Grillpoint

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Katowice , dzielnica: Śródmieście
3.8

typ lokalu: steak house, restauracja typ kuchni: desery, amerykańska (USA), grill, sałatki, przekąski cena dania głównego: 20 - 40 zł
Korona_button_kw3

Grillpoint

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

• damiandoch 18 recenzji

07.09.2014, 11:41 napisał:

Warto spróbować

O Grillpoint’cie słyszałem dużo dobrego, jednak nie przepadam za lokalami usytuowanymi w centrach handlowych, w których nie ma okien, a gdzie dominuje marketing - „najlepsze burgery w mieście”. Wszyscy chcą być najlepsi i prawie wszyscy chwytają się tanich marketingowych zagrywek, byle tylko przyciągnąć klienta. Tych akurat w dniu mojej pierwszej wizyty w tej restauracji było bardzo niewielu. Bannery na budynku, migające reklamy w internecie i co tam jeszcze - to zapewne przyciąga. Mnie akurat przyciągnęła ciekawość zmieszana z głodem.

Lokal wewnątrz jest całkiem przyjemny. Amerykański styl bez zbędnych gadżetów. Obsługa pojawia prędko i jest dobrze zorientowana w menu. Samo menu jest bardzo bogate w treść i kolorową grafikę - dowiemy się z niego praktycznie wszystkiego, co związane jest z podawanym tu jedzeniem: od stopnia wysmażenia mięsa, poprzez jego rodzaj (możemy zamówić wersję z drobiem, polędwiczką wieprzową, rostbef lub naturalnie polędwicę wołową) na gramaturze kończąc. Według mnie - w karcie menu jest zdecydowanie za dużo informacji, a całość jest mocno nie uporządkowana. Z karty dowiemy się także min. o tym, że spożywanie surowego lub niedopieczonego mięsa może powodować ryzyko zachorowania… Oraz wiadomość dnia: W munu podano ceny za porcje. Gramatury potraw podane są z tolerancją do 15%. Super. Brakuje jeszcze informacji o tym, jakie są aktualne notowania na giełdzie…

Za pierwszym razem zamówiłem steka diabolo w papryczkach chipolte. Co prawda kusiła mnie opcja premium (przynajmniej tak to jest oznaczone w menu) gdzie znajdziemy min. steka w borowikach, t-bone oraz porter house style steak, ale na pierwszy raz postanowiłem pokosztować skromniej.
    Kawał soczystego mięsa w opcji medium-rare - wyśmienite. Poza delikatną otoczką z pieprzu, stek nie był niczym doprawiany, peklowany etc. I bardzo dobrze. Sam sos do niego był w zasadzie niepotrzebny. Poza tym, który zamówiłem w zastawie, a który okazał się całkiem dobry, otrzymujemy także standardowe sosy: ketchup, sos czosnkowy, słodko-pikatny BBQ i mój ulubiony - serowy. Warto dodać, że Grillpoint sam je przyrządza.

Ogólnie rzecz biorąc miejsc, w których zjemy dobrego burgera na Śląsku przybywa i Grillpoint raczej nie jest i nie będzie w ścisłej czołówce. Zdecydowana większość miłośników wołowiny wybiera znany i lubiany. Najlepsze steki w mieście? OK, są dobre, jednak w mojej opinii i w opinii wielu znajomych, lokal ten także nie jest w czołówce miejsc, w których wydamy 60, 70 czy 99 zł za steka.

Podczas mojej drugi wizyty spróbowałem burgera właśnie. Zazwyczaj lubię wyrobić sobie opinię o danym miejscu po więcej niż jednej wizycie, dlatego też pomimo, iż nie po drodze - trafiłem na ul. Przemysłową 3. Piwo podano mi w temperaturze pokojowej. Cytując kelnerkę - „…tak nam mrozi lodówka…”. Zaczęło się zatem bardzo ciekawie. Na samą obsługę też trzeba było swoje poczekać - ja czekałem dokładnie kwadrans. Pewnie z powodu, iż kelnerki nie przyjmują nowych zamówień, dopóki nie wydadzą zamówionych już posiłków - czas oczekiwania na ich przyrządzenie to 15 minut właśnie. Tyle też po tym jak wreszcie złożyłem zamówienie czekałem na swojego French Burgera. Przyznam szczerze - zaskoczył mnie i to bardzo pozytywnie. Mięso wysmażone na medium-rare, idealnie doprawione na 5+. Bułka dobra, dodatki też. Jedynie ser mógłby być lepszej jakości.

