Restauracja Tajska Samui

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Kraków , dzielnica: Stare Miasto
3.0

ul. Wiślna 10 31-007 Kraków (przeniesiona z ul. Św. Filipa 25) Stoliczku.pl
tel: (12) 430-02-65
typ lokalu: restauracja typ kuchni: tajska, ryby i owoce morza cena dania głównego: 20 - 40 zł

• Galador 23 recenzje

10.07.2014, 19:36 napisał:

Stosunkowo drogo

Zaraz po Kuchennych Rewolucjach postanowiłem odwiedzić ten lokal. Niestety zainteresowanie było tak ogromne, że trzeba było mieć specjalnie rezerwacje. Dzisiaj zajęte tylko dwa stoliki...

No ale do rzeczy. Lokal jak lokal, odklejająca się od ściany duża fototapeta mnie nie odstraszy. W końcu najważniejsze jest jedzenie.

Jedzenie... zamówiłem zestaw dla dwojga za 99 zł. Jedzenie było baaardzo ostre i w zasadzie po pierwszej potrawie (z czterech) już nie wiedziałem co jak smakuje. Po prostu kubki smakowe nie wyczuwały już więcej. Generalnie smakowało. Jednakże z całą pewnością stosunek ceny do ilości jedzenia jest bardzo mocno zachwiany i nie jest adekwatny. To że jest to w Krakwie i blisko Rynku mnie absolutnie nie interesuje. Całe szczęście, że w tym zestawie była dodatkowa porcja ryżu, bo inaczej wyszedłbym chyba głodny.

Ogólnie więc jedzenie na przyzwoitym poziomie, ale bez żadnych zachwytów. Smakowało a to najważniejsze. Bardzo mocno ostre a obsługa nie informuje o tym. Zbyt rozbudowana karta menu. Kilkadziesiąt pozycji w menu robi więcej zamieszania niż pożytku. No i ceny... ceny wg mnie zbyt wysokie co do ilości jedzenia jakie się za to dostaje.

Data wizyty w lokalu: 10 lipca 2014

• woody 5 recenzji

12.09.2014, 14:16 napisał:

Przereklamowane

Serwisu miły, ale za długi. Dania, które trafiały na talerze nie powaliły - kurczak na liściu banana - OK, zupa tajska OK.
    Niestety główne danie czyli ryby Labraks z limonką i Labraks w czosnku były fatalne. Jedna przesmażona na oleju, a druga totalnie rozgotowana. Biorąc pod uwagę cenę to ryby były totalnym nieporozumieniem.

Data wizyty w lokalu: wrzesień 2014

• derwisz4 884 recenzje

21.02.2013, 11:45 napisał:

Tajski spokój

Podobał nam się ładny ciepły i egzotyczny wystrój, z dużą fototapetą na ścianie, przedstawiającą piękny, wyspowy morski krajobraz i z oryginalnymi lampami u sufitu. Muzyka trochę tajska, trochę łagodna niezidentyfikowana. Obsługa uważna i troskliwa, może zbytnio, bo mieliśmy ochotę tylko na herbatę i rozmowę. Był przyjemny spokojny wieczór, bez tłoku, choć przy sąsiednich stolikach panie spożywały coś dobrego z brązowym makaronem. Niezbyt dobre wrażenie robi rupieciarnia po drodze do toalety w piwnicy.

• alinee 15 recenzji

10.02.2014, 19:26 napisał:

Pysznie, acz...

Pysznie, acz ilość potraw względem ceny rozczarowująca. Zamówiliśmy 3 smaki piekła: halibut z imbirem, smażony kurczak z pastą chili, wieprzowinę w czerwonym sosie curry z bambusem, zestaw dla 2 - a nazwałabym zestawem dla jednego. Rachunek ponad 100 zł, a nie powiedziałabym, że byliśmy syci. Niemniej jednak smak potraw bardzo, bardzo dobry. Ostrość wybraliśmy najmniejszą, ale jak dla nas ok. Miła odmiana po innych tajsko -chińskich restauracjach.

