Smażalnia Ryb Fala

gdzie jesteś? województwo: pomorskie miejscowość: Hel
2.9

ul. Lipowa 7 84-150 Hel menu
tel: (58) 675-01-89
typ lokalu: smażalnia, restauracja typ kuchni: ryby i owoce morza, kaszubska cena dania głównego: poniżej 20 zł

06.05.2014, 11:05 napisał:

W porządku, ale są rzeczy do poprawy

Fala to taki 100% archetyp nadmorskiej smażalni - wspaniale położona, z dość skromnym, ale przyjaznym wystrojem, z czujnym okiem właściciela ...
    Bardzo ją lubię i uważam za dobrą smażalnię, ale kilka rzeczy powinno być poprawionych, o czym poniżej.
    Jedliśmy paluszki rybne z ryżem i były po prostu dobre. Proste, smaczne danie.
    Flądra smażona - nie ma uwag.
    Ale już do zup uwagi są. Smak zarówno rosołu z łososia (z dużymi kawałkami ryby), jak i rybnej węgierskiej był ok, natomiast temperatura zdecydowanie za niska.
    Surówka z marchewki - dziwny smak, a właściwiej niesmak. Pozostałe surówki -ok.
    Ceny jak najbardziej akceptowalne, obsługa w porządku.

Data wizyty w lokalu: 28 kwietnia 2014

• aagreescik 8 recenzji

25.08.2014, 21:33 napisał:

W dobrej lokalizacji, ale bez rewelacji...

Lokal b. dobrze położony.

Wystrój w porządku, skromnie, ale porządnie.

Co do jedzenia - zamówiliśmy dorsza - ja filet, narzeczony tuszę z dorsza. Moja ryba była dość ciepła i w miarę dobra, smakowała jak domowa (a ja się spodziewałam ryby jak z nad morza, nie jak z domu, ale to moje odczucie). Ogólnie smaczna, przyprawiona, w tradycyjnej panierce.
    Ryba narzeczonego natomiast była prawie zimna i w ogóle nie przyprawiona. Kiedy jej spróbowałam stwierdziłam jedno - (za przeproszeniem) czuć szlamem z morza. Moja ryba w stosunku z jego rybą była przepyszna. Ryba nadmorska, wszystko rozumiem, ale nie powinno się czuć szlamu. Jestem wielkim smakoszem ryb, ale ryba mojego narzeczonego była najgorszą jakiej spróbowałam w życiu, niestety. Do ryby były frytki, w porządku, całkiem dobre.

Pani z obsługi była miła, uśmiechnięta, wszystko jak najlepiej.

Co do ceny, za dwie rybki z frytkami i herbatą zapłaciliśmy ponad 60 zł. Czy to dużo? Myślę, że ceny normalne, natomiast ryba mojego narzeczonego do poprawy i to wielkiej.

Data wizyty w lokalu: 24 sierpnia 2014

29.08.2013, 10:53 napisał:

W tym roku Fala na fali

Pierwsze co się rzuca w oczy w tym sezonie (druga połowa sierpnia), to naprawdę dużo klientów w Fali. Może sprzyja temu wspaniała lokalizacja w połączeniu z doskonałą pogodą? Nad wystrojem po trochę też pracują - lubię siedzieć na dworze w pobliżu deptaka (pijąc piwko w przerwie plażowania nad Zatoką). Nie ma co kryć lubię też charakterystyczne rozwiązanie z ekspozycją lokalnych piw ... Próbowaliśmy dania z ryb:
    - szproty smażone - bardzo dobre, świeże,
    - śledzie smażone - w porządku, chociaż szproty lepsze,
    - flądra smażona - dziecko zjadło bez problemu, więc musiała być dobra.

Data wizyty w lokalu: 27 sierpnia 2013

• eva.k16 5 recenzji

14.08.2013, 19:39 napisał:

Szczerze polecam

Bardzo fajne miejsce rodzinny obiad, romantyczną kolację, czy po prostu "nasiadówkę" przy piwie. Na początku bardzo dobre wrażenie robi sama karta Menu- z historią lokalu, opisami gatunków ryb, gatunków piwa. Lokalizacja tuż przy zatoce, stoliki we wnętrzu lokalu, oraz na zewnątrz osłonięte przed wiatrem i deszczem. Duży wybór lokalnego piwa, zarówno "z kija", jak i butelkowe w bardzo przystępnych cenach. Szczególnie polecam ciemne piwo "Koźlak" i jasne "Złote Lwy". Znakomity rosół z łososia bałtyckiego- świeżutki, aromatyczny, z grzanką czosnkową (chyba 8 zł). Znakomity pstrąg z grilla z masłem ziołowym, sosem czosnkowym, liściem sałaty, kawałkami pomarańczki i kiwi. Idealne wypieczony, nie za suchy, świetny. Bardzo ładnie, apetycznie podane, cena przystępna. Polecam także turbot z patelni- świeży, chrupiący, nie ociekający tłuszczem, jak w większości smażalni. Ogólnie bardzo fajna knajpa, miła obsługa, czysto, dobre jedzenie i ceny sensowne.

Data wizyty w lokalu: 14 sierpnia 2013

24.09.2011, 22:38 napisał:

Trudno powiedzieć, czy warto

Ta smażalnia dobrze mi się kojarzy, gdyż jest położona przy ulubionym naszym fragmencie plaży przy zatoce. W tym roku pierwszy raz spróbowaliśmy podawanych tam dań. Opinia mojej żony była pozytywna. Na tyle jej smakowały smażone szproty, iż nalegała na ponowną wizytę. Spróbowałem i ja. Duża porcja smażonych szprotów za 12 zł. Smażone w świeżym oleju, o dość oryginalnym smaku, gdyż szproty są smażone w całości bez oprawiania. Natomiast mój dodatek - sałatka z kiszonej kapusty - fatalny. Chyba za długo leżała w lodówce. Położenie knajpki bardzo fajne, wystrój mocno przeciętny.

Data wizyty w lokalu: 25 sierpnia 2011, godz. 18:00

Nowe w okolicy: Hel