Po Prostu Cafe

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnice: Żoliborz, Wola
3.9

ul. Chłodna 48 00-867 Warszawa (na rogu ulic Chłodnej i Wroniej)
tel: (22) 402-00-52
typ lokalu: bistro, kawiarnia typ kuchni: europejska, desery, naleśniki, kanapki, przekąski cena dania głównego: poniżej 20 zł

• ewa_tina 826 recenzji

18.02.2012, 20:23 napisał:

Doskonały adres na kawę i c...

Odwiedziłam Halę Mirowską w poszukiwaniu topinambura przy czym koszmarnie zmarzłam (tak, tak wiem jest zima to musi być zimno) tak więc postanowiłam poszukać miejsca z dobrą i naprawdę gorącą kawą. Poranek mroźny ale przyjaźnie świecące słońce skłoniło mnie do wędrówki ulicą Chłodną. I tak mijając a to Madziara z jednej a to Calypso z drugiej zawędrowałam aż do Wroniej. Mój nos mnie nie zawiódł. Trafiłam do miejsca gdzie "po prostu" jest "cafe". Aromatyczne, gorące i przyjemnie podane latte o 10.30 uratowało mi życie. Gdyby Robert Scott miał na swojej drodze "Po prostu Cafe" nie zamarzł by w drodze powrotnej z Antarktydy. Ale nie miał. Wielka szkoda.

Ja zasiadłwszy w fotelu oddałam się cichej kontemplacji poczty mailowej i analizie zapisów na Facebuczku. Doskonała latte i włoska kanapka pozwoliły celebrować początek dnia. Późny początek ale za to w dobry stylu. Lokal jest bowiem klasycznie minimalistyczny. Prostota kolorystyki, łagodnych bieli, stylowych czerni, brązu jasnego drewna. Menu zapisane kredą na tablicy. Uśmiechnięta pani za kontuarem. To wszystko co było mi potrzebne do nabrania chęci na dalszą drogę w mrozie. Wypiekane na miejscu pieczywo pachnie bestialsko. Croissant kusi niczym wąż w raju. Trudno się mu odmawia...więc nie odmówiłam. Wszakże imię zobowiązuje...a ja jak to Ewa łasa jestem na różne pyszności. Bagietka w wersji z mozzarellą i pomidorami czy szynką parmeńską lub kozim serem to obowiązkowy punkt programu...poza kawą ...no i rogalikiem, którego francuskiej nazwy nie wymienię aby nie kusić moich kubków smakowych...

Data wizyty w lokalu: 10 lutego 2012

• Zachariasz 25 recenzji

11.10.2012, 22:50 napisał:

Tak sobie, ale w sumie niekoniecznie

Tego dnia zimno było jak diabli na warszawskiej Woli, wiał paskudny wietrzyk, do tego mżył wrześniowy kapuśniaczek, ale że zbliżała się pora obiadu, rozejrzeliśmy się po Chłodnej i nieszczęście chciało, że zamiast pójść do sprawdzonej "Herezji", weszliśmy bezrozumnie do "Po prostu Cafe". Miły i schludny młody człowiek za barem wydał się nieco zdziwiony, kiedy chciałem zamówić csorbę, którą znalazłem w sieciowym menu tego lokalu, ale przytomnie odparł, że to może za poprzedniego właściciela było. Poprosiliśmy zatem o naleśniki i tortillę z kawałkami kurczaka. Młodzian zwijał się jak w ukropie i już po kwadransie mieliśmy przed sobą dwa letnie naleśniki i ciepłą, bo była robiona na końcu, tortillę. Panie spróbowały naleśników i okazało się, że ciasto, wyschnięte częściowo na tekturę w procesie ogrzewania, a potem schładzania, zawiera śladowe ilości nadzienia, którego smak nie był choćby na przeciętnym poziomie. Tortilla natomiast była poprawna i zjadłem ją bez szczególnych przykrości. Ale wracać tam nie będziemy na pewno.

• dazen 50 recenzji

20.04.2012, 09:20 napisał:

Fajnie :)

Lokal przyjemny, a co ważne obsługa wie co ma, zna składy itp., pomoże i doradzi, jeśli ktoż nie wie co wybrać, kawa bardzo dobra, jedzenie również pyszne, byliśmy kilka razy i co jakiś czas tam wracamy, bo spora część menu juz zdążyliśmy przetestować, jeszcze nie zdarzyło się, żeby była jakaś wpadka, pyszna musaka, pyszne tortille, generalnie bez zarzutu. Przyjemne miejsce, jasne, duże okna, są gazetki, komputer na miejscu.

