Restauracja Tajska Samui

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Kraków , dzielnica: Stare Miasto
2.9

ul. Wiślna 10 31-007 Kraków (przeniesiona z ul. Św. Filipa 25) Stoliczku.pl
tel: (12) 430-02-65 www.samui.com.pl
typ lokalu: restauracja typ kuchni: tajska, ryby i owoce morza cena dania głównego: 20 - 40 zł

Restauracja Tajska Samui

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

• rodek 54 recenzje

04.11.2014, 20:54 napisał:

Szału nie było

Wnętrze robi wrażenie zaniedbanego i niechlujnego, minęło trochę czasu od Kuchennych Rewolucji i ząb czasu dotknął ściany, podłogę, toalety.
    Najgorszy jest bałagan w drugim pomieszczeniu przy schodzeniu do toalety, taka mała rupieciarnia.
    Teraz to o co chodzi-jedzenie. Sałatka z mango dobra, myślę, że jakby mango było trochę bardziej dojrzałe byłaby bardzo dobra. Odpowiednio ostra, czuć orzeszki i kolendrę. Polecam.
    Curry niezbyt mi smakowało, generalnie jakieś takie bardzo ziemniaczane. wzięłam z wieprzowiną i to była bardzo zła decyzja - schab był totalnie suchy i twardy, właściwie trudny do zjedzenia.
    Poszłam z ciekawości, ale raczej już nie odwiedzę tego lokalu.

Data wizyty w lokalu: listopad 2014

• Galador 23 recenzje

10.07.2014, 19:36 napisał:

Stosunkowo drogo

Zaraz po Kuchennych Rewolucjach postanowiłem odwiedzić ten lokal. Niestety zainteresowanie było tak ogromne, że trzeba było mieć specjalnie rezerwacje. Dzisiaj zajęte tylko dwa stoliki...

No ale do rzeczy. Lokal jak lokal, odklejająca się od ściany duża fototapeta mnie nie odstraszy. W końcu najważniejsze jest jedzenie.

Jedzenie... zamówiłem zestaw dla dwojga za 99 zł. Jedzenie było baaardzo ostre i w zasadzie po pierwszej potrawie (z czterech) już nie wiedziałem co jak smakuje. Po prostu kubki smakowe nie wyczuwały już więcej. Generalnie smakowało. Jednakże z całą pewnością stosunek ceny do ilości jedzenia jest bardzo mocno zachwiany i nie jest adekwatny. To że jest to w Krakwie i blisko Rynku mnie absolutnie nie interesuje. Całe szczęście, że w tym zestawie była dodatkowa porcja ryżu, bo inaczej wyszedłbym chyba głodny.

Ogólnie więc jedzenie na przyzwoitym poziomie, ale bez żadnych zachwytów. Smakowało a to najważniejsze. Bardzo mocno ostre a obsługa nie informuje o tym. Zbyt rozbudowana karta menu. Kilkadziesiąt pozycji w menu robi więcej zamieszania niż pożytku. No i ceny... ceny wg mnie zbyt wysokie co do ilości jedzenia jakie się za to dostaje.

Data wizyty w lokalu: 10 lipca 2014

• tmsglc 5 recenzji

06.11.2014, 15:48 napisał:

Test "Pad Thai" nie zaliczony

Dla tajskich restauracji w Polsce, wymyśliłem prosty test Pad Thai, ponieważ zupy oraz tradycyjne tajskie curry są dosyć proste w przygotowaniu (nawet w domu). Z kolei zauważyłem, że niektóre "tajskie" knajpy w ogóle nie oferuję tego dania (!!!) lub z oryginałem ma ono niewiele wspólnego.
    Tak więc Samui niestety nie przechodzi tego testu - Pad Thai był poprawny tylko jako części składowe (pyszne krewetki Tiger i makaron ryżowy w sosie z tamryndowca z jajkiem), z niewiadomego względu zabrakło mi w nim kiełków fasoli i zielonej cebuli, mało też było orzechów. Jak dla mnie to olbrzymie niedopatrzenie w tajskiej knajpie, w której podobno szefowie to Tajowie. Pewnie byłbym w stanie przełknąć ten fakt gdyby nie cena - 40 zł to zdecydowanie zbyt dużo jak na tego typu danie, które dodatkowo odbiega od oryginału.
    Pad Thai to jedno z moich absolutnie ulubionych dań więc nie jestem w stanie tego wybaczyć i więcej się w Samui nie pojawię. A szkoda, bo obsługa miła i pomocna, a wystrój też całkiem ciekawy.

Data wizyty w lokalu: 18 października 2014

• woody 5 recenzji

12.09.2014, 14:16 napisał:

Przereklamowane

Serwisu miły, ale za długi. Dania, które trafiały na talerze nie powaliły - kurczak na liściu banana - OK, zupa tajska OK.
    Niestety główne danie czyli ryby Labraks z limonką i Labraks w czosnku były fatalne. Jedna przesmażona na oleju, a druga totalnie rozgotowana. Biorąc pod uwagę cenę to ryby były totalnym nieporozumieniem.

Data wizyty w lokalu: wrzesień 2014

• kimjestkim 1 recenzja

17.11.2014, 19:23 napisał:

Totalne rozczarowanie!!

