Restauracja Da Aldo

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Żoliborz
3.1

ul. Mickiewicza 23 01-514 Warszawa (wejście od pl. Inwalidów) Zarezerwuj stolik on-line
tel: (22) 869-09-37
typ lokalu: pizzeria, restauracja typ kuchni: włoska, przekąski cena dania głównego: 20 - 40 zł

• iceberg9 45 recenzji

23.03.2014, 17:30 napisał:

Polecam. Mniam mniam. Polecam czytanie recenzji i odwiedzanie takich restauracji

W niedzielę rano nabrałem strasznej ochoty na dobrą pizzę. Dawno nie byliśmy na dobrej pizzy. Szybki look do netu i trafiliśmy na stworzony przez kogoś ranking warszawskich pizzerii. Wzrok pada na Da Aldo, bo tam autor podkreśla są świeże i smaczne owoce morza. Sprawdzam co mówią o Da Aldo Gastronauci. Ups ostatnie recenzje nie najlepsze… szczególnie, że od tych dużo oceniających. Chwila zastanowienia i ruszamy. Miło powitani przez obsługę siadamy w ciekawie zaaranżowanym wnętrzu. Zamawiamy krem z pomidorów, krewetki na soczewicy, carpaccio wołowe. Krem z pomidorów wyśmienity. Jeden z najlepszych (może nawet ten najlepszy) jaki jadłem. Super krewetki wręcz idealne. carpaccio też niczego sobie. No OK super, ale jak z tą pizzą po która się wybraliśmy. Bierzemy dwie: Quattro Stagioni i Salamino piccante. Obie wyborne. REWELACJA - o lepsze ciasto trudno nawet w Italii. Za całość 5+. Na pewno wrócimy tym razem na pastę i ryby. Na pizzę ma ochotę nie więcej niż 2x do roku :).

Data wizyty w lokalu: 23 marca 2014, godz. 14:00

• krzysztofburzynski 232 recenzje

13.10.2013, 23:07 napisał:

Polskie wlochy

niestety nie.

kolejna wloska knajpa ktora z Wlochami ma niewiele wspolnego. karta banał . carpaccio , caprese etc...

wykonanie poprawne , niestety bez zachwytu ...

jest zylion knajp w Warszawie gdzie mozna lepiej wydać 150 zł...

• aagorska 256 recenzji

21.09.2013, 18:57 napisał:

Dobra kawa, niezłe mule, szczegóły obniżają ocenę

Dość przyjemny wystrój, obsługa OK.

Zamówione na lunch mule w białym winie były bardzo smaczne - zgodnie z prośbą dodano więcej czosnku i ostrej papryki. Jednak wielkość porcji trochę mnie zawiodła. Była zdecydowanie przystawkowa, a nie obiadowa (cena porcji to 40 zł). Mule zostały podane w zimnym talerzu, co oznaczało, że nawet tak niewielka porcja w połowie spożycia była już chłodna.

Kawa podana na koniec posiłku bardzo smaczna.

Lokal po pierwszej wizycie nie przekonuje mnie zbyt mocno, że należy tam wrócić.

Data wizyty w lokalu: 20 września 2013

• PYCH 71 recenzji

01.11.2013, 23:10 napisał:

Za własne pieniądze nic tam nie zjem

Przypadkiem zostałem zaproszony. Zupa krem z grzybów całkiem dobra, natomiast w trakcie konsumpcji dania głównego z ciekawości sprawdziłem na telefonie opinie z gastronautów na temat Da Aldo i niestety z większością z nich się zgadzam. Gicz cielęca była naprawdę słaba, salsa, którą była pokryta, kompletnie do niej nie pasowała, grillowane warzywa widziały grilla raczej z dużej odległości, większość papryki była kompletnie nietknięta obróbką termiczną.

Kelner polecił przeciętne wino, nie chcę oceniać, czy lokal jest daleko od Włoch, ale z pewnością jest bardzo daleko od dobrego smaku.

