Bar Szałaput

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Bochnia
4.0

ul. Kościuszki 13 32-700 Bochnia
tel: (14) 611-77-27
typ lokalu: bar, tawerna typ kuchni: polska, przekąski, pierogi cena dania głównego: poniżej 20 zł

• mich1 16 recenzji

01.08.2013, 21:41 napisał:

Bar godny polecenia

Do baru trafiliśmy wg dobrych opinii, gdzieś na google. Wystrój jak na bar to bardzo fajny z klimatem, można się czuć jak w pubie. Obsługa sympatyczna, mimo faktu że pomyliła zamówienie :). Podane szybko, duże porcje, nie drogo. Zupa pieczarkowa i pomidorowa smaczna, gołąbki bardzo dobre, natomiast żurek taki sobie. Ogólnie bar godny polecenia.

Data wizyty w lokalu: 23 lipca 2013, godz. 14:00

• kantek 10 recenzji

23.08.2013, 02:48 napisał:

Jedzenie z klimatem

Bar wyróżnia się wystrojem - można przeczytać o tym w pozostałych recenzjach. Warto jednak dodać, że lokal też posiada drugą salę, w żółtym ciepłym rodzinnym stylu, kontrastującą z częścią "pubową". Więc każdy może wybrać jakie otoczenie mu pasuje. Z ciekawych akcentów - pod sufitem dojrzewa sobie spory kawałek szynki. Drobne przedmioty wyglądają na regularnie odkurzane co zasługuje na pochwałę ponieważ jest ich tam naprawdę sporo.

Zamówiłem kotleta drobiowego z serem i pieczarkami + ziemniaki oraz placek po węgiersku. Otrzymane porcje były duże, całkiem estetycznie podane, naprawdę pozwalające sobie pojeść. Co prawda ziemniaki zmieniły się w frytki, ale były ok. Kotlet ciekawy w smaku, przykryty serem i przepysznymi pieczarkami. Niestety placki po węgiersku były trochę słabsze - brakowało konkretnego, wyrazistego sosu i trochę bym zmienił sposób przyrządzania mięsa aby było bardziej kruche. W skład obu dań wchodził też zestaw surówek - bardzo dobre buraczki, coleslaw i marchewka tarta. Jako mięsanin nie traktowałem coleslawa i marchewki jako potencjalnego jedzenia więc się o nich nie wypowiem.

Obie potrawy zostały podane bardzo szybko. Myślę, że do Szałaputa warto zajrzeć - wszyscy polecają tamtejsze naleśniki na słodko. Tym bardziej, że sam wystrój pozytywnie wyróżnia knajpkę spośród innych szablonowych miejsc.

Data wizyty w lokalu: 22 sierpnia 2013

• Magdaszumak 42 recenzje

09.08.2010, 16:29 napisał:

Bezpretensjonalna knajpka z przemiłą obsługą i pysznym niedrogim jedzeniem

Odwiedziliśmy Bochnię w marcu. Pogoda kiepska, ale jeść się chce i to dobrze. W wyborze miejsca oczywiście pomogła nam komórka z internetem, gdzie w Googlach wpisałam "fajna knajpa w Bochni". W ten sposób trafiłam na bardzo pozytywne opinie Szałaputa na forum lokalnym i zaproponowałam Rodzinie, żeby się tam wybrać. Mój barszczyk z krokietem był obłędny. Barszczyk z uszkami synka też. Miks pierogów (w tym też z brokułami) PRZEPYSZNY!!!! Synka naleśniki na słodko były pyszne, co potwierdził mąż, kończąc porcję (była stanowczo za duża dla 6-latka). Wszystko to było przeplatane przesympatyczną rozmową z barmanem a propos zdjęć miejscowych person (bardzo charakterystyczne twarze) zawieszonych w knajpce. Generalnie, fajne miejsce do odwiedzenia po wizycie w cudownej kopalni soli tuż obok. Aha, rachunek był śmiesznie niski jak na nasze przeżycia estetyczno-kulinarne...

Nowe w okolicy: Bochnia