Restauracja Da Aldo

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Żoliborz
3.1

ul. Mickiewicza 23 01-514 Warszawa (wejście od pl. Inwalidów) Zarezerwuj stolik on-line
tel: (22) 869-09-37
typ lokalu: pizzeria, restauracja typ kuchni: włoska, przekąski cena dania głównego: 20 - 40 zł

• iceberg9 46 recenzji

23.03.2014, 17:30 napisał:

Polecam. Mniam mniam. Polecam czytanie recenzji i odwiedzanie takich restauracji

W niedzielę rano nabrałem strasznej ochoty na dobrą pizzę. Dawno nie byliśmy na dobrej pizzy. Szybki look do netu i trafiliśmy na stworzony przez kogoś ranking warszawskich pizzerii. Wzrok pada na Da Aldo, bo tam autor podkreśla są świeże i smaczne owoce morza. Sprawdzam co mówią o Da Aldo Gastronauci. Ups ostatnie recenzje nie najlepsze… szczególnie, że od tych dużo oceniających. Chwila zastanowienia i ruszamy. Miło powitani przez obsługę siadamy w ciekawie zaaranżowanym wnętrzu. Zamawiamy krem z pomidorów, krewetki na soczewicy, carpaccio wołowe. Krem z pomidorów wyśmienity. Jeden z najlepszych (może nawet ten najlepszy) jaki jadłem. Super krewetki wręcz idealne. carpaccio też niczego sobie. No OK super, ale jak z tą pizzą po która się wybraliśmy. Bierzemy dwie: Quattro Stagioni i Salamino piccante. Obie wyborne. REWELACJA - o lepsze ciasto trudno nawet w Italii. Za całość 5+. Na pewno wrócimy tym razem na pastę i ryby. Na pizzę ma ochotę nie więcej niż 2x do roku :).

Data wizyty w lokalu: 23 marca 2014, godz. 14:00

• krzysztofburzynski 232 recenzje

13.10.2013, 23:07 napisał:

Polskie wlochy

niestety nie.

kolejna wloska knajpa ktora z Wlochami ma niewiele wspolnego. karta banał . carpaccio , caprese etc...

wykonanie poprawne , niestety bez zachwytu ...

jest zylion knajp w Warszawie gdzie mozna lepiej wydać 150 zł...

• aagorska 256 recenzji

21.09.2013, 18:57 napisał:

Dobra kawa, niezłe mule, szczegóły obniżają ocenę

Dość przyjemny wystrój, obsługa OK.

Zamówione na lunch mule w białym winie były bardzo smaczne - zgodnie z prośbą dodano więcej czosnku i ostrej papryki. Jednak wielkość porcji trochę mnie zawiodła. Była zdecydowanie przystawkowa, a nie obiadowa (cena porcji to 40 zł). Mule zostały podane w zimnym talerzu, co oznaczało, że nawet tak niewielka porcja w połowie spożycia była już chłodna.

Kawa podana na koniec posiłku bardzo smaczna.

Lokal po pierwszej wizycie nie przekonuje mnie zbyt mocno, że należy tam wrócić.

Data wizyty w lokalu: 20 września 2013

• PYCH 79 recenzji

01.11.2013, 23:10 napisał:

Za własne pieniądze nic tam nie zjem

Przypadkiem zostałem zaproszony. Zupa krem z grzybów całkiem dobra, natomiast w trakcie konsumpcji dania głównego z ciekawości sprawdziłem na telefonie opinie z gastronautów na temat Da Aldo i niestety z większością z nich się zgadzam. Gicz cielęca była naprawdę słaba, salsa, którą była pokryta, kompletnie do niej nie pasowała, grillowane warzywa widziały grilla raczej z dużej odległości, większość papryki była kompletnie nietknięta obróbką termiczną.

Kelner polecił przeciętne wino, nie chcę oceniać, czy lokal jest daleko od Włoch, ale z pewnością jest bardzo daleko od dobrego smaku.

Data wizyty w lokalu: 22 października 2013, godz. 19:00

• monisia721 20 recenzji

05.03.2014, 16:51 napisał:

Bardzo polecam

Byłam kilka razy, wracam i będę wracać.
    Obsługa to skarb tej restauracji. Panie słuchają i doradzają. Obsługa jest otwarta na zmiany, pro-aktywni i dostosowują się do klienta. Sommelier dobiera i świetnie doradza, ma naprawdę dużą wiedzę i potrafi w ciekawy sposób o winie opowiadać. Powyższe dwa elementy to wyjątkowość tej restauracji.
    Na początek przepyszny chlebek, którego można zjeść pół bochenka z oliwą :) mniam! Jadłam Lasagne - duża i bardzo sycąca porcja - dla głodnych. Porcje past są optymalne a wręcz idealne. Naprawdę bardzo polecam - warte swojej ceny!

Data wizyty w lokalu: 31 stycznia 2014, godz. 18:00

• sous_vide 4 recenzje

27.05.2014, 19:22 napisał:

Piękna przestrzeń z przeciętnym jedzeniem

Veni, vidi....
    Bardzo ładny lokal z sommelierem, miłą obsługą. Do restauracji przychodzimy jednak po kulinarne mistrzostwo, które pozostanie w naszej pamięci. Miałam okazję spróbować zarówno pizzy, sałatki z kozim serem, cytrynowego risotto. Zamówiliśmy także gnocchi z krewetkami oraz zupę ribollita toscana.
    Najlepsza była sałatka.
    Cała reszta była przeciętna, płaska w smaku - można to zjeść, ale nie ma po co wracać.
    Kucharz powinien się jeszcze sporo nauczyć.

