Cukiernia U Spychały

gdzie jesteś? województwo: dolnośląskie miejscowość: Wrocław , dzielnica: Fabryczna
3.8

ul. Pereca 7 53-443 Wrocław
tel: (71) 362-21-95
typ lokalu: cukiernia, kawiarnia typ kuchni: desery cena dania głównego: poniżej 20 zł

Lubisz to miejsce? Powiedz właścicielowi, żeby zgłosił się do Korony Smakosza wyślij

• Audrey_123 5 recenzji

29.07.2014, 17:59 napisał:

Wspaniałe miejsce na kawę i ciastko

Miejsce to odwiedzałam bardzo wiele razy i pewnie nigdy mi się nie znudzi. Pyszne ciastka z kremem, drożdżówki, najlepsze pączki w mieście (nie są ciężkie i tłuste). Wielokrotnie zamawiałam tam torty na różne okoliczności i zawsze byłam bardzo zadowolona, bardzo smaczne, lekkie, nie mulące (na bazie bitej śmietany). Mają również całkiem dobre lody (czekoladowe, mango, truskawkowe i wiele innych dobrych smaków). Przyjemne miejsce z ładnym, schludnym wystrojem na spotkanie „przy kawie”. Spokojnie, kameralnie…
    Obsługa również sympatyczna.
    Gorąco polecam.

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• JagodaBerry 11 recenzji

25.06.2014, 11:35 napisał:

Smacznie, choć trochę drogo

Do Cukierni u Spychały mogłabym chodzić codziennie gdyby nie wysoka cena za wyroby. Byłam tam już kilak razy i za każdym razem jestem zadowolona z pyszności, które serwują. No może nie za każdym razem. Jedyne co mi nie smakowało w tej cukierni to pączki, które były sprzedawane w tłusty czwartek. Pączki były nieduże, strasznie tłuste i jak na pączki strasznie drogie. No cóż nie ma lokali idealnych.
    Poza tłustym czwartkiem mają bardzo dobre i świeże wyroby. Kawa też bardzo smaczna i ładnie serwowana. Obsługa jak najbardziej kompetentna, nie narzuca się tylko służy radą. Lokal jest bardzo ładny choć widok z okna nieszczególny. W okolicy jest dużo zniszczonych budynków, co ewidentnie kłóci się z luksusowym wyposażeniem cukierni. Najlepiej nie wyglądać za okno i będzie OK.
    Polecam wszystkim lubiącym słodkości.

Data wizyty w lokalu: 17 czerwca 2014

• Snorkmaiden 75 recenzji

15.06.2013, 17:28 napisał:

Z klimatem, ale...

Zmęczona sieciówkami i hipsterskimi kawiarniami w okolicach Starówki, postanowiłam odwiedzić najbardziej chyba znaną wrocławską kawiarnię. Przedtem dwa razy kupowaliśmy tu ciastka na wynos - drogie i przeciętne smakowo. Lokal mieści się w okolicy, do której czuję duży sentyment - spokojnie tu, jest trochę ładnych kamienic, a nazwy ulic miło mi się kojarzą z ukochaną Warszawą (Pereca, Żelazna, Krucza...). Niestety, kawiarni daleko do stołecznych. Wystrój i atmosfera przypadły mi do gustu, jak to miło zobaczyć przy stolikach zakochane pary staruszków i plotkujące czterdziestolatki, zamiast zblazowanych biznesmenów i rozchichotanych studentek ;). Zamówiłam cappuccino i ciastko (nie pamiętam nazwy, ale było to coś w rodzaju kremówki). Kawa fatalna, w za małej filiżance, upiornie gorzka i przepalona (czyżby robusta??). Ciastko ewidentnie na margarynie, a krem chyba z żelatyną, bo miał dziwną konsystencję. Zapłaciłam kilkanaście złotych. Do obsługi nie mam zastrzeżeń, kelner był uprzejmy i czujny. Skruszona wróciłam do sieciówek, z nadzieja na rychły powrót do stolicy...

• jerryberry 13 recenzji

28.09.2013, 12:02 napisał:

Ulubione miejsce na deser z kawą

Uzależniający smak lodów czekoladowych U Spychały to coś, co kusi i uwodzi mnie za każdym razem, kiedy przychodzi mi ochota na coś słodkiego. Są pełne esencji gorzkiej czekolady z lekko wyczuwalną nutą orzecha. Do tego PRAWDZIWA bita śmietana. Nigdy nie zamawiam deserów z ilustrowanego menu, bo nie lubię dodatków do deserów - owoców, polew. Tylko lód i śmietana, jedna, dwie gałki w pucharku - ceny odpowiednio 4,5 i 7,5 zł. Ogromna ilość cudownej bitej śmietany zaspokaja mój słodki głód na wiele dni. Obsługa zawsze wita klienta uśmiechem. Wystrój klasycznej kawiarni. Nigdy nie próbowałam ciast, ciasteczek, tortów. Tylko lody - wszystkim polecam.

• Marynata66 12 recenzji

25.11.2012, 14:56 napisał:

Pyszności dla łasuchów!

