grillpoint®

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Katowice , dzielnica: Śródmieście
3.9

typ lokalu: steak house, restauracja typ kuchni: desery, amerykańska (USA), grill, sałatki, przekąski cena dania głównego: 20 - 40 zł

grillpoint®

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

• Alex72 25 recenzji

24.06.2014, 13:58 napisał:

Gdyby było taniej, a steki były większe to....

No i dobrze. Jest stekownia w dawnym Belgu. Są miłe kelnerki, a jedna obdarzona fantastycznymi kształtami. Być może z powodu tych steków. Potrawy są w porządku, wybór taki, jakiego należy się spodziewać w podobnym przybytku, jednakowoż żarłoka nie nasyci nawet największy z podawanych tu steków. Po prostu są małe! Przy tym dobre, burgery też niczego, jednak lokal z męskim menu powinien uwzględniać fakt, iż mięsożerni faceci, jak również niektóre ich kobiety, mają pojemne żołądki i bez problemu zmieści się do nich funciak medium rare, którego tu nie uświadczysz.

Data wizyty w lokalu: maj 2014

• carlos_inez 175 recenzji

03.10.2013, 11:42 napisał:

Drożyzna

Steki są drogie. To fakt, ale żeby za jedno danie z napojem kasować ponad 100 zł? No nie, to gruba przesada, zwłaszcza że ani lokal ani kuchnia nie powalają.

Usytuować lokal ze stekami i burgerami tuż przy niezbyt popularnym centrum handlowym, już samo w sobie jest odważne. Wycenić je od 55 do 95 złotych za porcję, to już kompletny zanik instynktu samozachowawczego.
    Do takiego miejsca nie zabierzesz ani dziewczyny na romantyczną kolację ani partnerów biznesowych na lunch. Wpadną tu co najwyżej Klienci z CH zmęczeni robionymi na szybko zakupami. I tyle. Magia sieciowego szyldu nie pomoże. Nic a nic.

Wnętrze jest trochę jak stek. Czarne z wierzchu i czerwone w środku. Te dwa kolory przeważają. Kanapy z pionowymi oparciami są mało wygodne, ale przecież nie o to chodzi aby klient się rozsiadał. Ma zamówić, zjeść i sobie iść. Taki american way of life.

Bardzo porządne i barwne menu. Wybór spory, od burgerów, przez steki, do tuńczyka i łososia włącznie.
    Oczywiście zamówiłem stek. Kucharz miał dobry dzień i dostałem spory kawał polędwicy przygotowanej jak należy. I to spory plus. Niestety zimny - i to ogromny minus. Reszta dania z wiosenną sałatką, brokułami i puree ziemniaczanym była poprawna. Bez szału, ale do przyjęcia.

Uwaga, jeżeli będzie się Wam spieszyło, to nie liczcie, że dostaniecie swoje danie szybciej. To w Grill point niemożliwe.

Gdyby nie absurdalnie wysokie ceny, to można by to miejsce nawet polecić, bo jak przypuszczam steki bywają tu także na ciepło.

Data wizyty w lokalu: 24 września 2013

• pan-i-paniFoch 3 recenzje

23.03.2014, 13:56 napisał:

Od czasu do czasu trzeba zjeść Stejka

Ale nie licz na to w turbo drogiej sieciówce...

Grill Point ma uśmiechnięte kelnerki, widok od samego wejścia na kuchnię, wnętrze wymyślone w jakimś tam klimacie, świecącą kolorową kartę, a w karcie ładne obrazki smacznych dań.

Sprawdzamy i...
    Krem z soczewicy był przyzwoity,
    Sałatka z wołowiną - średnia: dużo zimnej sałaty zielonej i mało całej reszty.
    Stek - miał być na medium, a przyszedł w postaci pobieżnie i po wierzchu wygrilowanego jakby surowego mięsa.

Czar pryska... mięsko wraca na grilla, a my... no cóż, obiecujemy sobie dalej szukać "stejkowego" śląskiego Grala.