Data wizyty w lokalu: 27 maja 2014

• GodnieGlodni 2 recenzje

20.06.2014, 16:19 napisał:

Włoska kuchnia na niedzielne popołudnie

Po gorącym czerwcowym dniu, upalne niedzielne popołudnie. Wybraliśmy Da Aldo. Restauracja znajduje się przy Pl. Inwalidów, cicha uliczka, zielone miejsce. Obsługa miło wita nas przy wejściu. Możliwość wyboru stolika na świeżym powietrzu, sprawiła, iż większość klientów zajęła właśnie te miejsca. We wnętrzu lokalu dość duszno, natomiast na zewnątrz panowała plaga komarów. Otrzymujemy karty menu, składamy zamówienie i już po chwili otrzymujemy koszyk z pieczywem (z przepyszną chrupiącą skórką). Podana zostaje również wybrana kawa American (smaczna, niewielka filiżanka). Sommelier proponuje mi białe wytrawne wino - ma bardzo wyrazisty zapach i jest delikatne w smaku. Na zamówienie nie musimy długo czekać, nasz wybór to pizza Parma (mozzarella, pomidor, rukola, szynka parmeńska, parmezan). Cienkie ciasto, które ciężko było potraktować sztućcami w zgrabny sposób. Na pochwałę zasługują cieniutkie plastry szynki parmeńskiej. Sos, o który poprosiliśmy do pizzy okazał się przecierem pomidorowym z ziołami - nie wart kilkuzłotowej ceny. Całość sycąca i smaczna. Podwieczorek na włoskiej werandzie, przy dźwiękach smooth jazz.

Data wizyty w lokalu: 08 czerwca 2014

• gergopl 8 recenzji

19.01.2014, 20:53 napisał:

Przerost formy nad treścią

Wystrój prosty, przytulne wnętrze, chce się tam wejść.
    Obsługa - bardzo profesjonalna, dyskretna, nie narzucająca się, uprzejma.
    Jedzenie - słabe. Na początek kilka kromek pieczywa z oliwą i balsamico, które byłoby może dobre, gdyby nie było zeschnięte.
    Przystawka - bakłażan z pomidorami i mozzarellą, kompletna pomyłka. Danie na ciepło i spodziewałbym się, że bakłażan będzie rozpływał się w ustach - nic z tych rzeczy. Twardy, z nieprzyjemnie "wyciskającą się" z niego wodą podczas gryzienia, a raczej żucia, pomidory chyba najtańsze, całość jak z tektury, pozbawiona smaku.
    Danie główne - ravioli z owocami morza, dość smaczne, niestety porcja mikroskopijna. Całość mogła uratować szarlotka, szkoda że z zewnątrz ciepła, w środku o temperaturze lodówki.

Data wizyty w lokalu: 19 stycznia 2014, godz. 19:00

• justynd 49 recenzji

09.05.2013, 23:24 napisał:

Rozczarowanie kolejne

Da Aldo, pl. Inwalidów. Mile miejsce, mila obsługa. Jedzone było carpaccio, rigatoni, calzone, antipasti. Calzone z prosciutto, papryka i cukinia z kategorii mniejszych, na dodatek w środku zamiast prosciutto jakiś - sorry- erzatz, któremu daleko do oryginału. Listek bazylii jako ozdoba - calzone nie czyni. Dwa kawałki cukini, trzy papryki. Też z kategorii - mniejszych.
    Rigatoni z bakłażanem, cukinią, brokułami i marchewką - al dente zanim ( sic) się stało al dente. Reszta składników- hm, hm...niby były a jakby ich nie było. Antipasti misti - porcja dwuosobowa, ale też z kategorii dziecięcych - a zamawialiśmy dla dorosłych. Carpaccio - bez rewelacji.
    I coś, co mnie doprowadza do szalu- bardzo przyzwoita oliwa i pośrednie balsamico. Czy to obawa, że goście wyniosą cenna butelkę? To niestety nagminne w restauracjach stylizujących się na włoskie. Nabierałem się wielokrotnie na znane mi znakomite marki w najpośledniejszym wydaniu restauracyjnym. Tak też i tutaj.
    Obsługa miła a nawet bardzo miła . Wina - smaczne ale "somalier " wrażenia nie wywarł.
    Za atmosferę: dwa widelce. Za obsługę - bez wskazania na somaliera- dwa widelce. Jakość jedzenia do ceny- jeden widelec.
    Pamiętam miejsce sprzed roku, i bylem bardzo zadowolony. Dzisiaj - rozczarowanie.

Data wizyty w lokalu: 09 maja 2013

• sylwias 9 recenzji

30.12.2013, 04:24 napisał:

Bardzo dobra restauracja

W Aldo byłam już kilka razy, za każdym razem było dokładnie tak, jak powinno być w porządnej restauracji. Jedzenie świetne, obsługa kompetentna, wnętrze bardzo przyjemne - przytulna elegancja. Jadłam u nich owoce morza, pasty, gnocchi i chyba wszystkie desery. Wszystko bardzo smaczne, wielkość porcji akurat taka, aby się najeść, ale nie przejeść.

W któryś weekend, kiedy lokal był pełny po brzegi, czas oczekiwania na drugie danie był nieprzyzwoicie długi, na co zwróciliśmy uwagę obsłudze. Nie zaraziło nas to jednak do tego miejsca - chociaż od tamtej pory unikamy godzin lunchowych w niedzielę. Podsumowując, Aldo to zdecydowanie jedna z moich ulubionych restauracji w Warszawie.