Karczma Bukówka

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Nowa Bukówka
3.4

ul. Warszawska 6a 96-321 Nowa Bukówka (przy DK 8)
tel: (46) 858-91-61
typ lokalu: restauracja, zajazd typ kuchni: polska, staropolska, przekąski, pierogi cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Bazyllo 335 recenzji

31.03.2012, 21:52 napisał:

Smacznie i szybko.

Nigdy nie lubiłem takich miejsc i dziwiłem się jak takie knajpy mogą się utrzymywać. Któregoś dnia, wracając z Warszawy do Łodzi postanowiłem jednak, że sprawdzę pierwszą lepszą przydrożną karczmę. Wybór padł zupełnie przypadkowo na Bukówkę. I ten lokal zmienił moje nastawienie do tego typu lokali.
    Tak jak w większości takich miejsc, tak i tutaj w menu królują polskie potrawy, mniej lub bardziej tradycyjne. Chyba od zawsze na przystawkę biorę śledzia. Tutaj też można go zamówić, w trzech różnych wersjach (po kaszubsku, w śmietanie i z cebulą). Z takich dań trochę mniej polskich znajdziemy zapiekany camembert. Oczywiście nie zabrakło też tatara. Zupy są już typowo polskie. Do wyboru mamy między innymi żur, kwaśnicę i grzybową, którą prawie zawsze zamawia żona. Ciekawą pozycją jest zupa serowa, której jakoś nie mogę sobie wyobrazić na staropolskich wiejskich stołach. Jeśli chodzi o dania główne, to tu również znajdziemy sporo smakołyków. Polędwiczki w sosie kurkowym okazały się bardzo dobrym wyborem, były smaczne. Nie inaczej było z ogromną porcją żeberek. Golonka podawana jest tu z kapustą i grochem. Tak naprawdę tradycyjnie jest z puree z grochu, ale ta wersja jest również bardzo dobra. Nie samym mięsem człowiek jednak żyje. W karcie są bardzo smaczne dania mączne, jak na przykład cepeliny - prawdziwe kresowe danie. Jest też kilka rodzajów pierogów, między innymi z kaszą gryczaną. Wegetarianie również znajdą coś dla siebie. Są ryby (pstrąg i łosoś) oraz bezmięsne naleśniki.
    Wszystkie zamawiane przez nas dania były naprawdę smaczne. Cała czteroosobowa grupa wyszła z Bukówki bardzo najedzona i zadowolona. Ja byłem zdziwiony, że w przydrożnej knajpce można zjeść aż tak dobrze. Myślę, że takich dań nie wstydziłaby się niejedna restauracja w Stolicy czy mojej rodzinnej Łodzi. Jeszcze parę słów o cenach. Tu akurat zaskoczyłem się in minus, gdyż z kilku "zaliczonych" tego typu lokali tutaj było akurat najdrożej. Chociaż w stosunku do jakości jedzenia nie jest aż tak źle. Nie nastawiajmy się jednak, że za danie główne zapłacimy "poniżej 20 złotych". Z pewnością mogę polecić wszystkim, którym zależy na czasie i nie mogą zjechać na posiłek do Warszawy.

• anna.sz 1 recenzja

06.04.2013, 21:35 napisał:

Rewelacyjny lokal

Jedzenie rewelacyjnie, obsługa wyjątkowa. Byłam tam kilka razy i na pewno jeszcze nie raz tam powrócę. Pierogi, sałatki nieraz były głównym daniem na moim stole podczas spotkań rodzinnych. Wszystkim polecam!

• ravard 132 recenzje

04.08.2011, 08:12 napisał:

Ponura karczma

W karczmie ciemno i ponuro, trochę więcej światła całkowicie zmieniłoby sytuację. Zamawiam pierogi pół na pół: ze szpinakiem i mięsem. Nie da się. Na szczęście jest nas więcej - na talerzu już można pomieszać. Moje pierogi w smaku bardzo dobre, szpinak świeży. Próbuje również ruskie: wodnisty farsz, cienkie ciasto nie wytrzymało. Surówki podane do pierogów: sieczka bez smaku. Kosztuję też opiekanych ziemniaków - twarde, niesłone. Szkoda.

Data wizyty w lokalu: 30 lipca 2011, godz. 13:00

• asia_jung 1 recenzja

16.08.2012, 19:51 napisał:

Nasze przyjęcie weselne w Karczmie

Zawsze podobały nam sielskie, rustykalne klimaty, dlatego, gdy zapadła decyzja, że się pobieramy, postanowiliśmy nasze przyjęcie weselne zorganizować właśnie w Karczmie Bukówka. W Karczmie bywaliśmy nieraz i zawsze jedzenie nam smakowało, wystrój restauracji też bardzo nam odpowiadał. W kwestii wystroju sali, ustawienia stołów i kwiatów całkiem zaufałam managerce restauracji i nie zawiodłam się. Tego dnia wszystko było takie jak sobie wymyśliliśmy: jedzenie pyszne, kwiaty na stołach piękne, a obsługa miła i pomocna. Naprawdę z czystym sumieniem i szczerze polecam Karczmę, nie tylko, by w drodze zjeść smaczny obiad, ale też fajne klimatyczne miejsce, by zorganizować wesele :).

