Ristorante-Pizzeria u Włocha

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Tarnów
3.8

ul. Mickiewicza 23 33-100 Tarnów
tel: (14) 656-22-77
typ lokalu: pizzeria, restauracja typ kuchni: pizza, desery, włoska, przekąski cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Marakuja 100 recenzji

25.10.2014, 00:44 napisał:

Ti amo!

Restauracja wygląda bardzo niepozornie. Wnętrza, szczególnie te w głębi, wykonane są z fatalnym gustem, który jest odzwierciedleniem najgorszego i najbardziej kiczowatego smaku (na szczęście tyczy się to tylko wystroju wnętrz). Tandetne freski, pseudoporządki greckie i kolorowe firanki to jedne z nielicznych, dziwacznych akcentów, które mogą nas tam zaskoczyć. Ale... gdy tylko zza lady wychyli się uśmiechnięty Włoch i kiedy pizza znajdzie się na Twoim stoliku przeniesiesz się w prawdziwą Italię. Kucharz krzyczy zza pieca, że włożył w swoje gotowanie wiele serca, gra miła muzyka, wszyscy się śmieją i jest przyjemna atmosfera. Jest pysznie! Pizza jest prawdziwe włoska - chrupiąca, na cieniutkim cieście z wyważonymi dodatkami. Zamówiliśmy pizzę nr 18 - biała pizza (bez sosu pomidorowego) była składała się z włoskiem mozzarelli, świeżych pomidorów i bazylii. Minimalistycznie i klasycznie. Mimo niewymyślnych składników pizza była obłędna. Na pewno dużą rolę odgrywa tu ciasto - nieciągnące się, chrupiące i cieniutkie. Do pizzy podawane są smakowe oliwy, którymi na wzór Włochów można polać placek.
    Zamówiliśmy dużą pizzę, która okazała się ogromna. Niestety, był to jej mankament, ponieważ dość szybko wystygła, a zimna nie smakowała już tak dobrze. Ceny są przystępne, pizza duża (jest na prawdę sporych rozmiarów) kosztowała 38 zł, co jest absolutnie adekwatne do smaku.
    Jeśli będę jeszcze kiedyś w Tarnowie to na pewno wrócę.

Data wizyty w lokalu: październik 2014

• Podroznik1970 10 recenzji

21.01.2014, 11:44 napisał:

Warte polecenia

Dość często mam okazję gościć w tej restauracji, ponieważ jestem z Tarnowa i zawsze miło wspominam czas spędzony w tym lokalu. Jak sama nazwa mówi, pizza u Włocha jak najbardziej wierna ideałom z południa. Jedzenie typowe włoskie, np. spaghetti, lasagne, ziemniaczki zapiekane, różne przekąski włoskie oraz pizza włoska, dla której odwiedzam ten lokal.

Często zamawiam pizzę capricciosa cena 21 zł, ale pizzą można pojeść sobie do syta do tego lampka wina chianti (czerwone wytrawne) można się wtedy poczuć w klimaty południa :). Do wyboru mamy ponad 30 rodzajów pizz, więc nawet osoba bardzo wybredna znajdzie swoją pizzę :). Pizze rozmiaru normal i famiglia. Lokal bardzo ładny w stylu włoskim, ładne obrazy na ścianach, lokal czyściutki, stoliki zawsze ładne przykryte obrusami. Personel bardzo miły, pozdrowienia dla właściciela. Idealne na spotkania w gronie znajomych.

• widlymoje 42 recenzje

25.08.2013, 22:27 napisał:

Warto skoczyć w wolnym czasie

Od pewnego czasu, jak już pisali moi przed-recenzenci, Włoch przeniósł się na Stare Miasto, na ulicę Żydowską. Miejsce - jak dla mnie magiczne, niemniej niektórzy mogą mieć kłopoty z zachwycaniem się nim. Lokal mieści się w starej kamienicy, kilkanaście metrów od głównego rynku, w bezpośrednim sąsiedztwie dawnych kamienic żydowskich, Placu Rybnego i Bimy. To wszystko stwarza niesamowity klimat, zwłaszcza wieczorem, jednakże brak jest jeszcze stuprocentowego wykończenia tej okolicy. Ogródek na którym jedliśmy kolację, całkiem przyjemny: ławy i stoły Okocimia, jakieś kwiatuszki, świeczuszki. Słowem, przyjemnie, aczkolwiek bez jakiejś wybitnej rewelacji.
    Ścieżka serwisu jest pomyślana rewelacyjna. W pierwszej kolejności zagaduje nas tytułowy Włoch, przynosząc karty. W drugiej, pojawia się kelnerka, przyjmując zamówienie. Rzeczona kelnerka także serwuje potrawy. Po konsumpcji szef kuchni osobiście pyta, czy "było pyszne?". Żeby było ciekawiej, rachunek z pieniędzmi odbiera jeszcze ktoś inny, wydaje mi się, że ichniejszy kierowca (chyba też Włoch). Ogólnie jest bardzo miło, serdecznie, otwarcie.
    Co do potraw, próbowaliśmy dwóch rodzajów pizzy. W wielkim skrócie: bardzo dobre, świeże, chrupiące, z dobrymi składnikami. Rukola świeżutka, szynka parmeńska smaczna, parmezan pierwsza klasa. Jedyne, czego mi zabrakło, to serwowania oliwy (albo nawet oliw). Nie zmienia to faktu, że dania były bardzo smaczne. Do tego dzbanek wody gazowanej z cytryną w przystępnej cenie 4 zł. Restauratorzy, uczcie się! Napój nie musi kosztować krocie! Całość, z 10% napiwkiem zamknęło się w bardzo akceptowalnej kwocie 50 zł.
    A zatem nie pozostaje mi nic innego, jak powiedzieć Wam: przybywajcie do Włocha!

