Naleśnikarnia Retrospekcja

gdzie jesteś? województwo: podlaskie miejscowość: Białystok , dzielnica: Piaski
4.1

ul. Wiejska 65 15-351 Białystok (lokal 2)
tel: (85) 733-11-99
typ lokalu: naleśnikarnia typ kuchni: desery, naleśniki, sałatki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• urszula86 34 recenzje

20.05.2014, 23:48 napisał:

Miłe zaskoczenie

Nie jestem wielką fanką naleśników, ale pozytywne opinie na temat Retrospekcji skusiły mnie do wizyty w tym lokalu.

Lokal niewielki, zaszliśmy w środku tygodnia, prawie wszystkie stoliki były zajęte. Obsługa bardzo miła i pomocna.

Zamówiliśmy zupę cebulową, naleśnik zapiekany z mięsem mielonym, cukinią i bakłażanem oraz naleśnik obiadowy z kurczakiem, suszonymi pomidorami, bakłażanem i oliwkami. Oba serwowane są z surówką. Zupa bardzo smaczna, a porcja duża. Naleśniki pyszne, byłam naprawdę miło zaskoczona, najedliśmy się do syta, porcja jest na prawdę solidna. Menu bardzo bogate, każdy wybierze coś dla siebie. Ceny bardzo przystępne.

Wystrój lokalu trochę dziwny, ale nie drażniący. Tak jak wcześniej napisano, może trochę kiczowaty, ale nie ma tragedii.

Chętnie odwiedzę jeszcze ten lokal.

Data wizyty w lokalu: maj 2014

• kamil_juri 9 recenzji

06.11.2014, 14:01 napisał:

Tutaj się nic nie zmienia... i bardzo dobrze!

Kolejny raz w Retrospekcji. Wiemy czego się spodziewać i zawsze jest tak samo dobrze. Dlatego chętnie odwiedzamy regularnie ten lokal.

Tym razem naszym łupem padły naleśniki obiadowe - "meksykański" i ala china. Nazw niestety nie pamiętam. W drugim, kurczak, sos serowy, grzybki... Jedzenie pierwsza klasa. Trochę surówki się skurczyły, ale co zrobić - inflacja, a ceny niezmienne. Generalnie za dwie osoby wychodzi mniej niż 40 zł. Do tego poszedł ich grzaniec i herbata...
    Smacznie - zadowoleni jak zwykle opuściliśmy lokal.

Obsługa również bez zarzutu. Czas oczekiwania do przyjęcia. Chwilę porozmawialiśmy i mieliśmy ciepłe i smaczne jedzenie. Tutaj się nic nie zmienia i bardzo dobrze :)!

Data wizyty w lokalu: 04 listopada 2014

• Symforoza 2 recenzje

12.11.2014, 07:49 napisał:

Za każdym razem na 5+!

Do wizyty w Retrospekcji zachęciły mnie pozytywne opinie w Internecie, a także rekomendacje znajomych.
    Lokal niepozorny, ukryty, z ulicy ciężko go dostrzec wśród innych witryn, trzeba się naprawdę dobrze przyjrzeć :). Miejsca jest niewiele, stoliki bardzo blisko siebie, siedzi się praktycznie plecy w plecy, co niektórym może przeszkadzać. Ale z drugiej strony tworzy to ciepłą i rodzinną atmosferę.
    Wystrój - dość oryginalny, duża ilość tzw. pierdół na ścianach, jest kiczowato, ale do minusów tego nie zaliczam.
    Knajpkę odwiedziłam już kilka razy, ok. 5, dlatego ciężko mi przytoczyć konkretne nazwy potraw - wybaczcie :). W karcie mnóstwo naleśników do wyboru, dodatki do nich bardzo różnorodne, dlatego każdy wybierze coś dla siebie. W pamięć zapadła mi wersja z łososiem i szpinakiem. Często biorę je też z kurczakiem, w sosie serowym. Ostatnio spróbowałam też nowości, czyli naleśników zapiekanych pod mozzarellą - przepyszne!
    Porcje są wyjątkowo duże i sycące, do tego suróweczka. Za cenę 14-16 zł jest to prawdziwy wypas :).
    Jeżeli chodzi o desery to testowałam również naleśniki dla dzieci (w nadziei, że porcja będzie mniejsza) z nutellą i bananem - coś wspaniałego. I też się nimi najadłam.
    W okresie jesienno-zimowym polecam herbatkę korzenną z pomarańczą, cytryną, imbirem, miodem i przyprawami. Bardzo rozgrzewa i wybornie smakuje.
    Obsługa lokalu bardzo miła, zawsze dopytują czy wszystko smakuje. Czas oczekiwania na danie to ok. 20 min.
    Jedyne co zasługuje na zmianę to muzyka! Zawsze kiedy jestem leci to samo, dlatego wnoszę o zmianę płyty :).