Data wizyty w lokalu: 08 lutego 2014

• Ewa_B 25 recenzji

03.01.2014, 12:25 napisał:

Dobre jedzenie

Nie była to pierwsza wizyta w restauracji tajskiej, ale pierwsza w Samui. Wystrój jest troszkę niedopracowany, a tendencja do kiczowatości. Obsługa prawidłowa, aczkolwiek zachęcam do sprawdzenia stanu podawanych sztućców.
    Zamówiliśmy zupkę z krewetkami, świetna, a 4 żywioły - zestaw różnych dań był wyśmienity, aczkolwiek relacja ceny do ilości zbyt wygórowana.

Data wizyty w lokalu: 30 grudnia 2013

• Leniu 19 recenzji

17.11.2013, 01:06 napisał:

Plus za jakość potraw!

Tak, to jedno z ciekawszych miejsc w Krakowie dla smakoszy orientalnych kuchni.
    Jakość potraw na 6! Szczególnie polecam zupę z krewetkami, łososia z imbirem.
    Jedynie można się przyczepić do obsługi, panował lekki chaos, jedna z kelnerek wyraźnie uczyła się dopiero pracy i myliła zamówienia, podniesionym głosem zwracała się do klientów, no chyba tam kariery nie zrobi na dłużej. Poza tym faktycznie jedzenie pierwszorzędne! Polecam!

• wiernikosia 113 recenzji

12.05.2013, 20:41 napisał:

Weszli, zjedli, wyszli

Decyzja o wizycie w Samui została podjęta spontanicznie, choć oczywiście w pamięci miałam kuchenne rewolucje. Wnętrze nie porywa, ale to dzieło ekipy Magdy Gessler. Obsługa miła, karta dość bogata. Zaczęliśmy od przystawki - kurczak w liściach bananowca - smaczne, choć inne od tego, co zwykle jemy. Potem zestaw dla dwojga - 3 smaki z jaśminowym ryżem. Hmm... Właściwie to nie wiem, co napisać? Najbardziej smakował nam kurczak, potem wieprzowina, a łosoś był bez smaku. Zresztą nic nie miało wyrazistego smaku do czasu zanurzenia w SOSIE. No, po prostu ostre! Przy sąsiednim stoliku pani kelnerka tumaczyła gościom, że ta potrawa nie jest ostra, że Taj to zjadłby sos o dwa stopnie ostrzejszy. Może. Dla mnie ten "łagodny" sos zdominował smaki. Wierzę, że to autentyczna kuchnia tajska, ale - po prostu - to nie moje smaki. Dla miłośników smaków tajskich to na pewno idealne miejsce.

Data wizyty w lokalu: 12 maja 2013

• miaroma 1 recenzja

15.06.2014, 15:03 napisał:

Katastrofa

Długo czekałam na wizytę w Krakowie by móc wybrać się do Samui, osławioną przez "rewolucje". Lubię tajską kuchnię i wiele mniejszych i większych restauracji tajskich w Polsce odwiedziłam, ale na coś takiego nie byłam przygotowana. Lokal sam w sobie nie przyciąga wyglądem, z zewnątrz przypomina tani wietnamski bar. Obsługa dość miła, choć niezbyt pomocna, za to jedzenie to prawdziwa katastrofa. Zamówiliśmy w sumie 5 różnych dań. Już ich zapach zostawiał wiele do życzenia, ale smak okazał się jeszcze gorszy. Krewetki przegotowane całkowicie bez smaku, położone na tartej marchwi posypane surową cebulą, zupa koszmarna, druga jeszcze gorsza. Kurczak w daniu głównym o smaku spalenizny, całkowicie niezjadliwy. Najgorsze doświadczenie kulinarne w moim życiu za tak ogromne pieniądze. Nie wiem dla kogo gotowała Pani kucharka wcześniej, ale to co my dostaliśmy nadawało się wyłącznie do śmietnika. Nie polecam NICZEGO.