• kittenblack 21 recenzji

01.08.2013, 09:45 napisał:

Smaczna pizza

Pizzeria u Włocha faktycznie zmieniła adres i teraz jest na Żydowskiej, warto sprawdzić na stronie internetowej.
    U progu powitał nas tytułowy Włoch i uśmiechnięta kelnerka. Obsługa bardzo miła, Włoch osobiście podał nam pizzę. Duża pizza naprawdę ogromna, na chrupiącym, cienkim cieście, smaczna, nie ma czego się przyczepić.
    Wystrój przyjemny, klimatyczny. Ceny w sam raz (duża pizza z 4 składnikami 35 zł).

Data wizyty w lokalu: 30 lipca 2013

• Boys 2 recenzje

24.01.2013, 14:07 napisał:

Nie ma jak u Włocha!

Jako stali klienci, jesteśmy bardzo zadowoleni z usług. Miła obsługa, wszyscy uśmiechnięci, lubią porozmawiać. Jedzenie to rewelacja, same świeże składniki. Pizza na bardzo cienkim cieście, zawsze chrupiąca. Duży wybór potraw. I najważniejsze, czynna do ostatniego klienta :). Ceny na poziomie. Właściciel jest w porządku... zawsze ma coś ekstra dla stałych klientów" grappa, limoncello :). Pozdrowienia od tych, którzy wychodzą jako ostatni- Xavery, Andrzej , Janusz, Łukasz.

• dracula 7 recenzji

20.09.2012, 15:00 napisał:

Ulubione miejsce w Tarnowie

Tak jak w tytule - po prostu uwielbiam to miejsce. Zarówno kochanego, nieporadnego właściciela, któremu własnoręcznie ustawiłam telewizor na EURO, bo sam nie umiał (nagrodził mnie pyszną kawą), jak i fantystyczny klimat całej restauracji.
    Wybrałam się tam z mamą i jej koleżanką akurat o takiej porze, że miałyśmy jedną z sal tylko dla siebie. Do wystroju nie mogę sie przyczepić, bo uważam, że jest uroczo. Obsługa też rewelacyjna, tak miła, że aż mi się uśmiech na usta ciśnie, jak sobie przypomnę tę wizytę.
    Teraz o jedzeniu - pizza na cieniutkim, chrupiącym cieście, mnóstwo dodatków, aromatyczny sos i przyprawy. No i oczywiście skropiona oliwą. Marzenie, nie pizza - lepszej nie jadłam nigdzie. Risotta, pasty i lasagne z bakłażanek (o ile dobrze pamiętam), które zamówiłyśmy wtedy - wszystko trzymało doskonały poziom. Było ładnie podane, porcje bardzo duże, na spokojnie można się było najeść, absolutnie żadnego smaku nie brakowało.
    Jak tylko będę znów w Tarnowie, na pewno tam wrócę.

• sliva 1 recenzja

12.03.2013, 03:51 napisał:

Naprawdę doba pizza

Przede wszystkim, lokal zmienił adres.. mieści się na Żydowskiej (od Lwowskiej pierwszy).
    Pizza jak najbardziej wierna ideałom z południa, obsługa miła i spełniająca wymagania kapryśnych klientów. Zaryzykowałbym nawet, mówiąc, że jest to najlepsza pizza jaką jadłem w Polsce... i nie tylko.
    Przykładem jest pizza biała. Niby proste... no ale..

Jedzenie - dla mnie pizza jest na 5 z 5; za wkład właściciela, ciasto, dostępność składników i przede wszystkim umiejętność upieczenia placka bez sosu (nie jadam typowych dla Italii przetworów z pomidorów, tym samym, moja ocena w tym przedziale jest może bardziej skierowana do alergików:p)
    Obsługa – jak wcześniej.
    Wystrój - cóż próżno szukać rozdymki z ul. Mickiewicza... daje neutralne 3 z 5 (tej kategorii nie powinno być moim zdaniem)
    Cena - nie zbankrutowałem -5 z 5

Data wizyty w lokalu: 11 marca 2013

• ukas_1977 1 recenzja

09.09.2012, 16:52 napisał:

Szału nie ma

Zabrałem wczoraj żonę i dziecko do tej oto "restauracji", wystrój mnie lekko wystraszył. Zupełnie inny od pozostałych w Tarnowie. Odpychajacy. Taki nie na te czasy. Wygląda na przerobiony po jakimś innym lokalu, no szału nie było. Żona też jakaś nie w skowronkach, ale jak zasiedliśmy tak głupio było wyjść. Siedzimy... Przy zamówieniu pizzy dziwny wzrok padł na mnie, kiedy chciałem na jednej średniej pizzy dwa rodzaje, no, ale zamówienie przyjęto. Żona, się ze mnie śmiała, bo to miało być mile popołudnie, a było jak w szkole Harrego Pottera. Tajemniczo. Nie czekaliśmy długo. I jest pizza. Szału nadal brak. Mało składników. Ale cena nie najwyższa to, co będą dogadzać. Ciasto zapycha :). Później z dzieckiem do toalety i tu megaminus, bo zapach delikatnie pisząc straszny... Mokra podłoga. Śmieci koło toalety. No nie nie. Dobre, że żona z toalety nie korzystała, bo spaliłbym się ze wstydu gdzie ją zabrałem. Tak więc szału nie było. Pewne, że tam nie wrócę i rodzicom z dziećmi odradzam.

Data wizyty w lokalu: 08 września 2012

• fussyeater 3 recenzje

01.02.2010, 21:23 napisał:

Miła knajpka (ale jeszcze dużo do zrobienia)

Jest to knajpka w miejscu, gdzie dawniej była pizzeria Wenecka, zobaczyłem że wprowadza się tam inna pizzeria i udałem się tam, aby sprawdzić. Co można zamówić w takim miejscu? Oczywiście sztandarowe danie - pizzę.

OBSŁUGA:

Od wejścia - klient może liczyć na miłe powitanie, co od samego początku zachęca do jedzenia. Ciekawym akcentem jest właściciel (??), który jest albo "prawdziwym" Włochem, albo też mówi po włosku, pyta czy jedzenie smakowało, co osobiście uważam za bardzo miły akcent. Klient w tej pizzerii nie jest traktowany taśmowo. Kto lubi miłą obsługę - polecam się tam udać. Zapomniałbym, pizza ładnie podana. Zanim na stół wjechała pizza, pani przyniosła serwetki i noże, i widelce zawinięte w serwetki (papierowe). Ładne duże białe talerze. Nie podobał mi się sposób w jaki pizza została podana. Pizza ładnie wygląda jako całość, "cieszy oko" przed spożyciem. Pizza kojarzy się z smakowitym okręgiem, który widzimy na dziesiątkach ulotek reklamowych różnych pizzerii. Tutaj, w moim przypadku, pizza została podzielona dla mnie i mojej dziewczyny na 2 równe porcje, po 2 kawałki dla każdego i podane na talerzu. A jeżeli ja chciałbym zjeść 3 kawałki a moja dziewczyna 1? Albo odwrotnie? Oczywiście - w tym przypadku nie byłoby problemu sięgnąć po dodatkowy kawałek, ale co jeżeli przyszedłbym z osobą którą "mniej znam" i miałbym ochotę na 3 kawałki a ona na 1? Podsumowując - nie podobał mi się sposób w jaki zadecydowano o rozłożeniu dania. Kolarzy się to z minimalizacją kosztów - 1 talerz więcej do mycia...

JEDZENIE:

Nie trzeba czekać na pizzę 40 min. Bardzo dobre ciasto, nawet pierwszorzędne. Delikatne, ani nie za miękkie, ani nie za twarde. Nie wiem czy nie najlepsze w Tarnowie. Góra dość średnia, słabo przyprawiona, ale nawet smaczna. Dużo oliwy, robi wrażenie włoskiego jedzenia. Podsumowując - naprawdę niezła pizza. Polecam.

WYSTRÓJ:

.... z tym już gorzej. Coś jakby bar mleczny przerobić na restaurację przykrywając stoły obrusami. Oświetlenie zbyt jasne, jak na szpitalnym korytarzu, zamiast dodać klimatu - odbierają go. Drzwi wejściowe jak z wspomnianego już baru mlecznego, mające rdzawy zaciek od strony wewnętrznej. Tutaj trzeba by coś zmienić. Czasami nie trzeba nie wiadomo ile pieniędzy, aby coś ulepszyć. Wystarczy pomysł, którego tu zdecydowanie brakło.

JAKOŚĆ/CENY:

Ceny ani nie są atrakcyjne, ani przesadzone, jak na Tarnów. No może z tendencją trochę troszkę zawyżoną jak na nowy lokal, który ma zdobyć klientów. Przecięta pizza o średnicy 33 cm (jak podaje menu) kosztuje 15-16 zł.

PODSUMOWANIE:

Mimo iż lokalowi trochę brakuje, myślę że warto się tam przejść. Ja tam jeszcze wrócę za jakiś czas, może coś się zmieni na plus? Nie omieszkam napisać.

fussyeater

Nowe w okolicy: Tarnów