Karczma Bukówka

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Nowa Bukówka

ul. Warszawska 6a 96-321 Nowa Bukówka (przy DK 8)
tel: (46) 858-91-61
typ lokalu: restauracja, zajazd typ kuchni: polska, staropolska, przekąski, pierogi cena dania głównego: poniżej 20 zł

• bebel 9 recenzji

30.07.2014, 22:18 napisał:

Polecam

Naprawdę jedna z lepszych restauracji i świetna karczma. Jadam tam dość często wracając z W-wy. Praktycznie nie trafiłem jeszcze na nie dobre danie. Zupy: grzybowa, żur, flaki bardzo dobre, chłodnik jako danie sezonowe świetne, schabowy, zraz, kaczka, golonka godne polecenia, pierogi, zeppeliny i dania regionalne, ale kapusta zasmażana to już czysta poezja. Jak dobrze, że w przyszłym tygodniu znów tam będę.

Data wizyty w lokalu: 14 maja 2014

• dymitr 6 recenzji

01.06.2014, 00:52 napisał:

Zaskakujaco pyszne jedzenie

Zaskakująco dobre jedzenie jak na knajpę przydrożną. Ma kilka nagród, które wygrała w konkursach ze stołecznymi restauratorami.
    Jakość składników widać i czuć.
    Zamówiliśmy pierogi Szlachcic, chłodnik, żurek i bitki wołowe. Koszt ok. 80 zł.
    Hity: żurek (podobno na własnym zakwasie - wierzę absolutnie) i bitki, które rozpływają się w ustach, do tego kluski lane i pyszne buraczki.
    Chłodnik podobno wygrał nagrodę w konkursie, dla mnie ciut za bardzo słodki, ale dobry.
    Pierogi z ziemniakami tez podobno wygrały w konkursie, ale nie mój smak. Ruskie lepsze.
    Podsumowując :
    - wszystko było smaczne, duże porcje i bardzo dopieszczone;
    - w prostocie dań, ale perfekcji wykonania czuć rękę dobrego gospodarza i szefa kuchni (proste buraczki staja się hitem);
    - obsługa swojska, sympatyczna;
    - wystrój przyciąga wzrok, jest uroczo;
    - ceny ciut za wysokie za niektóre dania jak na knajpę przydrożną, ale warte jakości. W stolicy z kolei na takie ceny nikt nosem nie kreci.

Polecam i zawsze chętnie wstąpię po więcej. ;)

Data wizyty w lokalu: 31 maja 2014

• Bazyllo 405 recenzji

31.03.2012, 21:52 napisał:

Smacznie i szybko.

Nigdy nie lubiłem takich miejsc i dziwiłem się jak takie knajpy mogą się utrzymywać. Któregoś dnia, wracając z Warszawy do Łodzi postanowiłem jednak, że sprawdzę pierwszą lepszą przydrożną karczmę. Wybór padł zupełnie przypadkowo na Bukówkę. I ten lokal zmienił moje nastawienie do tego typu lokali.
    Tak jak w większości takich miejsc, tak i tutaj w menu królują polskie potrawy, mniej lub bardziej tradycyjne. Chyba od zawsze na przystawkę biorę śledzia. Tutaj też można go zamówić, w trzech różnych wersjach (po kaszubsku, w śmietanie i z cebulą). Z takich dań trochę mniej polskich znajdziemy zapiekany camembert. Oczywiście nie zabrakło też tatara. Zupy są już typowo polskie. Do wyboru mamy między innymi żur, kwaśnicę i grzybową, którą prawie zawsze zamawia żona. Ciekawą pozycją jest zupa serowa, której jakoś nie mogę sobie wyobrazić na staropolskich wiejskich stołach. Jeśli chodzi o dania główne, to tu również znajdziemy sporo smakołyków. Polędwiczki w sosie kurkowym okazały się bardzo dobrym wyborem, były smaczne. Nie inaczej było z ogromną porcją żeberek. Golonka podawana jest tu z kapustą i grochem. Tak naprawdę tradycyjnie jest z puree z grochu, ale ta wersja jest również bardzo dobra. Nie samym mięsem człowiek jednak żyje. W karcie są bardzo smaczne dania mączne, jak na przykład cepeliny - prawdziwe kresowe danie. Jest też kilka rodzajów pierogów, między innymi z kaszą gryczaną. Wegetarianie również znajdą coś dla siebie. Są ryby (pstrąg i łosoś) oraz bezmięsne naleśniki.
    Wszystkie zamawiane przez nas dania były naprawdę smaczne. Cała czteroosobowa grupa wyszła z Bukówki bardzo najedzona i zadowolona. Ja byłem zdziwiony, że w przydrożnej knajpce można zjeść aż tak dobrze. Myślę, że takich dań nie wstydziłaby się niejedna restauracja w Stolicy czy mojej rodzinnej Łodzi. Jeszcze parę słów o cenach. Tu akurat zaskoczyłem się in minus, gdyż z kilku "zaliczonych" tego typu lokali tutaj było akurat najdrożej. Chociaż w stosunku do jakości jedzenia nie jest aż tak źle. Nie nastawiajmy się jednak, że za danie główne zapłacimy "poniżej 20 złotych". Z pewnością mogę polecić wszystkim, którym zależy na czasie i nie mogą zjechać na posiłek do Warszawy.

• anna.sz 1 recenzja

06.04.2013, 21:35 napisał:

Rewelacyjny lokal

Jedzenie rewelacyjnie, obsługa wyjątkowa. Byłam tam kilka razy i na pewno jeszcze nie raz tam powrócę. Pierogi, sałatki nieraz były głównym daniem na moim stole podczas spotkań rodzinnych. Wszystkim polecam!

