Zapiekanki na Pętli

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Kraków , dzielnica: Bronowice
4.2

ul. Balicka 30-149 Kraków (w budynku dookoła pętli tramwajowej Bronowice Małe)
tel:
typ lokalu: fast food typ kuchni: kanapki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Dziamdziaki 11 recenzji

30.10.2014, 19:13 napisał:

Niech się Kazimierz schowa

Wszystkim, którzy proponują zapiekanki na Kazimierzu (jako te najlepsze) polecałbym przejść się tutaj na zapiekankę. Bez porównania, pyszna sprawa. Za zapiekankę zapłacimy obecnie coś koło 5 zł, a dostaniemy długą bułkę pokrytą pieczarkami i dużą ilością sera. Dużego wyboru nie ma (żeby nie powiedzieć żadnego), ale ta jedna oferowana opcja z zapiekanek w zupełności wystarcza. Mała reklama przy budce dumnie informuje, że zapiekanki są tam wydawane od ponad 30 lat: "Zapiekanki od 1984 roku". Zgadzam się z tytułem dwóch recenzji poniżej - najlepsze zapiekanki w Krakowie. Z racji, że jest to tylko okienko do wydawania zapiekanek o wystroju ciężko mówić.

Data wizyty w lokalu: październik 2014

• kantek 10 recenzji

28.11.2013, 20:46 napisał:

Od zapiekanek lepsze tamtejsze burgery

Zapiekanki w tym miejscu jadłem dwa razy - nie wzbudziły we mnie zachwytu - bagietka, ser, pieczarki. Tak jak w wielu innych punktach tego typu. Natomiast bardzo posmakowały mi tamtejsze cheeseburgery hawajskie (typowy cheeseburger z dodatkowym plastrem ananasa) - buła jest dość duża, z ogórkiem, sałatą, serem, sosami, w cenie poniżej 5 zł, z świeżymi składnikami, czeka się krócej niż w sieciowych fast foodach. Ilość dodatków jest zadowalająca - czyli duża. To nie jest Mcdonald, gdzie ilość plastrów cebuli na kanapce jest dokładnie wyliczona. I co najważniejsze - złotówka wydana przez nas na lokalnego hamburgera nie ucieka do korporacji.

Data wizyty w lokalu: 28 listopada 2013, godz. 13:00

• Adannyel 10 recenzji

18.09.2012, 21:35 napisał:

Najlepsze zapiekanki w Krakowie

Zdecydowanie najlepsza zapiekankarnia w Krakowie. Zapiekanki z pieca, robione od podstaw przez właścicieli. Żadnych mrożonek czy nieświeżych produktów. Można sobie nawet przez okienko zerknąć jak są robione. Od lat takie same. Wyważona kompozycja pieczarek i smacznego ciągnącego się sera oraz chrupiąca bagietka. Dodatków do wyboru jest mało, ale to nie jest lokal dla amatorów "zapiekanki z salami, warzywami, poczwórnym anchois obficie podlanej sosem słodko-kwaśnym" ;), tylko dla kogoś kto chce poczuć prawdziwy smak polskiej zapiekanki (wiecie, że zapiekanka to chyba jedyny prawdziwie polski fast-food?). Wychowałem się na tych zapiekankach i pomimo tego, że jadłem wiele innych również tych niby sławnych, to zawsze wracam do tych na Widoku, bo one są naprawdę wyjątkowe. :)

• Afordos 75 recenzji

24.08.2011, 14:01 napisał:

Świetne, od lat takie same

Pierwsze pytanie jakie mi się ciśnie jak myślę o tych zapiekankach to, skąd ten człowiek bierze tak wyśmienite bagietki! Od lat takie same, od lat żywią osiedle Widok i krakowskich tramwajarzy, oraz studentów UR.

