Vanilla Cafe

gdzie jesteś? województwo: lubelskie miejscowość: Lublin

ul. Krakowskie Przedmieście 12 20-002 Lublin (w Vanilla Hotel & Restaurant)
tel: (81) 536-67-20
typ lokalu: kawiarnia, klub typ kuchni: międzynarodowa, desery, drinki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• RedHotChiliPepper 100 recenzji

25.10.2014, 15:58 napisał:

Boskie naleśniki

Jadłem 2 rzeczy i obie były bardzo smaczne.

Pierś z kurczaka z rydzami, doskonała soczysta, rydze w sam raz sprężyste i smaczne.

Naleśniki wyśmienite, bardzo dobre świeżutkie ciasto i waniliowy farsz serowy. Mojej córce przez ten farsz nie smakowały, a u mnie odwrotnie, kupili mnie nadzieniem.

Data wizyty w lokalu: październik 2014

• emiliaw 4 recenzje

28.09.2014, 12:21 napisał:

Przyjemnie i z klasą

W dniu 26 września około godziny 16.00 odwiedziłam restaurację Vanilla Cafe z chłopakiem. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, wystrój wnętrza bardzo elegancki, mimo to jest ciepło i gościnnie, bez zbędnego zadęcia.

Zamówiliśmy szarlotkę z bezą podaną z lodami oraz sernik - zamiast czekoladowego kelner zaproponował chałwowy.
    Szarlotka na kruchym spodzie z naprawdę hojną warstwą jabłkową z dodatkiem rodzynek. Na wierzchu cienka warstwa ciasta i bezy, która była raczej ciągnąca się, niż chrupka. Może to być wynikiem wilgoci od jabłek bądź efektem zamierzonym. W smaku dobre, lecz koniec zachwytów.
    Sernik, mimo że w smaku chałwa z pewnością nie dominowała był naprawdę wspaniały i przepyszny. Gęsty, lecz nie zbity, raczej ciężki niż lekki i puszysty. Konsystencja kremowa i delikatna, naprawdę warto spróbować.

Obie porcje naprawdę duże, pięknie podane, z dodatkiem owoców. Wypieki niestety były jak dla mnie za słodkie, o wiele za słodkie, przez co może nie czułam smaku chałwy w serniku, lecz jest to moje indywidualne odczucie, może dla innych byłoby idealne.
    Biorąc pod uwagę klasę restauracji i porcję cena może nie jest wybitnie wygórowana, lecz też nie najniższa. Myślę, że obniżona o 2-3 zł byłaby dużo bardziej adekwatna.
    Kelnerzy dbają o klientów, są mało zauważalni, a obsługa kuchni sprawna.

Data wizyty w lokalu: 26 września 2014

• Szuketa 1 recenzja

15.08.2014, 15:52 napisał:

Rozczarowanie!

Kawiarnia stawia na oszałamiająco wyglądające desery, którym jednak zupełnie jest brak smaku. Ponadto na stronie kawiarni pokazane są zdjęcia, które niestety nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Zamówiłam bezę z owocami. Najgorsza beza jaką jadłam. Chyba cukiernik zapomniał cukru! Po prostu smak styropianu. W samym środku sezonu na owoce serwuje się importowane kiwi i "nadmuchane" maliny. Dyskretnie wyniosłam deser do kuchni żeby nie psuć atmosfery innym gościom. Tymczasem kelner wyliczył mi go do rachunku nic sobie nie robiąc z mojego rozczarowania. Fatalna obsługa! Brak zainteresowania klientem. Odradzam szczerze! Ceny również jak z kosmosu.

