Sushi King Tai & Japanese Restaurant

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Wola
3.4

ul. Żelazna 41 00-836 Warszawa (wejście od ul. Siennej) Stoliczku.pl
tel: (22) 414-20-00
typ lokalu: bar sushi, restauracja typ kuchni: japońska, koreańska, tajska, sushi cena dania głównego: 20 - 40 zł

• zeszok 217 recenzji

10.12.2012, 19:19 napisał:

Poprawnie, ale zawsze może być lepiej

Przedzieraliśmy się przez pierwsze śniegi, żeby dotrzeć do Sushi King z odległej miejscówki zaparkowania samochodu. W tym rejonie szczęściem niewiele mniejszym niż żona z pokaźnym posagiem jest znalezienie dogodnego miejsca parkingowego.

Nie za duży lokal powitał nas ciekawym wystrojem i miłą obsługą. Zajęliśmy wskazane miejsce i po chwili namysłu złożyliśmy zamówienie.
    Sushi pojawia się po 20 minutach, wcześniej nieco delektujemy się już zieloną herbatą.
    Rybka smaczna, rolki odpowiedniej wielkości nie zapchane niepotrzebnie ryżem. Nigiri także wyważone, a łosoś rozpływa się w ustach. Pieczone elementy trochę nijakie, nad tym trzeba popracować. Całość poprawna, ceny nieco powyżej przeciętnej nawet jak na centrum. Ze zniżkowymi kuponami wychodzi jednak znacznie korzystniej.

• ola_klej 7 recenzji

19.11.2013, 16:27 napisał:

Bardzo przyjemnie

Byliśmy w Sushi King 3 razy i 3 razy z kuponami. Pierwszy raz w styczniu 2012, ostatni raz w sierpniu 2013. Za każdym razem taka sama jakość.
    Za każdym razem zamawialiśmy dodatkowo jakąś przystawkę i herbaty. Jedną zupę do dziś mam w pamięci. Kokosowa... rewelacja. Pozostałe zupy standardowe.
    Jeśli chodzi o zestawy, to dokładnie takie jak miały być. Wykonane profesjonalnie, nie rozlatywały się. Wszystko świeże. Odpowiedniej wielkości i z dobrą proporcją ryba/ryż.

Obsługa -> bardzo miła pani. Mimo, że byliśmy z kuponami, profesjonalna, miła obsługa. Wrócimy tam na pewno jeszcze. Bez kuponów, tylko przy większej okazji, bo brak miejsc parkingowych nie zachęca do specjalnej przejażdżki.

Data wizyty w lokalu: 24 sierpnia 2013

• Bruno79 15 recenzji

27.05.2013, 19:11 napisał:

Poprawne i w miarę przyzwoity stosunek jakości do ceny

W lokalu byliśmy na początku maja. Wnętrze nie powaliło mnie swoim wystrojem. Obsługa raczej opryskliwa i nieskora do pomocy, coś tam kelnerka burkała sobie pod nosem. Na napiwek nie zasłużyła.

Sushi poprawne w smaku, chodź nie powaliło mnie różnorodnością. Poprawnie skręcone. Gorzej z podaniem...tak jakoś po polsku...zupełnie nie był to styl japoński czy tajski. Wszystkim smakowało, rabat przy największym zestawie 30-40% jest dobrym posunięciem, ale w sumie cena od razu mogłaby być niższa bez rabatu. Tak to trochę pachnie fastfoodem czy inną tanią knajpą. Rozumiem, że właściciele muszą walczyć z konkurencją podobnymi lokalami.

• Paula1717 1 recenzja

18.11.2013, 19:09 napisał:

Przeciętny!

Zamówiliśmy duży zestaw, o ile pamiętam przedostatni w menu, i gdybyśmy nie domówili sashimi, to zjedlibyśmy rolki z karbem i rzepą i łososiem, a na ciepło kawałki same się rozwalały.
    Wystrój tragedia, a akwarium mogłoby być posprzątane.

Data wizyty w lokalu: 17 listopada 2013

• KamilaRudnik 4 recenzje

26.06.2013, 23:37 napisał:

Świeże ryby i miła, uśmiechnięta kelnerka

Wybraliśmy się ze znajomymi, korzystając z kuponów Cuppona. Oprócz tego, co było w nich oferowane, zamówiliśmy sałatkę wakame (dobrze doprawiona, glony wystarczająco wilgotne, a nie suche i twarde - bardzo smaczna), jeden z zestawów i zupy (pachnące, gorące i z dużą ilością dodatków). Jedliśmy we troje, wyszliśmy BARDZO najedzeni, stosunek ilości do ceny bardzo przyzwoity. Jedzenie smaczne, ładnie podane, ryby naprawdę świeże. Obsługująca nas pani kelnerka sympatyczna, uśmiechnięta i pomocna. Szczerze polecam.