• mkmk 2 recenzje

27.05.2012, 20:16 napisał:

Smacznie

Jedzenie raczej smaczne, choć nietanie. Zupa z borowików pyszna, podobnie jak polędwiczki w sosie kurkowym. Natomiast warzywa duszone na parze były chyba mrożone, w związku z czym naprawdę niedobre. Polecam szarlotkę podawaną na ciepło z lodami. Obsługa bardzo sympatyczna :).

• Joanna_Maria 1 recenzja

15.05.2012, 10:07 napisał:

Dobry pomysł na wyjątkową okazję - catering z Bukówki do domu

12 maja 2012 organizowałam obiad w domu dla kilkunastu osób. Okazja była ważna - jedzenie musiało być wyjątkowe. Zdecydowałam się na catering z Bukówki, gdzie kilka razy już jadłam i zawsze byłam zadowolona.
    W umówionym dniu dostarczyłam do kuchni garnki i miski, w których przywiozłam wszystko cieplutkie do domu. Dania były wyśmienite - zupy (serowa i grzybowa) przepyszne, kopytka z sosem kurkowym robiły furorę, a kotlety (polędwiczki wieprzowe i z piersi kurczaka) znikały z półmisków w ekspresowym tempie. Warzywa na parze - prawdziwy test dla restauracji bardzo smaczne - nie mdłe i nietwarde. Sałata grecka świeżutka, ze wspaniałym sosem i całą masą czarnych oliwek, które uwielbiam. Wszystko - palce lizać!!! A poza tym porcje duże - wszyscy goście najedli się do syta (większość narzekała, że się przejadła, ale nie mogli się powstrzymać:). Serdecznie polecam.

• ciociaberta 1 recenzja

31.03.2012, 16:34 napisał:

Koszmar

Byłam tam z grupą 25 osób, nasza grupka (5 osób) zamówiła obiad, dosiadła się też koleżanka, która osobno zamówiła obiad (po naszym zamówieniu). Po około 30 minutach kelnerka przyniosła pierogi koledze, a chwilę później koleżance ( zamawiała po nas). Kolega z koleżanką zdążyli zjeść swój obiad, a my nadal czekałyśmy na zamówione dania. Po zwróceniu uwagi kelnerce czekałyśmy następne 30 minut zanim przyniosła zamówione dania. Dwie koleżanki zamiast frytek i zasmażanej kapusty dostały talarki ziemniaczane z buraczkami, zgadzał się tylko schabowy. Ja zamiast pierogów ruskich dostałam pierogi z mięsem, których nie lubię. Zwróciłam je z prośbą o wymianę na ruskie. Po około 15 minutach otrzymałam swoje pierogi - były niesmaczne i zimne. Ogółem na zamówienie czekałyśmy 1,5 godziny. W tym lokalu byłam pierwszy a zarazem ostatni raz. Zdecydowanie nie polecam.

Data wizyty w lokalu: 30 marca 2012, godz. 16;00

• Le5zek 279 recenzji

04.08.2010, 09:12 napisał:

Solidnie niedaleko za Warszawą na Katowice

Dobre miejsce dla tych, którzy wyjeżdżają z Warszawy na południe, chcą jak najszybciej przedrzeć się przez Raszyn i Janki i zjeść dopiero 'na wolności'. Karczma w okolicy Żabiej Woli przy DK 8, w kierunku oczywiście południowym.
    Lokal bez jakichś szczególnych cech i specjałów, karta dość standardowa - gwarantuje jednak szybkie zjedzenie czegoś, co nie doprowadzi do rozstroju żołądka. Ja tam zwykle zjadam schabowego, którego nigdy w domu nie przyrządzam.

• gumi 10 recenzji

30.04.2011, 18:19 napisał:

Pierwszy i ostatni raz

Bukówkę odwiedziliśmy tylko raz i na pewno nie będzie powtórki. Średnio głodni zamówiliśmy żurek w chlebie i flaki. Obie zupy bardzo średnie. Dodatkowo chleb, w którym podano żurek był twardy jak kamień. Bukówce już dziękujemy.

• goraleczka 1 recenzja

01.09.2011, 13:56 napisał:

Warto tam wracać!

Bukówkę cenię za wnętrza godne podziwu, miłą atmosferę i znakomitą kuchnię. Jadłospis pełen jest oryginalnych, typowych dla kuchni polskiej dań (kaczka z jabłkiem i żurawina z pieczonym ziemniaczkami oraz buraczkami, polędwiczki w sosie kurkowym z koperkiem z warzywami na parze i kopytkami) - godne polecenia.
    Karta zawiera również wiele ciekawych dań wegetariańskich. Wyśmienity wybór pierogów (z kaszą gryczaną czy ze szpinakiem). Naprawdę super!
    Do posiłków podają wyjątkowe pieczywo własnego wypieku oraz szeroki asortyment surówek i sałatek. A co bardzo istotne - porcje nie do przejedzenia.
    Obsługa bardzo przyjazna, wystrój ściany ozdobione malowidłami, wiele sprzętów muzycznych oraz, sprzęty domowe z okresu XIX wieku co nadaje góralski charakter tej karczmie.
    Życzę miłych wrażeń smakowych, a na deserek, by przypieczętować całą ucztę w Bukówce, polecam szarlotkę na ciepło z lodami! :)

Data wizyty w lokalu: 19 sierpnia 2011, godz. 14:00

Nowe w okolicy: Nowa Bukówka