Cukiernia wyróżnia się z szarego otoczenia piękną elewacją w starym secesyjnym stylu. Wnętrze podzielone jest na dwie części: przytulną kawiarnianą i typowo sklepikową. Bywam tu ostatnio dość często i miałam okazję poznać smak wielu tutejszych wypieków: tortów, ciast i ciasteczek. W moim rankingu tortów pierwsze miejsce zajmuje tort ciasteczkowy (cookies), z ciast uwielbiam śliwkowe z cynamonem i sernik budyniowy, z ciasteczek – sycylijskie, świetne są też pączki hrabianki. Koneserom polecam sernik czekoladowy. Idealny do kawy. Nie lubię natomiast makowca cygańskiego, ale to rzecz gustu. Ogólnie na smak i świeżość nie można narzekać.
    W części kawiarnianej uprzejme panie chętnie doradzają i informują o składnikach wystawionych w gablocie tortów. Ten z bezą na wierzchu (nazwy nie zapamiętałam) godny polecenia!!! Kawa bardzo dobra: mocna i aromatyczna. Uważam, że to miejsce powinien odwiedzić każdy wrocławski łasuch, choć ceny są dość wysokie.

Data wizyty w lokalu: 25 listopada 2012, godz. 13:00

• brydziaaa 2 recenzje

04.05.2013, 23:16 napisał:

Smacznie i sympatycznie

Lubimy przychodzić na niedzielne desery do Spychały, pyszne lody, choć trochę drogo, no i ciasta wyśmienite. Ja wiem, że za jakość trzeba płacić, ale tu wyjątkowo drogie wyroby, jak kogoś stać, to polecam, szarlotka i sernik z brzoskwiniami obłędny. Co do obsługi kiepsko, nie zachęcają, gubią się. Panie Spychała czas pomyśleć o bardziej wykwalifikowanym zespole.

Data wizyty w lokalu: 01 maja 2013

• skrzyluk 3 recenzje

26.02.2013, 18:29 napisał:

Słaba obsługa - mały wybór tortów

Byłem tam dzisiaj z chęcią zamówienia torta. Wcześniej zamawiałem z dwa razy i jakość wyrobów jest bardzo dobra. Tego samego niestety nie można powiedzieć o obsłudze. Chciałem kupić 1,5 kg tort bez ozdób. Pani w żaden sposób nie zachęcała mnie do zakupu. Właściwie pokazała tylko dwa torty. Nie zapytała o moje potrzeby, a widząc moje zawahanie milczała.
    Torty umieszczone są na najniższej półce wystawy i aby je zobaczyć trzeba się bardzo nachylić. Dodatkowo w lokalu brak menu tortów co jest normą w innych cukierniach.

Data wizyty w lokalu: 26 lutego 2013

• rybazfrytkami 4 recenzje

27.12.2012, 19:33 napisał:

Najlepszy!

Moje ulubione miejsce we Wrocławiu. Kiedyś bywałam tam bardzo często, ostatnio niestety mnie dawno nie było. Czuję się tam jak u siebie :). Wystrój przecudowny, mogę tam siedzieć godzinami. Najlepsze lody w całym mieście - szczególnie obłędny pucharek truskawkowy! Torciki bezowe oszałamiające! Naleśniki z truskawkami mogę wciągać jak makaron. Szarlotka pycha. Mini pizza baardzo smaczna - a ja nie przepadam za pizzą! Obsługa zawsze super miła - szczególnie jedyny wśród kobiet pan kelner ;)
    Szkoda tylko, że otwarte tylko do 20. Ostatnio też coraz więcej ludzi zaczęło tam przychodzić i niestety nie raz odbiłam się od drzwi, bo nie było wolnego stolika! Na szczęście otwierają drugi lokal na ul. Nowowiejskiej, mam nadzieję, że będzie równie genialny.

• zygdom 32 recenzje

05.08.2012, 09:21 napisał:

Fajny lokal

Cukiernia przeniosła się do nowego, większego lokalu na skrzyżowaniu Pereca i Lwowskiej. Jakość i smak przedni. Doskonałe serniczki z owocami, pyszne pączki, bardzo duży wybór i co najważniejsze, produkty są świeże. W pomieszczeniu jest też nieco większa kawiarenka. Nie ma natomiast już sprzedaży pieczywa. Trochę szkoda, ale przez to jest jeszcze większy wybór różnych słodkich smakołyków. Obsługa młoda, ale stała i bardzo dobrze zorientowana - co jest rzadkością! Słodycze nie są tanie - zwykle minimalny wydatek to około 25 złotych, ale większość klientów wchodząc do lokalu, pod wpływem zapachu i wyglądu różnych ciast i babek kupuje więcej :). Choć na uboczu, warto wstąpić i coś kupić do domu.

• użytkownik usunięty

19.11.2012, 11:12 napisał:

Słabo!

Myślałam, że za wyrobioną marką coś się kryje, a okazuje się, że zupełnie nic. PIerwszy raz miałam okazję skosztować ciast "U Spychały" i jestem szczerze zawiedziona. Myślałam, że dość wysokie ceny i to, że jest to najbardziej znana cukiernia we Wrocławiu, do czegoś zobowiązują... Niestety margarynowe torty, mimo że o rzekomo różnych smakach, wszystkie smakują tak samo - źle. Ludzie kupują tam chyba tylko z przyzwyczajenia.. "bo kiedyś tam było pysznie". Co do wystroju, obsługi, wyglądu ciast.. zastrzeżeń nie mam, ale w końcu najważniejszy jest przecież smak.
    Ja bym się wstydziła podać, a co dopiero sprzedać komuś takie ciasto! Moje niestety wylądowało na koniec w śmietniku.

Nowe w okolicy: Wrocław