Paris Cafe

gdzie jesteś? województwo: zachodniopomorskie miejscowość: Szczecin , dzielnica: Śródmieście
4.1

ul. Słowackiego 8 71-434 Szczecin
tel: (91) 422-20-40
typ lokalu: kawiarnia, kafeteria typ kuchni: desery, naleśniki, koktajle (bezalkoholowe), drinki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• misschilli 12 recenzji

13.08.2013, 13:26 napisał:

Przyjemnie

Trafiłam tu w pewne gorące sobotnie popołudnie. Temperatura na zewnątrz była na prawdę bardzo wysoka, a w środku panował przyjemny chłodek, co się ceni w upały. Uraczyłam się mrożoną latte z syropem miętowym i szarlotką z lodami i bitą śmietaną - bardzo słodko, ale pysznie. Do tego lokal ma stylizowany, fajny wystrój oraz miłą i sprawną obsługę. Warto zaglądać.

• KaNgUrKa_1984 5 recenzji

18.08.2013, 15:03 napisał:

Odpowiedni lokal w odpowiednim miejscu

Bogate menu, bardzo miła obsługa. Wystrój urzeka magią, delikatnością, tajemniczością, paryskim klimatem... Przyjemny ogródek letni zachęca do odpoczynku po spacerze w Parku Kasprowicza. Kameralnie, a jednak swobodnie. Pyszne słodkości, czekolada jedyna w swoim rodzaju. Często i chętnie tam wracam. Jedyne, czego mi brak, to może jakiś drugi poziom dla bardziej intymnych spotkań w tak uroczym miejscu.

• pawcio12w1 1 recenzja

01.12.2013, 17:32 napisał:

Fajna kawiarnia

Lokal bardzo fajny, często odwiedzam. W menu duży wybór kaw, herbat, ciast oraz deserów. Mają najlepszą gorącą czekoladę w mieście. Ciasta też bardzo dobre. Ostatnio zmieniły się kelnerki - niestety na gorsze. Mówią cicho, że nie można ich zrozumieć, są powolne i trzeba długo czekać. Ogólnie lokal godny polecenia.

• nataliax 7 recenzji

12.05.2013, 21:44 napisał:

Warto tu wstąpić na coś słodkiego

Kawiarnia ulokowana w dobrym miejscu z ogródkiem. W środku ciepłe kolory i wygodne fotele przy stołach. Na kawę i coś słodkiego wybrałam się w towarzystwie. Przywitała nas uśmiechnięta pani kelnerka i taką pozostała do końca naszej wizyty. Spory wybór kaw, herbat, deserów i ciast. Jest też kilka propozycji dla będących na diecie oraz najmłodszych. Porcje spore, ładnie udekorowane. Zasłodziliśmy się wszyscy bardzo. Moje ciasto czekoladowe było bardzo dobre, desery innych również. Co warto podkreślić, cena też była przystępna. Jedynym minusem była pokruszona czekolada, którą posypano bitą śmietanę przy moim cieście. Poza tym polecam ten lokal wszystkim na spotkania towarzyskie i randki.

Data wizyty w lokalu: 05 maja 2013

• dwa_jeze 110 recenzji

26.07.2012, 08:08 napisał:

Słodko

To, co wyróżnia tę kawiarnię to:
    * bardzo obszerne menu (chyba ze 20 rodzajów kaw, drugie tyle czekolad i herbat, deserów chyba też ze 20),
    * dużo miejsca wewnątrz i na zewnątrz. Jeśli ktoś wyobraża sobie, że w Paris Cafe są ciasno poustawione malutkie, okrągłe, metalowe stoliki, to jest w dużym błędzie,
    * dobre położenie, tuż obok Parku Kasprowicza.

A teraz do szczegółów. Dużo dobrych i bardzo słodkich deserów. Próbowałem i polecam szczególnie te, z iskierką, czyli z odrobiną alkoholu, np. tiramisu (za 18 zł). Olbrzymi puchar pełen lodów, ciastek, czekolady, bitej śmietany i polewy. I trochę amaretto, rzecz jasna. Są i śmieszne desery dla dzieci. Jeżyk dostał Niedźwiadka, ale mimo całej swej słabości do słodyczy, nie był w stanie całego go zjeść.
    Czekolada z lodami - bardzo smaczna i bardzo słodka. Ojej, pamiętam, że przesłodziłem z tymi słodkościami się na maksa, aż mi niedobrze się zrobiło. Żona wykazała się większą roztropnością i klasycznie wzięła grzane wino - całkiem niezłe i na dodatek niedrogie - zdaje się 7 czy 8 zł.
    Niestety, są i słabsze pozycje, nie polecam koktajlu bananowego (8 zł). Bez rozwodzenia się - czuć w nim zielonego, niedojrzałego banana, takiego prosto ze okrętu.

