Cukiernia Williams

gdzie jesteś? województwo: lubelskie miejscowość: Lublin
3.7

al. Spółdzielczości Pracy 32 20-147 Lublin (CH Olimp)
tel: 500-000-631
typ lokalu: cukiernia, kafeteria typ kuchni: desery cena dania głównego: poniżej 20 zł

• PinotGriggio 405 recenzji

26.07.2013, 20:11 napisał:

Troche czar pryska

Cukiernię Willims oceniam obecnie nieco niżej niż dawniej. Nie ma już mojej ulubionej kawy. Nowa kawa nie jest zła, ale wolałem tamtą. Obsługa - szczególnie dzisiejsza - gorsza niż dawniej. Nie potrafi zapamiętać prostego zamówienia. Zmęczona, znużona. W czasie tegorocznych wizyt zamawiałem różne wypieki. Żadne nie dorównują torcikowi Williams. Jeden produkt sztandarowy, to trochę mało. No może jeszcze torcik herbaciany prezentuje się dość dobrze.

Data wizyty w lokalu: 26 lipca 2013

• baryzchelma 107 recenzji

06.11.2013, 16:58 napisał:

Elegancko i smacznie

Cukiernia położona w centrum handlowy na pierwszym piętrze. Łatwo ją znaleźć i raczej rzuca się w oczy. Wystrój w środku całkiem niezły, ładne drewniane stoły oraz wygodne sofy. Przyjemnie.

Obsługa - zamówienie składamy przy barze i również tam po chwili je odbieramy. Panie miłe i pomocne.

Jedzenie - znakomita kawa, podana w eleganckiej filiżance. Zawsze świeżo zmielona i zaparzona w dobrym ekspresie. To widać, słychać i czuć. Ciasta i torty bardzo dobre. Jedyne co mogę zarzucić, to troszkę za słodki makowiec (zbyt gruba warstwa lukru). Lubimy bułeczki drożdżowe z nadzieniem. Polecam również słynny tort Williams, to już klasyka lubelskiej sceny cukierniczej.

Jakość/Ceny - ceny przystępne i odpowiednie do jakości. Kawa około 8 zł, ciastka od 6 do 16 zł. Słynny tort Williamsa 50 zł/kg.

Często tu bywamy na kawę i coś słodkiego.

Pozdrawiam.

Uzupełnienie z dn. 16.11.2013 r.
    Ponowna wizyta i chcąc być w porządku z gastronautami donoszę o podwyżce cen: tort Williamsa już 62 zł/kg. Mimo wszystko dalej warto.

Pozdrawiam.

• Zacierka 74 recenzje

13.07.2012, 15:31 napisał:

Cukiernia bez wad

Również jestem wielbicielką tortu Williams, ale pragnę zaznaczyć, że także inne wypieki z tej cukierni są znakomite. Ostatnio wzięłam na wynos tort herbaciany, który bardzo zasmakował wszystkim, których częstowałam.
    Na najwyższą ocenę zasługuje obsługa. Obsługę pojmuję tutaj w szerokim tego słowa znaczeniu i uwzględniam nie tylko te osoby, które bezpośrednio stykają się z klientem, ale także te, które zarządzają tym przedsięwzięciem. Otóż w Williamsie zamówienie można złożyć przez telefon i nie trzeba składać żadnych zaliczek. Panie przyjmujące zamówienie zawsze mają czas, aby doradzić co wybrać na określoną okazję. Ostatnio bardzo zależało mi na tym, aby wybrać taki tort, który by zniósł w nienaruszonym stanie prawie dwugodzinną podróż w upalny dzień. Osoba przyjmująca zamówienie nie żałowała czasu na to, aby odnieść się do wszystkich rozważanych wariantów.

