Cukiernia Szarlotka

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Ruda Śląska , dzielnice: Halemba, Bykowina, Kochłowice, Wirek, Godula
3.7

ul. Radoszowska 72 41-707 Ruda Śląska
tel: (32) 243-80-42
typ lokalu: cukiernia typ kuchni: desery cena dania głównego: poniżej 20 zł

• maniakowa 2 recenzje

17.02.2014, 17:41 napisał:

Robi wrażenie

Bardzo przyjemny lokal, ładnie urządzony. Duży wybór. Polecam ciasto bananowo-orzechowe.
    Minusem jest obsługa. Mogłaby być milsza i bardziej nastawiona na dobro klienta. Przykład? Zamówiliśmy z koleżanką dzbanek herbaty na pół, gdyż nazwa wskazywała na dużą ilość herbaty oraz cena była podwójna w stosunku do jednej filiżanki herbaty. Niestety Pani sprzedawczyni nie chciała nam podać drugiego kubka, bo mają taką politykę. Dziwna sprawa... Więc pamiętajcie albo każdy bierze osobno herbatę, albo warto zabrać swój kubek :).

• patelnia_po_glowie 65 recenzji

02.10.2012, 11:04 napisał:

Cukier krzepi!

Cukiernia Szarlotka to jedno z tych miejsc, które są z dala od naszych najczęściej uczęszczanych tras i pomimo tej niedogodności, przy każdej możliwej okazji, tam przyjeżdżamy. Jak magnes przyciągają nas ciasta i torty.

Do wyboru jest wiele rodzajów słodkich i pysznych wypieków. Mam wrażenie, że dotychczas nie spróbowaliśmy wszystkich dostępnych rodzajów. W lokalu można kupić czekolady i słodycze oraz zamówić dowolne wypieki. Ciastka są duże (średnio 9x6 cm), jeden kawałek wystarcza dla dwóch osób. Smaki - przeróżne, dominują bakalie i czekolada, czasami zestawiane z owocami. Zdarzają się także ciasta przedobrzone - wtedy wystarczają dwa kęsy i już ma się dość słodyczy.

Ceny adekwatne do jakości. Minusem jest obsługa: niecierpliwa i daleka od uprzejmej. Na szczęście zakup to tylko parę chwil spędzonych w cukierni, przyjemna konsumpcja słodkości odbywa się w innym miejscu.

• Fionula 5 recenzji

25.03.2013, 07:47 napisał:

Najpyszniejsze ciacha na świecie!

Mają najpyszniejsze ciastka jakie kiedykolwiek jadłam! Każde ma niepowtarzalny smak. Ceny są zbyt wygórowane, dlatego rzadko kupuję. Kiedyś każde ciacho było zdecydowanie większe, można było przekroić na pół i podać gościom, teraz są mniejsze.

• lucyferek 1 recenzja

05.01.2013, 19:01 napisał:

Nic dodać, nic ująć

Supersmaczne ciastka, choć cena troszkę wygórowana, jednak warto kupić. Cukiernia pięknie urządzona, bardzo miła i uśmiechnięta obsługa, potrafią doradzić. Można zjeść ciasteczko na miejscu z pyszną kawką i w miłej atmosferze.

• gdzie3 7 recenzji

04.07.2012, 17:38 napisał:

Ładnie, ale tylko jednorazowo

Lody za słodkie i ta słodycz zabija indywidualny smak gałek. Ciastka zmalały o połowę, natomiast cena pozostała ta sama. Asortyment duży, robią wrażenie na imprezie, ale tylko jednorazowo. Ciastka są zapychające, słodkie i drogie.
    Bardzo jestem zadowolona jednak z tego, że idąc na jakiekolwiek urodziny, można tam kupić wszystko, co potrzebne dla solenizanta: gustowny podarunek, łakocie w kartoniku i wszystko fajnie zapakowane. I w zasadzie tylko tyle dobrego w tym miejscu.

• Grazyna1212 2 recenzje

12.04.2012, 15:33 napisał:

Wyszukana

Cukiernia po remoncie nabrała bardziej domowej atmosfery, jasne meble, stoły ubrane w wesołe obrusy, kolorowa porcelana, alkohole, słodycze "z górnej" półki...
    Ciasta jak zawsze smaczne, wyszukane, aczkolwiek zmieniła się ich wielkość, są większe i jeszcze droższe, mniejszy asortyment...
    Negatywnym punktem są ceny przyklejane na każdym produkcie, które by usunąć trzeba uzbroić się w anielską cierpliwość.
    Generalnie polecam, aczkolwiek brak mi tych ciast, których tam już nie ma... (przynajmniej jak ja tam byłam wybór był mierny). Pozdrawiam.

Data wizyty w lokalu: 02 kwietnia 2012

• wen85 2 recenzje

16.03.2011, 11:47 napisał:

Pyszne

Przepyszne ciastka, ogromny wybór
    Natomiast zdecydowanie DROGO.
    Jeszcze ok. pół roku temu dość często tam kupowałam, ponieważ ciastka były tak duże, że spokojnie jedno wystarczało dla 2 osób.
    Teraz ciastka są mniejsze o 1/3, przy poprzednich cenach :(.

• Aborygenka 12 recenzji

10.09.2010, 18:45 napisał:

Ciacha, torty i łakocie

Rewelacyjne ciasta, lody i torty. Wielowarstwowe, nasączone dobrym alkoholem, ze świeżą śmietaną, czekoladowe, owocowe, długo by wymieniać, wybór przeogromny. Ceny adekwatne do jakości. Najtańsze ciastko to koszt 5 zł, najdroższe ok. 8 zł. Szczególnie polecam:
    "Marcepan" - kilka warstw marcepanu, gorzkiej czekolady, kremu orzechowego i delikatnego ciasta. Jedna sztuka zapycha na kilka godzin.
    "Spirytusik" - sama nazwa mówi za siebie. Bardzo czekoladowe, ostre :).
    "Rafaello" - delikatne, z bitą śmietaną, kokosem i białą czekoladą.
    Można długo opisywać. Warto wstąpić. W cukierni sklepik ze słodyczami, po które jeździło się kiedyś na "bezcłowy" :).

Nowe w okolicy: Ruda Śląska