Dragon

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Dąbrowa Tarnowska
4.3

ul. Sucharskiego 8 Dąbrowa Tarnowska
tel: (14) 642-42-30
typ lokalu: catering, restauracja typ kuchni: chińska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• fussyeater 3 recenzje

06.02.2010, 16:42 napisał:

Smacznie, tanio, całkiem nieźle

Dragon to restauracja bazująca na chińskiej kuchni orientalnej, z tego co zauważyłem kucharzem jest Chińczyk. Właścicielem jest także przedstawiciel tejże narodowości. Stołuję się tam czasami. Można tam zamówić stolik/stoliki na imprezy okolicznościowe. Mam wyrobioną opinię na temat tego lokalu, którą pragnę się podzielić.

JEDZENIE:

Bardzo dobre. Czysto podane, na talerzu ładnie poukładane. Moje ulubione danie to kurczak w sezamie lub w cieście kokosowym. Znakomicie wysmażone. Ryż ani rozgotowany, ani surowy. Dobrze się trzyma i smaczny. Sałatka - prawdziwa rewelacja. Tak naprawdę mało barów potrafi sporządzić dobrą sałatkę o wysokich walorach smakowych. W Dragonie sałatka należy do najlepszych jakie jadłem (a mam porównanie dość spore). No i świeża.
    Smaczna też ryba na gorącym półmisku. Smaczny również sos słodko kwaśny. Można poprosić o jeszcze trochę, bez dodatkowej opłaty (w przeciwieństwie do Chińskiej w Tarnowie na Słonecznej). Nóż i widelec podawany w koszyczku na serwetce, po myciu dobrze wytarte, nie ma na nich zaschniętych kropel wody, lub co gorsza, śladów użytkowania przez poprzednika. Jedzenie - Pozytyw!!

OBSŁUGA:

Bardzo miła. Dziewczyny, które pracują są bardzo sympatyczne, uśmiechnięte i bardzo pomocne (+ ładnie wyglądają). Nie ma problemu, aby przynieść trochę sosu, popielniczkę, czy jeszcze jeden czysty talerz. Wysoka kultura. Wielki plus!!

WYSTRÓJ:

Trochę gorzej. Standard dla (tańszych) chińskich restauracji, troszkę tandetnie i widać już, że meble czy bar nie są pierwszej młodości. Bar prosi się o jakiś mały makeover, aby zaskoczyć przyzwyczajonego klienta i może przyciągnąć nowego.
    Ale na pewno nie jest źle. Chociaż brakuje jakiegoś takiego klimatu. Po dwóch pierwszych plusach, tutaj daję średnio.

I jeszcze jedno - minus za muzykę disco polo, dość głośną, podczas kilku moich posiłków. Chociaż, ostatnio poprawiło się. Dzisiaj leciał Sting. I w tle, a nie jak na wiejskiej zabawie. Mam nadzieję, że restauracja nie wróci do procederu (disco polo).

JAKOŚĆ CENY:

Bardzo atrakcyjne ceny w stosunku do jakości i smaku potraw. Kurczak w sezamie/cieście kokosowym + ryż + sałatka + sos słodko kwaśny, i wszystko to ładnie podane, i sporo tego - kosztuje 9,90 zł. Można sobie pojeść, a także delektować się dobrym smakiem. Ryba na półmisku trochę droższa, ale i tak atrakcyjna cena. Generalnie - super.

PODSUMOWANIE:

Restauracja Dragon jest miejscem godnym polecenia z uwagi na bardzo smaczne tanie dania i miłą obsługę. Z klimatem gorzej, ale dwa pierwsze całkowicie wyrównują niedostatki. Polecam!!

Nowe w okolicy: Dąbrowa Tarnowska