Pizzeria Da Luigi

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Poznań , dzielnica: Stare Miasto

ul. Woźna 1 61-779 Poznań
tel: (61) 851-73-11
typ lokalu: pizzeria typ kuchni: pizza, włoska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• pillage 51 recenzji

13.10.2014, 14:45 napisał:

Nieudana "lokalizacja" kuchni włoskiej w Poznaniu

Spostrzeżenia z kilku wizyt, kilku aby dać szansę lokalowi.

-kalmary ze szpinakiem - przypalony szpinak z gumowatymi krążkami kalmara, dominujący smak to czosnek, mała porcja, i to za jedyne 25 zł,

- warzywa na parze - zabrakło im chrupkości, zdecydowanie przegotowane,

- penne z brokułami okazało się mdłe, a brokuły rozgotowane, sam makaron al dente,

- makaron z łososiem - towarzyszył mu dziwny blado różowy sos...,

- pizze - ot, takie przeciętne, niby cienkie ciasto, niby dodatki jak należy, ale jako całość bez wyrazu,

- na plus przemiła obsługa, wzór dla wielu lokali.

Wydaje się, że lokal ten podobnie jak większość innych zlokalizowanych wokół Rynku ukierunkowany jest na turystów, którzy niekoniecznie muszą tam wrócić.

Data wizyty w lokalu: październik 2014

• pechowawlkp 58 recenzji

10.01.2014, 19:40 napisał:

Włoski przystanek w samym centrum Poznania

By utrzymać restaurację w samym sercu Poznania, trzeba mieć pomysł na wystrój, menu, zgrany personel i to coś, co sprawi, że goście będą się w twoim lokalu czuli wyjątkowo dobrze. Da Luigi ma to wszystko, a nawet dużo więcej.
    Bardzo niewielkie wnętrze rozmieszczone na parterze i przyziemu zagospodarowane zostało w każdym centymetrze. To jedyny minus tej knajpki. wszystko inne przemawia tylko na plus.
    Przyjemna, rodzinna atmosfera z przesympatyczną obsługą.
    Bogato urządzone, jednak niezagracone, sale.
    Aktualna prasa i kącik dla dzieci.
    Nie jest to jednak ważne, gdyż najistotniejsze jest serwowane tam jedzenie. Menu poznałam przez ponad 12 lat funkcjonowania tej restauracji bardzo dobrze. W karcie znajdują się stałe dania oraz kilka pozycji sezonowych. Moimi ulubionymi daniami są pizza calzone (najlepsza w Poznaniu), tortellini fornaggi al forno (przepyszna bomba kaloryczna stworzona z 4 rodzajów sera), risotto ala marinara i krewetki ze szpinakiem (na specjalne okazje) i wszystkie desery. Pisząc tą opinię, nieustannie cieknie mi ślinka i muszę stwierdzić, że z chęcią spróbowałabym dosłownie każdego dania z karty Da Luigi i doskonale wiem, gdzie jutro zjem obiad lub kolację.
    Ceny bardzo przystępne pizze, pasty, risotto, sałatki i kilka innych pozycji dań głównych w granicy 10-20 złotych, a porcje dla prawdziwych głodomorów.
    Serdecznie polecam i daję dobrą radę... rezerwujcie stolik telefonicznie bo na tak pyszne jedzenie jest wielu chętnych!

• użytkownik usunięty

01.02.2014, 17:58 napisał:

Zdecydowanie polecam

Zaczęliśmy odwiedzać Da Luigi ponownie po odświeżeniu przez nich karty. Pojawiły się w karcie dania polecane. Muszę powiedzieć, że większość z tych, które udało nam się wypróbować, rzeczywiście jest pyszna. Szczególnie polecam kalmary w sosie gorgonzola i zapiekankę pana Krzysia. Pizza moim zdaniem mogłaby być nieco lepsza, ale niektórym bardzo smakuje. Obsługa bardzo szybka. Ceny niższe niż w innych miejscach w centrum.

