Restauracja Park Hotel

gdzie jesteś? województwo: zachodniopomorskie miejscowość: Szczecin , dzielnica: Śródmieście
4.6

typ lokalu: restauracja, restauracja hotelowa typ kuchni: międzynarodowa, śródziemnomorska, ryby i owoce morza, molekularna, regionalna cena dania głównego: 40 - 60 zł

Restauracja Park Hotel

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

Lubisz to miejsce? Powiedz właścicielowi, żeby zgłosił się do Korony Smakosza wyślij

Ostatnio aktualizowane: 19.05.2013 10:22

W marcu 2013 restauracja jako trzecia w Polsce otrzymała Rekomendację Slow Food, przyznawaną wyłącznie restauracjom, w których serwowane są tradycyjne i lokalne produkty spożywcze.

• AFJM 5 recenzji

30.12.2013, 21:11 napisał:

Dobra restauracja

Restauracja w Hotelu Park to według mnie jedno z najlepszych miejsc w Szczecinie. Podoba mi się zarówno wystrój jak i obsługa. W ostatnim roku byłam tu 5-krotnie. Dwie pierwsze wizyty to wspaniałe wspomnienia. Szczególnie utkwiła mi w pamięci zupa z dyni oraz łosoś. Pozostałe dania też były bardzo dobre. Ostatnio uczestniczyłam w zorganizowanym spotkaniu przed świętami, miało ono przypominać poczęstunek wigilijny. Tego dnia restauracja była zamknięta dla pozostałych gości. Niestety o ile zamawiane do tej pory przez mnie Dania były smaczne, to te tradycyjnie zaserwowane pozostawiały dużo do życzenia. Uszka w barszczu miały grube ciasto i ono niestety przeważało nad farszem, którego dla odmiany było bardzo mało. Pierogi - ugotowane w mało osolonej wodzie i większość z nas musiała je dosalać. Ryba w rybie po grecku sucha, choć ładnie podana. Największa porażka to śledź z jabłkami - wodnisty koszmarnie. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe potknięcie i niecierpliwie czekam na kolejną kolację. Mam nadzieję, że tak dobrą jak zazwyczaj.

• alojzy777 12 recenzji

18.04.2013, 22:35 napisał:

Najlepsza restauracja w Szczecinie

Absolutnie najlepsza restauracja w Szczecinie. Jedzenie genialne, standard bardzo wysoki, spokojnie można porównać z najlepszymi restauracjami w Warszawie. Na tle gastronomi szczecińskiej, a zwłaszcza golemowej pulpy, wyróżnia się bardzo mocno. Bardzo dobrej jakości produkty oraz kunszt szefa kuchni powoduję, że można kosztować potraw niemalże idealnych i oryginalnych. Doskonały tatar, ostatnio z pyszną wódką. Wybitna kaczka na modrej kapustce, świetne zrazy z dzika. Całkiem przyzwoita karta win, choć to akurat najsłabszy punkt restauracji. Jeśli chodzi o obsługę, bardzo dyskretna i profesjonalna. Jasna gwiazda na jałowej mapie szczecińskich restauracji.

• smetana 1 recenzja

08.02.2013, 12:43 napisał:

Food that matches the service and decor, only place to fine-dine in this town

I consider myself to be a very harsh critique (And honestly, it's quite easy to give critique in Szczecin) but when it comes to park Hotel I have little to complain about.
    Finally a place where the menu is not the size of the bible. Finally a menu that is seasonal. Finally a place where the waiters are trained (that don't remove the plates after every one at the table are finished eating, THANK YOU!) and professional and finally a place that understands the word CONSISTENCY! And I love the idea with the molecular menu (For sure inspired by Ferran Adrià, the father of molecular food).

• rasoir 1 recenzja

14.01.2013, 13:12 napisał:

Wspaniała

Byłem już w wielu restauracjach. Położenie tej restauracji, jej wystrój, jakość potraw powoduje, że nie mam zastrzeżeń oprócz jednego. Niestety, kaczka podana mi była za sucha. Po za tym bez zastrzeżeń. Obsługa bardzo dobra, zawsze w odpowiednim czasie. Przekąska podana na kosz firmy, rewelacja. Najważniejsze, że było świeżo i smacznie. Polecam!

Data wizyty w lokalu: 13 stycznia 2013

• nats 1 recenzja

04.01.2013, 22:12 napisał:

Restauracja na bardzo wysokim poziomie

W restauracji miałam przyjemność spędzić kilka godzin w trakcie spotkania biznesowego - zarówno wystrój, jak i obsługa, i jakość serwowanych dań stawia Park Hotel w czołówce miejsc wartych polecenia. Zupa z grzybów leśnych, kaczka na modrej kapuście oraz przystawki nie pozostawiały zastrzeżeń - były podane z dbałością o każdy szczegół zarówno w kwestii smaku, jak i wyglądu potraw.