Data wizyty w lokalu: 15 sierpnia 2014

• jajnick 914 recenzji

30.06.2012, 18:39 napisał:

Kładą nacisk na prezentację dań

Do Vanilli wstąpiłem na kawę i deser lodowy. Kawa nie najgorsza, ale bez wyrazu - tak na plus dostateczny. Natomiast co do deserów, to oceny klientów mogą się różnić - a to dlatego, że ich oczekiwania też bywają różne. Jeśli ktoś głównie zwraca uwagę na prezentację dań i lubi jeść oczyma, to z całą pewnością przyzna Vanilli za "jedzenie" ocenę wyższą niż ja. Te potężne, różnokolorowe puchary rzeczywiście robią wrażenie. W deserach tych procentowa objętość samych lodów jest niewielka - najwyżej 1/4 objętości. Pozostała kubatura pucharu wypełniona jest różnorakimi owocami (świeżymi i z puszki) oraz bitą śmietaną. A mnie chodzi głównie o lody oraz o ich smak. Tymczasem lody w deserach z Vanilli są ot, takie sobie.

Data wizyty w lokalu: 30 czerwca 2012

• zeszok 217 recenzji

28.08.2012, 22:29 napisał:

Bez wyrazu

Na plus tej kawiarni można zapisać szybką i miłą obsługę, ciekawe propozycje w menu i ogólnie przyjemną atmosferę. Jednak to trochę z mało, bowiem wszystko z wymienionych dostałbym też kupując kawę w automacie na wrześniowych wakacjach w Grecji... :)
    Latte całkiem przeciętna, sernika brak, tiramisu w zastępstwie - ładnie podane, ale w smaku też bez "ochów".
    Kawiarnia powinna się bardziej wyróżniać z tłumu innych lokali, a ginie w gąszczu wielu knajpek rozlokowanych na starówce.
    Ceny wysokie.

• Marbles17.10 49 recenzji

13.11.2012, 22:06 napisał:

Same superlatywy :)

Identyfikuję się z osobami w wyrażaniu pozytywnych opinii wpisanych poniżej :). W niedzielę tj. 11 listopada 2012 trafiłam za namową mojego męża do Vanilli. Byłam tu dawniej z koleżanką na pysznych deserach. Nie sądziłam, że można również zjeść w Vanilla Cafe "małe co nieco" :). Byliśmy akurat po sobotniej imprezce i porcje w Vanilla nam odpowiadały. Rzeczywiście przechowywanie wina zasługuje na szóstkę. Przy w całkowicie wypełnionej sali kelner wykazywał maksimum czujności, dolewał wina, uprzątał talerze. Godne podziwu. No i toaleta, na którą sądzę, że kobiety zwracają szczególną uwagę, jest w porządku (szczególnie bardzo sprawnie działająca suszarka do rąk :).
    Dania zamówione tj.: makaron z krewetkami oraz warzywa grillowane naprawdę pyszne :).

Data wizyty w lokalu: 11 listopada 2012

• dagi1000 4 recenzje

20.08.2013, 09:30 napisał:

Pięknie podane i smaczne, ale...

Byłam w Vanilla już kolejny raz. Za pierwszym razem oczarowana smakiem przepysznej szarlotki i dobrej kawy, przytłaczającego, ale mimo wszystko ciepłego miejsca.
    W ostatni weekend miałam kolejną okazję gościć w Vanilla i o ile ptysiowa fantazja z musem gruszkowym zaskakiwała swoim smakiem tak ostrzegam przed zamawianiem tiramisu. Moja połówka jest ogromnym smakoszem tego deseru a to co otrzymał nie miało nic wspólnego z tym smakołykiem.
    Dostał jakąś piankę mleczną z owocami leśnymi. Nawet grama mascarpone nie było nie wspominając o biszkoptach i kawie...
    Na pytanie obsługi czy czasem nie zaszła pomyłka usłyszeliśmy, że to taka letnia wersja tiramisu. Czujemy się oszukani. I tym sposobem Vanilla w naszym rankingu ulubionych miejsc w Lublinie spada ze szczytu na sam dół. Zawiedliśmy się :(.