• victorius2 10 recenzji

23.02.2013, 15:32 napisał:

Niższa półka

Susharnia zdecydowanie niższych lotów. Stare, laminowane menu, które klei się do rąk, bardzo długi czas oczekiwania na sushi (zamówiliśmy z narzeczonym ok. 14 kawałków - zapłaciliśmy w okolicach 40-50 zł z napojami), oraz niska kameralność miejsca. Ogólnie stoliki są nieco upchane na sobie, a niestety jakość jedzenia tego nie usprawiedliwia.

Jeśli chodzi o sushi, to przede wszystkim pierwszy raz się spotkałam z tym, by maki były polane dużą ilością sosu sojowego. Niestety, dla mnie to absolutna dyskryminacja, bo mój poziom nietolerancji na sos sojowy jest bliski miłości do sushi w każdej postaci.

W wystroju ciekawe jest to, że restauracja posiada akwarium, do którego przyklejają się dzieci obserwując znacznych rozmiarów ryby.

• jemmaliny 50 recenzji

14.08.2012, 13:21 napisał:

Całkiem smacznie

Do Sushi King zakupiłam kiedyś kupony. Postanowiłam je zrealizować razem z mamą. Nie bez pewnej obawy, bo wiadomo, że kuponowe suszarnie mają niepewną jakość, a mama pierwszy raz miała jeść sushi, bardzo ciekawa, dlaczego wolę to od domowego obiadu.
    Pierwsze wrażenie lokal zrobił niezłe. Ma przyjemne dla oka dekoracje, czyściutko,klimatycznie.
    Kelnerka bardzo sympatyczna. Mimo wtorku lokal nie świecił pustkami, więc biegała między stolikami, dopytując, czy wszystko na pewno w porządku.
    Kupony miałam na konkretne zestawy sushi, tak więc lekkie rozczarowanie, gdy otrzymałyśmy zmienione.
    W zestawie miało być 6 hosomaków z ogórkiem. Mama zamiast tego dostała rzepę, więc musiałyśmy się zamieniać, bo jej nie smakowała (faktycznie była zbyt twarda). Również zamiast po 8 californi otrzymałyśmy po 6 hosomaków. Nie jestem nawet w stanie powiedzieć, jaka ryba była w środku, bo pierwszy raz taką widziałam. Dodatkowo hoso to nie jest mocna strona sushi mastera. Jako jedyne się rozpadały i każdy był innej wielkości. Poza tym niestety w makach serka philadelphia były znikome ilości.
    A tak to ryby było sporo, tego przynajmniej nie żałowali. Ogólnie było to smaczne sushi, może nie jakiś szał, ale mama też stwierdziła, że było warto się wybrać. Myślę,że pojawiłabym się tam jeszcze, ale raczej z kuponem :).

Data wizyty w lokalu: 07 sierpnia 2012

• Atna 2 recenzje

10.07.2013, 16:29 napisał:

Na babski wieczór

Wybrałyśmy się ze znajomymi do knajpki, która została nam polecona. Od razu przyjęła nas przesympatyczna pani, z którą aż chciało się współpracować. Uśmiechnięta, miła, nienarzucająca się, co jest dla mnie bardzo ważne.

Zamówiłyśmy duży zestaw i nie zawiodłyśmy się. Jedzenie było świeże, dobrze przyrządzone i nieoszukane! Sporo ryby, zamiast wielkiej ilości ryżu. Wyszłyśmy najedzone, ilość z ceną zgodna, schludnie i ładnie podane.

Już wiemy, że tam wrócimy, bo nie zawiodłyśmy się pod żadnym względem.

Data wizyty w lokalu: 09 lipca 2013

• Pitufito 4 recenzje

22.03.2013, 16:57 napisał:

Ulubiony lokal sushi, szkoda, że się starzeje

W Sushi King byłam parę ładnych razy. Za każdym razem:
    - miła, profesjonalna obsługa,
    - dobrej jakości jedzenie,
    - równie długi czas oczekiwania (nie ma zmiłuj się - miałeś rezerwację na 16:00, jesteś 15:50 - siedź i czekaj, kucharz zacznie przygotowywać sushi o 16:00, choćby nikogo innego nie było na sali),
    - równie mdły, nijaki wystrój.

Jedzenie cudowne, ale proszę, ogarnijcie lokal - już nie da rady patrzeć na te draperie u sufitu, zdjęcia z imagestocków na ścianach, telewizor bez dzwięku, bo zagłusza go dziwnie sklejona playlista (raz pop, raz jakis chillout).

• Pawciu1234 4 recenzje

19.02.2013, 20:08 napisał:

Wieczorne sushi

Miła obsługa, mały lokal w całkiem ciekawym stylu. Duży wybór dań. Ja osobiście wybrałem zupę z kurczakiem na mleczku kokosowym, bardzo smaczna ;) Następnie zamówiłem zestaw sushi, nie był on powalający w smaku. Ryby świeże, lecz wydaje mi się, że ryż był suchy. Cena przystępna.

Data wizyty w lokalu: 18 lutego 2013, godz. 18:30