Restauracja Patio-Park

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Katowice , dzielnice: Brynów-cz. Wsch.-Osiedle Zgrzebioka, Śródmieście
3.1

ul. Kościuszki 101 40-047 Katowice (dawniej Restauracja Zielone Oczko) menu
tel: (32) 205-61-01, 511-191-190 www.patio-park.pl
typ lokalu: restauracja typ kuchni: pizza, międzynarodowa, polska, sałatki cena dania głównego: 20 - 40 zł

Restauracja Patio-Park

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

• slaskismakosz 3 recenzje

14.12.2014, 23:02 napisał:

Tłumy ludzi...

Pewnej niedzieli odwiedziłem wraz z rodziną restauracje Patio Park w Katowicach.
    Pierwszą rzeczą, która uderzyła mnie zaraz po wejściu był tłum ludzi. Tłum, gwar, chaos, dzieci biegające między stołami (w lokalu znajduję się mały domek, w którym bawią się małoletni). Chciałem uciekać, ale rzadko kiedy siadamy całą familią do stołu - zostałem.

Obsługa szybko znalazła stolik dla naszej grupki, dostawiła brakujące krzesła. Stolik był co prawda zaraz przy pomieszczeniu służbowym odgrodzonym od nas płachtą z grubego materiału, ale cóż - tak bywa gdy nie rezerwuje się wcześniej miejsca.

Przejdźmy do najważniejszego, czyli samego posiłku. Karta menu krótka. Miałem ochotę na coś smacznego, mniej typowego. A tam rosół, schabowy itd. Zamówiłem barszcz czerwony z krokietami z mięsem. Smaczny, dość sprawnie podany biorąc pod uwagę ilość gości. Danie główne stek z polędwicy, średnio wysmażony z masłem czosnkowym i ryżem (ryż, jak i inne dodatki do dań głównych dodatkowo płatne, pomimo iż sama cena dań do niskich nie należy). Stek z polędwicy niesmaczny (polecam zmienić dostawce mięsa) ryż rozgotowany. Z deseru zrezygnowałem, choć po wyjściu z restauracji dalej byłem głodny.
    Kelnerom nie można im nic zarzucić. Wystrój... od wejścia nasuwała mi się jedna myśl - IKEA. I nie chodzi tu o skandynawski minimalizm.
    Pozostaje tylko pytanie - co ci wszyscy ludzie tam robią?

Data wizyty w lokalu: 30 listopada 2014

• pajgel 4 recenzje

11.10.2014, 11:16 napisał:

Opinie dalekie od rzeczywistości

Razem z żoną słyszeliśmy bardzo dużo dobrego o tej restauracji, dlatego też wczoraj postanowiliśmy sprawdzić te wszystkie dobre opinie osobiście. I niestety spotkaliśmy się z rozczarowaniem. Zamówiliśmy placek po węgiersku oraz carbonarę, zarówno jedno jak i drugie danie było mocno przeciętne, ale najgorsza była obsługa kelnerska. Kelner, który przyjmował zamówienie najpierw ocenił nas spojrzeniem od góry do dołu. Mniemam, iż wypadliśmy kiepsko w jego ocenie, ponieważ bardo długo się zbierał do każdego kolejnego podejścia do naszego stolika, a uśmiech na jego twarzy zagościł dopiero pod koniec. Stanowczo nie polecamy tego lokalu. Jedyne atutem tej restauracji jest wystrój wnętrza, który jest naprawdę gustowny.

Data wizyty w lokalu: 11 października 2014

• peter_c 207 recenzji

28.07.2013, 04:29 napisał:

Porządne miejsce w Katowicach

Kiedyś miejsce znane jako bar „Zielone oczko” i miejsce mafijnych porachunków, obecnie porządna restauracja. Kuchnia na wysokim poziomie, obsługa bez zarzutu, czysto, schludnie, choć może też niezbyt oryginalnie jeśli chodzi o wystrój. Próbowałem tatara z łososia i był świetny, bardzo dobra była też cielęcina, której teraz nie mogę znaleźć w internetowym menu. W sumie bardzo udany biznesowy obiad, czemu sprzyjało też to, że miejsce nie jest w tygodniu oblegane i dzięki temu można tu swobodnie rozmawiać. Na pewno tu jeszcze nie raz powrócę będąc w Katowicach.