Data wizyty w lokalu: listopad 2014

• krynka 16 recenzji

18.07.2014, 15:27 napisał:

Uwielbiam!

Naleśniki z Retrospekcji miałam przyjemność próbować wiele razy w lokalu i w dostawie. Za każdym razem starannie przygotowane, świeże i naprawdę duże. Szczególnie polecam naleśnik z kurczakiem, ananasem i sosem serowym (podawany z surówką z kapusty) oraz zapiekany ze szpinakiem, suszonymi pomidorami i serem pleśniowym. Na deser prawdziwa uczta - naleśnik z czekoladą i wiśniami! Przemiły pan właściciel z troską dopytuje, czy smakowało. Lokal bardzo przyjemny, tak samo obsługa. Serdecznie polecam!

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• wild-roses 19 recenzji

11.04.2014, 19:25 napisał:

Wielkie zaskoczenie!

Ku memu zdziwieniu, lokal, który z zewnątrz wyglądał bardzo niepozornie, okazał się miejscem, gdzie bardzo dobrze zjadłam. Naleśniki są przepyszne i bardzo sycące, dodatkowo w zestawie jest surówka. Z tego co pamiętam, chyba nie byłam w stanie zjeść całej porcji, chociaż miałam na nią wielką ochotę. Z pełną odpowiedzialnością, mogę Państwu polecić to miejsce, z pewnością nie wyjdziecie stamtąd głodni. Jest to jedna z najlepszych kuchni w Białymstoku, chociaż nie proponuje dłuższej posiadówki, a szybki obiad. Lokal jest mały i kiczowaty, aczkolwiek schludny.

Data wizyty w lokalu: 08 listopada 2013

• krynka 16 recenzji

18.07.2014, 11:24 napisał:

Uwielbiam!

Naleśniki z Retrospekcji miałam przyjemność próbować wiele razy w lokalu i w dostawie. Za każdym razem starannie przygotowane, świeże i naprawdę duże. Przemiły pan właściciel z troską dopytuje, czy smakowało. Lokal bardzo przyjemny, tak samo obsługa. Serdecznie polecam!

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• Burboniuch 1 recenzja

12.10.2014, 18:32 napisał:

Rewelacja!

Byłam miło zaskoczona :). Porcje baaardzo duże, wyjątkowo smaczne. Świeże składniki, duży wybór-coś co każdemu się podoba. Dodatkowo zamówiony naleśnik z serem i wanilią był rzeczywiście z prawdziwą wanilią, a nie cukrem wanilinowym, duży plus za to. Naleśniki obiadowe również pyszne. Kawa dobrej jakości, świeżo zaparzona, aromatyczna :). Obsługa przemiła. Wystrój jest dość oryginalny :). Jedynym 'minusem' może być to, że w porze obiadowej zjawia się mnóstwo ludzi, a miejsc jest mało, więc robi się kolejka i jest trochę tłoczno, ale co się dziwić-jedzenie jest pyszne i każdy chce tam zjeść. Ogólnie polecam!