Będąc w odwiedzinach u znajomych w Krakowie, postanowiliśmy odwiedzić tę pseudo restauracje. Ale od początku. Wchodzi, a od drzwi wita nas zaduch i brzydki zapach spalenizny. Niezniechęceni znaleźliśmy jakiś stoliczek, nieposprzątany (brudne naczynia, obrus itp) i czekamy na kelnerkę z kartą. Pani pojawiła się po 10 min. Zależało nam na czymś szybkim i gorącym więc wybraliśmy w trójkę tą samą zupę i tylko zupę. Pani przyjęła zamówienie, a po pytaniu "ile będzie trzeba czekać?" grzecznie odpowiedziała, że chwileczkę. No to czekamy:) W między czasie dokładnie obejrzeliśmy sobie całe lokum (lata świetności minęły parę lat wcześniej). Minęło 15 minut, a my czekamy. Minęło 30 min, a my dalej czekamy. W końcu minęło 55 min od złożenia zamówienia (przypominam, że zamówiliśmy 3 identyczne zupy) i nasze bardzo skomplikowane dania pojawiły się na stole. To teraz wrażenia smakowe - zupa smakowała jak licha, tłusta pomidorówka, przyprawiona spaloną cebulą (serio było czuć smak spalenizny) i zasypana całą ilością chili z suchym kurczakiem. Paskudztwo, w połowie cała nasza trójka przestała jeść i poprosiliśmy o rachunek, na który trzeba było kolejne 10 min. Na resztę czekaliśmy kolejne 5 min. Posumowanie spędziliśmy w tym zacnym miejscu około 1 godz. 30 min i nie zjedliśmy nic wartego uwagi i zapamiętania. W pierwszej lepszej chińszczyźnie dostalibyśmy coś znacznie lepszego za połowę ceny.

Data wizyty w lokalu: 11 listopada 2014

• precel 4 recenzje

09.11.2014, 18:51 napisał:

Dobre, choć trochę za drogie, jedzenie

Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to dość kiczowaty wystrój wnętrza. Może nie był to poziom tragizmu dorównujący większości tzw. "chińczyków" w kraju, ale elegancko nie było.
    Obsługa - miła, cierpliwa, pomocna. Na jedzenie nie czekałam zbyt długo, chyba około 20 minut.
    Spróbowałyśmy z córką "czterech źywiołów" - zestawu czterech dań. Podobało mi się, że można było wybrać poziom ostrości - wybrałyśmy w sam raz. Wszystko było bardzo smaczne, choć uważam, że cena za tę ilość powinna być nieco niższa.

Data wizyty w lokalu: listopad 2014

• derwisz4 1163 recenzje

21.02.2013, 11:45 napisał:

Tajski spokój

Podobał nam się ładny ciepły i egzotyczny wystrój, z dużą fototapetą na ścianie, przedstawiającą piękny, wyspowy morski krajobraz i z oryginalnymi lampami u sufitu. Muzyka trochę tajska, trochę łagodna niezidentyfikowana. Obsługa uważna i troskliwa, może zbytnio, bo mieliśmy ochotę tylko na herbatę i rozmowę. Był przyjemny spokojny wieczór, bez tłoku, choć przy sąsiednich stolikach panie spożywały coś dobrego z brązowym makaronem. Niezbyt dobre wrażenie robi rupieciarnia po drodze do toalety w piwnicy.

• alinee 15 recenzji

10.02.2014, 19:26 napisał:

Pysznie, acz...

Pysznie, acz ilość potraw względem ceny rozczarowująca. Zamówiliśmy 3 smaki piekła: halibut z imbirem, smażony kurczak z pastą chili, wieprzowinę w czerwonym sosie curry z bambusem, zestaw dla 2 - a nazwałabym zestawem dla jednego. Rachunek ponad 100 zł, a nie powiedziałabym, że byliśmy syci. Niemniej jednak smak potraw bardzo, bardzo dobry. Ostrość wybraliśmy najmniejszą, ale jak dla nas ok. Miła odmiana po innych tajsko -chińskich restauracjach.

Data wizyty w lokalu: 08 lutego 2014

• Ewa_B 25 recenzji

03.01.2014, 12:25 napisał:

Dobre jedzenie

Nie była to pierwsza wizyta w restauracji tajskiej, ale pierwsza w Samui. Wystrój jest troszkę niedopracowany, a tendencja do kiczowatości. Obsługa prawidłowa, aczkolwiek zachęcam do sprawdzenia stanu podawanych sztućców.
    Zamówiliśmy zupkę z krewetkami, świetna, a 4 żywioły - zestaw różnych dań był wyśmienity, aczkolwiek relacja ceny do ilości zbyt wygórowana.

Data wizyty w lokalu: 30 grudnia 2013

• Leniu 20 recenzji

17.11.2013, 01:06 napisał:

Plus za jakość potraw!

Tak, to jedno z ciekawszych miejsc w Krakowie dla smakoszy orientalnych kuchni.
    Jakość potraw na 6! Szczególnie polecam zupę z krewetkami, łososia z imbirem.
    Jedynie można się przyczepić do obsługi, panował lekki chaos, jedna z kelnerek wyraźnie uczyła się dopiero pracy i myliła zamówienia, podniesionym głosem zwracała się do klientów, no chyba tam kariery nie zrobi na dłużej. Poza tym faktycznie jedzenie pierwszorzędne! Polecam!

informacje od restauracji

Nowe w okolicy: Kraków