Restauracja Apollo

gdzie jesteś? województwo: lubelskie miejscowość: Biała Podlaska
3.9

ul. Jatkowa 1 21-500 Biała Podlaska (w pobliżu Placu Wolności)
tel: (83) 344-17-82
typ lokalu: restauracja typ kuchni: ryby i owoce morza, wegetariańska, desery, grecka, drinki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• romanka 5 recenzji

15.10.2012, 15:12 napisał:

Okropna!

Szukając w Białej restauracji, zajrzałam na gastronauci.pl i przeczytałam, że Apollo jest super. Więc poszłam i żałowałam bardzo.
    Lokal jest ok jeżeli lubi ktoś sztuczne rośliny. Wystrój nie najwyższych lotów, ale ujdzie. Kelner szybki i uprzejmy.
    Karta - nie zachęca. Wybrałam półmisek śródziemnomorski aby móc spróbować wszystkich specjałów. Oczekiwałam tylko wspaniałych doznań.
    Nie było dobre. To jest najlepsze określenie. Zjadłam tylko zapiekankę w całości, bo byłam bardzo głodna. Bez rewelacji, nie czułam żadnych przypraw, poza solą. Resztę spróbowałam. Kalmary z mrożonki,ciasto tłuszte jakby smażyły się pół godziny o-k-r-o-p-n-e. Bakłażan nie dużo lepszy. Małe (chyba nazywali to gołąbki) krokieciki w liściach dziwne w smaku, nie zachwycające. Zjadłam 1,5 na 3, a były naprawdę malutkie.
    Kelner uprzejmy - zapytał jak mi smakowało... liczyłam, że nie zapyta.
    Kiedy wyszłam zapach restauracji pozostał ze mną :). Ubranie do końca dnia przypominało mi gdzie byłam. Ubranie nocowało w łazience, bo w pokoju nie można było wytrzymać.
    Aha... W drodze do hotelu kupiłam sobie czekoladowe batoniki aby się dojeść, bo wyszłam nadal trochę głodna.
    Słowem - nie polecam i nigdy tam nie wrócę. Może trafiłam na zły dzień (w przeciwieństwie do przedmówców).

Data wizyty w lokalu: 14 października 2012

• Zbik512 3 recenzje

18.10.2012, 22:07 napisał:

Ja tam nic do Apollo nie mam

Bywam tam nawet często, ponieważ razem z koleżankami lubimy wpaść tam w wolnym czasie na kawe "frappe" oraz szarlotkę na gorąco z lodami. Co do bakłażanów to muszę powiedzieć, że zdziwiłam się Pani opinią, ponieważ bardzo lubię je jeść w Apollo. Jeszcze nigdy nie zdarzyły się "niesmaczne". Co do innych potraw, które Pani jadła ciężko jest mi ocenić, wiadomo, że czasem może się zdarzyć coś nie tak ale bez przesady. Jeśli coś się stanie to zawsze przyjdzie ktoś z obsługi i przeprosi. Ja uwielbiam stamtad bakłażany w cieście!! Koniec kropka! Co do wystroju to zawsze na stolikach są świeże kwiatki, nie wiem gdzie Pani widziala tam sztuczne :). Wystrój rownież się zmienił na wielki plus :) (niekiedy czujemy się z koleżankami jakbyśmy faktycznie były w Grecji). Ze swojej strony polecam do odwiedzenia.

Data wizyty w lokalu: 18 sierpnia 2012

• roberto2000 2 recenzje

18.10.2012, 19:43 napisał:

Najlepszy lokal w Białej Podlaskiej

Niestety, nie mogę się zgodzić z Panią "Romanką"! Lokal od lat na stałym wysokim poziomie. Odnośnie wystroju, jeżeli kiedykolwiek będziecie w Apollo poczujecie się jak w Grecji, co do plastikowych kwiatków; ja tam takich nie widziałem, bo przecież winorośl to nie kwiatki :), a prawdziwy tulipan na stoliku w środku zimy to prawdziwa poezja :). Jedzenie jest świeże podane z pomysłem także kto się nie zna niech się nie wypowiada :). Bakłażanów możecie spróbować tam i tylko tam, ogólnie menu jest bogate i każdy znajdzie w nim coś dla siebie, jestem o tym przekonany ponieważ odwiedzam tą restauracje dość często. Bakłażany, kalmary, mussaka, sałatka grecka to tylko niektóre potrawy jakie próbowałem i ocenia je jako REWELACYJNE. Obsługa niemal z "New York Plaza" rewelacja :). Polecam restauracje Apollo wszystkim, nawet najbardziej wymagającym gościom.