Data wizyty w lokalu: 12 października 2014

• Annominacja 13 recenzji

08.02.2014, 22:06 napisał:

Żółte naleśniki

Byłam tutaj dwa razy i nie mogę powiedzieć złego słowa o tym miejscu.
    Naleśniki, które zamówiłam, były pyszne, a dodatek surówki mile mnie zaskoczył. Propozycje w karcie, które polecam, to naleśnik z kurczakiem i szpinakiem lub brokułami. Dla mnie naprawdę smaczne.
    Co do obsługi to nie mam zastrzeżeń, a jeżeli chodzi o wystrój, to tak niby styl rustykalny, ale nie do końca. Trochę zabrakło mi konsekwencji.

Data wizyty w lokalu: 08 lutego 2014, godz. 19:00

• zuza2107 1 recenzja

22.09.2014, 02:13 napisał:

Zawsze tak samo - smacznie!

Często wracam do Retrospekcji. Do lokalu trafiłam za namową przyjaciółki i zakochałam się w tym miejscu! Placki ziemniaczane powaliły mnie na kolana, dokładnie takie jak lubię, a myślałam, że takie placki mogę zjeść tylko w domu jak sama sobie przygotuję. Naleśniki również bardzo dobre, w szczególności te zapiekane. Ciekawym i dobrym pomysłem jest podawanie do dań surówki. Moje serce podbiły również różne napoje gorące i zimne dostosowane do pory roku np. herbata z syropem z dzikiej róży lub koktajl owocowy.
    Obsługa zawsze miła i pomocna. Jeśli chodzi o cenę dań nie jest to cena ani bardzo niska, ani wygórowana.
    Jedyną kwestią, która jest dla mnie sporna to wystrój. Niby wszystko gra, niby koncepcja jest, ale to nie moje klimaty.

Data wizyty w lokalu: wrzesień 2014

• paulaoliwia 3 recenzje

07.02.2014, 14:03 napisał:

Dość smacznie

Odwiedziłam ten lokal kilkukrotnie i jedzenie jest tam dość smaczne. No właśnie smacznie, ale nie ma chemii między mną a tym lokalem.
    Jadłam: naleśniki z kurczakiem, szpinakiem, oliwkami i serem feta, naleśniki z łososiem szpinakiem i czosnkiem, placki ziemniaczane z łososiem i szpinakiem w sosie śmietanowym, placki ziemniaczane z kurkami i cebulą w sosie serowym oraz naleśniki deserowe z polewą toffi, bitą śmietaną chałwą waniliową, orzechami i wiórkami kokosowymi.
    Placki ziemniaczane bardzo smaczne, chrupiące i świeże. Bardzo smakowały mi ze szpinakiem i łososiem, jak również z kurkami i serowym sosem. Mam zastrzeżenia co do cebuli, która była pokrojona w grube piórka co mi osobiście przeszkadzało jednak chwali się, że kurki były całe. Z pewnością dania były świeże i syte.
    Naleśniki smakują mi odrobinę mniej, ale to kwestia mojego gustu, ponieważ z zasady bardziej preferuję placki ziemniaczane. Imponujący jest wybór składników, które można dowolnie mieszać w zależności od ochoty. Nie pasują mi do naleśników i placków "sezonowe surówki". Nigdy ich nie jem :).
    Naleśniki na słodko były smaczne i słodkie, idealne jako deser dla dzieci i dla dorosłych.
    Zamówiłam również kawę z piankami i nie bardzo mi pasowała. Niczym nie przypominała kaw tak bardzo uwielbianych w USA :).
    Wystrój restauracji jest klimatyczny, stylowy i estetyczny lecz to nie moja bajka.
    Bardzo przemiła obsługa i niezwykle pomocna. Porcje duże, składniki świeże i wysoka jakość wykonania.
    Lecz tak jak pisałam.. nie moja bajka :).

Nowe w okolicy: Białystok