Cukiernia Meryk

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Śródmieście
3.3

ul. Stacja Metra Ratusz 00-240 Warszawa (poziom zero, wyjście w kierunku pl. Bankowego)
tel:

Lubisz to miejsce? Powiedz właścicielowi, żeby zgłosił się do Korony Smakosza wyślij

• msafiri 18 recenzji

16.11.2013, 21:49 napisał:

Rozczarowana rogalem

Zastanawiam się, czy słynne rogale świętomarcińskie są tak niedobre w ogóle, czy akurat w Meryku tak trafiłam.
    Na pierwszy rzut oka rogal miękki, świeży, w środku masa, tyle że masa właśnie mi nie za bardzo smakowała, nie aż tak, żeby wyrzucić rogala, ale byłam daleka od zachwytu. Zjadłam z głodu. Nie bardzo mogłam wyczuć, dlaczego ma taki dziwny smak. Dopiero na koniec, kiedy postanowiłam z papieru wyjeść obsypane orzeszki, zorientowałam się, co było nie tak: spodziewałam się orzechów polskich (włoskich lub laskowych), a nie orzeszków ziemnych, a już na pewno nie dodatku orzeszków solonych do słodkiego rogala!

• alojzy777 12 recenzji

23.02.2013, 13:45 napisał:

Pyszne Rogale Marcińskie

Mały punkt handlowy. Za to wielkie Rogale Marcińskie - pyszne. Niestety, cena coraz wyższa, już 5,50 zł. A jeszcze niedawno były po 4. No ale smak rekompensuje wszystko. Cukierenka jest mikroskopijna, więc wszystko tylko na wynos. Reszta asortymentu zawsze świeża i smaczna.

• myssidiot 70 recenzji

12.02.2012, 16:07 napisał:

Po rogalik od czasu do czasu.

Lokalizacja w pasażu Metra Ratusz Arsenał nie sprzyja konsumpcji na miejscu, więc wpaść tu można jedynie na minutę. Bardzo polecam rogale (4.50/szt.) z bakaliami, które nie dość, że są pokaźnych rozmiarów, to przywodzą na myśl poznańskie Rogale Marcińskie, których tak łatwo w Warszawie dostać się nie da. Pozostałe wypieki świeżutkie, choć ze smakiem bywa różnie. Ciekawostką jest owocowa pizza (duży placek drożdżowy w kształcie koła z różnokolorowymi owocami na wierzchu, który pocięty na trójkątne porcje, przypomina wyglądem pizzę).
    Ceny jednak nie należą do najtańszych. Dwa pawilony dalej mieści się przyjaźniejsza dla portfela konkurencja.

• majorKorosz 1050 recenzji

10.09.2010, 15:19 napisał:

Słodzutki rogal olbrzym

Jestem pod wrażeniem Cukierni Meryk. Mają spory wybór bardzo świeżych ciastek i pracują na własnych recepturach, gdyż wielu tutejszych produktów nie spotykam gdzie indziej. Po pierwsze drożdżówka z jogurtem, kształtu jagodzianki, ale o wiele większa i nasycona po brzegi pysznym jogurtowym musem. Ciastkiem flagowym jest jednak rogal z makiem i bakaliami za 4 zł. Cena spora, ale i rogal nie mniejszy. Bardzo smaczny. Stanowi idealną i udaną odpowiedź Warszawy na poznańskie rogale marcińskie. Z całą mocą pochwalam. Dla mnie rogalowy hit Warszawy 2010. Oczywiście w "Meryku" jest mnóstwo innych ciastek cieszących wzrok i piętrzących się na blachach. Będę je systematycznie degustował. Obsługa damska dwuosobowa uwija się sprawnie przy kasie, by opanować potok klientów.

• papilon 60 recenzji

05.04.2011, 10:27 napisał:

Niebo warte 4 zł : )

Rogal z białym makiem i bakaliami wysunął się w moim rankingu na pierwsze miejsce, jeśli chodzi o cukiernicze wypieki. Mięciutki, pyszny, masa w środku idealnie wilgotna i nasycona dodatkami, z wierzchu lukier i dużo orzeszków. Po prostu bajka! Kosztuje 4 zł, ale jest wart tych pieniędzy. Co ciekawe, aby go kupić, musiałem chwilę postać w kolejce rogalowych amatorów... : )

Data wizyty w lokalu: 04 kwietnia 2011, godz. 13:00