W Malinowym Chruśniaku

gdzie jesteś? województwo: podlaskie miejscowość: Zambrów

ul. Białostocka 57d 18-300 Zambrów (jadąc od Zambrowa w stronę Białegostoku po lewej stronie)
tel: 602-135-389, (86) 271-44-33
typ lokalu: restauracja hotelowa typ kuchni: desery, podlaska, polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• e_maciejka 50 recenzji

14.09.2010, 23:25 napisał:

Placki w rytmie Disco Polo!

Na trasie Warszawa-Białystok szukałyśmy miejsca, gdzie będziemy mogły zjeść obiad, padło na Zambrów i restaurację "W malinowym chruśniaku" (jest to restauracja hotelowa).
    Byłyśmy jedynymi gośćmi w restauracji. Było cicho i spokojnie... przez pierwsze pięć minut..., ponieważ za chwilę pojawił się jakiś człowiek, który włączył sprzęt grający i na wielkim telebimie miałyśmy okazję oglądać, ale i za razem słyszeć dość głośno puszczany program "karaoke disco-polo". Przyznam, że nas to mocno rozbawiło i czas oczekiwania na jedzenie upłynął nam rozrywkowo.
    Zamówiłam herbatę i placki ziemniaczane, koleżanka zamówiła schab sote z pieczarkami i serem. Dostałyśmy herbatę dobrej jakości w sporych imbryczkach, szkoda tylko, że imbryczki nie były napełnione wodą nawet do połowy.
    Po chwili usłyszałyśmy, jak w kuchni dokonuje się bicia owego schabu - to dobry znak - znaczy że świeże. Dostałam placki. Piękne, świeże, pachnące placki ziemniaczane, sztuk 6, do tego w osobnej miseczce śmietanę i osobno cukier. Spróbowałam. Ge-nia-lne! Przede wszystkim ziemniaczane, nie jakieś tam mączne, jak to się często zdarza w restauracjach, tylko prawdziwe "domowe" placki ziemniaczane. Usmażone na złoto, idealnie przyprawione, słowem - wielce zaskoczona - pałaszowałam w milczeniu.
    Schab sote podobno równie smaczny jak moje placki, podany ładnie z pieczonymi ziemniaczkami i surówkami. Wszystko świeże, pachnące i bez zbędnych udziwnień.
    Cena sześciu placków to 7 zł, więc naprawdę nie mam pojęcia, dlaczego nie było tam pełnej restauracji. Ja, jeżeli tylko będę miała być w okolicy, od rana będę myślała, że zjem genialne placki ziemniaczane na obiad.
    Polecam wszystkim!

Data wizyty w lokalu: 09 września 2010, godz. 16:00
    Opinia dnia z 15.09.2010 r.

• AudiA5 1 recenzja

02.03.2011, 14:38 napisał:

Nie dla głodnego

Pewnego razu jak wracałem z rodziną z Warszawy w kierunku Białegostoku, odczułem głód dokładnie w mieście Zambrów. W takim razie musieliśmy znaleźć coś, gdzie można było spokojnie się najeść. Restauracja ''W Malinowym Chruśniaku'' spadła nam jak z nieba. Zajechaliśmy, zostaliśmy ciepło przyjęci przez obsługę lokalu, do czasu...
    Zamówiłem kotleta schabowego z ziemniakami opiekanymi i zestawem surówek. Czekaliśmy na jedzenie ok. 25 minut od złożonego zamówienia i wreszcie kelner przynosi pachnącego ''schaboszczaka'', ale... Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie to, że na talerzu ziemniaków było dosłownie kilka drobno pokrojonych. Nie wiem, kto miałby się tym najeść..., na pewno nie ja. Z kuchni dochodziły natomiast jakieś krzyki. Reasumując, najbardziej spodobał nam się wystrój wnętrza, obsługa też może być... Jedzenie niezbyt smaczne i w drobnych ilościach... Szczerze, to raczej nie wybiorę już tej restauracji w podobnej sytuacji, jaką my mieliśmy...

Nowe w okolicy: Zambrów