Karczma Litworowy Staw

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Białka Tatrzańska

ul. Środkowa 63 34-405 Białka Tatrzańska
tel: 601-630-025
typ lokalu: karczma, restauracja typ kuchni: międzynarodowa, polska, góralska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• momomo 4 recenzje

09.10.2014, 09:46 napisał:

Super miejsce ze świetnym jedzeniem

Trafiliśmy do restauracji przypadkiem ponieważ koło 20:00 w Białce większość lokali była już zamknięta. Po wejściu do środka miłe zaskoczenie ponieważ lokal ładny i ciepły (w październiku było już zimno na zewnątrz) i czynny do 23:00. Zamówiliśmy gołąbki z baraniną, kaszą jaglaną w sosie kurkowym oraz naleśniki z kaczką. Oba dania były wspaniałe w cenie ok. 26-32 zł każde. Do tego piwko w cenie 8 zł.
    Kolacja była tak dobra, że wróciliśmy następnego wieczora i zamówiliśmy pstrąga oraz tosty z mięsem zapiekane oscypkiem. Kolejny raz nie zawiedliśmy się chociaż pstrąga zdarzyło mi się jeść lepszego.
    Obsługa bardzo miła i sprawna.
    W lokalu dostępne WiFi.
    Ogólnie za klimat, miejsce i jedzenie w przystępnej cenie oceniam na bardzo dobry.

Data wizyty w lokalu: 03 października 2014

• podrozniczka88 16 recenzji

15.08.2014, 21:16 napisał:

Góralskie biesiadowanie

"Karczma Litworowy Staw" z drogi przyciąga pięknym budynkiem a'la góralska chata.
    Nic dodać, nic ująć. Przyjechaliśmy późnym wieczorem, fakt faktem był to chyba piątek, ale restauracja pełna, na dole impreza z wodzirejem, długo czynna co jest dodatkowym plusem dla tych co lubią wieczorne wyjścia, bardzo miła obsługa, kelnerki ubrane w góralskie stroje. Zamówiliśmy rydze smażone na maśle podawane na patelni - bardzo smaczne oraz przystawkę a'la bruschetta z oscypkiem i sosem pomidorowym - akurat bez rewelacji.
    Restauracja godna polecenia!

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• sapril3 4 recenzje

12.09.2014, 18:27 napisał:

Karczma godna polecenia

Trafiliśmy na nią przypadkiem w drodze do Bukowiny. Przyjemny wystrój, szybka i miła obsługa. Przystawka w postaci chleba ze smalcem zaspokoiła pierwszy głód, przepyszne ogórki do smalcu. Dobre również aromatyczne tościki z pomidorami zapiekane z oscypkiem. Szczególnie polecam gołąbki z kaszą jaglaną w sosie grzybowym i gicz jagnięcą. Żałuję, że byłam tylko przejazdem i nie mogłam bywać tam częściej.

Data wizyty w lokalu: wrzesień 2014

• smakoszentherealone 2 recenzje

12.11.2014, 16:12 napisał:

Superowe jadło!

Najlepsza restauracja w Białce! Plusem są godziny w jakich restauracja jest czynna (do 23). Bardzo dobre jedzonko zwłaszcza mięsko jagnięce na szpadkach, pycha! Jedynym minusem było to, że pewnego wieczoru gdy chcieliśmy podrinkowac, barmanka wyszła do domu i żadne drinki już nie były dostępne. Brak grzanego piwka! Jednak najważniejsze jest to, ze jedzenie jest przepyszne. Cenowo przeciętnie, obsługa bardzo miła. Wystrój góralski, klimatyczny, bardzo przyjemna atmosfera. :)

Data wizyty w lokalu: 12 listopada 2014

• Leniu 20 recenzji

19.02.2014, 00:40 napisał:

Staw dla rybnego konesera :)

Rybki - pierwsza klasa!
    Szczególnie polecam pstrąga wędzonego na ciepło i solę w warzywach. Świetny jest też pstrąg z suszonymi pomidorami.
    Inne pozycje z menu - również smaczne.
    Jedyny problem restauracji to ciągły brak wolnych miejsc, czasem trzeba na stolik czekać 20-30 minut.

Data wizyty w lokalu: 19 lutego 2014, godz. 14:00

• zdrowesmaki 3 recenzje

23.10.2014, 16:38 napisał:

Smaczne smaki

Restauracje zawsze odwiedzamy po wizycie w Termach. Wygłodnieli i tym razem zaspokoiliśmy swoje apetyty. Przepyszne pierogi (te z bryndzą najlepsze ze wszystkich) polewka z dzika wyrazista, podana w pięknym chlebku. Karta przejrzysta. Wystrój i obsługa na wysokim poziomie.

Data wizyty w lokalu: październik 2014

• impega 5 recenzji

03.05.2014, 11:03 napisał:

Rozczarowanie

Zachęceni opiniami pojechaliśmy tam na późny obiad. Niestety obsługa bardzo przeciętna, ceny kosmiczne, natomiast jedzenie nawet nie przyzwoite. Na początek zimny żurek, potem nie nie doprawiona wieprzowina. Porcję na prawdę poniżej średniej. Nie polecam, tym bardziej, że są w okolicy naprawdę dobre miejsca.