• zeszok 217 recenzji

06.12.2011, 00:06 napisał:

Warto zajrzeć będąc w pobliżu

Trafiłem akurat w moment gdzie ani na parterze ani na antresoli nie było miejsca. Trzeba było chwile poczekać. Jednak warto. Bardzo dobre kawy, sernik, ciasto czekoladowe. No i rewelacyjna oranżada! Wpadnę na pewno jeszcze na zupy i inne specjały, mniej deserowe.
    Sam wystrój trochę jak kawiarni/knajpek na londyńskim SOHO. Nowocześnie i z klimatem. Można przyjść samemu, na randkę i w grupie. Na antresoli wygodne fotele :)

• aknagar 3 recenzje

21.03.2012, 13:54 napisał:

Idealna na spotkania nieformalne

Kawiarnię wyszukałam przez portal gastronauci.
    Wybrałam się tam na spotkanie, a'la ploteczki.

Bardzo mi się spodobał ten lokal. Znajome były wręcz zachwycone. Zjadłyśmy naleśniki (pycha) i kawę/herbatę.

Lokal jest nieduży, ale ma się poczucie prywatności podczas rozmowy. Można telefonicznie zarezerwować miejsce np. na sofie na antresoli.

Zaskakująca jest toaleta - wchodzi się do niej przez kuchnię :).

Warto odwiedzić lokal, polecam!

Data wizyty w lokalu: 16 marca 2012

• talisman 10 recenzji

20.05.2011, 17:48 napisał:

Pysznie!

Wybrałam się do Po Prostu Cafe dzięki ofercie na gruperze; wcześniej nie słyszałam o tym miejscu. Zdecydowanie polecam! W menu proste i smaczne potrawy, przygotowywane na miejscu i ze świeżych składników. Spróbowałam koktajlu jagodowo-bananowego (naprawdę przepyszny, bogaty smak), kanapki indyjskiej (trochę trzeba było na nią poczekać, ale uważam, że warto! Kurczak i suszone pomidory podane w cieplej chrupiącej bagietce) i croissanta (kruchy, a jednocześnie miękki, choć to wydaje się niemożliwe :). Na pewno tam wrócę, oby więcej takich miejsc w Warszawie! Plusem jest tez wifi.

• GolemXIV 2 recenzje

01.08.2011, 16:15 napisał:

Kawałek Italii w centrum Warszawy

Kawiarnia mieści się przy ulicy Chłodnej, która miałby szansę przekształcić się w deptak. Jednocześnie w centrum, ale w miłym cichym miejscu na rogu sprawia wrażenie jakbyśmy byli we Włoszech. Na miejscu przyjemny, kameralny klimat, zachęcające desery za ladą, kącik dla dzieci. Wszystko co tam próbowałem było przepyszne: chłodnik, sałata z kozim serem, naleśniki, toritlle, ciasta i oranżada za free po 16-tej. Niedrogo i pysznie. Chce się wracać.

Data wizyty w lokalu: 30 lipca 2011, godz. 16:00

• floramedia 3 recenzje

19.05.2011, 22:10 napisał:

Bardzo sympatyczny lokal

Bardzo sympatyczny lokal na szybki lunch, kawę i deser. Prosty wystrój, bardzo miła, niezwykle sprawna obsługa. W karcie niedrogie dania; szczególnie gorąco polecam domowe pierogi, wspaniały sernik i doskonałą kawę. Lokal położony blisko Muzeum Powstania Warszawskiego, świetnie nadaje się na szybki lunch lub coś szybkiego na słodko po zwiedzaniu.

• lejdi 54 recenzje

02.04.2010, 09:16 napisał:

Nareszcie miła kafejka na Woli

Wolę kocham całym sercem i nigdy się stąd chyba nie ruszę, ale muszę przyznać, że to gastronomiczne pustkowie. Mamy tu kebaby, pizzerie i chińczyków, ale żeby usiąść z "psiapsiółką" na ploty, trzeba jechać do centrum. Fajnie, że wreszcie i u nas powstała kawiarnia, w której miło jest posiedzieć. Po prostu cafe, urządzone jest bardzo przytulnie. Atutem jest antresola z kilkoma stolikami, fajne miejsce na randkę.
    Można wpadać z dziećmi.
    Z menu spróbowałam na razie tylko pysznych słodkości, ale myślę, że wrócę na jakieś śniadanko lub obiad. Ogromnym plusem jest to, że kanapki robione są na miejscu w kawiarni, a nie sprzedawane całe mokre w plastikowych pudełkach. Trzymam kciuki za to miejsce, bo na Woli takich nam potrzeba.

• Kangur 1 recenzja

17.05.2011, 16:08 napisał:

Przytulna knajpo-kawiarnia ze świetnym menu

Bardzo przytulne miejsce, elegancki wystrój i świetna kuchnia. W menu każdy znajdzie coś dla siebie: naleśniki na słodko lub słono, sałatki, zestawy obiadowe. Do tego przepyszne ciasta, kawa, smoothies. Wszystko przyrządzane własnoręcznie, więc jakość produktów świetna. Gorąco polecam wilgotne ciasto makowe z orzechami i polewą z białej czekolady. Ceny bardzo przystępne, szczególnie jeżeli zwróci się uwagę na jakość.

Na kolejny raz szykuję się na naleśniki kiwi/banan/lody waniliowe!

Data wizyty w lokalu: 15 maja 2011, godz. 15:00