Sama zapiekanka, to ćwiartka, prawdziwej, nie suchej bagietki. Od tego samego dostawcy. Do tego zmielone na miejscu pieczarki z cebulką, w malakserze made in Poland (jakieś lata 70 u.w. ) przez żonę Pana w białym chałacie. Oldskul na całego. Oboje w fartuszkach, czepkach. Lokalik niewielki, ale łatwo go poznać. Praktycznie zawsze są kolejki, nie raz po kilka - kilkanaście osób.

Na warstwie pieczarek, gruba warstwa sera! I to jakiego! Na oko jakaś gołda z Moniek, czy coś innego, wywodzącego się jeszcze z czasów, kiedy ser żółty był serem żółtym, a nie utwardzanymi tłuszczami roślinnymi.

Polecam, bardzo smaczne, świeże, nigdy nic nie zostaje na kolejny dzień, bo po latach praktyki, właściciel doskonale wie ile czego przygotować. W sezonie uczelnianym, nie raz do pomocy są dwie Panie, które uwijają się na potęgę, wydając raz za razem kolejne zapiekanki, a kolejka nie robi się mniejsza. O czymś to chyba świadczy.

Kończąc, warto jeszcze zamówić sobie zapiekanki na wynos, np. dobry pomysł na kolację dla rodziny. Byłem świadkiem, jak jakaś kobieta zamówiła 8 sztuk, jeszcze nieupieczonych. To jak właściciel je fachowo pakuje w papier śniadaniowy, składa od linijki aż powstaje pakunek, to sztuka iście cyrkowa :).

Obok lokalu z zapiekankami, wyrastały kolejno dwa albo trzy punkty gastronomiczne konkurencji. Przeważnie po 3 miesiącach, dawali sobie spokój, bo mimo, że do nich nie było kolejki, to 2 metry dalej wszyscy woleli stać po zapiekanki. Nie dziwne, nie są robione przez niecharyzmatyczną dziewczynę w mikrofalówce, tylko przez pasjonata zapiekanek!

• koperek 5 recenzji

24.02.2012, 19:56 napisał:

Bez rewelacji przyzwoita jakość

Skuszony opiniami, a mieszkając niedaleko i korzystając często z owej pętli udałem się na zapiekane. Okazuje się, że mamy do czynienia z najzwyklejszą zapiekanką na świecie bez dodatków itp. Co na plus dużo sera i ser nie jest stary tylko świeży. Do tego barowy majonez i od czasu do czasu można sobie pozwolić na takiego fast fooda. Mimo wszystko w czasach gdzie zalewa nas pełno budek z wątpliwej jakości fast foodami ten wydaje się całkiem ok. Cena około 4 zł.

• elance 12 recenzji

16.11.2011, 12:32 napisał:

Cudo!

Zapiekanki te znam od blisko dekady... czyli od momentu jak w mojej świadomości zaistniało osiedle Widok i znajdująca się tam pętla tramwajowa, gdzie z przyczyn osobistych pojawiałam się dość często.
    W małym lokaliku na pętli, dwoje wiekowych już małżonków, serwuje zdaje się najlepsze zapiekanki w Krakowie. Smaczna bułka, świeże pieczarki i cebula, a do tego konkretna ilość żółtego sera i do wyboru różne dodatki. Najsłynniejsze zapiekanki w Krakowie mogą się schować, ewentualnie pokłonić o wiele lepszej konkurencji,

• Krakowiak 111 recenzji

27.01.2010, 18:25 napisał:

Pyszne zapiekanki!

Jedne z najlepszych prawdziwych polskich zapiekanek w mieście. Uwaga, na pętli są 2 lokale z zapiekankami, w drugim nie byłem. Ten, o którym mowa łatwo poznać, ma tylko okienko, gdzie pan w białym chałacie podaje nam zapiekanki z pieca. Zapiekanki są duże, na prawdziwej bagietce chrupiącej, z prawdziwymi pieczarkami i prawdziwym ŻÓŁTYM serem (żadne jakieś półtopione do pizzy), sera jest bardzo duża warstwa. Cena 4 zł.
    Polecam. Zazwyczaj jest spora kolejka właśnie po te zapiekanki, opłaca się czekać cierpliwie.

Nowe w okolicy: Kraków