Data wizyty w lokalu: 01 maja 2014

• PRutko 2 recenzje

05.05.2014, 17:56 napisał:

Rewelacyjna 'myśliwka'

Odwiedzam tą karczmę zawsze, kiedy mam okazję wypoczywać w Białce.
    Lokal nie ma wokół większej konkurenci co sprawia, że czasem ciężko o wolny stolik.
    Podczas ostatniej wizyty z znajomymi zamówiliśmy kwaśnicę z pysznym wędzonym żeberkiem, barszcz z uszkami i myśliwską z dzika podawaną w chlebie. Jako największy fan miejscowej kwaśnicy pożałowałem swojego wyboru, ale nie dlatego, że była nie smaczna, wręcz przeciwnie. Koleżanka poczęstowała mnie swoją myśliwską. Cóż to za zupa, gęsta, kremowa naprawdę świetna.
    Na drugie wybieramy półmisek mięs. Jest dobry, mięsa nie są suche, naprawdę się najadamy.
    Myślę że nie powala nas już tak bardzo smakiem, bo każdy nadal ma w pamięci wcześniej wspomnianą myśliwską. Polecam nie tylko ze względu na świetne jedzenie, ale również sprawną i miłą obsługę.

Data wizyty w lokalu: maj 2014

• Ciompek 2 recenzje

20.02.2014, 20:32 napisał:

Doskonała obsługa i przyjemny lokal

Do Litworowego Stawu wybraliśmy się dwa razy, niestety dopiero ostatniego dnia naszego pobytu w Białce.
    Głodni po Termach postanowiliśmy zjeść coś małego więc nasz wybór padł na kwaśnicę z żeberkiem (chyba 12 zł) oraz oscypek panierowany z grzankami czosnkowymi (14 zł).
    Kwaśnica smaczna, pływał w niej ładny kawałek wędzonych żeberek. Podana została z chlebem na zakwasie, co stanowiło miły dodatek.
    Oscypek doskonale usmażony, podany z bardzo smacznym sosem żurawinowym, a nie dżemem ze słoika.
    Na tym zakończyliśmy 'małą' przekąskę, bo porcje okazały się na tyle duże, że więcej bym w siebie nie wcisnął.

Naszą uwagę przykuły desery lodowe, które bardzo ładnie prezentowały się w menu, więc wieczorem postanowiliśmy przyjść na lody. Deser jak z obrazka! Idealna kopia zdjęcia z menu! Chyba 12-14 zł za tyle przyjemności.

Uwagę w lokalu zwraca też bardzo sprawna obsługa, panie doskonale kontrolują stan talerzy gości, przy czym nie są natrętne.

Każdemu mogę zdecydowanie polecić!

• sweetest 3 recenzje

19.02.2014, 23:04 napisał:

Polecam z czystym sumieniem!

To już druga moja wizyta w Litworowym Stawie (pierwsza w lutym 2013 r).
    Za pierwszym razem byłam zachwycona zamówiliśmy:
    1. Moskole z masłem czosnkowym i bryndzą (NAJLEPSZE jakie jadłam, przepyszne ciepłe)
    2. Kwaśnica (niesamowicie aromatyczna, z dużą porcją żeberka)
    3. Micha pierogów (polecam, polecam, jeszcze raz polecam, pierogi przepyszne, podsmażane, z zimnym piwkiem coś super!)
    4. Pierś z kurczaka z oscypkiem i pieczarkami (mój partner był zachwycony, bardzo smakowały mu surówki, o piersi również nie słyszałam złego słowa)
    W tym roku zamówiliśmy:
    1. Zupy chrzanowe z plackiem ziemniaczanym (gęsta aromatyczna, strzał w 10! jutro idziemy na jeszcze jedną, naprawdę polecam!)
    2. Pierogi z ziemniakami i bryndzą (smak, który zapamiętałam z zeszłego roku... PYCHA!!)
    3. Pierś z kurczaka z pieczarkami i oscypkiem. Mój partner nie mógł się oprzeć. Również był bardzo zadowolony. Bardzo smakowało :)
    Porcje duże! Warte swojej ceny. Po posiłku trzeba odpocząć, nie da się ruszyć :). Panie kelnerki wesołe, uśmiechnięte, pomocne, dla każdego znalazły czas. Wystrój góralski, w karczmie czysto. Czasami trzeba poczekać na miejsce, ale wszystko szybko i sprawnie idzie. Dania wydawane w prawidłowej kolejności, nie za szybko nie za wolno. Polecam z czystym sumieniem! To już druga wizyta w tej karczmie i wrócę tam na pewno jeszcze nie raz! Szanują klienta, to mi się podoba!

Data wizyty w lokalu: 18 lutego 2014

Nowe w okolicy: Białka Tatrzańska