• Tusia24 1 recenzja

14.06.2014, 17:37 napisał:

Nie warto tyle czekać

Na wstępie chciałam zaznaczyć, że wrażenia z tej wizyty zmotywowały mnie do zalogowania się na tej stronie i napisania po raz pierwszy w życiu opinii na temat lokalu. Z natury jestem leniwa i, nawet jeśli bardzo niezadowolona z lokalu, nieskłonna do dzielenia się opinią o nim.
    Po pierwsze czekaliśmy na zamówienie grubo ponad godzinę. Dodam, że nie zjawiliśmy się tam w godzinach szczytu, tylko w sobotę po godzinie pierwszej, kiedy w kanajpce było zajętych w sumie może 7-8 stolików.
    Wystrój, jak na restaurację z burgerami, całkiem adekwatny. Obsługa miła, chociaż bez zmysłu marketingu. Po zamówieniu dań i ponad półgodzinnym oczekiwaniu zapytałam panią kiedy dostaniemy jedzenie. Pani poszła ustalić. Wróciła po 10 minutach z informacją, że grill "się zepsuł" i trzeba poczekać jeszcze 15 minut. Oczywiście inni goście, również ci, którzy przyszli i złożyli zamówienia po nas, dawno już zajadali... Jedzenie dostaliśmy ostatecznie po ponad pół godziny od poinformowania nas o tajemniczej awarii naszego osobistego grilla. Niestety nie było na co czekać. Wprawdzie mięso wydawało się być dobrej jakości i było dobrze usmażone, ale na tym koniec. Potrawa nie była w ogóle doprawiona, a dołączone sosy - wodniste, nawet bardziej niż keczup z tortexu, i również pozbawione smaku. Do burgerów dodano mniej warzyw niż w jakimkolwiek fastfoodzie - liść sałaty pozbawiony smaku (a rzecz działa się w czerwcu!), jeden plasterek przezroczystoczerwonego pomidora, dwa plasterki ogóra kiszonego oraz cebulę. Frytki dobrze wysmażone. Cena jak za danie w knajpie ogólnie umiarkowana, ale jak za jego jakość - nieadekwatna.
    Dodatkowym problemem jest również kwestia toalet, a raczej toalety. Jest tylko jedna (koedukacyjna), a lokal na łącznie 70 miejsc. Chociaż trzeba przyznać, że były ręczniki papierowe, ciepła woda i mydło.
    Ogólnie cieszę się bardzo, że wizytę w tym przybytku udało nam się zamknąć w dwóch godzinach, bo dołożenie jeszcze opłaty za parking doprowadziłoby mnie do furii.

Data wizyty w lokalu: 14 czerwca 2014

• roteerde 28 recenzji

24.06.2013, 08:38 napisał:

Pozytywne zaskoczenie

Zawitaliśmy do lokalu na jak się okazało bardzo dobre mięsko. Na pewno czystość ogólna w lokalu (szczególnie toalety) zwracają na siebie uwagę pozytywnie. Pani od razu nas zauważyła, nie trzeba było długo czekać na jedzenie. Mały wybór dla nie jedzących mięsa, ale to co w karcie się znajduje było bardzo smaczne. Każdy z nas zamówił hamburgera, różne wielkości, różne wysmażenie i nikt się nie zawiódł. Jedyny minus to sosy, a raczej, że podano nam je brudne z zewnątrz, a wypadałoby je po poprzedniej osobie przetrzeć. Cena odpowiednia. Bardzo przyjemnie się siedziało, bez zaduchu, lokal w przyjemnych kolorach.

Data wizyty w lokalu: 15 czerwca 2013, godz. 19:00

• Partyboy 25 recenzji

16.05.2013, 16:32 napisał:

Nadal smacznie lecz co raz drożej

Lokal odwiedzam od początku istnienia.
    Jedzenie jest smaczne i generalnie nie budzi zastrzeżeń, choć czasami zdarzają się drobne wpadki. Plusem dla mnie są udane przystawki i możliwość dobierania dodatków do dania głównego.
    Obsługa nieco nieruchawa, ale sympatyczna.
    Prasa do poczytania w trakcie oczekiwania na zamówienie.
    Ciasne boksy ograniczają liczbę biesiadników.
    Minusem jest relatywnie wysoki poziom cen - było nie było są to tylko hamburgery. Drugi minus to brak toalety w pobliżu - trzeba gdzieś krążyć po zakamarkach I-go piętra.
    Ale i tak będę tam wracał - co najwyżej nie tak często jak dawniej.

