Naleśnikarnia Retrospekcja

gdzie jesteś? województwo: podlaskie miejscowość: Białystok , dzielnica: Piaski
4.0

ul. Wiejska 65 15-351 Białystok (lokal 2)
tel: (85) 733-11-99
typ lokalu: naleśnikarnia typ kuchni: desery, naleśniki, sałatki cena dania głównego: poniżej 20 zł
Korona_button_kw_winner4

• urszula86 32 recenzje

20.05.2014, 23:48 napisał:

Miłe zaskoczenie

Nie jestem wielką fanką naleśników, ale pozytywne opinie na temat Retrospekcji skusiły mnie do wizyty w tym lokalu.

Lokal niewielki, zaszliśmy w środku tygodnia, prawie wszystkie stoliki były zajęte. Obsługa bardzo miła i pomocna.

Zamówiliśmy zupę cebulową, naleśnik zapiekany z mięsem mielonym, cukinią i bakłażanem oraz naleśnik obiadowy z kurczakiem, suszonymi pomidorami, bakłażanem i oliwkami. Oba serwowane są z surówką. Zupa bardzo smaczna, a porcja duża. Naleśniki pyszne, byłam naprawdę miło zaskoczona, najedliśmy się do syta, porcja jest na prawdę solidna. Menu bardzo bogate, każdy wybierze coś dla siebie. Ceny bardzo przystępne.

Wystrój lokalu trochę dziwny, ale nie drażniący. Tak jak wcześniej napisano, może trochę kiczowaty, ale nie ma tragedii.

Chętnie odwiedzę jeszcze ten lokal.

Data wizyty w lokalu: maj 2014

• krynka 12 recenzji

18.07.2014, 15:27 napisał:

Uwielbiam!

Naleśniki z Retrospekcji miałam przyjemność próbować wiele razy w lokalu i w dostawie. Za każdym razem starannie przygotowane, świeże i naprawdę duże. Szczególnie polecam naleśnik z kurczakiem, ananasem i sosem serowym (podawany z surówką z kapusty) oraz zapiekany ze szpinakiem, suszonymi pomidorami i serem pleśniowym. Na deser prawdziwa uczta - naleśnik z czekoladą i wiśniami! Przemiły pan właściciel z troską dopytuje, czy smakowało. Lokal bardzo przyjemny, tak samo obsługa. Serdecznie polecam!

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• wild-roses 19 recenzji

11.04.2014, 19:25 napisał:

Wielkie zaskoczenie!

Ku memu zdziwieniu, lokal, który z zewnątrz wyglądał bardzo niepozornie, okazał się miejscem, gdzie bardzo dobrze zjadłam. Naleśniki są przepyszne i bardzo sycące, dodatkowo w zestawie jest surówka. Z tego co pamiętam, chyba nie byłam w stanie zjeść całej porcji, chociaż miałam na nią wielką ochotę. Z pełną odpowiedzialnością, mogę Państwu polecić to miejsce, z pewnością nie wyjdziecie stamtąd głodni. Jest to jedna z najlepszych kuchni w Białymstoku, chociaż nie proponuje dłuższej posiadówki, a szybki obiad. Lokal jest mały i kiczowaty, aczkolwiek schludny.

Data wizyty w lokalu: 08 listopada 2013

• krynka 12 recenzji

18.07.2014, 11:24 napisał:

Uwielbiam!

Naleśniki z Retrospekcji miałam przyjemność próbować wiele razy w lokalu i w dostawie. Za każdym razem starannie przygotowane, świeże i naprawdę duże. Przemiły pan właściciel z troską dopytuje, czy smakowało. Lokal bardzo przyjemny, tak samo obsługa. Serdecznie polecam!

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• Annominacja 13 recenzji

08.02.2014, 22:06 napisał:

Żółte naleśniki

Byłam tutaj dwa razy i nie mogę powiedzieć złego słowa o tym miejscu.
    Naleśniki, które zamówiłam, były pyszne, a dodatek surówki mile mnie zaskoczył. Propozycje w karcie, które polecam, to naleśnik z kurczakiem i szpinakiem lub brokułami. Dla mnie naprawdę smaczne.
    Co do obsługi to nie mam zastrzeżeń, a jeżeli chodzi o wystrój, to tak niby styl rustykalny, ale nie do końca. Trochę zabrakło mi konsekwencji.

Data wizyty w lokalu: 08 lutego 2014, godz. 19:00

• paulaoliwia 3 recenzje

07.02.2014, 14:03 napisał:

Dość smacznie

Odwiedziłam ten lokal kilkukrotnie i jedzenie jest tam dość smaczne. No właśnie smacznie, ale nie ma chemii między mną a tym lokalem.
    Jadłam: naleśniki z kurczakiem, szpinakiem, oliwkami i serem feta, naleśniki z łososiem szpinakiem i czosnkiem, placki ziemniaczane z łososiem i szpinakiem w sosie śmietanowym, placki ziemniaczane z kurkami i cebulą w sosie serowym oraz naleśniki deserowe z polewą toffi, bitą śmietaną chałwą waniliową, orzechami i wiórkami kokosowymi.
    Placki ziemniaczane bardzo smaczne, chrupiące i świeże. Bardzo smakowały mi ze szpinakiem i łososiem, jak również z kurkami i serowym sosem. Mam zastrzeżenia co do cebuli, która była pokrojona w grube piórka co mi osobiście przeszkadzało jednak chwali się, że kurki były całe. Z pewnością dania były świeże i syte.
    Naleśniki smakują mi odrobinę mniej, ale to kwestia mojego gustu, ponieważ z zasady bardziej preferuję placki ziemniaczane. Imponujący jest wybór składników, które można dowolnie mieszać w zależności od ochoty. Nie pasują mi do naleśników i placków "sezonowe surówki". Nigdy ich nie jem :).
    Naleśniki na słodko były smaczne i słodkie, idealne jako deser dla dzieci i dla dorosłych.
    Zamówiłam również kawę z piankami i nie bardzo mi pasowała. Niczym nie przypominała kaw tak bardzo uwielbianych w USA :).
    Wystrój restauracji jest klimatyczny, stylowy i estetyczny lecz to nie moja bajka.
    Bardzo przemiła obsługa i niezwykle pomocna. Porcje duże, składniki świeże i wysoka jakość wykonania.
    Lecz tak jak pisałam.. nie moja bajka :).

