Naleśnikarnia Retrospekcja

gdzie jesteś? województwo: podlaskie miejscowość: Białystok , dzielnica: Piaski
4.0

ul. Wiejska 65 15-351 Białystok (lokal 2)
tel: (85) 733-11-99
typ lokalu: naleśnikarnia typ kuchni: desery, naleśniki, sałatki cena dania głównego: poniżej 20 zł
Korona_button_kw_winner

• wild-roses 14 recenzji

11.04.2014, 19:25 napisał:

Wielkie zaskoczenie!

Ku memu zdziwieniu, lokal, który z zewnątrz wyglądał bardzo niepozornie, okazał się miejscem, gdzie bardzo dobrze zjadłam. Naleśniki są przepyszne i bardzo sycące, dodatkowo w zestawie jest surówka. Z tego co pamiętam, chyba nie byłam w stanie zjeść całej porcji, chociaż miałam na nią wielką ochotę. Z pełną odpowiedzialnością, mogę Państwu polecić to miejsce, z pewnością nie wyjdziecie stamtąd głodni. Jest to jedna z najlepszych kuchni w Białymstoku, chociaż nie proponuje dłuższej posiadówki, a szybki obiad. Lokal jest mały i kiczowaty, aczkolwiek schludny.

Data wizyty w lokalu: 08 listopada 2013

• Annominacja 13 recenzji

08.02.2014, 22:06 napisał:

Żółte naleśniki

Byłam tutaj dwa razy i nie mogę powiedzieć złego słowa o tym miejscu.
    Naleśniki, które zamówiłam, były pyszne, a dodatek surówki mile mnie zaskoczył. Propozycje w karcie, które polecam, to naleśnik z kurczakiem i szpinakiem lub brokułami. Dla mnie naprawdę smaczne.
    Co do obsługi to nie mam zastrzeżeń, a jeżeli chodzi o wystrój, to tak niby styl rustykalny, ale nie do końca. Trochę zabrakło mi konsekwencji.

Data wizyty w lokalu: 08 lutego 2014, godz. 19:00

• paulaoliwia 3 recenzje

07.02.2014, 14:03 napisał:

Dość smacznie

Odwiedziłam ten lokal kilkukrotnie i jedzenie jest tam dość smaczne. No właśnie smacznie, ale nie ma chemii między mną a tym lokalem.
    Jadłam: naleśniki z kurczakiem, szpinakiem, oliwkami i serem feta, naleśniki z łososiem szpinakiem i czosnkiem, placki ziemniaczane z łososiem i szpinakiem w sosie śmietanowym, placki ziemniaczane z kurkami i cebulą w sosie serowym oraz naleśniki deserowe z polewą toffi, bitą śmietaną chałwą waniliową, orzechami i wiórkami kokosowymi.
    Placki ziemniaczane bardzo smaczne, chrupiące i świeże. Bardzo smakowały mi ze szpinakiem i łososiem, jak również z kurkami i serowym sosem. Mam zastrzeżenia co do cebuli, która była pokrojona w grube piórka co mi osobiście przeszkadzało jednak chwali się, że kurki były całe. Z pewnością dania były świeże i syte.
    Naleśniki smakują mi odrobinę mniej, ale to kwestia mojego gustu, ponieważ z zasady bardziej preferuję placki ziemniaczane. Imponujący jest wybór składników, które można dowolnie mieszać w zależności od ochoty. Nie pasują mi do naleśników i placków "sezonowe surówki". Nigdy ich nie jem :).
    Naleśniki na słodko były smaczne i słodkie, idealne jako deser dla dzieci i dla dorosłych.
    Zamówiłam również kawę z piankami i nie bardzo mi pasowała. Niczym nie przypominała kaw tak bardzo uwielbianych w USA :).
    Wystrój restauracji jest klimatyczny, stylowy i estetyczny lecz to nie moja bajka.
    Bardzo przemiła obsługa i niezwykle pomocna. Porcje duże, składniki świeże i wysoka jakość wykonania.
    Lecz tak jak pisałam.. nie moja bajka :).

• Karpov 72 recenzje

14.07.2013, 19:13 napisał:

Mieszane uczucia z plusem

Knajpka znaleziona na Gastronautach na szybko podczas podróży. GPS zaprowadził do knajpki na nowym osiedlu. W środku - wystrój w stylu szwarc mydło i powidło, ale zamysł jest.
    Jedzenie: placki ziemniaczane z kurkami i sosem śmietanowo-serowym (chyba sezonowe) - palce lizać. Naleśnik z łososiem, szpinakiem i suszonymi pomidorami mi nie podeszły, ale Małża mówiła, że wyborne. Do tego można wypić podpiwek z browaru Kormoran.
    Mieszane uczucia spowodował chłodnik, który był jedną wielką pomyłką... Otóż był to chłodnik bez buraków i botwinki. Taki kefirek z ogóreczkiem i rzodkiewką. Pierwszy raz coś takiego widziałem i zdecydowanie odradzam. Już smaczniej siorbnąć chłodnik sokólski po 1,40 zł ze sklepu obok.
    Pomimo tej wpadki, przyznać trzeba, że karmią smacznie, a niezwykle smaczna korzenna herbata pozwala łatwiej strawić te całkiem spore porcje.