• Sonya_S. 42 recenzje

24.01.2013, 10:58 napisał:

Pozytywne opinie jak najbardziej na miejscu

Uwielbiam krewetki, więc byłam bardzo ciekawa polecanych tu krewetek z sosami grillpoint i nie zawiodłam się - krewetki świetne jak zawsze, a do tego interesujący smak sosów. Mój partner zamówił sałatkę z krewetkami, która również mu smakowała, choć dodatkowo doprawił ją sosami. Pani z obsługi bardzo miła, poleciła na deser de-serek mascarpone i tu muszę przyznać, że niestety nie było to tak dobre, jak oczekiwaliśmy, brakowało nam czegoś w tym deserze. Pancakes z sosem waniliowym dobry, choć osobiście dodałabym do niego troszkę cukru. Mimo wszystko nikt nie powinien się dziwić pozytywnym opiniom poniżej.

• Faleczka55 5 recenzji

29.07.2013, 07:52 napisał:

To mięso wspominam do dziś...

Byłam tam dwa razy. Tortilla z kurczakiem bez szału, ale grillowana pierś z kurczaka z ziołami hmmm co tu dużo mówić ten smak, tą kruchość, tę wilgoć mięsa, pamiętam bardzo dobrze do dziś... Jedzenie bardzo ładnie podane. Obsługa miła i sprawna. Nastrojowe wnętrze. Może zbyt mało miejsc a ludzi zawsze jest całkiem sporo. Faktycznie sosy mogły by być podane bardziej elegancko. Ale bardzo dobre miejsce na niedzielny obiad w Katowicach. Ceny średnie wyższe.

Data wizyty w lokalu: 12 maja 2013, godz. 14:00

• ___________________ 7 recenzji

30.05.2013, 17:31 napisał:

Hamburgery, które nie mają nic wspólnego z "fast foodem"

Byłem raz, mieszkam w Gliwicach, kawałek drogi od Katowic. Jestem gotowy by pojechać tam autobusem. Zamówiłem sobie średniej (tak pisało na menu) wielkości hamburgera z wołowiną, frytkami. Nie oczekiwałem czegoś takiego. Bułka wielka grillowana, wielki kotlet z wołowiny (grillowany - żadnego tłuszczu). Plaster słodkiego pomidora, ogórki cebula. Cały hamburger tak wielki, że nie było mowy bym to ugryzł (sztućce poszły w ruch). Frytki dobre, wielkie, nie było czuć starego oleju. Sama knajpa super, zrobiona na czerwono, z boksami oraz świetną muzyką country w tle. Na stole stoją domowej roboty sosy. Gorąca polecam każdemu !

• sskillerr 2 recenzje

08.09.2013, 21:42 napisał:

Bardzo dobre jedzonko :)

Wyśmienite jedzenie szczególnie burger z boczkiem :). Stek z polędwicy także niczego sobie, deserek bezowy torcik z owocami leśnymi... mmmm :). Pewnie wrócę tam nie raz jeszcze z rodziną chodź nie ukrywam ceny są jakie są lecz wszystko bardzo smaczne i człowiek wychodzi bardzo najedzony :) co za tym idzie także zadowolony :).

Data wizyty w lokalu: 08 września 2013

informacje od restauracji

• ilość miejsc w restauracji: 50
  • ilość miejsc w ogródku: 20

Serwujemy wszystko co najlepsze z grilla - rewelacyjne steki i soczyste, ogromne burgery! Całości dopełniają fantastyczne śniadania, oraz szereg zaskakujących przystawek i zawsze świeże sałatki. Tylko u nas mogą spróbować Państwo klasycznego T-Bone'a lub prawie 400 gramowego steka Porter House Style!

Zapraszamy również na codzienne śniadania! Pyszne omlety, placki pan-cake i zawsze świeża sałatka śniadaniowa - to tylko niektóre pozycje z naszego menu. Do tego promocja COFFEE BREAK - kawa do sniadania nawet 50% taniej lub COFFEE RE-FILL - kawa "dolewka" - czyli płać raz - pij cały czas!

Dzięki takiej ofercie restauracja grillpoint® jest miejscem, gdzie każdy - niezależnie od wieku - znajdzie coś dla siebie: wspaniałe smaki, aromatyczne zapachy, kącik spokoju i siłę do dalszej pracy po chwili przerwy. Częstujemy zadowoleniem nawet najbardziej wybrednego klienta!

Nowe w okolicy: Katowice