Data wizyty w lokalu: 17 sierpnia 2013, godz. 18:00

• inkaust 6 recenzji

05.04.2013, 19:35 napisał:

Przepyszne i pomysłowe desery lodowe i prawdziwa czekolada

Zdecydowanie polecam. Miałam okazję spróbować malinowego deseru lodowego, na który składały się gałki lodów malinowych, pistacjowych i waniliowych z piękną aranżacją (ciastko ptysiowe, grejpfrut, czekolada), na dnie miła niespodzianka w postaci świeżych owoców. Do tego piłam czekoladę z wiśniami i bitą śmietaną, które dobrze ze sobą współgrały. Obsługa bardzo uprzejma. Wystrój bez zarzutu. Ceny jednak dość wygórowane (czekolada 16 zł, deser lodowy 21 zł).

Data wizyty w lokalu: 05 kwietnia 2013

• szarlottka 26 recenzji

02.08.2012, 00:07 napisał:

Masz ochotę na deser lodowy? Idź gdzie indziej

Z góry uprzedzam, że oceniam tylko desery lodowe serwowane w tej restauracji.
    Lodów w wymyślnych pucharach trzeba szukać. Czemu? Bo jest ich tyle, co kot napłakał. Strojnie to wszystko wygląda trzeba przyznać. Ciastowe kwiatki, rurki, owoce i masa innych rzeczy do ozdoby. Pewnie znajdą się fani podawania lodów w ten sposób. Ja jednak liczyłam na coś więcej, siadając w vanilliowym ogródku pewnego upalnego dnia. Zwłaszcza, że ceny nie są najmniejsze. Za gałkę pstrokatych lodów trzeba zapłacić ok. 20 zł.
    Obsługa też nie należy do najmilszych, niby się stara uśmiechać, ale jakoś to jej nie wychodzi.
    Wystroju nie oceniam, ogródek jak ogródek.

• Lemoniadda 7 recenzji

17.10.2012, 13:57 napisał:

Po prostu z klasą

Rzadko zapuszczam się na lubelski deptak, ponieważ ani tamtejsze lokale ani atmosfera nie zachęcają do zostania na dłużej. Jeśli deptak, to tylko jako droga wiodąca na Stare Miasto. Tym razem jednak stało się inaczej, a to dlatego, że zatęskniło mi się za sałatkami i szarlotką z Vanilla Cafe.

Wystrój lokalu nie uległ zasadniczym przemianom od czasu ostatniej wizyty. Jest tak, jak było, elegancko, kolorowo, przyjemnie. Obsługa miła, nienachalna, szybko reagująca na pojawienie się w lokalu nowych gości. Natomiast jedzenie w Vanilla Cafe jest nie tylko ucztą kulinarną, ale i artystyczną. Nie dość, że wspaniale smakuje, to również pięknie wygląda. Na przystawkę zamówiłam sobie sałatkę caprese, potem natomiast placki ziemniaczane z łososiem. Koleżanka skusiła się na naleśniki czekoladowe, potem (co niestety trzeba będzie przypłacić dodatkowym wysiłkiem w siłowni) zamówiłyśmy jeszcze po szarlotce z lodami. Wypada przy tym nadmienić, że szarlotkę ma Vanilla Cafe najlepszą w mieście.

Bardzo się cieszę, że jest w Lublinie miejsce, gdzie można spędzić czas w miłej atmosferze, ładnym wnętrzu, przy fajnej muzyce i prawdziwych frykasach. Polecam szczególnie spróbować chlebek czekoladowy podawany jako starter z konfiturą i gęstą śmietaną, szkoda tylko, że nie ma opcji zamówienia na wynos.

Jedynym małym minusem jest (aczkolwiek tym razem siedziałyśmy w środku, więc nie było problemu) to, że w ogródku obsługa zaznacza stoliki już obsłużone/jeszcze nieobsłużone popielniczką, o czym informuje klientów. Takich rzeczy lepiej nie mówić, gdy ktoś informuje, że nie pali :).

Data wizyty w lokalu: 15 października 2012

Nowe w okolicy: Lublin