Data wizyty w lokalu: 12 lipca 2012

• antiata 22 recenzje

25.10.2012, 03:09 napisał:

Kompletny brak dobrego smaku i atmosfery

Dla mnie to jakaś porażka. Sądząc po wystroju i cenach, silą sie żeby być elegancka cukiernia, ale to kompletna klapa. Po pierwsze nie po to płace 56 zł za 3 kawy i 3 ciastka żebym musiała jeszcze robić za kelnerke. Goście sami muszą sobie do stolika przynosić kawę i ciastka, a po zjedzonym deserze, sami odnieść naczynia do "punktu odbioru"! Szkoda, że nie musialam jeszcze my. Tych talerzyków! Jakbym chciała tak poszaleć to bym poszła do studenckiej stołówki, a nie do cukierni ze skórzanymi fotelami! Zaprosiłam tam swoich klientów i zamiast skupić się na rozmowie musiałam donosić i odnosić talerzyki! Porażka! Mało tego, mieliśmy zamiar spędzić tam ponad godzinę i zamówić kolejne rzeczy. Jednak jednemu z moich gości rozładowywał się laptop, co było podstawą naszego spotkania. Okazało się, że nie ma możliwości podłączenia się do sieci, bo gniazdka są zaślepione! A od obsługi dowiedziałam, że Właściciel wprowadził zakaz możliwości nawet podładowania telefonu! Tak więc kupilam 3 kawy, ciastka z zamiarem odbycia sensownego spotkania, a skończyło się, że sama robiłam za obsługę i w pośpiechu jedliśmy żeby czym prędzej przenieść się do innego miejsca, gdzie można prowadzić spotkanie w normalnych warunkach. Moim zdaniem to miejsce zupełnie nieprzyjazne klientowi. Klient jest po to żeby przyjść, zapłacić i najlepiej od razu wyjść i nie zawracać głowy.

• kashmirgirl 6 recenzji

13.04.2012, 18:20 napisał:

Miłe miejsce

Miejsce z klasą i samymi smakołykami. Ciasta i torty są pyszne. Jest wiele nowych ciast, nie proponowanych w żadnej innej cukierni. Na miejscu można napić się smacznej kawy! Wystrój jest bardzo elegancki i klasyczny! Ceny nie przerażają, a wręcz zachęcają do tego by wrócić tam ponownie. Polecam!

• jajnick 914 recenzji

13.06.2010, 22:09 napisał:

Kawa lepsza niż najlepsza i Torcik Williams - hit Lubeszczyzny

Lokal znajduje się w Centrum Handlowym, ale urządzony jest bardzo estetycznie i gustownie. Jest miło. Za jedną z przeszklonych ścian widok na ścianę wodną. To uspokaja. U Williamsa zamówiłem cappucino. Znalazłem się tam przypadkowo i nie liczyłem na ukontentowanie smakowe w przygodnej cukierni. I co za szok! Kawa okazała się rewelacyjna (kawa firmy Malongo). Powtarzam: REWELACYJNA. Nie wiem czy nie jest lepsza niż ta podawana w Teatralnej. Chyba jednak lepsza. I do tego świetnie zrobiona i podana. Także temperatura bez zarzutu. Brawo.

Uzupełnienie opinii z dnia 9.09.2010 r. godz. 21:23:

Wiem, wiem - w czerwcu pisałem o Cukierni Williams chwaląc tamtejszą kawę. Na kawę wpadam tam systematycznie. Dzisiaj jednak odkryłem smak tortu Williams (49 zł/kg). Lepszego tortu w życiu nie jadłem. Powinni go opatentować w Brukseli. A może lepiej nie, bo będzie wtedy droższy. Trudno mi go opisać, ale spróbuję. Tytułowa gruszka williams stanowi tylko jeden z wielu wątków smakowych. Na samej górze cienka warstwa ciemnej czekolady. Później warstwa lekkiej masy o kakaowym smaku. Następnie jakiś jasny krem budyniowy z płatkami migdałów, orzechami laskowymi, skórką pomarańczy, no i z tytułową gruszką. Tort nie jest zbyt słodki. Nie jest też zbytnio sycący. I bardzo dobrze.

• PinotGriggio 405 recenzji

14.08.2010, 21:03 napisał:

Klasa

Bardzo przyjemny wystrój. Miła obsługa. Ładna zastawa. Kawa latte do wyboru: w szklance, albo dużej filiżance. Jednym słowem klasa.

Data wizyty w lokalu: 14 sierpnia 2010

Nowe w okolicy: Lublin