Data wizyty w lokalu: 18 października 2012

• komisarz007 1 recenzja

12.09.2012, 12:25 napisał:

Superrestauracja

Będąc po raz kolejny w Białej Podlaskiej skorzystałem z usług restauracji greckiej "APOLLO". Zamówiłem zestaw Olimp dla dwojga (gdyż byłem z moją narzeczoną). Wystarczająco dużo jedzenia jak na dwie osoby, najedliśmy się do syta. Bakłażany wyśmienite i niepowtarzalne (nigdy wcześniej nie próbowałem tego warzywa) w połączeniu z tzatzykami, surówkami i greckim winem smakuje znakomicie. Na deser kelner zaproponował nam gorące truskawki dla dwojga. Duży puchar, świeże truskawki (poezja :)). Ceny niewygórowane, na każdą kieszeń. Wystrój zmieniony, zdecydowanie piękniejszy od tego, który był wcześniej. Teraz to prawdziwa Grecja!
    Polecam każdemu, kto chce dobrze zjeść!

Data wizyty w lokalu: 12 lipca 2012

• jalapeno 21 recenzji

13.05.2010, 01:42 napisał:

Kto lubi tzatziki, niech zajrzy

Nie odmówię sobie zajrzenia do "Apollo", kiedy jestem w Białej Podlaskiej. Z przyjemnością kosztowałam tam sałatek (10-12 zł) oraz mojego ulubionego zestawu wegetariańskiego: bakłażany w cieście plus opiekane ziemniaczki, sos tzatziki i surówki (15 zł), ewentualnie placki ziemniaczane, też z tzatziki i suróweczkami (13 zł). Towarzyszące mi osoby zamawiały m.in. łososia z masełkiem czosnkowym, do tego opiekane ziemniaczki i sałatka z nowalijek (20 zł), a także "specjalność zakładu", tj. gyros, frytki, tzatziki, zestaw surówek. Ogromną zaletą kuchni w tej restauracji jest fakt, że dania są zawsze świeże, przygotowane bezpośrednio dla klienta z dobrej jakości składników - na ich podanie trzeba też z tego względu odczekać. Wybór win skromniutki, najniższa półka cenowa, koneser nie będzie usatysfakcjonowany. Desery raczej przeciętne, bez zachwytu. Jedzenie za każdym razem było smaczne, aczkolwiek mnie nieco brakuje większej ilości ziół w dobranych przyprawach, no i do ziemniaczków przydałby się kminek... Nie jest to także niestety kuchnia typowo grecka, raczej inspirowana tamtejszymi potrawami; trzeba jednakowoż przyznać, że sos tzatziki mają wyśmienity i wydaje mi się on bardzo autentyczny! Zaznaczam, że bakłażany w cieście są fantastyczne i polecam je gorąco. Porcje są nader zadowalające dla damy :), ale dla głodnego mężczyzny mogą okazać się niewystarczające... Generalnie lokal trzyma poziom i rozczarowania kulinarnego tam nie doznacie.
    Obsługa bardzo miła, uprzejma, bez natarczywości. Każdy klient jest mile widziany i to daje się odczuć.
    Wystrój mnie osobiście nie przypada do gustu, gdyż jest zbyt "plastikowy". Zabrakło może bardziej konsekwentnie zrealizowanej oryginalnej koncepcji? Natomiast warto podkreślić, że rozstawienie stolików pozwala zachować prywatność.
    Restauracja sprawdza się jako miejsce na uroczystości rodzinne typu chrzty, komunie, rocznice, małe przyjęcie ślubne, także inne okolicznościowe czy firmowe bankiety. Organizacja bez zarzutu, przyjęcie w 100% wypadnie doskonale i zadowoli zaproszonych gości - co zostało sprawdzone kilkukrotnie przez moich znajomych.

Opinia dnia z 14.05.2010 r.

Nowe w okolicy: Biała Podlaska