• ravenna84 3 recenzje

03.05.2014, 15:43 napisał:

Restauracja pierwszego wrażenia

Na pierwszy rzut oka restauracja wydaje się naprawdę niewielka - na parterze zaledwie kilka stolików, jednak po zejściu schodami w dół - mamy okazje poznać jej rzeczywisty rozmiar. Restauracje rekomendowała dwójka moich znajomych. Stwierdziłam, że mając pozytywną opinie z dwóch różnych źródeł, warto samemu ocenić. A że za kuchnie śródziemnomorską uwielbiam (oczywiście najsmaczniejsza jest u źródeł) tym bardziej spieszno mi było spróbować. Pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne! Aż przeszła mi w głowie myśl - czyżbym znalazła jedną z ulubionych restauracji?! Wystrój przywodzi na myśl południe Włoch... aż zamiast dzień dobry obsłudze chce się powiedzieć bon giorno. Obsługa również bez zarzutu - mimo, że obsługiwał nas chłopak, który dopiero się uczy, zrobił kilka gaf, ale ogólnie miły i uśmiechnięty. I powiedzmy na tym zakres pozytywów się kończy. Zamówiłam polecane przez kelnera spaghetti z łososiem, suszonymi pomidorami i szpinakiem.... Z doświadczenia wiem, że naprawdę trzeba się postarać aby zepsuć tak proste danie. I tutaj chylę czoła kucharzowi - jemu się to koncertowo udało. To co dostałam było makaronem odgrzanym na patelni z łososiem i spalonymi suszonymi pomidorami (sic!), wyłożonym na talerz z łyżką szpinaku i przybranym rachitycznym listkiem bazylii. Pomijając fakt przesolenia dania - do czego na pewno przyczyniło się zbyt długi czas odsmażania wędzonego łososia - makaron autentycznie smakował jak guma. Jedynym pocieszeniem było wino, które odważyłam się również spróbować aby przepłukać usta po tym nieszczęsnym posiłku. Tak jak opisane w karcie - wino, stołowe (niski stół :)), wytrawne. Na kolana nie rzucało, ale na szczęście nie było tak rozczarowujące jak posiłek. A szkoda. Bo z pewnością już tam nie wrócę.

Data wizyty w lokalu: 02 maja 2014

• lukas126l 42 recenzje

01.02.2013, 03:58 napisał:

Pyszne pizze

Pizzeria jest bardzo mała, nie odwiedziłem co prawda dołu, ale te kilka stolików na górze sprawia złe klaustrofobiczne wrażenie. Sam wygląd nie zachęca. Brzydkie kanapy i krzesła. Jakaś kotara przy wejściu. Jednak najważniejsze jest co innego. Obsługa ok, nie mam żadnych zastrzeżeń. Zapytali co chcę i przynieśli. Najważniejsza była jednak pizza, a ta tutaj jest świetna. Na cienkim cieście, dobrze wypieczona. Dla mnie jedna z najlepszych pizzerii w Poznaniu. Szczerze polecam.

• smartbystrzak 10 recenzji

03.07.2013, 21:26 napisał:

Pizza smaczna choć mało dodatków

Wybrałem się tam z przyjaciółką na pizzę, około połtora miesiąca temu. Pierwszy raz tam byłem i od razu podchwyciłem, że to musi być fajne miejsce, bo wolny był tylko jeden stolik. Zamówiliśmy pizzę z anchois i szparagami na pół. Dodatków było bardzo mało, choć sama pizza naprawdę smaczna. Podejrzewam, ze anchois i szparagi nie są zbyt tanie, skoro znaleźliśmy ich na pizzy śladowe ilości.

Wystrój całkiem miły dla oka, zwróciłem uwagę na jakieś dyplomy, wyróżnienia. Obsługa ok, za dużo nie powiem bo nie wdawałem się w jakieś szczególne dyskusje. Na pewno tam wrócę, ale wybiorę inną pizzę. Chcę sprawdzić ilość dodatków.

