Sielska Zagroda

gdzie jesteś? województwo: dolnośląskie miejscowość: Kiełczów
2.6

ul. Rzeczna 1 55-093 Kiełczów (kwiecień - wrzesień czynne: 9:00 - 21:00)
tel: 721-816-916
typ lokalu: smażalnia, zajazd typ kuchni: ryby i owoce morza, polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• kalasnty1200 1 recenzja

01.05.2014, 22:51 napisał:

Nie polecam

Dziś z rodziną odwiedziliśmy to miejsce i byliśmy tam raptem pięć minut! Bardzo ciekawe, że za wjazd autem na parking liczą sobie po 3,5 zł od osoby! Chociaż interesowało nas tylko zjedzenie ponoć smacznej ryby, a nie piknikowanie czy zwiedzanie hektarów i mini Zoo. Ale ponoć zamawiając jedzenie i po okazaniu biletów wstępu/wjazdu dostajemy rabat w wysokości 5%, to trochę tzw. śmiech na sali. W samej gospodzie kolejka do składania zamówień prawie jak za komuny po dywany! Cena smażonego Pstrąga, też lekko powala, zważywszy na to w jaki sposób jest podawany (papierowa tacka...) bodaj 9 zł za 100 gr i w jakim miejscu go spożywamy. Całkowicie do tego miejsca zniechęciła nas próba skorzystania z WC. Znów długi ogonek do dwóch kibelków rodem chyba ze średniowiecza, a już na bank z głębokiej komuny. Po otwarciu "włazu" przez 5 osobę przed nami do jednej z tych kabin radości, walnął w nozdrza nas taki brzydki zapach, że odechciało się w zasadzie wszystkiego! Zdecydowanie nie polecam. Totalnie skomercjalizowane kiedyś fajne i sympatyczne miejsce.

Data wizyty w lokalu: 01 maja 2014

• xlamia 3 recenzje

16.09.2013, 20:20 napisał:

Rozczarowanie

Na terenie Zagrody mieszczą się dwie gospody - większa, wynajmowana na imprezy zamknięte, i mniejsza, funkcjonująca jako regularna knajpka - i z jej usług miałam okazję skorzystać.
    Wystrój mniejszej gospody jest nieco schroniskowy - może i sielski, ale mocno niespójny. Na pewno brakuje tam charakteru, klimatu, ciepła, kompetentnej obsługi, ale i choćby jednostronicowej karty dań, bo papierowe talerze z ofertą powieszone nad ladą nie są specjalnie czytelne (poza tym ceny na nich nie zgadzają się z widniejącymi później na rachunku).
    Jedzenie również nie powala - pierogi ruskie byłyby może i całkiem smaczne, gdyby nie były kompletnie rozgotowane, a z zestawu ze schabowym najlepsza była młoda kapusta zasmażana (uwaga: w skład zestawu nie wchodzą ziemniaki czy frytki - płatne są dodatkowo), niestety całość, mimo prośby, obficie posypana koperkiem. Specjalnością zakładu są podobno jednak ryby - może więc do innych dań nie przykłada się tyle uwagi...
    Krótko mówiąc, miałam ogromne oczekiwania, nasłuchawszy się wielu pozytywnych opinii o Sielskiej, niestety, rozczarowałam się.
    Nie polecam więc.

Data wizyty w lokalu: 15 września 2013

• rpiekarniak 174 recenzje

03.03.2011, 23:19 napisał:

Bardzo ciekawe miejsce - warte odwiedzin

Byłem z żoną i synkiem pod koniec jesieni 2010. Miejsce bardzo ciekawe, byliśmy w mniejszym budynku, gdzie podaje się pstrągi. Nie jedliśmy, więc o jedzeniu się nie wypowiem. Ale piwo świeże, a wystrój wspaniały. Jedna rzecz nie daje mi spokoju: widziałem, że wspaniałe pstrągi są podawane na papierowych talerzach ...

Data wizyty w lokalu: 14 października 2010, godz. 19:00

• krko 74 recenzje

18.04.2010, 21:17 napisał:

Na rodzinny piknik

"Sielska Zagroda", to miejsce jakich mało. Położona w podwrocławskiej wiosce Kiełczów, daje możliwość odetchnięcia od wielkomiejskiego zgiełku. Dzieci znajdą tam atrakcje, których nie oferuje miasto, a dorośli będą mieli okazję zjeść dobrą rybę i wypić zimne piwo na świeżym powietrzu. Wszystko to sprawia, że "Sielska Zagroda", jest idealnym miejscem na niedzielną ucieczkę z Wrocławia.

Kilka hektarów powierzchni, przedzielonej wysepkami i stawami, zagospodarowano kompleksem, składającym się z ceglanej gospody, knajpy-smażalni częściowo na świeżym powietrzu, placu zabaw i co jest chyba największą atrakcją na najmłodszych - zwierzyńcem. Zobaczyć tam można bażanty, indyki, króliki, źrebaki, owce, kozy, świnie itp. Rozlane pomiędzy zagrodami stawy, pozwalają wierzyć, że serwowane w knajpie rybki, są najświeższe z możliwych. Króluje tu pstrąg podawany na kilka sposobów. Dania nie są może największych rozmiarów, ale smażona ryba pod gołym niebem, to coś, o co w mieście trudno. Z tego też zapewne powodu ceny nie są najniższe. Niepowtarzalność miejsca, jak na podwrocławską okolicę, powoduje jednak, że w słoneczne weekendy gości tam nie brakuje.

Atrakcją jest też położone po drugiej stronie drogi kąpielisko. Po obiedzie można się jeszcze przespacerować wśród wysepek i ewentualnie wejść do lasku. Za niepowtarzalny klimat "Sielska Zagroda" dostaje ode mnie piątkę za wystrój. Doskonałe miejsce dla ludzi z dziećmi, którzy szukają pomysłu na zapewnienie atrakcji swoim pociechom w słoneczny weekendowy dzień.

Opinia dnia z 20.04.2010 r.

Nowe w okolicy: Kiełczów