Pewnie wrócę tu jeszcze kiedyś - zupełnie przypadkiem, bo gdybym specjalnie miał przemierzać miasto i trafić pod ten adres, z całą pewnością szybciej zahaczyłbym o inny lokal.
    Drażnić tu może nachalny marketing (na wszystko tu mają własną recepturę, nawet na… mrożoną herbatę), ceny też raczej nie zachęcają, a obsługa pomimo, iż miła - wyjątkowo rzadko zjawia się przy stolikach.
    Lokal z ambicjami na ogólnopolską sieć - jak dla mnie bez rekomendacji.

Data wizyty w lokalu: 05 września 2014

• Alex72 25 recenzji

24.06.2014, 13:58 napisał:

Gdyby było taniej, a steki były większe to....

No i dobrze. Jest stekownia w dawnym Belgu. Są miłe kelnerki, a jedna obdarzona fantastycznymi kształtami. Być może z powodu tych steków. Potrawy są w porządku, wybór taki, jakiego należy się spodziewać w podobnym przybytku, jednakowoż żarłoka nie nasyci nawet największy z podawanych tu steków. Po prostu są małe! Przy tym dobre, burgery też niczego, jednak lokal z męskim menu powinien uwzględniać fakt, iż mięsożerni faceci, jak również niektóre ich kobiety, mają pojemne żołądki i bez problemu zmieści się do nich funciak medium rare, którego tu nie uświadczysz.

Data wizyty w lokalu: maj 2014

• Vasquez21 7 recenzji

27.08.2014, 07:59 napisał:

Najlepsze burgery

W grillpoint miałem okazję być już kilkukrotnie. Zarówno sam jak i z żoną i znajomymi (którzy po pierwszej wizycie, również zaczęli odwiedzać regularnie lokal).

Od razu mówię, że mimo iż byliśmy tyle razy zawsze jedliśmy tylko burgery więc nie mogę wypowiedzieć się na temat innych dań. Same burgery są rewelacyjne i wydaje mi się, że nie ma lepszego lokalu z burgerami w Katowicach. Mięso jest fantastyczne i zawsze bardzo smaczne. Przygotowane tak jak chcemy.

Sam lokal ma bardzo fajny wystrój. Jeżeli można się do czegoś doczepiać to niestety czasem nawala obsługa. Mimo, że panie biegają uśmiechnięte itp. to jednak oczekiwanie na obsługę kilka razy się nam przeciągnęło. Dodatkowo na pewno nie jest to tani lokal, ale moim zdaniem wart swojej ceny.

Data wizyty w lokalu: 01 sierpnia 2014

• carlos_inez 192 recenzje

03.10.2013, 11:42 napisał:

Drożyzna

Steki są drogie. To fakt, ale żeby za jedno danie z napojem kasować ponad 100 zł? No nie, to gruba przesada, zwłaszcza że ani lokal ani kuchnia nie powalają.

Usytuować lokal ze stekami i burgerami tuż przy niezbyt popularnym centrum handlowym, już samo w sobie jest odważne. Wycenić je od 55 do 95 złotych za porcję, to już kompletny zanik instynktu samozachowawczego.
    Do takiego miejsca nie zabierzesz ani dziewczyny na romantyczną kolację ani partnerów biznesowych na lunch. Wpadną tu co najwyżej Klienci z CH zmęczeni robionymi na szybko zakupami. I tyle. Magia sieciowego szyldu nie pomoże. Nic a nic.

Wnętrze jest trochę jak stek. Czarne z wierzchu i czerwone w środku. Te dwa kolory przeważają. Kanapy z pionowymi oparciami są mało wygodne, ale przecież nie o to chodzi aby klient się rozsiadał. Ma zamówić, zjeść i sobie iść. Taki american way of life.

Bardzo porządne i barwne menu. Wybór spory, od burgerów, przez steki, do tuńczyka i łososia włącznie.
    Oczywiście zamówiłem stek. Kucharz miał dobry dzień i dostałem spory kawał polędwicy przygotowanej jak należy. I to spory plus. Niestety zimny - i to ogromny minus. Reszta dania z wiosenną sałatką, brokułami i puree ziemniaczanym była poprawna. Bez szału, ale do przyjęcia.

