Goloneczka

gdzie jesteś? województwo: kujawsko-pomorskie miejscowość: Żołędowo
3.2

ul. Szosa Gdańska 69 Żołędowo (trasa krajowa nr 5)
tel: (52) 381-32-16
typ lokalu: catering, restauracja typ kuchni: polska, sałatki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• lazyrabbit 1 recenzja

01.07.2013, 15:09 napisał:

Nigdy więcej

Wybraliśmy się tam cała rodziną. Tata miał ochotę na czarninę, która według niego była ok. Ja zamówiłam dewolaja, który niestety do rewelacyjnych nie należał. Na pewno nie był domowej roboty. Wyglądem przypominał marketową garmażerkę i zapewne nią był. Poza tym był mikroskopijnych rozmiarów...
    Ziemniaki niedogotowane, zgrzytały w zębach...
    Kelnerka, mimo młodego wieku miała problemy z pamięcią.
    Jeżeli chodzi o wystrój to faktycznie zgodzę się z Martą098- tandeta- ogólnie mydło i powidło, ale na wiejską potańcówkę w sam raz ;).

Data wizyty w lokalu: 30 czerwca 2013

• marta098 1 recenzja

03.03.2013, 23:46 napisał:

Przydrożna knajpa z tandentym weselnym wystrojem

Jedzenie, bo o to tu chodzi, beznadziejne. Barszcz miał z barszczem wspólny jedynie kolor. Słony kwaśny wrzątek z proszku z octem. Pasztecik gumowy, pewnie odgrzany w mikrofalówce. Poza tym drobiazgi: kelnerka notująca 2 minuty zamówienie, ostatecznie przyniosła coś innego, drugiej osobie nie podała zupy, bo zapomniała. Ziemniaki niedogotowane. Kapusta zasmażana, o którą pytałam szczegółowo, czy będzie ze świeżej kapusty "na słodko" okazała się być gorącą kapustą kiszoną.
    Efekt - pragnienie do wieczora. Może spowodowane dużą ilością soli, może użyciem sody. Mam chociaż nadzieję, że to pierwsze.

Data wizyty w lokalu: 03 marca 2013

• Partner 7 recenzji

08.02.2012, 10:24 napisał:

Sprawnie i smacznie gdyś w drodze

Do „Goloneczki” trafiliśmy korzystając z informacji zawartych w portalu Gastronauci.pl, dlatego czuję się w obowiązku podzielenia się swoją i towarzyszących mi osób opinią. Cztery osoby zostały obsłużone sprawnie, co w przypadku przydrożnych restauracji ma bardzo duże znaczenie. Zamówione przez nas potrawy były świeże i bardzo smaczne. Czysty barszczyk – klasyka smaku. Żurek – w nim wszystko co potrzeba plus dodający smaczku grzybek oraz talerzyk z okraszonymi ziemniaczkami sprawiający, że dla wielu (tych mniej pojemnych) będzie to cały obiad. Tatar wołowy bez wodotrysków, ale bardzo smaczny. Dania główne to: pieczone goloneczki wyjedzone do cna i ze smakiem; pierogi z kapustą i grzybami z wyśmienitym ciastem i farszem w dobrych proporcjach kapusty i grzybów; wątróbka z ciekawą w smaku cebulką; leniwe pierogi – smaczny domowy deser. Podsumowując, warto było wypatrywać „Goloneczki” na naszej drodze. Aha, wódeczka do goloneczki mogłaby być bardziej zmrożona.

Data wizyty w lokalu: 07 lutego 2012

• komisarz 4 recenzje

07.06.2011, 22:18 napisał:

Będziecie zaskoczeni

Restaurację łatwo przegapić, bo nic po drodze jej nie zapowiada. Pierwsze, co się rzuca w oczy, to rząd zabytkowych samochodów rodem z PRL-u, przede wszystkim "syrenki". Jest też wartburg i skoda. To dla miłośników motoryzacji w odpowiednim wieku. Widok tych samochodów sprawił też, że zawróciłem (co na tej drodze wcale nie jest łatwe). Restauracja fantastyczna: jedzenie bardzo smaczne (ziemniaki nieodgrzewane, koperek świeży, a nie suszony), porcje duże, podane na ładnej zastawie, świetnie przybrane. Byłem tam tylko dwa razy, ale mogę polecić golonkę pieczoną i duszoną w piwie oraz kluski ziemniaczane z okrasą. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów udało mi się zjeść całą golonkę, bez obrzydzenia. Dodatkowo miła obsługa. Polecam.

• campricornus 30 recenzji

25.08.2010, 21:39 napisał:

Dobry lokal

Chociaż nie zachęca osób przejeżdżających swoimi rozmiarami i wystrojem zewnętrznym, warto do niego wejść na jakiekolwiek danie - począwszy od śniadania poprzez obiad, deser czy kolację.
    Kucharze przygotowują rewelacyjne dania. Lokal jest znany w okolicy 400-tysięcznej Bydgoszczy leżącej nieopodal. Oprócz serwowanych dań na miejscu znany jest jako prowadzący działalność cateringową oraz jako producent wyrobów garmażeryjnych. Warto tam zamówić jakiekolwiek danie. Lokal jest ładny lecz brak mu pewnego charakteru - dla mnie nie jest to jednak wielki minus. Rekompensuje go menu - bogate i smaczne. U mnie 9/10.

Nowe w okolicy: Żołędowo