• cormax 11 recenzji

20.09.2013, 23:09 napisał:

Niesamowicie dobre

Polecam całym sercem, jedna z moich ulubionych knajpek w Poznaniu.
    Pizze pyszne, bardziej włoskie niż amerykańskie, makarony obłędne, głównie na nie chadzam :).
    Desery przepyszne. Klimat miły i przytulny, ceny całkiem całkiem :).
    Polecam!

Data wizyty w lokalu: 18 września 2013

• Pawlowawski 22 recenzje

04.04.2013, 10:19 napisał:

Atmosfera ponad wszystko

Jedzenie przeciętne, natomiast atmosfera i wystrój absolutnie rewelacyjne. W żadnej knajpie nie spotkałem się z taką rodzinną (dosłownie i w przenośni) atmosferą. W porze lunchu pęka w szwach, wszyscy okoliczni pracownicy schodzą się tam żeby poczuć się jak w domu. Część bywalców dobrze się zna i siadają przypadkowo przy wspólnych stolikach gdy nie ma miejsc.

• krisz 9 recenzji

26.06.2013, 14:32 napisał:

Viva la pizza!

Da Luigi uwielbiam. Ilekroć jestem w Poznaniu, zawsze muszę tam pójść.
    To jedno z niewielu miejsc, które tak bardzo przypomina mi Włochy i tamtejszą pizzę. Sezon letni trwa, więc obowiązkowo wybraliśmy stolik na zewnątrz. Woźna jest przeklimatyczna zwłaszcza w słoneczne dni - dużo ludzi, ładna architektura. Poza tym lubię "ogródki" otwarte, czyli stoły na chodniku.
    Mam swoje typy pizz (z prosciutto, z rukolą), ale tym razem wyrwałem się ze schematu, zamawiając placek z oliwkami, salami i podwójną ostrą papryką. Moja połowa postawiła na cztery sery. Na szczęście Da Luigi dalej jest schematyczne i pizza była tak pyszna jak zawsze. Do tego dostaliśmy dwie oliwy i ostrą, ziołową przyprawę. Mmm... mógłbym tak jeść bez końca. Obsługa jest świetna, profesjonalna i taka swojska zarazem. Po klientach i ich zachowaniu (po obsłudze także) widać, że jest wielu stałych bywalców jak ja :). Atmosfera można by rzec rodzinna. Wystrój spójny i ładny. Biorąc jeszcze pod uwagę ceny, to mamy knajpę marzenie. Jest tanio, a dania są naprawdę świetne i duże. No i hmmm to dalej stary rynek.

Data wizyty w lokalu: 21 czerwca 2013, godz. 13:50

• rony_k 6 recenzji

17.06.2013, 10:35 napisał:

Poniżej oczekiwań

Do knajpki wybrałem się z polecenia. Kolega zachwalał, jakie to smaczne jedzenie itd. itp. No dobra, próbujemy.
    Pierwsze wrażenie bardzo korzystne - piękne miejsce, stolik na dworze przy pięknej pogodzie, w porządku.
    Zamówienie przyjęte, napoje sprawnie dostarczone, czekamy.
    Kolejne miłe zaskoczenie - zamówienie trafia do nas stosunkowo szybko, dalej niestety tak koncertowo nie było.
    Wybraliśmy w menu pizze - rustica, quattro formaggi, italia, funghi.
    Ciasto suche, trudne do krojenia, cienkie. Dodatki przesuszone, nie podawane są żadne sosy. Pizze zjadliwe, ale bez fajerwerków, najlepsza
    quattro formaggi. Konkluzja - jeśli ktoś lubi pizzę, to jest w okolicy kilka zdecydowanie lepszych. Może w Da Luigi podają lepsze potrawy z makaronem - szczerze mówiąc nie zaryzykuję. Dobre słowo na koniec - jest stosunkowo tanio. Tyle i tylko tyle.

Data wizyty w lokalu: 16 czerwca 2013, godz. 18:00

Nowe w okolicy: Poznań