• dodo627 76 recenzji

28.03.2012, 17:40 napisał:

Smacznie w klimacie retro :)

Do Paris Cafe bardzo chętnie wracam, nie tylko ze względu na klimat tego miejsca, ale także pyszne jedzonko. Pierwszy raz wybrałam się tam w jakiś czas po otwarciu i wiedziałam, że wrócę tam nie raz. Szczególnie podoba mi się kameralny nastrój jaki tam panuje. Nigdy nie ma tłumów, więc spokojnie można porozmawiać, zjeść coś dobrego i napić się kawy. Wystrój bardzo mi odpowiada. Idealnie pasuje do nazwy kawiarni. Jeśli chodzi o jedzenie każdy znajdzie coś dobrego dla siebie. Są specjalne desery dla osób na diecie oraz dla tych, którzy kalorii specjalnie nie liczą ;). Wybór dań jest duży. Ja jadłam deser Fitness, Bananowy Song, a piłam koktajl bananowy i gorącą czekoladę z kokosem. Ta ostatnia była trochę za słodka, ale desery oraz koktajl smaczne. Obsługa bardzo miła, nie trzeba długo czekać na zamówienie. Jest to jedna z moich ulubionych kawiarni. Polecam ją wszytskim, którzy cenią sobie spokój i chcą w zaciszu napić się kawy lub po prostu porozmawiać.

• smakoszkowa 47 recenzji

09.12.2011, 21:03 napisał:

Idealne miejsce na spotkanie przy kawusi

Nigdy nie sądziłam, że w tym miejscu znajduje się taka przytulna knajpka :)

Zamówiłam herbatkę jaśminową (świetnie podana i przepyszna) oraz pucharek lodów (pyszności).

Wrócę na pewno spróbować szarlotki na ciepło z lodami :)

• AnnaMika 1 recenzja

27.11.2012, 14:14 napisał:

Latte miód na me serce ;)

Najlepsze latte w mieście :)

Świetna kawiarenka na spotkanie z przyjaciółką albo ukochanym.
    Zlokalizowana wprawdzie z boku naszego ukochanego parku Kasprowicza, ale naprawdę warto tam zwieńczyć spacer i zjeść pyszny deser lodowy "fantazja" i mimo, iż nie jest on specjalnością kawiarni to ten właśnie deser ja osobiście gorąco polecam. O tym, że serwują tam najlepszą latte w mieście już wspomniałam...
    Ja na pewno będę stałym gościem :).

• ja88 6 recenzji

11.06.2012, 15:17 napisał:

W sam raz na odpoczynek w czasie spaceru po parku

Paris Cafe to przyjemne miejsce, ale troszeczkę bez duszy. Za każdym razem coś nie gra, a byłam tam trzy razy. A to zabrakło gorącej czekolady, a to lodów. Mają smaczne herbaty Richmont Tea, niezłe napoje, ale naleśniki, którymi się reklamują nie są najlepsze. Zamówiłam taki ze szpinakiem i serem bałkańskim. Niestety, sam placek był tłusty, ser słony z natury, ale z przesolonym szpinakiem tworzył mieszankę nie do zjedzenia. Tosty bez rewelacji.
    Panie z obsługi są bardzo miłe, ale trochę wystraszone i niepewne.
    Na pewno zaletą jest położenie tuż przy parku Kasprowicza, choć ulica nie jest najładniejsza. Wystój niby gra, ale jak dla mnie bez wyrazu.
    Choć jest to miejsce, w którym miło posiedzieć to nie potrafię się do niego przekonać.

• jagoda90 1 recenzja

10.11.2012, 11:27 napisał:

Paris Cafe :)

Bardzo przytulna kawiarnia. Odwiedziłam ją z polecenia znajomej. I szczerze mogę powiedzieć, że nie żałuję :). Zamówiłam grzanki ze szpinakiem i łososiem - bardzo smaczne, lecz nie najadłam się, ale tylko dlatego, że mój chłopak podkradł mi jedną :). A było takie dobre!!! Więc na pewno wrócę na nie i to nie raz !!! :)

Data wizyty w lokalu: 07 listopada 2012

Nowe w okolicy: Szczecin