Data wizyty w lokalu: 22 października 2013, godz. 19:00

• monisia721 16 recenzji

05.03.2014, 16:51 napisał:

Bardzo polecam

Byłam kilka razy, wracam i będę wracać.
    Obsługa to skarb tej restauracji. Panie słuchają i doradzają. Obsługa jest otwarta na zmiany, pro-aktywni i dostosowują się do klienta. Sommelier dobiera i świetnie doradza, ma naprawdę dużą wiedzę i potrafi w ciekawy sposób o winie opowiadać. Powyższe dwa elementy to wyjątkowość tej restauracji.
    Na początek przepyszny chlebek, którego można zjeść pół bochenka z oliwą :) mniam! Jadłam Lasagne - duża i bardzo sycąca porcja - dla głodnych. Porcje past są optymalne a wręcz idealne. Naprawdę bardzo polecam - warte swojej ceny!

Data wizyty w lokalu: 31 stycznia 2014, godz. 18:00

• gergopl 8 recenzji

19.01.2014, 20:53 napisał:

Przerost formy nad treścią

Wystrój prosty, przytulne wnętrze, chce się tam wejść.
    Obsługa - bardzo profesjonalna, dyskretna, nie narzucająca się, uprzejma.
    Jedzenie - słabe. Na początek kilka kromek pieczywa z oliwą i balsamico, które byłoby może dobre, gdyby nie było zeschnięte.
    Przystawka - bakłażan z pomidorami i mozzarellą, kompletna pomyłka. Danie na ciepło i spodziewałbym się, że bakłażan będzie rozpływał się w ustach - nic z tych rzeczy. Twardy, z nieprzyjemnie "wyciskającą się" z niego wodą podczas gryzienia, a raczej żucia, pomidory chyba najtańsze, całość jak z tektury, pozbawiona smaku.
    Danie główne - ravioli z owocami morza, dość smaczne, niestety porcja mikroskopijna. Całość mogła uratować szarlotka, szkoda że z zewnątrz ciepła, w środku o temperaturze lodówki.

Data wizyty w lokalu: 19 stycznia 2014, godz. 19:00

• justynd 47 recenzji

09.05.2013, 23:24 napisał:

Rozczarowanie kolejne

Da Aldo, pl. Inwalidów. Mile miejsce, mila obsługa. Jedzone było carpaccio, rigatoni, calzone, antipasti. Calzone z prosciutto, papryka i cukinia z kategorii mniejszych, na dodatek w środku zamiast prosciutto jakiś - sorry- erzatz, któremu daleko do oryginału. Listek bazylii jako ozdoba - calzone nie czyni. Dwa kawałki cukini, trzy papryki. Też z kategorii - mniejszych.
    Rigatoni z bakłażanem, cukinią, brokułami i marchewką - al dente zanim ( sic) się stało al dente. Reszta składników- hm, hm...niby były a jakby ich nie było. Antipasti misti - porcja dwuosobowa, ale też z kategorii dziecięcych - a zamawialiśmy dla dorosłych. Carpaccio - bez rewelacji.
    I coś, co mnie doprowadza do szalu- bardzo przyzwoita oliwa i pośrednie balsamico. Czy to obawa, że goście wyniosą cenna butelkę? To niestety nagminne w restauracjach stylizujących się na włoskie. Nabierałem się wielokrotnie na znane mi znakomite marki w najpośledniejszym wydaniu restauracyjnym. Tak też i tutaj.
    Obsługa miła a nawet bardzo miła . Wina - smaczne ale "somalier " wrażenia nie wywarł.
    Za atmosferę: dwa widelce. Za obsługę - bez wskazania na somaliera- dwa widelce. Jakość jedzenia do ceny- jeden widelec.
    Pamiętam miejsce sprzed roku, i bylem bardzo zadowolony. Dzisiaj - rozczarowanie.

