Ristorante Italia

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Bielsko-Biała
4.0

ul. Młynkówka 6 43-346 Bielsko-Biała (Komorowice; lokal przeniesiony z ul. Piłsudskiego 7 )
tel: (33) 810-31-50
typ lokalu: restauracja typ kuchni: pizza, włoska, przekąski cena dania głównego: 20 - 40 zł

• katinka77 12 recenzji

01.07.2014, 14:13 napisał:

Miło, smacznie, gustownie

Restauracja po Kuchennych Rewolucjach Magdy Gessler, ale nie to było głównym powodem naszych odwiedzin. Lubimy włoską kuchnię i "sprawdzamy" okoliczne restauracje ;).
    Restauracja mieści się dość na uboczu co jest i wadą i zaletą jednocześnie. Duży taras w otoczeniu zieleni, przestronne wnętrza z gustem urządzone nadają miejscu przyjemną aurę. Obsługa bardzo miła, uprzejmy, pan kelner wręcz szarmancki. Karta zróżnicowana. Część dań polecanych przez szefa kuchni, część z daniami zaproponowanymi przez P. Magdę Gessler, i część dań takich trochę jak wszędzie typu filet z kurczaka z dodatkami.
    Jedzenie, które zamówiliśmy bardzo smaczne, z tym, że skupiliśmy się na daniach typowo włoskich. Carpaccio z ośmiornicy, linguini i risotto z owocami morza, i cannoli na deser. Wszystko przepyszne, choć sos z linguini aż się prosił by być bardziej pikantnym, a był zdecydowanie łagodny. Ośmiornica bardzo dobra, makaron doskonale ugotowany, owoce morza, mimo że zróżnicowane (małże w muszlach, krążki mątwy, krewetki) miękkie, nie gumowate. Deser przepyszny, chociaż mam tu jedną uwagę. Serek ricotta jakby źle wymieszany z dodatkami. Struktura grudkowata, nie jednolita. Generalnie jedzenie bardzo smaczne, ciekawie serwowane (linguini w ślicznymi garnku ;) ).
    W restauracji można kupić różne rodzaje włoskiego sera i wędlin. Obsługa zorientowana i chętna do udzielenia informacji na temat ww produktów. Bogata karta win. Niestety nie dopytałam czy można kupić butelkę na wynos, ale sądzę, że tak.
    Ceny dostosowane do proponowanych dań, moim zdaniem OK. Podobne rzeczy jadałam za znacznie większe pieniądze.
    Generalnie polecam, bo miło i smacznie.

Data wizyty w lokalu: 30 czerwca 2014

Nowe w okolicy: Bielsko-Biała