Restauracja Patio-Park

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Katowice , dzielnice: Brynów-cz. Wsch.-Osiedle Zgrzebioka, Śródmieście
3.2

ul. Kościuszki 101 40-047 Katowice (dawniej Restauracja Zielone Oczko)
tel: (32) 205-61-01 www.patio-park.pl
typ lokalu: restauracja typ kuchni: pizza, międzynarodowa, polska, sałatki cena dania głównego: 20 - 40 zł

Restauracja Patio-Park

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

• peter_c 200 recenzji

28.07.2013, 04:29 napisał:

Porządne miejsce w Katowicach

Kiedyś miejsce znane jako bar „Zielone oczko” i miejsce mafijnych porachunków, obecnie porządna restauracja. Kuchnia na wysokim poziomie, obsługa bez zarzutu, czysto, schludnie, choć może też niezbyt oryginalnie jeśli chodzi o wystrój. Próbowałem tatara z łososia i był świetny, bardzo dobra była też cielęcina, której teraz nie mogę znaleźć w internetowym menu. W sumie bardzo udany biznesowy obiad, czemu sprzyjało też to, że miejsce nie jest w tygodniu oblegane i dzięki temu można tu swobodnie rozmawiać. Na pewno tu jeszcze nie raz powrócę będąc w Katowicach.

• Mammamia30 6 recenzji

13.07.2014, 19:56 napisał:

Ogólnie restauracja godna polecenia

Ogólnie restauracja godna polecenia. Obsługa czasem jakby z zadartym nosem - czasem zastanawiam się czy w niektórych przypadkach napiwek powinien zostać pozostawiony, w końcu to jakaś forma docenienia obsługi, ale wypadałoby mieć powód.

DUŻY MINUS - z jednej strony jest kącik zabaw dla dzieci z drugiej można w pobliżu palić -> chyba nie do końca to przemyślane, szczególnie że w weekendy przychodzi dużo rodzin z dziećmi.

Brak ryb w menu dla dzieci - myślę, że warto pomyśleć.

Porcje odpowiednie, jeśli nie jest się bardzo głodnym.

Polecamy kluski, mięso, sałaty. Dobra rolada wołowa oraz ozorki w sosie chrzanowym.
    Rosół średniej jakości.

Bywa tak, że trzeba dłuższą chwilę zaczekać na posiłek prze dużej liczbie gości - warto by było pomyśleć o jakimś "czekadełku"

Generalnie POLECAM.

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• mroziczek 43 recenzje

09.09.2013, 15:04 napisał:

Zignorowani przed obsługę

Byłam w tym miejscu 2 razy. Raz na obiedzie z okazji komunii, a drugi raz po prostu na obiad. Za pierwszym razem byłam zadowolona, być może dlatego, że była to wcześniej zorganizowana impreza. Jedzenie było bardzo dobre, jadłam m.in. tatar, ziemniaczki i różne rodzaje mięsa. Wystrój lokalu też mi się podobał, więc potem postanowiłam tam wrócić. Okazało się to jednak poważnym błędem.

Po zajęciu miejsca na zewnątrz, gdzie już notabene siedziało trochę ludzi spędziliśmy około 15 minut w oczekiwaniu na kartę. Już chcieliśmy wyjść, ale nagle pokazał się kelner, który po uwadze "już myśleliśmy, że Pan nie podejdzie" mówił, że nas nie zauważył, mimo to, że siedzieliśmy ewidentnie na widoku i przechodził koło nas parę razy i nie był jedynym kelnerem w restauracji.

No cóż, po otrzymaniu karty wyszliśmy, bo i tak czuliśmy się zignorowani, a szkoda, bo do tego czasu miałam pozytywne wrażenie tej restauracji, ale jeśli nie szanują gości to już ich strata. Jak wychodziliśmy i mijaliśmy paru innych kelnerów nawet nie raczyli powiedzieć nam "do widzenia". Pomimo dobrego jedzenia, chyba już tam nie wrócę.

• marbas 21 recenzji

14.12.2013, 23:59 napisał:

Kuchnia dobra, obsługa arogancka

Byłem na kolacji z żoną. Jedzenie pyszne, tatar wyśmienity, steki przyrządzone tak, jak chcieliśmy.
    Mają znakomity wybór win i niezłe desery. Ja jadłem pierś kaczą - mięciutka, delikatna, jabłuszka przepyszne, żona stek wysmażony średnio, tak jak powinien być, dobrze zamarynowany.
    Jednak niesmak pozostawia nam obsługa. Obok było jakieś przyjęcie, urodziny lub coś w tym stylu. I komentarze kelnerki do kolegi były nie na miejscu, a to, że znawcy się znaleźli, a to, że znów chcą coś do picia, a to, że trzeba jeszcze przynieść wino, a to że pijani, w końcu chyba ktoś zauważył i poprosił managerkę sali. Od tego typu restauracji wymaga się jednak odrobinę kultury i taktu obsługi. Mam nadzieję, że to coś pomogło.

