Hammurabi

gdzie jesteś? województwo: warmińsko-mazurskie miejscowość: Olsztyn
3.2

ul. Prosta 3/4 10-023 Olsztyn
tel: (89) 534-94-67
typ lokalu: pizzeria, restauracja typ kuchni: pizza, międzynarodowa, kebab, drinki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• justynianka4 3 recenzje

05.07.2014, 23:41 napisał:

Szybko i niedrogo na Starym Mieście

Skorzystaliśmy z okazji, że była piękna pogoda i usiedliśmy w ogródku. Kelner pojawił się błyskawicznie i choć nie orientował się kompletnie w ofercie restauracji (przyznał się uroczo, że to jego pierwszy dzień pracy) to przy pomocy koleżanki dał radę nas obsłużyć. Zupy - chłodnik i cebulowa pyszne. Shoarma smaczna, pyszne ziemniaczki pieczone, sosy standardowe - pomidorowy, majonezowy i paprykowo-pomidorowy - najlepszy.

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• czekereke 4 recenzje

15.07.2013, 13:02 napisał:

Mocno średnio

Jedzenie nie jest szczególne. Shoarmy bywały lepsze, a sałatka "frutti di mare" to jakaś pomyłka. Jedynie zupa pomidorowa była dobra i krem z bakłażana (oprócz piwa). Nie jadłem pizzy ,ale wyglądała bardzo smacznie.

Data wizyty w lokalu: 14 lipca 2013, godz. 16:00

• nela1987 7 recenzji

18.03.2013, 20:22 napisał:

Shaorma pierwsza klasa

Gdy jestem w Olsztynie odwiedzam Hammurabi. Najlepsze danie to shaorma i smaczne ziemniaczki. Do shaormy podawane są sosy i chleb pita. Muzyka w lokalu klimatyczna tylko nie potrzebny tv, na którym lecą teledyski nie pasujące do nastroju lokalu.

• bajeczna 4 recenzje

17.11.2012, 17:42 napisał:

Kiedyś tak, teraz już nie bardzo

Przyznam, że do H. chodzimy z moim chłopakiem podczas wizyt w Olsztynie i gdy nie wiemy gdzie iść (albo nam się po prostu nie chce jechać w dalsze dzielnice, a żołądek krzyczy jeść).
    Kiedyś było tam pysznie. Zamawiało się kebaba z wołowiny, wieprzowiny - otrzymywało się dwa wielkie kotlety. Teraz? Jeden, skromniejszy.
    Zamówiłam tam raz lasagne - że what, za przeproszeniem? Co to ma być? Naprawdę nic specjalnego, malutka paćka i tyle.
    Innym razem zamówiłam makaron z kurczakiem w sosie... Dla mnie to przypominało raczej studencki makaron z ketchupem, serem i kawałkami kurczaka.
    Jedynie jako tako ratuje się w/w kebab. Jeżeli jesteś głodny i chcesz zjeść i się najeść, to go polecam. Jeżeli zjeść i się delektować, to wybierz co innego...
    Obsługa miła, szybka, nie mam jej nic do zarzucenia.
    Tylko nie rozumiem tej muzyki i TV na którym wyświetla się znany kanał muzyczny - o co chodzi?

• iisabell 7 recenzji

15.08.2012, 15:33 napisał:

Jedna z najepszych

Zawsze mam jedno najlepsze danie w restauracji. Tu nie umiem wybrać, wszystko jest przepyszne. Doskonała pizza, świetna shaorma. Przyzwoite ceny.
    Szybka i miła obsługa.
    Najlepsza tego typu restauracja w Olsztynie. Nieważne, czy w Realu, czy na starówce, warto zajść.
    Dobra na spotkania w większym gronie.

• ania2469 4 recenzje

16.09.2012, 00:23 napisał:

Jestem zażenowana poziomem restauracji

Właściwie to nie muszę wydawać własnej opinii, bo fakty mówią same za siebie:
    1) Ceny potraw na afiszach przed wejściem są dużo niższe niż te w menu i oczywiście gdy już się zamawia, okazuje się, że trzeba zapłacić wyższą cenę.
    2) W karcie są umieszczone ze 100 dania, z czego są takie jak: rosół, kebab, pizza, lasagne czy risotto, co jest jakimś absurdem, bo mało prawdopodobne, żeby wszystkie te dania podawali świeżo i porządnie zrobione.
    3) W menu jest mnóstwo (chyba ok. 20) herbat do wyboru - w trakcie zamawiania okazuje się, że w rzeczywistości jest tylko czarna, zielona i biała...
    4) W życiu nie zjadłam tak obrzydliwej lasagne - lepiej nic nie zjeść niż coś takiego - farszem były rozmrożone warzywa z supermarketu! i kilka - policzyłam - 5 małych kawałków kurczaka obsypanych gotową przyprawą do kurczaka - jedyne, co byłam w stanie zjeść, to makaron posypany serem... wyrzucone w błoto 18 zł - nigdy więcej nie zjem lasagne w restauracji- za tydzień robię sama.