• ravard 143 recenzje

04.08.2011, 08:12 napisał:

Ponura karczma

W karczmie ciemno i ponuro, trochę więcej światła całkowicie zmieniłoby sytuację. Zamawiam pierogi pół na pół: ze szpinakiem i mięsem. Nie da się. Na szczęście jest nas więcej - na talerzu już można pomieszać. Moje pierogi w smaku bardzo dobre, szpinak świeży. Próbuje również ruskie: wodnisty farsz, cienkie ciasto nie wytrzymało. Surówki podane do pierogów: sieczka bez smaku. Kosztuję też opiekanych ziemniaków - twarde, niesłone. Szkoda.

Data wizyty w lokalu: 30 lipca 2011, godz. 13:00

• asia_jung 1 recenzja

16.08.2012, 19:51 napisał:

Nasze przyjęcie weselne w Karczmie

Zawsze podobały nam sielskie, rustykalne klimaty, dlatego, gdy zapadła decyzja, że się pobieramy, postanowiliśmy nasze przyjęcie weselne zorganizować właśnie w Karczmie Bukówka. W Karczmie bywaliśmy nieraz i zawsze jedzenie nam smakowało, wystrój restauracji też bardzo nam odpowiadał. W kwestii wystroju sali, ustawienia stołów i kwiatów całkiem zaufałam managerce restauracji i nie zawiodłam się. Tego dnia wszystko było takie jak sobie wymyśliliśmy: jedzenie pyszne, kwiaty na stołach piękne, a obsługa miła i pomocna. Naprawdę z czystym sumieniem i szczerze polecam Karczmę, nie tylko, by w drodze zjeść smaczny obiad, ale też fajne klimatyczne miejsce, by zorganizować wesele :).

• mkmk 2 recenzje

27.05.2012, 20:16 napisał:

Smacznie

Jedzenie raczej smaczne, choć nietanie. Zupa z borowików pyszna, podobnie jak polędwiczki w sosie kurkowym. Natomiast warzywa duszone na parze były chyba mrożone, w związku z czym naprawdę niedobre. Polecam szarlotkę podawaną na ciepło z lodami. Obsługa bardzo sympatyczna :).

• Joanna_Maria 1 recenzja

15.05.2012, 10:07 napisał:

Dobry pomysł na wyjątkową okazję - catering z Bukówki do domu

12 maja 2012 organizowałam obiad w domu dla kilkunastu osób. Okazja była ważna - jedzenie musiało być wyjątkowe. Zdecydowałam się na catering z Bukówki, gdzie kilka razy już jadłam i zawsze byłam zadowolona.
    W umówionym dniu dostarczyłam do kuchni garnki i miski, w których przywiozłam wszystko cieplutkie do domu. Dania były wyśmienite - zupy (serowa i grzybowa) przepyszne, kopytka z sosem kurkowym robiły furorę, a kotlety (polędwiczki wieprzowe i z piersi kurczaka) znikały z półmisków w ekspresowym tempie. Warzywa na parze - prawdziwy test dla restauracji bardzo smaczne - nie mdłe i nietwarde. Sałata grecka świeżutka, ze wspaniałym sosem i całą masą czarnych oliwek, które uwielbiam. Wszystko - palce lizać!!! A poza tym porcje duże - wszyscy goście najedli się do syta (większość narzekała, że się przejadła, ale nie mogli się powstrzymać:). Serdecznie polecam.

• ciociaberta 1 recenzja

31.03.2012, 16:34 napisał:

Koszmar

Byłam tam z grupą 25 osób, nasza grupka (5 osób) zamówiła obiad, dosiadła się też koleżanka, która osobno zamówiła obiad (po naszym zamówieniu). Po około 30 minutach kelnerka przyniosła pierogi koledze, a chwilę później koleżance ( zamawiała po nas). Kolega z koleżanką zdążyli zjeść swój obiad, a my nadal czekałyśmy na zamówione dania. Po zwróceniu uwagi kelnerce czekałyśmy następne 30 minut zanim przyniosła zamówione dania. Dwie koleżanki zamiast frytek i zasmażanej kapusty dostały talarki ziemniaczane z buraczkami, zgadzał się tylko schabowy. Ja zamiast pierogów ruskich dostałam pierogi z mięsem, których nie lubię. Zwróciłam je z prośbą o wymianę na ruskie. Po około 15 minutach otrzymałam swoje pierogi - były niesmaczne i zimne. Ogółem na zamówienie czekałyśmy 1,5 godziny. W tym lokalu byłam pierwszy a zarazem ostatni raz. Zdecydowanie nie polecam.

Data wizyty w lokalu: 30 marca 2012, godz. 16;00

• Le5zek 397 recenzji

04.08.2010, 09:12 napisał:

Solidnie niedaleko za Warszawą na Katowice

Dobre miejsce dla tych, którzy wyjeżdżają z Warszawy na południe, chcą jak najszybciej przedrzeć się przez Raszyn i Janki i zjeść dopiero 'na wolności'. Karczma w okolicy Żabiej Woli przy DK 8, w kierunku oczywiście południowym.
    Lokal bez jakichś szczególnych cech i specjałów, karta dość standardowa - gwarantuje jednak szybkie zjedzenie czegoś, co nie doprowadzi do rozstroju żołądka. Ja tam zwykle zjadam schabowego, którego nigdy w domu nie przyrządzam.

Nowe w okolicy: Nowa Bukówka