Kebab King

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Wola
2.7

al. Jana Pawła II 41A 01-002 Warszawa (paw. 16)
tel:
typ lokalu: bar typ kuchni: turecka, kebab cena dania głównego: poniżej 20 zł

Lubisz to miejsce? Powiedz właścicielowi, żeby zgłosił się do Korony Smakosza wyślij

• Justine-Sonia 54 recenzje

10.03.2014, 08:46 napisał:

Plus za całodobowość

Warto wstąpić, zwłaszcza gdy spaceruje się po Muranowie w niedzielę przed południem... Bo to jeden z dwóch, może trzech lokali gastronomicznych w pasażu, który o tej porze pracuje pełną parą. Zamówiłam na wynos pudełko z grillowaną cielęciną i wołowiną (za 12,99) oraz tzatziki (za 10 zł). Fajnie, że nie trzeba dopłacać za zapakowanie! Po kilku minutach oczekiwania otrzymałam, co chciałam i muszę przyznać, że smakowało nieźle - w niewielkim kartoniku pomieszczono skrawki cienko krojonego mięsa, kilka frytek (niestety połamanych, bo - jak sądzę - wrzucanych do pudła byle jak i na szybko) i surówkę z sałaty. Zamówiłam ostry sos i wręczono mi go w małym, okrągłym plastiku - czerwony, z pestkami ostrej papryczki. Tzatziki okazały się dobrze doprawione, aromatyczne i smaczne. Cóż, na wykwintny obiad do KK nie przyjdę, ale w nietypowych godzinach, z zamiarem przegryzienia czegoś, z pewnością. Obsługiwała mnie osoba o rudo-wypłowiałych włosach, z umiarkowanym entuzjazmem traktująca klientów. Przy tej okazji chcę zwrócić uwagę na jedną rzecz - jeśli coś kosztuje 12,99 zł, to trzeba mówić, że należność wynosi dwanaście dziewięćdziesiąt dziewięć, a nie trzynaście. To drobiazg, ale istotny. Znam osoby, które dla zasady nie odpuszczają nawet jednego grosza reszty, bo wymagają szacunku dla własnego pieniądza, nawet śmiesznie symbolicznego. Zaokrąglanie należnej kwoty na korzyść firmy jest niestosowne. Proponuję zmienić końcówki cen 0,99 na 1 pełny złoty i będzie po kłopocie.

Data wizyty w lokalu: 09 marca 2014, godz. 11:30

• majorKorosz 1066 recenzji

04.06.2013, 23:02 napisał:

Wróciłem i nie żałuję

Po kilkuletniej przerwie postanowiłem sprawdzić co słychać w "Kingu" i muszę przyznać, że dobrze słychać. Byłe tam ostatnio kilka razy sam i dwukrotnie w towarzystwie Joanny. Oboje odnieśliśmy pozytywne wrażenia. Nadal czynne całodobowo. Zwykle można zająć dogodną kanapę lub stolik na piętrze. Szefostwo bardzo elastyczne i można np. połączyć elementy z różnych potraw - w tym wypadku chodziło o zestawy z bakłażanem dla Joanny. Ja z kolei postanowiłem skorzystać z mantar sote czyli kurczaka z pieczarkami i papryką zapiekanego w serze i podawanego na podłużnym głębokim półmisku. Gorące i smaczne. Fajnie, że można sobie wziąć na wynos folder z pełnym menu (przy każdym daniu jest także jego fotografia, co bardzo ułatwia orientację w sposobie podania i wielkości porcji). Obsługa szybka. Nie trzeba czekać dłużej niż kilka minut. Na pewno jeden z ciekawszych lokali tego typu w Pasażu Muranów.

• stiszyn 214 recenzji

25.07.2013, 13:54 napisał:

Słaba baranina

Szukając smacznego kebaba zawitałem do tego Kinga. W podobnym lokalu w Legionowie kebab nawet mi smakował, więc liczyłem na powtórkę. Niestety tutaj dostałem mniej mięsa, a baranina (vel wołowina) smakowała jak guma. Kurczak córki smakował dużo lepiej, ale to niestety nie broni lokalu. Ceny klasyczne czyli od 11 do 13 PLN za kanapkę

• marcomark 121 recenzji

07.04.2013, 12:18 napisał:

Może być

Wśród dużej konkurencji w okolicy wybraliśmy tego kebaba. Czy to wybór dobry, ciężko powiedzieć, nie próbując innych, więc skupię się na opisie jedzenia.
    Kebaby (pomijając to, że zamawiałem w picie z sosem ostrym, dostaliśmy w bułce z sosem mieszanym) były średnie w smaku. Mięso było bardzo dobre, natomiast sosy już troszkę mniej, słodkie, mdłe, tzn. to chyba jeden ten biały był słodki, wszystko się wymieszało i słodycz zdominowała cały smak.
    Należy im oddać szacunek za mnogość innych dań typu falafele, makarony, ryż, szpinakowe zapiekanki, desery. Wziąłem na wynos jeszcze makaron w sosie paprykowo-pomidorowym i był bardzo dobry.
    Ogólnie to przeciętnie, z plusem za różnorodność dań i troszkę większym minusem za nieogarniętą obsługę.