Data wizyty w lokalu: 13 lipca 2013

• Annominacja 13 recenzji

27.07.2013, 22:21 napisał:

Żółte naleśniki

Byłam tutaj dwa razy i nie mogę powiedzieć złego słowa o tym miejscu.
    Co do obsługi to nie mam zastrzeżeń, a jeżeli chodzi o wystrój, to tak niby styl rustykalny, ale nie do końca. Trochę zabarkowało mi konsekwencji.

• sombra 1 recenzja

06.03.2014, 19:26 napisał:

Rozczarowanie

Zachęcona opiniami osób, które odwiedziły ten lokal, postanowiłam skusić się na naleśniki z kurczakiem i brokułami. Danie było poprawne i nic poza tym. Smak poszczególnych składników został całkowicie zdominowany przez sos, w którym kurczak dosłownie pływał. Poza tym naleśnik został podany w bardzo niewygodnym naczyniu (prawdopodobnie był też w nim zapiekany). Surówka rzeczywiście stanowiła dodatek do dania, jednak wydawała się jakby niezbyt świeża.
    Liczyłam na chrupiące, aromatyczne i wyjątkowe naleśniki - a dostałam coś, co nawet w połowie nie spełniło moich oczekiwań.

Data wizyty w lokalu: 06 marca 2014

• warszawskismakosz 163 recenzje

04.11.2012, 15:34 napisał:

Czarująco!

Z całym szacunkiem dla mieszkańców Białegostoku, przy żadnej z dotychczasowych podróży do tego miasta nie byłem w stanie ulec kulinarnym impresjom, serwowanym przez miejscowe lokale. Wyjątkiem była hotelowa restauracja w Cristalu, ale żadna z bardziej osiedlowych knajpek niczym mnie nie urzekła. Do czasu. W sobotnie popołudnie koledzy zasugerowali wypad do Retrospekcji i na miejscu zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony, żeby nie powiedzieć - oczarowany. Nie zgadzam się, że wystrój jest jarmarczny, ma swój klimat, trochę graciarni, ale z antykami ma to swój styl. Stoliki w stylu maszyn do szycia i co znacznie ważniejsze bardzo miła obsługa. Młoda dziewczyna, uśmiechnięta, doradza w sympatyczny i bezpośredni sposób. Jako że nie jestem przesadnie głodny, biorę grzane piwo z goździkami, imbirem, pomarańczą i cynamonem (jest też wersja z ciemnym piwem, mnóstwo korzennych herbat i piwno-lemoniadowych mieszanin). Naleśnika wybieram w wersji wegetariańskiej z serem feta, pomidorem, ziołami, oliwkami, cebulą i cukinią. Czeka się z kwadrans, ale ilość farszu, wielkość naleśnika i zwłaszcza smak potrawy rekompensują wiele. Porcja jest naprawdę spora, to samo mogę powiedzieć o zamówionych przez kolegów naleśnikach z łososiem oraz słodkiej wersji m.in. z bananami i bitą śmietaną. Wybór w karcie jest naprawdę gigantyczny, a w środku jest tak ciepło i przytulnie, że w chłodny wieczór ciężko się zwlec. Na pewno będę tam wracać.

Data wizyty w lokalu: 03 listopada 2012, godz. 15:30
    Opinia dnia z 05.11.2012 r.

• jotpeg 2 recenzje

17.12.2013, 20:31 napisał:

Pysznie

Mój prywatny numer jeden spośród białostockich restauracji. Brzuszek po wyjściu jest zawsze uśmiechnięty. Lepszych niż tam serwowanych naleśników z kurkami w śmietanie nie jadłem nigdy wcześniej. Podawane porcje są też słuszne, więc nawet największy łasuszek nie wyjdzie niezadowolony. Do tego nastrojowe wnętrze i obsługo roztaczająca domową atmosferę. Polecam.

• mrtwardy 4 recenzje

17.08.2013, 21:51 napisał:

Pycha jedzonko

Pomysł z naleśnikami pochodził od mojej starszej córki - strasznego niejadka. Jedzenie było tak pyszne, że pomimo iż byliśmy po obiedzie, udało nam się spałaszować po porcji naleśników. Dzieciakom bardzo smakowała wersja na słodko. Nam te ze szpinakiem i serem pleśniowym. Polecam.

• Blondyneczka 4 recenzje

04.08.2013, 11:42 napisał:

Po prostu pysznie

O jedzeniu można pisać poematy :). Pyszne, domowe, ze świeżych składników. Knajpka od lat trzyma poziom, dodać do tego przemiłą obsługę i krótki czas oczekiwania a nie skończy się na jednej wizycie w tym miejscu. Naleśniki obiadowe i na słodko, placki, sałatki, desery itd. z czystym sumieniem polecam całą kartę :). Dużym plusem jest regionalne piwo!

Nowe w okolicy: Białystok