• Mammamia30 7 recenzji

13.07.2014, 19:56 napisał:

Ogólnie restauracja godna polecenia

Ogólnie restauracja godna polecenia. Obsługa czasem jakby z zadartym nosem - czasem zastanawiam się czy w niektórych przypadkach napiwek powinien zostać pozostawiony, w końcu to jakaś forma docenienia obsługi, ale wypadałoby mieć powód.

DUŻY MINUS - z jednej strony jest kącik zabaw dla dzieci z drugiej można w pobliżu palić -> chyba nie do końca to przemyślane, szczególnie że w weekendy przychodzi dużo rodzin z dziećmi.

Brak ryb w menu dla dzieci - myślę, że warto pomyśleć.

Porcje odpowiednie, jeśli nie jest się bardzo głodnym.

Polecamy kluski, mięso, sałaty. Dobra rolada wołowa oraz ozorki w sosie chrzanowym.
    Rosół średniej jakości.

Bywa tak, że trzeba dłuższą chwilę zaczekać na posiłek prze dużej liczbie gości - warto by było pomyśleć o jakimś "czekadełku"

Generalnie POLECAM.

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• mroziczek 43 recenzje

09.09.2013, 15:04 napisał:

Zignorowani przed obsługę

Byłam w tym miejscu 2 razy. Raz na obiedzie z okazji komunii, a drugi raz po prostu na obiad. Za pierwszym razem byłam zadowolona, być może dlatego, że była to wcześniej zorganizowana impreza. Jedzenie było bardzo dobre, jadłam m.in. tatar, ziemniaczki i różne rodzaje mięsa. Wystrój lokalu też mi się podobał, więc potem postanowiłam tam wrócić. Okazało się to jednak poważnym błędem.

Po zajęciu miejsca na zewnątrz, gdzie już notabene siedziało trochę ludzi spędziliśmy około 15 minut w oczekiwaniu na kartę. Już chcieliśmy wyjść, ale nagle pokazał się kelner, który po uwadze "już myśleliśmy, że Pan nie podejdzie" mówił, że nas nie zauważył, mimo to, że siedzieliśmy ewidentnie na widoku i przechodził koło nas parę razy i nie był jedynym kelnerem w restauracji.

No cóż, po otrzymaniu karty wyszliśmy, bo i tak czuliśmy się zignorowani, a szkoda, bo do tego czasu miałam pozytywne wrażenie tej restauracji, ale jeśli nie szanują gości to już ich strata. Jak wychodziliśmy i mijaliśmy paru innych kelnerów nawet nie raczyli powiedzieć nam "do widzenia". Pomimo dobrego jedzenia, chyba już tam nie wrócę.

• marbas 23 recenzje

14.12.2013, 23:59 napisał:

Kuchnia dobra, obsługa arogancka

Byłem na kolacji z żoną. Jedzenie pyszne, tatar wyśmienity, steki przyrządzone tak, jak chcieliśmy.
    Mają znakomity wybór win i niezłe desery. Ja jadłem pierś kaczą - mięciutka, delikatna, jabłuszka przepyszne, żona stek wysmażony średnio, tak jak powinien być, dobrze zamarynowany.
    Jednak niesmak pozostawia nam obsługa. Obok było jakieś przyjęcie, urodziny lub coś w tym stylu. I komentarze kelnerki do kolegi były nie na miejscu, a to, że znawcy się znaleźli, a to, że znów chcą coś do picia, a to, że trzeba jeszcze przynieść wino, a to że pijani, w końcu chyba ktoś zauważył i poprosił managerkę sali. Od tego typu restauracji wymaga się jednak odrobinę kultury i taktu obsługi. Mam nadzieję, że to coś pomogło.

Data wizyty w lokalu: 22 listopada 2013

• owcaaa1974 2 recenzje

05.06.2014, 10:53 napisał:

Bardzo przyjemnie

Porządna restauracja, jak dla mnie odstraszająco działa wyłącznie widok galerii na ich stronie internetowej, pełen przepychu w klimacie typowo "na wesela i komunie". Natomiast odwiedziny zwłaszcza w sezonie ogródkowym pozostawiają same dobre wrażenia. Miejsce jest ślicznie położone przy samym skraju Parku Kościuszki, i dobrze skomunikowane.
    Menu urozmaicone różnymi sałatkami, z których wybrałam grecką. Świeża i ładnie podana, z bułeczkami i sosem balsamicznym.
    Obsługa uprzejma, natomiast lokal miewa sporadyczne problemy techniczne z siecią wodociągową z tego co zauważyłam, zapewne rury w pobliżu parku powodują różne awarie;). Ale takie niuanse pozostają bez wpływu na moją ocenę. Tak więc smaki, wygląd ogródka i atmosfera mi odpowiadały. Ze swojej strony polecam osobom, które sporadycznie w Katowicach jadają, to miejsce zaskakuje na plus, jest blisko centrum i warto spróbować.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• carlos_inez 214 recenzji