Data wizyty w lokalu: 22 listopada 2013

• owcaaa1974 2 recenzje

05.06.2014, 10:53 napisał:

Bardzo przyjemnie

Porządna restauracja, jak dla mnie odstraszająco działa wyłącznie widok galerii na ich stronie internetowej, pełen przepychu w klimacie typowo "na wesela i komunie". Natomiast odwiedziny zwłaszcza w sezonie ogródkowym pozostawiają same dobre wrażenia. Miejsce jest ślicznie położone przy samym skraju Parku Kościuszki, i dobrze skomunikowane.
    Menu urozmaicone różnymi sałatkami, z których wybrałam grecką. Świeża i ładnie podana, z bułeczkami i sosem balsamicznym.
    Obsługa uprzejma, natomiast lokal miewa sporadyczne problemy techniczne z siecią wodociągową z tego co zauważyłam, zapewne rury w pobliżu parku powodują różne awarie;). Ale takie niuanse pozostają bez wpływu na moją ocenę. Tak więc smaki, wygląd ogródka i atmosfera mi odpowiadały. Ze swojej strony polecam osobom, które sporadycznie w Katowicach jadają, to miejsce zaskakuje na plus, jest blisko centrum i warto spróbować.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• carlos_inez 177 recenzji

24.04.2013, 12:21 napisał:

Rosół udający bulion

Prawdziwe przedziwna rzecz. Jeszcze w drugą stronę by uszło, bulion z makaronem były do przyjęcia, ale tłusty rosół w miejsce delikatnego bulionu?! Porażka. Tym większa, że miła kelnerka przyniosła bulion do spróbowania i brawo dla niej. Smakował wybornie. Tylko dlaczego gdy przyszło do podania całego dania z kołdunami w nieoczekiwany sposób bulion zmienił się w rosół?! Gdyby chociaż w wino, a tak to kicha z tego wyszła. A do tego kołduny zrobiono wyłącznie z czosnku :(. Nie tego się spodziewałem.

Im dalej tym gorzej. Sałatka z kurczaka przypominała z wyglądu papkę wrzuconą chochlą na talerz z dwoma liśćmi sałaty, rolada śląska podana z kluskami z torebki (sic!) - choć samo mięso było smaczne - i do tego przywiędnięta, pewnie dla odmiany, sałata. Nic tylko płakać. W tym morzu dziegciu znalazł się jeden rodzynek, a konkretniej krem z pieczonego kalafiora. Tu kucharz trafił w punkt. Kremowa konsystencja i dobrze spasowane smaki. Niestety to za mało.

Dziwi mnie niedzielna popularność tego miejsca, ale słoneczna pogoda, stoliki na zewnątrz i mini plac zabaw dla dzieci pewnie się do niej przyłożyły. I tu dochodzimy do sedna sprawy. Wbrew obiegowej opinii chcemy wyjść z domu i zjeść coś na mieście, tylko szkoda, że zamiast jeść dobrze jemy to co jest.

Data wizyty w lokalu: 21 kwietnia 2013

• Partyboy 25 recenzji

16.05.2013, 16:48 napisał:

Popularność psuje

Lokal do którego chodzą wszyscy moi znajomi. Chodzę też i ja - choć głównie na ratunkowe śniadanie lub obiad po piątkowo/sobotniej popijawie.
    Jedzenie poprawne, ale jakość zdecydowanie nie jest adekwatna do ceny. Dobre carpaccio (gorsze niż w Via Toscanie), przeciętna i skromna rozmiarowo polędwica.
    Zmanierowana i moim zdaniem nonszalancka i lekko cwaniakująca obsługa.
    Niekiedy można trafić na chłopców "z miasta" przepijających kolejną skrzynkę whisky.
    Duży plus za ogródek w lecie.
    Wystrój sal mieszany - brak spójnego stylu i ładu.

• skalacz 3 recenzje

03.11.2013, 23:54 napisał:

Wyśmienite jedzenie

Restauracje Patio odwiedzamy z rodziną dość często. Serwowane posiłki są wyśmienite, szczególnie godna polecenia jest kaczka. Obsługa kelnerska jest na wyjątkowo wysokim poziomie, bardzo miła i uprzejma. Ceny niewygórowane w stosunku do elegancko podanych i smacznych dań. Wystrój lokalu również wspaniały, jedynym minusem jest brak większego parkingu przed restauracją.

