Karczma Bukówka

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Nowa Bukówka
3.4

ul. Warszawska 6a 96-321 Nowa Bukówka (przy DK 8)
tel: (46) 858-91-61
typ lokalu: restauracja, zajazd typ kuchni: polska, staropolska, przekąski, pierogi cena dania głównego: poniżej 20 zł

• orcio 5 recenzji

29.10.2014, 18:08 napisał:

Drogo i przeciętnie

Zamówiłem:
    Żurek - mała porcja podana bez pieczywa, smak mogę ocenić jako poprawny.
    Placki ziemniaczane podane ze śmietaną i żurawiną - na plus, że placków było 4, za to bardzo małe porcje dodatków (po łyżeczce), trzeba było je oszczędzać, aby wystarczyło na wszystkie placki, w smaku OK, ale bez rewelacji.
    Podsumowując: drogo, nieduże porcje, długi czas oczekiwania (około 25 minut na podanie zupy), dania poprawne, obsługa bez zarzutu.

Data wizyty w lokalu: 24 października 2014

• bebel 16 recenzji

30.07.2014, 22:18 napisał:

Polecam

Naprawdę jedna z lepszych restauracji i świetna karczma. Jadam tam dość często wracając z W-wy. Praktycznie nie trafiłem jeszcze na nie dobre danie. Zupy: grzybowa, żur, flaki bardzo dobre, chłodnik jako danie sezonowe świetne, schabowy, zraz, kaczka, golonka godne polecenia, pierogi, zeppeliny i dania regionalne, ale kapusta zasmażana to już czysta poezja. Jak dobrze, że w przyszłym tygodniu znów tam będę.

Data wizyty w lokalu: 14 maja 2014

• wolny111 1 recenzja

02.11.2014, 20:24 napisał:

Średnie jedzenie

Zamówiony rosół był zdecydowanie przesolony, placek po węgiersku był tak słony, że nie dało się go zjeść. Pierogi również były za słone. Resztę zamówionych dań dało się zjeść.
    Cena dań do wielkości OK.
    Wielki plus dla kelnera, naprawdę dał radę.

Data wizyty w lokalu: 02 listopada 2014

• dymitr 6 recenzji

01.06.2014, 00:52 napisał:

Zaskakujaco pyszne jedzenie

Zaskakująco dobre jedzenie jak na knajpę przydrożną. Ma kilka nagród, które wygrała w konkursach ze stołecznymi restauratorami.
    Jakość składników widać i czuć.
    Zamówiliśmy pierogi Szlachcic, chłodnik, żurek i bitki wołowe. Koszt ok. 80 zł.
    Hity: żurek (podobno na własnym zakwasie - wierzę absolutnie) i bitki, które rozpływają się w ustach, do tego kluski lane i pyszne buraczki.
    Chłodnik podobno wygrał nagrodę w konkursie, dla mnie ciut za bardzo słodki, ale dobry.
    Pierogi z ziemniakami tez podobno wygrały w konkursie, ale nie mój smak. Ruskie lepsze.
    Podsumowując :
    - wszystko było smaczne, duże porcje i bardzo dopieszczone;
    - w prostocie dań, ale perfekcji wykonania czuć rękę dobrego gospodarza i szefa kuchni (proste buraczki staja się hitem);
    - obsługa swojska, sympatyczna;
    - wystrój przyciąga wzrok, jest uroczo;
    - ceny ciut za wysokie za niektóre dania jak na knajpę przydrożną, ale warte jakości. W stolicy z kolei na takie ceny nikt nosem nie kreci.

Polecam i zawsze chętnie wstąpię po więcej. ;)

Data wizyty w lokalu: 31 maja 2014

• Bazyllo 417 recenzji

31.03.2012, 21:52 napisał:

Smacznie i szybko.

Nigdy nie lubiłem takich miejsc i dziwiłem się jak takie knajpy mogą się utrzymywać. Któregoś dnia, wracając z Warszawy do Łodzi postanowiłem jednak, że sprawdzę pierwszą lepszą przydrożną karczmę. Wybór padł zupełnie przypadkowo na Bukówkę. I ten lokal zmienił moje nastawienie do tego typu lokali.
    Tak jak w większości takich miejsc, tak i tutaj w menu królują polskie potrawy, mniej lub bardziej tradycyjne. Chyba od zawsze na przystawkę biorę śledzia. Tutaj też można go zamówić, w trzech różnych wersjach (po kaszubsku, w śmietanie i z cebulą). Z takich dań trochę mniej polskich znajdziemy zapiekany camembert. Oczywiście nie zabrakło też tatara. Zupy są już typowo polskie. Do wyboru mamy między innymi żur, kwaśnicę i grzybową, którą prawie zawsze zamawia żona. Ciekawą pozycją jest zupa serowa, której jakoś nie mogę sobie wyobrazić na staropolskich wiejskich stołach. Jeśli chodzi o dania główne, to tu również znajdziemy sporo smakołyków. Polędwiczki w sosie kurkowym okazały się bardzo dobrym wyborem, były smaczne. Nie inaczej było z ogromną porcją żeberek. Golonka podawana jest tu z kapustą i grochem. Tak naprawdę tradycyjnie jest z puree z grochu, ale ta wersja jest również bardzo dobra. Nie samym mięsem człowiek jednak żyje. W karcie są bardzo smaczne dania mączne, jak na przykład cepeliny - prawdziwe kresowe danie. Jest też kilka rodzajów pierogów, między innymi z kaszą gryczaną. Wegetarianie również znajdą coś dla siebie. Są ryby (pstrąg i łosoś) oraz bezmięsne naleśniki.
    Wszystkie zamawiane przez nas dania były naprawdę smaczne. Cała czteroosobowa grupa wyszła z Bukówki bardzo najedzona i zadowolona. Ja byłem zdziwiony, że w przydrożnej knajpce można zjeść aż tak dobrze. Myślę, że takich dań nie wstydziłaby się niejedna restauracja w Stolicy czy mojej rodzinnej Łodzi. Jeszcze parę słów o cenach. Tu akurat zaskoczyłem się in minus, gdyż z kilku "zaliczonych" tego typu lokali tutaj było akurat najdrożej. Chociaż w stosunku do jakości jedzenia nie jest aż tak źle. Nie nastawiajmy się jednak, że za danie główne zapłacimy "poniżej 20 złotych". Z pewnością mogę polecić wszystkim, którym zależy na czasie i nie mogą zjechać na posiłek do Warszawy.