Uwaga, jeżeli będzie się Wam spieszyło, to nie liczcie, że dostaniecie swoje danie szybciej. To w Grill point niemożliwe.

Gdyby nie absurdalnie wysokie ceny, to można by to miejsce nawet polecić, bo jak przypuszczam steki bywają tu także na ciepło.

Data wizyty w lokalu: 24 września 2013

• pan-i-paniFoch 5 recenzji

23.03.2014, 13:56 napisał:

Od czasu do czasu trzeba zjeść Stejka

Ale nie licz na to w turbo drogiej sieciówce...

Grill Point ma uśmiechnięte kelnerki, widok od samego wejścia na kuchnię, wnętrze wymyślone w jakimś tam klimacie, świecącą kolorową kartę, a w karcie ładne obrazki smacznych dań.

Sprawdzamy i...
    Krem z soczewicy był przyzwoity,
    Sałatka z wołowiną - średnia: dużo zimnej sałaty zielonej i mało całej reszty.
    Stek - miał być na medium, a przyszedł w postaci pobieżnie i po wierzchu wygrilowanego jakby surowego mięsa.

Czar pryska... mięsko wraca na grilla, a my... no cóż, obiecujemy sobie dalej szukać "stejkowego" śląskiego Grala.

• Tusia24 1 recenzja

14.06.2014, 17:37 napisał:

Nie warto tyle czekać

Na wstępie chciałam zaznaczyć, że wrażenia z tej wizyty zmotywowały mnie do zalogowania się na tej stronie i napisania po raz pierwszy w życiu opinii na temat lokalu. Z natury jestem leniwa i, nawet jeśli bardzo niezadowolona z lokalu, nieskłonna do dzielenia się opinią o nim.
    Po pierwsze czekaliśmy na zamówienie grubo ponad godzinę. Dodam, że nie zjawiliśmy się tam w godzinach szczytu, tylko w sobotę po godzinie pierwszej, kiedy w kanajpce było zajętych w sumie może 7-8 stolików.
    Wystrój, jak na restaurację z burgerami, całkiem adekwatny. Obsługa miła, chociaż bez zmysłu marketingu. Po zamówieniu dań i ponad półgodzinnym oczekiwaniu zapytałam panią kiedy dostaniemy jedzenie. Pani poszła ustalić. Wróciła po 10 minutach z informacją, że grill "się zepsuł" i trzeba poczekać jeszcze 15 minut. Oczywiście inni goście, również ci, którzy przyszli i złożyli zamówienia po nas, dawno już zajadali... Jedzenie dostaliśmy ostatecznie po ponad pół godziny od poinformowania nas o tajemniczej awarii naszego osobistego grilla. Niestety nie było na co czekać. Wprawdzie mięso wydawało się być dobrej jakości i było dobrze usmażone, ale na tym koniec. Potrawa nie była w ogóle doprawiona, a dołączone sosy - wodniste, nawet bardziej niż keczup z tortexu, i również pozbawione smaku. Do burgerów dodano mniej warzyw niż w jakimkolwiek fastfoodzie - liść sałaty pozbawiony smaku (a rzecz działa się w czerwcu!), jeden plasterek przezroczystoczerwonego pomidora, dwa plasterki ogóra kiszonego oraz cebulę. Frytki dobrze wysmażone. Cena jak za danie w knajpie ogólnie umiarkowana, ale jak za jego jakość - nieadekwatna.
    Dodatkowym problemem jest również kwestia toalet, a raczej toalety. Jest tylko jedna (koedukacyjna), a lokal na łącznie 70 miejsc. Chociaż trzeba przyznać, że były ręczniki papierowe, ciepła woda i mydło.
    Ogólnie cieszę się bardzo, że wizytę w tym przybytku udało nam się zamknąć w dwóch godzinach, bo dołożenie jeszcze opłaty za parking doprowadziłoby mnie do furii.

Data wizyty w lokalu: 14 czerwca 2014

• roteerde 29 recenzji

24.06.2013, 08:38 napisał:

Pozytywne zaskoczenie

Zawitaliśmy do lokalu na jak się okazało bardzo dobre mięsko. Na pewno czystość ogólna w lokalu (szczególnie toalety) zwracają na siebie uwagę pozytywnie. Pani od razu nas zauważyła, nie trzeba było długo czekać na jedzenie. Mały wybór dla nie jedzących mięsa, ale to co w karcie się znajduje było bardzo smaczne. Każdy z nas zamówił hamburgera, różne wielkości, różne wysmażenie i nikt się nie zawiódł. Jedyny minus to sosy, a raczej, że podano nam je brudne z zewnątrz, a wypadałoby je po poprzedniej osobie przetrzeć. Cena odpowiednia. Bardzo przyjemnie się siedziało, bez zaduchu, lokal w przyjemnych kolorach.