• damiandoch 17 recenzji

24.04.2013, 11:46 napisał:

Nie pierwszy, nie ostatni raz

Jako, iż jest to moja pierwsza recenzja w serwisie, postanowiłem podzielić się opinią i polecić dobry lokal. Restauracja „Patio-park” mieści się w Parku Kościuszki i jest to miejsce dobrze znane ludziom z okolicy. Znana jest sama restauracja, jak i gangsterskie legendy krążące za czasów, kiedy to dokładnie w tym miejscu istniało słynne „Zielone oczko”. Było to za kadencji śląskiekiego mafioza, straconego tuż nieopodal. To jednak było, minęło i w zasadzie mało to istotne, gdyż do Patio wybieram się przecież tylko po to, by dobrze zjeść. A to akurat uda się bez większego wysiłku - pamiętam niemal każdą wizytę w tym lokalu i zawsze wychodziłem z niego z zadowoleniem w brzuchu. Co nas czeka zaraz po przekroczeniu progu? Możemy mieć wrażenie drogiej, eleganckiej restauracji w klimacie weselno-komunijnym, lecz jak tylko wybierzemy odpowiedni dla siebie stolik, okaże się, że pierwsze wrażenie może być mylne. Jest przyjemnie, owszem elegancko, ale bez zbędnych ozdobników.
    Kolejnym wrażeniem zaraz po zajęciu miejsca, jest naturalnie kontakt z obsługą. I tu już od samego początku pojawiają się same plusy, bez cienia wątpliwości. Panowie bardzo uprzejmi, zdecydowanie doświadczeni w swym fachu. Nie ma tutaj roztrzepanych nastolatek w tipsach, ani nieświeżych młodzieńców, którzy pierwszy raz założyli białą koszulę. Zawsze jest takt, dyskrecja i profesjonalna obsługa.

Karta nie jest gruba jak książka, choć znajdziemy w niej wszystko co potrzeba. W Patio-park bywam raczej tylko na specjalne okazje, lub w czasie ważnych biznesowych narad, dlatego niestety nie udało mi się jeszcze zaliczyć całego menu. Krótko jednak opiszę, co jadłem ostatnim razem. Otóż do lokalu zawitałem zaraz po jego otwarciu, nie licząc dwóch panów zaliczających browary w samo południe, restauracja było pusta. Niezrażony słownictwem tych dwojga od browarów, zamówiłem przystawkę w oczekiwaniu na znajomą. Zamówiłem tradycyjnie carpaccio z polędwicy wołowej. Świeże, pyszne, ładnie podane. Co tu dużo pisać - łatwo jest podać brzydko, nieświeżo, ale w tym miejscu zawsze jest tak, jak powinno być. Po prostu smacznie. Znajoma zaraz po przyjściu zamówiła krem cebulowy z grzanką (ok. 11 zł). Także sobie chwaliła, a i ja pamiętam, bo miałem okazje zamówić tą zupę pewnego razu, że to naprawdę dobry wybór. Dwaj panowie od piwka i łaciny chyba zrozumieli moje spojrzenia w ich stronę i kulturalnie przeszli na drugą sale, pewnie by tam zaliczyć jeszcze z kilka piw i omówić gangsterskie sprawy. Ci dwaj to pewnie jakaś pozostałość po starych czasach, ale bez obaw strzelać raczej nie będą.
    Gdy już mogłem swobodnie delektować się swoim carpaccio i rozmową z koleżanką przyszła pora na danie główne. Menu podzielone jest na kilka kategorii i pewnie każdy amator mięsa znajdzie coś odpowiedniego. Wołowina, wieprzowina, owoce morza, makarony, a może skusimy się na opcję "Szef kuchni poleca"? Dla tych, którzy mięsa nie jedzą pewnie też coś dobrego się znajdzie, obsługa na pewno podpowie - jestem tego pewien. Ostatnim razem zamówiłem sznycel szwajcarski + bratkartofle i to był kolejny dobry wybór (zaledwie 26 zł). Jadałem już tutaj łososia z grilla i halibuta saute i de volaille’a, zatem warto było spróbować czegoś innego, dla czystej odmiany. Nie przepadam raczej za wieprzowiną, ale sposób podania, wspomniana już przy okazji przystawki świeżość oraz dobry gatunek mięsa i sera sprawiły, iż talerz dość szybko został oczyszczony. Koleżanka, jak na kobietę przystało zadowoliła się sałatką z grillowanym kurczakiem - też polecam. Do wyboru mamy sos vinaigrette lub… czosnkowy. Po posiłku, jak ma to miejsce chyba w każdej knajpie, kelner proponuje deser. Ja co prawda lubię słodkości, ale ograniczam je do kilku kostek ulubionej czekolady, koleżanka natomiast, skoro jadła sałatkę to wiadomo - jest na diecie i żadne tiramisu, szarlotki, serniki, lody z owocami czy delicje nie przekonają ją do zamówienia czegoś słodkiego na koniec. Ja tradycyjnie na deser zamawiam wino. Jest tu trochę tego i zarówno smakosz, jak i osoba, która po prostu chce napić się dobrego wina, wybierze z karty coś dobrego. Plus za osobną kartę z winami - moim skromnym zdaniem, właśnie tak powinno być. W czasie ostatniej wizyty, która trwała blisko trzy godziny, restauracja zaczęła wypełniać się klientami. Około 15:00 kelnerzy naprawdę mieli już co robić (nie, nie było strzelaniny, przychodziły głownie pary). Zawsze na czas reagowali na kolejną lampkę wina czy prośbę o rachunek. Sumując jest to lokal z charakterem i pewną tradycją. Nie na co dzień, choć z drugiej strony po niedzielnym spacerze w pobliskim parku chętnie zajrzałbym tam choć na kawę i kilka kostek czekolady. Na piwo w odpowiednim towarzyskie także chętnie bym wpadł. A jedzenie? Jest smacznie, raczej nie drogo jak na lokal z klasą, jest przyjemnie i klimatycznie. Jest fajna karta, są propozycje dla dzieci. I co też ważne karty menu są dwie. Jedna ważna od poniedziałku do piątku, druga w soboty i niedziele. Pozycje raczej te same.