Data wizyty w lokalu: 19 grudnia 2011

• gurume 1 recenzja

21.11.2012, 13:43 napisał:

Rewelacyjne jedzenie

Wybraliśmy Park Hotel na miejsce naszego wesela (to było właściwie coś między weselem, a przyjęciem, taka wersja skrócona) i to był najlepszy wybór :). Zaczynając od obsługi, podejścia do nas przed weselem, po jedzenie i przygotowanie sali - wszystko było na najwyższym poziomie. Jedzenie - tatar z tuńczyka z musztardą francuską, krem z buraków z pianką jabłkową, polędwiczki ze szpinakiem i sosem grzybowym to była poezja smaku, podobnie jak późniejsze zimne przekąski. Nasi goście co chwilę biegali do tablicy, na której było wywieszone menu, żeby sprawdzić co jedzą i co im tak smakuje ;). Obsługa bardzo dyskretna, ale zawsze na miejscu - co też nie jest takie oczywiste i łatwe.

Data wizyty w lokalu: 26 maja 2012

• pan_lolo 10 recenzji

12.10.2011, 16:37 napisał:

Jeśli nocować w Szczecinie, to tylko tu

Bardzo wysoki standard hotelu i restauracji.
    Na szczególne wyróżnienie zasługują hotelowe śniadania, w mojej opinii jedne z najlepszych w Polsce.
    Na uznanie zasługuje niewątpliwie talent szefa kuchni, dzięki czemu posiłek zamienia się w ucztę, zarówno dla podniebienia, jak i dla oka. Za szczególnie godnego polecenia uważam tatara wołowego ze świeżymi truflami, mięso jest idealnie posiekane, co nadaje wspaniałą, aksamitną konsystencję, co w połączeniu z drobniutko posiekaną szalotką i niepowtarzalnym aromatem trufli, czyni z prostego dania wykwintne doświadczenie kulinarne. Kolejnym faworytem z karty dań jest pieczona kaczka... chrupiąca skórka, delikatne, wręcz rozpływające się w ustach, mięso w zestawieniu z domowej roboty kopytkami, modrą kapustą i fantastycznym sosem jabłkowym zaspokoi nawet najbardziej wybrednych amatorów drobiu. Karta obfituje również w dania rybne, w tej kategorii moim ulubieńcem jest filet z jesiotra podany na szparagach w towarzystwie marchewkowego puree, a całość nabiera rumieńców w połączeniu z sosem holenderskim i kawiorem balsamicznym... Na samo wspomnienie chce się wracać po więcej.
    Ceny... Cóż, jest drogo, ale zdecydowanie warto.
    Gorąco polecam.

• piwneyes 15 recenzji

23.02.2010, 19:09 napisał:

Mogłabym rozpływać się jak przyjaciółka w recenzji poniżej

Nie ma co się rozpisywać, to ekskluzywne miejsce, szczególnie ulubione przez niemieckich turystów, i głównie do nich są dostosowane ceny. Warto wspomnieć, że to jedyny hotel w mieście, który działał za czasów niemieckich i po wojnie został odbudowany.

• Iwona1988 13 recenzji

16.02.2010, 22:17 napisał:

Super hotel i super restauracja

Dużo pozytywnych rzeczy można by o tej restauracji napisać. Uwielbiam tam chodzić, gdy tylko jest okazja. Obsługa jest bardzo miła. Jest to naprawdę elegancki hotel i elegancka restauracja. Wyprawiłam tam moje urodziny i szczerze mówiąc, było naprawdę bardzo miło.
    Mają tam bardzo dobre dania, kawy, herbaty i inne napoje (jak również różnego rodzaju alkohole), koktajle alkoholowe i bezalkoholowe, desery. Jak na hotel 4*, to tak jak już wspominałam, jest on naprawdę elegancki.
    Tak więc: gorąco polecam! :)

informacje od restauracji

• szef kuchni: Mariusz Siwak
  • rok założenia: 1995
  • ilość miejsc w restauracji: 45
  • ilość miejsc w ogródku: 32

Restauracji Park Hotelu nie obce są tradycje kulinarne wielu regionów świata. Do Państwa wyboru oddajemy kilkadziesiąt zróżnicowanych dań i szeroki wachlarz wybornych win. Nad kompozycją naszego menu i wykwintnym smakiem potraw czuwa szef kuchni Mariusz Siwak, wybitny znawca smaków i aromatów, uczestnik Kulinarnych Mistrzostw Świata. Wyśmienita kuchnia zdobyła szereg wyróżnień w konkursach kulinarnych, a także uznanie smakoszy z całego świata.

Nowe w okolicy: Szczecin