Zielona Antresola

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Leszno
3.6

ul. Zielona 14 64-100 Leszno
tel: 608-805-410
typ lokalu: kawiarnia, restauracja typ kuchni: desery, naleśniki, przekąski, pierogi cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Mirabelka1 6 recenzji

28.04.2014, 09:15 napisał:

Cudowne, romantyczne miejsce

Wspaniałe miejsce, z klimatem, wręcz czarodziejskie. W Zielonej Antresoli jest rzeczywiście bardzo zielono, przyjemnie, miło, ciepło...jak w ogródku :). Jest to miejsce, gdzie można spotkać się przy herbacie czy też pysznej kawie ze znajomymi, ale też idealne na romantyczną randkę. Piłam tam koktajl truskawkowy i kawę mrożoną. Pyszne! Ceny co prawda nie za niskie, ale miejsce mimo wszystko warte zobaczenia. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Obsługa miła. Lokal oceniam bardzo dobrze. Na pewno chciałabym odwiedzić go ponownie.

Data wizyty w lokalu: kwiecień 2014

• pannajulia 70 recenzji

05.05.2013, 18:21 napisał:

Przytulne wnętrze, ogródek z klimatem, dobre herbaty

To jedna z popularniejszych knajpek w Lesznie. Trafiliśmy tam w bardzo deszczowy świateczny piątek za namową znajomych w poszukiwaniu gorącej herbaty. W niepozornej bramie naszym oczom ukazał się bardzo gustownie i przyjemnie zaaranżowany ogródek pełen zieleni i kwiatów. Niestety pogoda zmusiła nas do wejścia do wnętrza, które okazało się być bardzo przytulne. W karcie bardzo duży wybór herbat. Zamówiłam czarną herbatę aromatyzowaną orientalnymi przyprawami, a koleżanka owocową, z przewagą malin i sokiem malinowym. Dostała czajniczek z herbatą, dzbanuszek z sokiem i filiżankę, w której były owoce malin. Wyglądało to przepięknie! W karcie oprócz naprawdę dużego wyboru rozmaitych herbat coś na ząb: sałatki, pierogi, naleśniki. Zdecydowaliśmy się na trzy rodzaje pierogów i jestem nimi nieco zawiedziona. Dla mnie były przesolone. Poza tym podobne w smaku - ruskie niewiele różniły się od tych z kapustą i grzybami. Koleżanka zamówiła sałatkę i była zdowolona, zresztą danie wyglądało bardzo fajnie - duża porcja, ładnie podana. Chętnie wrócę tam kiedyś na herbatę, ale na obiad wybiorę się gdzie indziej.

Data wizyty w lokalu: 03 maja 2013

• AGNES76 2 recenzje

02.03.2014, 21:11 napisał:

Przytulne wnętrze z ...

W ,,Zielonej antresoli'' pierwszy raz zagościłam 3 lata temu, zwabił mnie przytulny klimat, nietypowe wnętrze, po prostu ,,coś innego'' wśród leszczyńskich kawiarni. Wyszłam zauroczona wnętrzem, pysznym grzanym winem, pełnym aromatów, słodyczy dobrej jakości wina i wszelkich możliwych dodatków szczodrze zaaplikowanych do napitku. Smakowało wybornie w mroźny wieczór. Kolejna wizyta - była to kawa z szarlotką, koleżanka zamówiła sernik. Było to też jakiś czas temu, porcje były ogromne, spokojnie jednym kawałkiem można było najeść się, dosłownie, w parze. Smak dotrzymywał kroku wielkości porcji... I ostatnio naszła mnie ochota na oddanie się rozkoszom podniebienia i jak zwykle w wejściu przywitały mnie świeże kwiaty, lampki, duża dbałość o wnętrze i ...to wszystko. Dziś kawa była mierna, wodnista, smak pozostawia wiele do życzenia. Ciasto - kawalątek placka, który ginął na wielkim talerzu. Widać, że domowej roboty i tak dalej, ale jakość nie ta sama. Nie smakowało mi, szkoda. Nie będę więcej ryzykować, bo ceny nie najniższe.

Data wizyty w lokalu: 01 marca 2014

• SomeSourSweets 6 recenzji

29.07.2013, 15:00 napisał:

Jedyny taki ogródek w Lesznie

Jedzenie w Antresoli zadziwia prostotą i inspiruje - jestem fanką fantazyjnych naleśników. W przyjemnym otoczeniu nawet najprostsze dania smakują wykwintnie. Aczkolwiek zabolało mnie wykreślenie niektórych pozycji z menu oraz barszcz smakujący jak gotowiec.
    Desery nigdy mnie nie zawiodły - węgielki baby jagi - od zawsze ulubiony.
    Koktajl wiśniowy straciatella - z pestkami, ale wybaczam.
    Obsługa bardzo przyjemna, choć natrafiłam na bardzo roztargnioną kelnerkę.
    Mimo wszystko nadal moje ulubione miejsce w Lesznie ;).