Życzę smacznego i szczerze polecam.

Data wizyty w lokalu: 04 marca 2013, godz. 13:00

• hatsumi 2 recenzje

12.10.2013, 16:18 napisał:

Moje ulubione miejsce w Katowicach

Może zacznę od najważniejszego dla mnie aspektu - jedzenia. Uważam, że jest pyszne. Szczególnie polecam desery oraz dania mięsne. Jedyne zastrzeżenia w kwestii ryb - wybrałam je dwukrotnie i niestety były nieco przesuszone. Natomiast jeśli chodzi zarówno o przystawki, jak i dania główne, są bardzo smaczne.

Wystrój - z zewnątrz knajpa nie wygląda porywająco, natomiast w środku jest bardzo przytulnie. Jak dla mnie wnętrze jest może trochę zbyt przeładowane, ale plusem tego jest intymność i swoboda w rozmowie - stoliki są odseparowane dekoracjami. Być może to drobiazg, ale w restauracji bardzo ładnie pachnie i bynajmniej nie są to jakieś kuchenne opary. Jest bardzo miło i ja się tam bardzo dobrze czuję. Na imprezach zorganizowanych mnóstwo świeżych kwiatów i przepiękne, wysmakowane dekoracje. Wadą jest brak pianina - w lokalu organizującym uroczystości zdecydowanie dodałoby uroku.

Obsługa - kelnerzy są bardzo mili, nawiązują "nienachalny" kontakt. Nie jest to obsługa z gatunku pingwinów czyhających za filarem na pusty kieliszek. Mnie to akurat odpowiada, ale jak kto lubi. Niestety wiąże się to czasem z czekaniem dłuższym niż oczekiwane, jednak nigdy nie trwa to aż tak długo, by było uciążliwe. W kwestii imprez zorganizowanych - zaradne i zorganizowane managerki - dbają o wszelkie szczegóły. Trochę trudności z wprowadzeniem własnych pomysłów - ale wszystko do przeprowadzenia.

Ceny są rozsądne, adekwatne do jakości.

informacje od restauracji

Restauracja Patio-Park jest eleganckim lokalem posiadającym dwa drink-bary oraz trzy klimatyzowane sale bankietowe. Łącznie może obsłużyć imprezy do 150 gości jednorazowo. Dwie z sal posiadają osobne parkingi i wejścia, co pozwala na stworzenie gościom obu imprez komfortowych warunków podczas zabawy. Do dyspozycji jest również ogródek ze stolikami na zewnątrz lokalu z 30 miejscami, a przy ogródku obszerny taras.

Wyjątkowy wystrój, klimatyzowane wnętrza, znakomite menu i obsługa z bogatym doświadczeniem gastronomicznym, sprosta wszelkim Państwa wymaganiom.

W jednej z sal zamontowany jest zestaw multimedialmy z projektorem umożliwiający wyświetlanie na ekranie imprez transmitowanych przez telewizję, np. meczów piłkarskich. Restauracja posiada również kącik do zabawy dla dzieci.

Nowe w okolicy: Katowice