Data wizyty w lokalu: 15 czerwca 2014

• VivianBlack 2 recenzje

02.04.2014, 15:10 napisał:

Pierwsze spotkanie z tajską kuchnią i... jestem wyznawczynią!

O restauracji dowiedziałam się przechodząc co dzień ul. Wiślną w drodze na zajęcia. Od samego początku miałam ochotę tam zajrzeć i spróbować co nieco, ale nie byłam przekonana... Jakoś lokalizacja (bądźmy szczerzy-mało malownicza) dyskwalifikowała Samui w starciu z innymi restauracjami, położonymi w ładniejszym miejscu. Było tak do niedawna, gdy natrafiłam na odcinek "Kuchennych Rewolucji" (których do lata 2013r. nie oglądałam), wtedy postanowiłam odwiedzić w końcu ten lokal.
    Z zamiarem obnosiłam się długo, aż w końcu wraz z przyjaciółką zdecydowałyśmy się na Samui.
    Zostałyśmy mile przyjęte przez Panią Kelnerkę o czarującym uśmiechu, która bardzo uprzejmie służyła radą i informacją o tajskiej kuchni.
    Wystrój bardzo klimatyczny, szczególnie, gdy siedzi się przy jednym z niskich stoliczków, jak miałyśmy szczęście, można poczuć klimat Tajlandii.
    Co do stoliczków- jeżeli planuje się wypad większą ekipą w weekend, moim zdaniem lepiej zarezerwować wcześniej miejsce, gdyż te małe stoliczki są na prawdę małe, dwie jedzące osoby mają już ciasno.
    Zamówiłyśmy na przystawkę Spring Rolls, urzekły mnie, były inne niż te, które znałam z ulubionej, "rodzinnej" restauracji wietnamskiej i dorównywały im, a może nawet były ciut lepsze... I o niebo lepsze (i większe!) od jedzonych przeze mnie dzień wcześniej w pewnej nowootwartej tajwańskiej restauracji w sercu Krakowa.
    Na główne danie na stół wkroczyło Zielone curry z kurczakiem i dla mnie (ostrzejsze) i dla przyjaciółki. Pierwszy raz jadłam Zielone curry i nie zawiodłam się, znawcą nie jestem, ale przyjaciółce również smakowało, a ona miała okazję być w Tajlandii i próbować tej potrawy w "oryginale".
    Jedzenie oceniam na 5, szóstka byłaby, gdyby nie ceny...
    Ale inaczej ocenia się "stratę" gotówki w pełni szczęśliwym/najedzonym, a inaczej niezadowolonym/z pustym brzuchem :).
    Wiem, że Samui to miejsce, które jeszcze odwiedzę (nie raz, mam nadzieję, jeżeli ciągle będzie tak dobrze). Mam chrapkę na kilka potraw, w szczególności zup, sałatkę z mango i desery (trzeba nagradzać się za dobre jedzenie, więc czym innym, jak nie deserem... i, tak i długim spacerem po deserze).

Data wizyty w lokalu: 30 marca 2014, godz. 15:20

• Nadia13 3 recenzje

11.12.2013, 15:58 napisał:

Odskocznia od codzienności

Samui kojarzy mi się z egzotyką i wspaniałą jakością potraw. Nie jestem nawet w stanie opisać tego, co przeżywam kosztując makaron sojowy z tofu i warzywami... Niesamowite doznanie kulinarne. Podobnie jedząc czerwone i zielony curry... Polecam wszystkim, którym znudziły się pierogi i bigos. Obsługa bardzo sympatyczna i uśmiechnięta. Radzę tylko szybciej zbierać puste talerze.
    Polecam.

Data wizyty w lokalu: 06 grudnia 2013