• nimarha 50 recenzji

17.06.2013, 19:36 napisał:

Kebab dobry, baklawa nie

Kebab w picie (a w zasadzie na cienkim cieście) dobry, szczególnie z ostrym sosem. Brakuje mi tylko ostrych marynowanych papryczek, które w porządnym kebabie powinny być, no i kebaba z baraniny. Szkoda, że większość polskich kebabowni od nich stroni. Będzie do powtórki kolejny raz.

Ale baklawa już powtórzona nie będzie, niestety to nawet nie siostra przyrodnia baklawy, jedynie podobnie wygląda.... w środku zamiast masy orzechowej, czuć sztuczny proszę z dodatkiem jakby zjełczałych orzechów, polana dziwnym syropem, który nie przypomina miodu ani prawdziwego syropu. Na dodatek to coś jeszcze jest drogie - poważna porażka. Szkoda że wzięliśmy, po bo dobrym kebabie wrażenie niefajnej baklawy zostało.

• kebabmen 17 recenzji

30.08.2013, 11:55 napisał:

Porażka sezonu

Ponieważ przestawiłem się na kebaby na talerzu ponownie testuję kiedyś odwiedzane lokale. Dziś wybór padł na Kinga - kiedyś kebab na cienkim cieście nawet mi u nich smakował. Danie kebab mieszany kurczak/baranina z frytkami 20 zł l- ilość mięsa spora sos podany osobno w miseczce - wygląda to ładnie, ale jeśli chodzi o smak to to danie po prostu go nie ma, jałowe niedoprawione suche mięso - ilość sosu danego do potrawy zbyt mała o połowę, kurczak jak i baranina porażka. Jedyne co dało się zjeść to frytki.

• kajpirinia 13 recenzji

15.02.2013, 00:05 napisał:

Po imprezie w sam raz

Kinga odwiedzam tylko po dużym wypiciu, a przed powrotem do domu. Zawsze baranina na ostro i zawsze duże zadowolenie. Po alkoholu pasuje idealnie, trzeźwi i pysznie smakuje :)
    Muszę kiedyś sprawdzić na trzeźwo.

• mahda77 6 recenzji

20.02.2013, 13:12 napisał:

Fastfoodowy średniak!

King Kebab musi się bardziej postarać, szczególnie, że na tej ulicy ma sporą konkurencję! Bardzo przeciętny w smaku, zimny i niedoprawiony... Mięso baranie wysuszone na wiór. Jedynym plusem jest miła i uśmiechnięta obsługa, ale gdy jedzenie jest takie sobie na niewiele to pomoże...

• KrisR 18 recenzji

24.08.2012, 12:15 napisał:

Kebab Kpin

Kpina. Zamówiłem kebab z baraniny na wynos - otrzymałem "na miejscu" i już w tym momencie wiedziałem, że to będzie porażka. Pierwszy kęs baraniny potwierdził obawy. Bezsmakowa cienko krojona gumowata masa miała udawać baraninę! Tego nie dało się jeść! Surówki niezłe, ale zamawiając kebab CHCĘ DOBREGO MIĘSA! Kiedyś w jednym z lokali tej sieci jadłem zupełnie inne jedzenie - to co jest tu trudno nazwać jedzeniem. Porażka na całej linii!

Data wizyty w lokalu: 24 sierpnia 2012

• vitalik 68 recenzji

10.12.2011, 12:56 napisał:

Średni kebab

Kebab w kingu mi smakuję jak typowy polski kebab. Z typowymi surówkami i typowymi przemysłowymi sosami. Jedno z moich ulubionych dań, a mianowicie placki z cukinii były wyjątkowe mdłe. Baranina to zupełnie inna klasa niż dwa kroki dalej, w Efesie. Zresztą, czy to w ogóle jest baranina?

Mimo wszystko, jeśli człowiek nie przychodzi do kinga z nastawieniem na kebab, ale z nastawieniem na jedzenie, to nie jest źle. Świadczą o tym chociażby długie kolejki, w których ja stać już nie będę.

Obsługa czasem zapomina, np. donieść ajran, który zamówiłem.