Karczma Czarci Młyn

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Zawiercie
3.8

ul. Armii Krajowej 43 42-480 Zawiercie (Borowe Pole)
tel: 504-073-044
typ lokalu: karczma, restauracja typ kuchni: śródziemnomorska, śląska, włoska, polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• adamkesek 6 recenzji

26.01.2014, 15:42 napisał:

Smacznie, dużo i przyjemnie

Wybraliśmy tę karczmę głównie ze względu na pozytywne opinie zamieszczone tutaj. Z zewnątrz lokal raczej przeciętny. Na plus duży, ogrodzony parking. W środku typowy góralski wystrój. Ściany wykończone kamieniem i drewnem. Dwa kominki. Obsługa miła, pomimo braku wolnych stolików (ze względu na rezerwacje na odbywającą się wieczorem imprezę) potrafiła znaleźć miejsce dla dwóch osób. Szybkość obsługi w porządku, nie czekaliśmy na dania zbyt długo. Porcje bardzo duże, mimo tego iż byliśmy bardzo głodni, ledwo poradziliśmy sobie z zupą i daniem głównym. Zupy smaczne, o intensywnym smaku, z chrupiącym groszkiem ptysiowym. Zamówiliśmy krem brokułowy oraz serowy. Dania główne przez nas wybrane to kotlet schabowy z ananasem, serem i żurawiną z zasmażanymi buraczkami i kulkami ziemniaczanymi oraz schabowy z pieczarkami i żółtym serem z zasmażaną kapustą i ziemniaczanymi półksiężycami. Jeszcze raz powtarzam, że dania były naprawdę duże :). Wszystko smaczne, gorące, mięso miękkie, soczyste. Warto odwiedzić Czarci Młyn, mimo iż nie znajduje się bezpośrednio przy głównej drodze, ani w centrum miasta. Z czystym sercem polecam!

Data wizyty w lokalu: 25 stycznia 2014, godz. 18:00

• alex70 27 recenzji

18.03.2010, 23:44 napisał:

Wybierz się z rodziną!

Jeśli posiadasz małoletnie dzieci z gatunku już chodzących i żwawych polecam w Zawierciu Czarci Młyn. Karczma posiada sporo atrakcji dla dzieciaków: plac zabaw, mini zoo, kąpielisko i łowisko prywatne. Dzieci mamy z głowy... Trzeba na nie rzucić okiem od czasu do czasu, ale pora pobiesiadować. A jest tutaj czym zaspokoić głód i wyższe potrzeby (estetyczne, smakowe itp.). Uwaga! Porcje są naprawdę spore! Jadłem tutaj żurek, polędwiczki wieprzowe w cieście, kluski śląskie i surówki. W ciepłe dni świetnie smakuje świeży pstrąg w letnim ogródku. Smacznie, solidne rzemiosło kucharza. Dodatkowym atutem jest dbałość o stylowy wygląd wnętrza i otoczenia lokalu. Nie był do tej pory opisany przez innych mobilnych gastronautów, gdyż nie leży przy głównej trasie. Czasem warto z nich zjechać!

Nowe w okolicy: Zawiercie