Data wizyty w lokalu: 05 lipca 2013

• mr.ogrodek 3 recenzje

07.08.2012, 22:32 napisał:

Uwielbiam!

Moja ulubiona knajpka w tym mieście! Wystrój ogródka letniego, a także wnętrze robi odpowiednie wrażenie i stwarza niepowtarzalny klimat. Naprawdę warto tam zajrzeć, duży wybór, jedzenie wśmienite! Czasami wszystkie stoliki zajęte, ale warto poczekać, z pewnością będzie odpowiednia rekompensata w postaci przepysznych słodkości (i nie tylko) :).

• mar.pia 1 recenzja

28.09.2012, 11:15 napisał:

Déjà vu... i nic więcej

Pominąwszy aranżację wnętrz lokalu, skupiając się na tym co oferuje gościom na talerzu, nadmienić należy iż bogactwo sezonowych warzyw i owoców, kipiących soczystością skłania ku temu, iż przekraczając próg zielonej Antresoli spodziewamy się odzwierciedlenia tych dobroci lata, na naszym talerzu. Niestety, z ubolewaniem, stwierdzić mogę, że po dwukrotnych odwiedzinach Antresoli w miesiącu sierpniu, smutek mrożonych warzyw pod postacią naleśnika z farszem, oprószonego żółtym serem oraz brak suszonych pomidorów (przy ogromnej dostępności sklepów spożywczych przy leszczyńskim rynku?!), będących składnikiem naleśnika wraz z kurczakiem po turecku, zastanawia nad pewnym rozdwojeniem jaźni prowadzących Antresole. Klimatyczny lokal pozwala gościom oczekiwać także analogicznego podejście do dbałości oraz otaczania troską serwowanych dań. I tu zawód. Brak pomysłu, sztampowe dania pojawiające się w menu większości nowo tworzonych lokali na modłę przytulnych cafe-bistro, jest wielkim rozczarowaniem. Prostota potraw, będąca wielkim powrotem slow foodu w naszym kraju, powoduje iż oczekiwania kierowane ze strony odbiorców są jakże banalne do spełnienia, czego niestety Antresola nie urzeczywistnia. Oczywiście, niekwestionowanym zjawiskiem jest fakt, iż leszczyńska jakże uboga oferta skierowana w stronę potencjalnego klienta restauracji, została ożywiona poprzez pojawienie się Antresoli aczkolwiek i tu właściciele nasycili się w tworzeniu i zapominają o konieczności stałej walki o gościa.

Data wizyty w lokalu: 17 sierpnia 2012

• little_britain 10 recenzji

23.09.2011, 11:14 napisał:

Cudownie klimatyczna!

Wspaniałe miejsce, w którym odpoczywam. Wystrój jest dopracowany do ostatniego szczególiku, w środku stoliki i krzesełka drewniane, w stylu vintage, na zewnątrz metalowe, skąpane w zieleni, która tworzy żywe parawany. Z głośników sączy się przyjemna muzyka jazzowa.
    Jedzenie jest pyszne, porcje spore. Polecam naleśniki z owocami.
    Duży wybór deserów i napojów, szczególnie ciekawie prezentują się herbaty.
    Z czystym sumieniem polecam to miejsce, choć czasem trudno znaleźć wolny stolik :)

• nineandnine 3 recenzje

16.04.2010, 23:24 napisał:

Ciekawy i miły lokal

Lokal w stylu włoskim, bardzo ciekawy wystrój. Miła obsługa (zazwyczaj), duży wybór naleśników, pierogów, deserów i kaw.

• Payton 0 recenzji

20.06.2010, 12:10 napisał:

Smacznie i z klimatem

Położenie: blisko leszczyńskiego rynku, podwórzu kamienicy. Wystrój spójny, przyjemny klimat. Dbałość o szczegóły.
    Ceny przystępne, za niewielkie pieniądze można się najeść do syta.
    Jedzenie: głównie naleśniki, pierogi i sałatki. Bardzo smaczne, z charakterem i pomysłem. Polecam sałatki, dobre sosy. Na szczęście w "Zielonej Antresoli" sosy do sałatek nie pochodzą z plastikowych knorrowych pojemników. Polecam. Warto zadzwonić, bo zdarza się, że brakuje miejsc.

Nowe w okolicy: Leszno