• Karpov 116 recenzji

14.07.2013, 19:13 napisał:

Mieszane uczucia z plusem

Knajpka znaleziona na Gastronautach na szybko podczas podróży. GPS zaprowadził do knajpki na nowym osiedlu. W środku - wystrój w stylu szwarc mydło i powidło, ale zamysł jest.
    Jedzenie: placki ziemniaczane z kurkami i sosem śmietanowo-serowym (chyba sezonowe) - palce lizać. Naleśnik z łososiem, szpinakiem i suszonymi pomidorami mi nie podeszły, ale Małża mówiła, że wyborne. Do tego można wypić podpiwek z browaru Kormoran.
    Mieszane uczucia spowodował chłodnik, który był jedną wielką pomyłką... Otóż był to chłodnik bez buraków i botwinki. Taki kefirek z ogóreczkiem i rzodkiewką. Pierwszy raz coś takiego widziałem i zdecydowanie odradzam. Już smaczniej siorbnąć chłodnik sokólski po 1,40 zł ze sklepu obok.
    Pomimo tej wpadki, przyznać trzeba, że karmią smacznie, a niezwykle smaczna korzenna herbata pozwala łatwiej strawić te całkiem spore porcje.

Data wizyty w lokalu: 13 lipca 2013

• Annominacja 13 recenzji

27.07.2013, 22:21 napisał:

Żółte naleśniki

Byłam tutaj dwa razy i nie mogę powiedzieć złego słowa o tym miejscu.
    Co do obsługi to nie mam zastrzeżeń, a jeżeli chodzi o wystrój, to tak niby styl rustykalny, ale nie do końca. Trochę zabarkowało mi konsekwencji.

• sombra 1 recenzja

06.03.2014, 19:26 napisał:

Rozczarowanie

Zachęcona opiniami osób, które odwiedziły ten lokal, postanowiłam skusić się na naleśniki z kurczakiem i brokułami. Danie było poprawne i nic poza tym. Smak poszczególnych składników został całkowicie zdominowany przez sos, w którym kurczak dosłownie pływał. Poza tym naleśnik został podany w bardzo niewygodnym naczyniu (prawdopodobnie był też w nim zapiekany). Surówka rzeczywiście stanowiła dodatek do dania, jednak wydawała się jakby niezbyt świeża.
    Liczyłam na chrupiące, aromatyczne i wyjątkowe naleśniki - a dostałam coś, co nawet w połowie nie spełniło moich oczekiwań.

Data wizyty w lokalu: 06 marca 2014

• warszawskismakosz 178 recenzji

04.11.2012, 15:34 napisał:

Czarująco!

Z całym szacunkiem dla mieszkańców Białegostoku, przy żadnej z dotychczasowych podróży do tego miasta nie byłem w stanie ulec kulinarnym impresjom, serwowanym przez miejscowe lokale. Wyjątkiem była hotelowa restauracja w Cristalu, ale żadna z bardziej osiedlowych knajpek niczym mnie nie urzekła. Do czasu. W sobotnie popołudnie koledzy zasugerowali wypad do Retrospekcji i na miejscu zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony, żeby nie powiedzieć - oczarowany. Nie zgadzam się, że wystrój jest jarmarczny, ma swój klimat, trochę graciarni, ale z antykami ma to swój styl. Stoliki w stylu maszyn do szycia i co znacznie ważniejsze bardzo miła obsługa. Młoda dziewczyna, uśmiechnięta, doradza w sympatyczny i bezpośredni sposób. Jako że nie jestem przesadnie głodny, biorę grzane piwo z goździkami, imbirem, pomarańczą i cynamonem (jest też wersja z ciemnym piwem, mnóstwo korzennych herbat i piwno-lemoniadowych mieszanin). Naleśnika wybieram w wersji wegetariańskiej z serem feta, pomidorem, ziołami, oliwkami, cebulą i cukinią. Czeka się z kwadrans, ale ilość farszu, wielkość naleśnika i zwłaszcza smak potrawy rekompensują wiele. Porcja jest naprawdę spora, to samo mogę powiedzieć o zamówionych przez kolegów naleśnikach z łososiem oraz słodkiej wersji m.in. z bananami i bitą śmietaną. Wybór w karcie jest naprawdę gigantyczny, a w środku jest tak ciepło i przytulnie, że w chłodny wieczór ciężko się zwlec. Na pewno będę tam wracać.

Data wizyty w lokalu: 03 listopada 2012, godz. 15:30
    Opinia dnia z 05.11.2012 r.

Nowe w okolicy: Białystok