24.04.2013, 12:21 napisał:

Rosół udający bulion

Prawdziwe przedziwna rzecz. Jeszcze w drugą stronę by uszło, bulion z makaronem były do przyjęcia, ale tłusty rosół w miejsce delikatnego bulionu?! Porażka. Tym większa, że miła kelnerka przyniosła bulion do spróbowania i brawo dla niej. Smakował wybornie. Tylko dlaczego gdy przyszło do podania całego dania z kołdunami w nieoczekiwany sposób bulion zmienił się w rosół?! Gdyby chociaż w wino, a tak to kicha z tego wyszła. A do tego kołduny zrobiono wyłącznie z czosnku :(. Nie tego się spodziewałem.

Im dalej tym gorzej. Sałatka z kurczaka przypominała z wyglądu papkę wrzuconą chochlą na talerz z dwoma liśćmi sałaty, rolada śląska podana z kluskami z torebki (sic!) - choć samo mięso było smaczne - i do tego przywiędnięta, pewnie dla odmiany, sałata. Nic tylko płakać. W tym morzu dziegciu znalazł się jeden rodzynek, a konkretniej krem z pieczonego kalafiora. Tu kucharz trafił w punkt. Kremowa konsystencja i dobrze spasowane smaki. Niestety to za mało.

Dziwi mnie niedzielna popularność tego miejsca, ale słoneczna pogoda, stoliki na zewnątrz i mini plac zabaw dla dzieci pewnie się do niej przyłożyły. I tu dochodzimy do sedna sprawy. Wbrew obiegowej opinii chcemy wyjść z domu i zjeść coś na mieście, tylko szkoda, że zamiast jeść dobrze jemy to co jest.

Data wizyty w lokalu: 21 kwietnia 2013

• Partyboy 29 recenzji

16.05.2013, 16:48 napisał:

Popularność psuje

Lokal do którego chodzą wszyscy moi znajomi. Chodzę też i ja - choć głównie na ratunkowe śniadanie lub obiad po piątkowo/sobotniej popijawie.
    Jedzenie poprawne, ale jakość zdecydowanie nie jest adekwatna do ceny. Dobre carpaccio (gorsze niż w Via Toscanie), przeciętna i skromna rozmiarowo polędwica.
    Zmanierowana i moim zdaniem nonszalancka i lekko cwaniakująca obsługa.
    Niekiedy można trafić na chłopców "z miasta" przepijających kolejną skrzynkę whisky.
    Duży plus za ogródek w lecie.
    Wystrój sal mieszany - brak spójnego stylu i ładu.

• skalacz 3 recenzje

03.11.2013, 23:54 napisał:

Wyśmienite jedzenie

Restauracje Patio odwiedzamy z rodziną dość często. Serwowane posiłki są wyśmienite, szczególnie godna polecenia jest kaczka. Obsługa kelnerska jest na wyjątkowo wysokim poziomie, bardzo miła i uprzejma. Ceny niewygórowane w stosunku do elegancko podanych i smacznych dań. Wystrój lokalu również wspaniały, jedynym minusem jest brak większego parkingu przed restauracją.

informacje od restauracji

Restauracja Patio-Park jest eleganckim lokalem posiadającym dwa drink-bary oraz trzy klimatyzowane sale bankietowe. Łącznie może obsłużyć imprezy do 150 gości jednorazowo. Dwie z sal posiadają osobne parkingi i wejścia, co pozwala na stworzenie gościom obu imprez komfortowych warunków podczas zabawy. Do dyspozycji jest również ogródek ze stolikami na zewnątrz lokalu z 30 miejscami, a przy ogródku obszerny taras.

Wyjątkowy wystrój, klimatyzowane wnętrza, znakomite menu i obsługa z bogatym doświadczeniem gastronomicznym, sprosta wszelkim Państwa wymaganiom.

W jednej z sal zamontowany jest zestaw multimedialmy z projektorem umożliwiający wyświetlanie na ekranie imprez transmitowanych przez telewizję, np. meczów piłkarskich. Restauracja posiada również kącik do zabawy dla dzieci.

Nowe w okolicy: Katowice