie wiem co to było, może jedzenie pracownicze (?), ale widok trochę dziwny.

Data wizyty w lokalu: 04 sierpnia 2012

• mivhal79 3 recenzje

06.05.2012, 13:47 napisał:

Jeśli ktoś jest głodny to nie polecam, za długo się czeka

O ile pizza nie jest zła, kwestia gustu, o tyle inne dania raczej takie sobie. Nie polecam ryby, którą zdarzało mi się dostać tak przypieczoną, że aż twardą. Odradzam zamówienia na dowóz, czas oczekiwania poniżej godziny można nazwać sukcesem.
    Żeby nie było aż tak krytycznie, przyjemnie tam piwko wypic, zwłaszcza latem na tarasie.

Data wizyty w lokalu: 01 maja 2012

• martika1 1 recenzja

15.07.2012, 19:13 napisał:

Porażka

Nie wiem jak smakuje tam jedzenie, bo nie dane było mi skosztować. Po odczekaniu godziny! I kilkukrotnym przypominaniu kelnerce o naszym zamówieniu, wyszliśmy z rodzinką z tej knajpki. Dodam tylko, że było to wieczorkiem, a ludzi nie było zbyt wiele, nie wyobrażam sobie, co się tam dzieje jak jest full ludzi. Masakra. Pani kelnerka nie umiała nawet uzasadnić co jest przyczyną tak długiego oczekiwania. Stwierdziła tylko, że sama nie wiedziała, że to będzie tak długo trwało (?). Nie polecam.

Nowe w okolicy: Świnoujście