Data wizyty w lokalu: 14 września 2012

• Mlody_ndm 51 recenzji

01.05.2011, 16:45 napisał:

Jeszcze tu wrócę

Nie była to moja pierwsza ani na pewno ostatnia wizyta w tym miejscu.
    Po do lokalu szybko otrzymaliśmy karty, zresztą tak bardzo obszerne, że ciężko było się na coś zdecydować.
    Jedzenie podane zostało błyskawicznie.
    Z czystym sumieniem mogę polecić serwowany tam rosół oraz pomidorówkę "Hammurabi" podawaną z żółtym serem - mojej lepszej połówce, wielkiej fance zupy pomidorowej bardzo smakowała.
    Na drugie danie wzięliśmy Shoarmę po meksykańsku, również bardzo dobra, porcja uczciwa - duża.
    Na uwagę zasługuje również wystrój lokalu, lecąca w nim arabska muzyka.
    Obsługa szybka i sympatyczna.
    Ceny na bardzo przyjemnym poziomie.
    POLECAM!

Data wizyty w lokalu: 22 kwietnia 2011, godz. 15:00

• oxnard 1 recenzja

22.10.2011, 13:23 napisał:

Szybko, dobrze i tanio

Na Starym Mieście jest kilka knajp z shoarmą, gyrosem i kebabem. Tu jest najtaniej. Obsługa jak dla mnie szybka i sprawna. Jedzenie ani nie odbiega, ani nie ustępuje temu ze sfinksa, czy greco. Zawsze tu wpadam z żoną, gdy nie wiemy na jaką knajpę się zdecydować.

• campricornus 30 recenzji

21.09.2010, 00:51 napisał:

To jakaś porażka...

Jestem z Bydgoszczy i...nie dziwię się, że sieć lokali Hammurabi pomału upada. Początki bydgoskiego Hammurabi były świetne - chciało się chodzić do tego lokalu. Aż w końcu zaczął "zjeżdżać po pochyłej w dół" i... dobrze, bo za tani kicz nie powinno się płacić. Obecnie lokal jest nieczynny.
    Dlaczego nawiązałem do Bydgoszczy? Bo ten w Olsztynie, po daniu które zamówiłem, dziwię się, że jeszcze prosperuje... Danie niedobre - makaron rozgotowany, dodatki słabej jakości, mięsko chyba smażone na wielorazowym oleju, bo ten smak jakiś taki mało wyrazisty. A ogólnie to powinno być podane gorące, a nie letnie...
    Zdecydowanie odradzam... nie będę komentował dalej, bo szkoda słów...

• Rumaczek 1 recenzja

20.09.2010, 17:37 napisał:

Dla każdego coś miłego

Każdy z nas chciałby od czasu do czasu spróbować czegoś egzotycznego i gdy przechodząc po Starym Mieście ujrzałem tę restaurację postanowiłem z narzeczoną, że coś w niej zjemy.
    Po wejściu wita nas grono uśmiechniętych, aczkolwiek znudzonych, kelnerek i po wymianie formułek grzecznościowych udajemy się w poszukiwaniu wolnego stolika. Nie jest źle, sala przestronna z dużą ilością różnych eksponatów. Po wybraniu miejsca w mgnieniu oka pojawia się jedna z kelnerek podając kartę - wybór konkretny i po krótkiej naradzie zamawiamy pizzę z papryką pepperoni oraz lasagne. W czasie oczekiwania można się porozglądać po sali i już po chwili rzuca nam się w oczy zawieszony dosyć sporych rozmiarów TV, w którym leci znany program muzyczny, ale co to? - nic nie słychać, a z głośników w lokalu dobiega jakaś "pustynna" muzyka, która to po dłuższym z nią obcowaniu powoduje, że człowiek staje się senny - jedno z drugim jakoś źle się komponuje i powoduje uśmiech na twarzy. Nieopodal nas rozsiada się młody człowiek i od razu zapala papierosa, brak wyznaczonych miejsc dla palaczy i wszyscy goście są zmuszeni wdychać dym papierosowy, stoliki porysowane.
    Po 15 minutach dostaliśmy upragnione dania - Pizza ze śladową ilością sosu, dobrze zrobiona, smaczna, apetyczna, dodatków sporo - na pepperoni nie oszczędzają. Lasagne hmmm... tu można się rozpisać - mięso to jakaś papka w ciężkim do zdefiniowania sosie, płatki makaronu świeżo wyciągnięte z wody, mikroskopijne ilości żółtego sera i wszystko chyba było zapiekane jakieś 30 sekund lub jeszcze krócej, foremka na lasagne zdecydowanie za wysoka, nadająca się raczej na pieczona kaczkę ;).
    Toaleta to duży plus - prawie tak duąa jak pokój w blokach z lat 80tych i do tego przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Data wizyty w lokalu: 17 września 2010, godz. 16:00

Nowe w okolicy: Olsztyn