Data wizyty w lokalu: 15 czerwca 2013, godz. 19:00

• Partyboy 26 recenzji

16.05.2013, 16:32 napisał:

Nadal smacznie lecz co raz drożej

Lokal odwiedzam od początku istnienia.
    Jedzenie jest smaczne i generalnie nie budzi zastrzeżeń, choć czasami zdarzają się drobne wpadki. Plusem dla mnie są udane przystawki i możliwość dobierania dodatków do dania głównego.
    Obsługa nieco nieruchawa, ale sympatyczna.
    Prasa do poczytania w trakcie oczekiwania na zamówienie.
    Ciasne boksy ograniczają liczbę biesiadników.
    Minusem jest relatywnie wysoki poziom cen - było nie było są to tylko hamburgery. Drugi minus to brak toalety w pobliżu - trzeba gdzieś krążyć po zakamarkach I-go piętra.
    Ale i tak będę tam wracał - co najwyżej nie tak często jak dawniej.

• Sonya_S. 42 recenzje

24.01.2013, 10:58 napisał:

Pozytywne opinie jak najbardziej na miejscu

Uwielbiam krewetki, więc byłam bardzo ciekawa polecanych tu krewetek z sosami grillpoint i nie zawiodłam się - krewetki świetne jak zawsze, a do tego interesujący smak sosów. Mój partner zamówił sałatkę z krewetkami, która również mu smakowała, choć dodatkowo doprawił ją sosami. Pani z obsługi bardzo miła, poleciła na deser de-serek mascarpone i tu muszę przyznać, że niestety nie było to tak dobre, jak oczekiwaliśmy, brakowało nam czegoś w tym deserze. Pancakes z sosem waniliowym dobry, choć osobiście dodałabym do niego troszkę cukru. Mimo wszystko nikt nie powinien się dziwić pozytywnym opiniom poniżej.

• Faleczka55 5 recenzji

29.07.2013, 07:52 napisał:

To mięso wspominam do dziś...

Byłam tam dwa razy. Tortilla z kurczakiem bez szału, ale grillowana pierś z kurczaka z ziołami hmmm co tu dużo mówić ten smak, tą kruchość, tę wilgoć mięsa, pamiętam bardzo dobrze do dziś... Jedzenie bardzo ładnie podane. Obsługa miła i sprawna. Nastrojowe wnętrze. Może zbyt mało miejsc a ludzi zawsze jest całkiem sporo. Faktycznie sosy mogły by być podane bardziej elegancko. Ale bardzo dobre miejsce na niedzielny obiad w Katowicach. Ceny średnie wyższe.

Data wizyty w lokalu: 12 maja 2013, godz. 14:00

informacje od restauracji

• ilość miejsc w restauracji: 50
  • ilość miejsc w ogródku: 20

Serwujemy wszystko co najlepsze z grilla - rewelacyjne steki i soczyste, ogromne burgery! Całości dopełniają fantastyczne śniadania, oraz szereg zaskakujących przystawek i zawsze świeże sałatki. Tylko u nas mogą spróbować Państwo klasycznego T-Bone'a lub prawie 400 gramowego steka Porter House Style!

Zapraszamy również na codzienne śniadania! Pyszne omlety, placki pan-cake i zawsze świeża sałatka śniadaniowa - to tylko niektóre pozycje z naszego menu. Do tego promocja COFFEE BREAK - kawa do sniadania nawet 50% taniej lub COFFEE RE-FILL - kawa "dolewka" - czyli płać raz - pij cały czas!

Dzięki takiej ofercie restauracja grillpoint® jest miejscem, gdzie każdy - niezależnie od wieku - znajdzie coś dla siebie: wspaniałe smaki, aromatyczne zapachy, kącik spokoju i siłę do dalszej pracy po chwili przerwy. Częstujemy zadowoleniem nawet najbardziej wybrednego klienta!

Nowe w okolicy: Katowice