Data wizyty w lokalu: 09 maja 2013

• sylwias 8 recenzji

30.12.2013, 04:24 napisał:

Bardzo dobra restauracja

W Aldo byłam już kilka razy, za każdym razem było dokładnie tak, jak powinno być w porządnej restauracji. Jedzenie świetne, obsługa kompetentna, wnętrze bardzo przyjemne - przytulna elegancja. Jadłam u nich owoce morza, pasty, gnocchi i chyba wszystkie desery. Wszystko bardzo smaczne, wielkość porcji akurat taka, aby się najeść, ale nie przejeść.

W któryś weekend, kiedy lokal był pełny po brzegi, czas oczekiwania na drugie danie był nieprzyzwoicie długi, na co zwróciliśmy uwagę obsłudze. Nie zaraziło nas to jednak do tego miejsca - chociaż od tamtej pory unikamy godzin lunchowych w niedzielę. Podsumowując, Aldo to zdecydowanie jedna z moich ulubionych restauracji w Warszawie.

• WiktorN 7 recenzji

07.11.2013, 22:46 napisał:

Pozytywne zaskoczenie

Jestem pod wrażeniem tego miejsca. Bardzo fajny wizerunek, bardzo fajny, surowy wystrój, przestronne i jasne wnętrze.
    Dobra, niewidoczna obsługa. Fajnie przygotowywane świeże pieczywo.
    Jedzenie - mieszane odczucia. Znakomity, świetny krem z pomidorów, ale jedynie średnia pizza i średnia panna cotta. Pizza trochę za mało aromatyczna i wypieczona, mało włoska, chociaż zawierała salami spinata, więc punkcik się liczy.
    Byłem w ciepły, jesienny dzień, ale wyobrażam sobie, że w lecie musi robić świetne wrażenie.
    Mogę polecić, ale bez wielkich oczekiwań kulinarnych.
    UZUPEŁNIENIE OPINII Z DNIA 20.03.2014 GODZ. 21
    Dwukrotnie do tej pory odwiedziłem Da Aldo i być może zawitam jeszcze. Restauracja mnie pozytywnie zaskoczyła szczególnie za pierwszym razem. Drugi nie był diametralnie inny.
    Wystrój non-formal - idealne miejsce na szybką kolację z dziewczyną jak i na lunchowy obiad. Nie nadaje się na romantyczne zaręczyny czy elegancką kolację biznesową, ale dobre na rodzinny włoski obiad.
    Jedzenie dość dobre. Niektóre potrawy były zacne, np. krem z pomidorów, niezła całkiem pizza, ale np. sałatka z krewetkami i pomidorkami już szału wielkiego w moim sercu zdecydowanie nie zostawiła.
    Obsługa w porządku - sprawna, pewna siebie. Fajna opcja to ryby szczególnie pod koniec tygodnia, jednak fatalny jest brak cen na tablicy na której takie oferty są ogłaszane, bo to zmusza do każdorazowego pytania o cenę co deprymuje klienta. Poza tym ceny ryb i owoców morza nieadekwatne do tego co otrzymała moja dziewczyna oraz w stosunku do innych dań z karty.
    Urocza jest lokalizacja restauracji - trzeba się jednak wyprawić autem, a w pobliżu nie ma nic innego.

Data wizyty w lokalu: 17 października 2013, godz. 14:00

• Justynaak 1 recenzja

03.01.2014, 19:55 napisał:

Supermiejsce

Z polecenia znajomych 1 dnia 2014 roku postanowiliśmy sprawdzić restaurację. Po wizycie ciśnie się jedno słowo: pyysznie...
    Korzystając ze wskazówek zrobiliśmy rezerwację i przydała się, lokal w 80% był zapełniony. Obsługiwał na "prześmieszny" blondynek, który wykazał się dużą wiedzą i niezwykłym profesjonalizmem.
    Obsługa zwinna, uśmiechnięta i pomocna.
    Jedzenie wyśmienite, szczególnie filetto di manzo...
    Co prawda nie skorzystaliśmy z porad sommeliera, ale duży plus, że jest taka osoba w restauracji.
    Wystrój ładny, choć można znaleźć kilka szczegółów do dopracowania.
    Ogólnie pierwsza wizyta bardzo udana. Będą następne.