• anna.sz 1 recenzja

06.04.2013, 21:35 napisał:

Rewelacyjny lokal

Jedzenie rewelacyjnie, obsługa wyjątkowa. Byłam tam kilka razy i na pewno jeszcze nie raz tam powrócę. Pierogi, sałatki nieraz były głównym daniem na moim stole podczas spotkań rodzinnych. Wszystkim polecam!

• ravard 144 recenzje

04.08.2011, 08:12 napisał:

Ponura karczma

W karczmie ciemno i ponuro, trochę więcej światła całkowicie zmieniłoby sytuację. Zamawiam pierogi pół na pół: ze szpinakiem i mięsem. Nie da się. Na szczęście jest nas więcej - na talerzu już można pomieszać. Moje pierogi w smaku bardzo dobre, szpinak świeży. Próbuje również ruskie: wodnisty farsz, cienkie ciasto nie wytrzymało. Surówki podane do pierogów: sieczka bez smaku. Kosztuję też opiekanych ziemniaków - twarde, niesłone. Szkoda.

Data wizyty w lokalu: 30 lipca 2011, godz. 13:00

• asia_jung 1 recenzja

16.08.2012, 19:51 napisał:

Nasze przyjęcie weselne w Karczmie

Zawsze podobały nam sielskie, rustykalne klimaty, dlatego, gdy zapadła decyzja, że się pobieramy, postanowiliśmy nasze przyjęcie weselne zorganizować właśnie w Karczmie Bukówka. W Karczmie bywaliśmy nieraz i zawsze jedzenie nam smakowało, wystrój restauracji też bardzo nam odpowiadał. W kwestii wystroju sali, ustawienia stołów i kwiatów całkiem zaufałam managerce restauracji i nie zawiodłam się. Tego dnia wszystko było takie jak sobie wymyśliliśmy: jedzenie pyszne, kwiaty na stołach piękne, a obsługa miła i pomocna. Naprawdę z czystym sumieniem i szczerze polecam Karczmę, nie tylko, by w drodze zjeść smaczny obiad, ale też fajne klimatyczne miejsce, by zorganizować wesele :).

• mkmk 2 recenzje

27.05.2012, 20:16 napisał:

Smacznie

Jedzenie raczej smaczne, choć nietanie. Zupa z borowików pyszna, podobnie jak polędwiczki w sosie kurkowym. Natomiast warzywa duszone na parze były chyba mrożone, w związku z czym naprawdę niedobre. Polecam szarlotkę podawaną na ciepło z lodami. Obsługa bardzo sympatyczna :).

• Joanna_Maria 1 recenzja

15.05.2012, 10:07 napisał:

Dobry pomysł na wyjątkową okazję - catering z Bukówki do domu

12 maja 2012 organizowałam obiad w domu dla kilkunastu osób. Okazja była ważna - jedzenie musiało być wyjątkowe. Zdecydowałam się na catering z Bukówki, gdzie kilka razy już jadłam i zawsze byłam zadowolona.
    W umówionym dniu dostarczyłam do kuchni garnki i miski, w których przywiozłam wszystko cieplutkie do domu. Dania były wyśmienite - zupy (serowa i grzybowa) przepyszne, kopytka z sosem kurkowym robiły furorę, a kotlety (polędwiczki wieprzowe i z piersi kurczaka) znikały z półmisków w ekspresowym tempie. Warzywa na parze - prawdziwy test dla restauracji bardzo smaczne - nie mdłe i nietwarde. Sałata grecka świeżutka, ze wspaniałym sosem i całą masą czarnych oliwek, które uwielbiam. Wszystko - palce lizać!!! A poza tym porcje duże - wszyscy goście najedli się do syta (większość narzekała, że się przejadła, ale nie mogli się powstrzymać:). Serdecznie polecam.

Nowe w okolicy: Nowa Bukówka