Cafe Lokomotywa

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Otwock
4.0

ul. Warszawska 9 05-400 Otwock (dworzec PKP, wejście od ul. Orlej)
tel: (22) 435-86-82
typ lokalu: cukiernia, kawiarnia typ kuchni: desery cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Le5zek 279 recenzji

29.03.2014, 17:20 napisał:

Perełka na końcu linii otwockiej

Miałem do tego lokalu wpaść już kilka tygodni temu, niestety niezbyt precyzyjnie podany adres lokalizował go kilkaset metrów dalej w pawilonie handlowym - obok mało rewelacyjnej pizzerii wcześniej przeze mnie opisanej w której wtedy zjadłem kiepski posiłek. Lokomotywę zoczyłem dopiero wsiadając do pociągu, gdy nie było już czasu na odwiedziny.
    Tym razem rozpoczynałem swą eskapadę w Otwocku i wiedziałem już gdzie jest lokal, toteż z góry zaplanowałem go na poranną kawę. Na nic więcej nie starczyło miejsca ani ochoty, pojawiłem się tu bowiem daleko przed południem. Otrzymałem niezłe latte i sok pomarańczowy z jakiejś niewielkiej małopolskiej wytwórni. Lokal oferuje również bogatą ofertę herbat, iast i przekąski (tortilla), których jednakowoż nie próbowałem.
    Lokal zatem na razie nie miał okazji olśnić mnie kuchnią, zauroczył natomiast atmosferą.
    Wchodząc ze starannie odremontowanej hali dworca do lokalu wchodzi się zupełnie inny świat. Wbrew nazwie bynajmniej nie panują tu kolejowe klimaty. Labirynt stołów zrobionych głównie ze starych maszyn do szycia. W głowice niektórych maszyn wmontowano tablety umożliwiające surfowanie w sieci - samo zestawienie techniki XIX i XXI wieku robi piorunujące wrażenie. Mnóstwo tu półek pełnych książek, gdzieniegdzie poutykane akwaria. Wygodne krzesła i kanapy zapraszają do zapadnięcia na kilka godzin a nie do oczekiwania na kolejny pociąg. Pod pokrytym szkłem blatem każdego stolika pełno starych fotografii. Wiele staroświecko nieprzyzwoitych, bufet wręcz ozdobiony jest pocztówkami soft porno z naszymi XIX wiecznymi prababkami w negliżu.
    Obsługuje kompetentny (na pewno w kwestii herbat - co zdążyłem podsłuchać) właściciel który z każdym stara się zamienić parę zdań.
    Lokal bardzo mi się spodobał, ma klimat i zamierzam do niego wpadać przy okazji każdego pobytu w Otwocku. Otwocka linia kolejowa ma w ogóle szczęście do ciekawych eksperymentów gastronomicznych - w Falenicy oraz w Międzylesiu mam także swoje ulubione stacje.

Data wizyty w lokalu: 28 marca 2014, godz. 11:30

• majorKorosz 933 recenzje

02.09.2013, 23:21 napisał:

Kolejowe klimaty z ciastem

Urokliwa kafejka w kąciku hali dworca kolejowego w Otwocku faktycznie przyciąga wyborem smakowitych ciast. Są także spore kanapki. Skusiliśmy się z Basią na jedno i drugie. Popijaliśmy zaś herbatą. Bardzo miła obsługa. Lokal wart przetrwania. Gorąco polecam wizytę. Ceny umiarkowane. Lśniące wnętrze odrestaurowanego budynku dworca tylko dodaje "Lokomotywie" dostojeństwa.

• DerickB 15 recenzji

24.08.2013, 15:25 napisał:

Przepysznie i przesympatycznie

Świetne ciasta, serniki, marchewkowe po prostu rewelacja. Inne cukiernie to pikuś przy Lokomotywie. Klimat i właściciel to klasa sama w sobie. Polecam serdecznie, bo my na pewno tu będziemy stałymi bywalcami.

• iwwwcia 1 recenzja

29.12.2013, 22:19 napisał:

7 minut do odjazdu pociągu...

...w takim czasie otrzymałam pyszną - ciepłą tortillę z suszonymi pomidorami i nie pamiętam co jeszcze ona zawierała, ale takiego odkrycia kubki smakowe nie doznały od czasu wielkiego powrotu szpinaku do mojego menu. Czasami się zastanawiam, czy nie wsiąść w skmkę i nie przejechać się z Piastowa po owe cudo i... ledwo się powstrzymuję. Ale obiecuję, że kiedyś po nią wrócę.

Data wizyty w lokalu: 17 listopada 2013

• kitka 10 recenzji

01.01.2013, 19:52 napisał:

Sympatycznie, liczę na dalszy rozwój

Bardzo miłe miejsce. Pan z obsługi serdeczny, otwarty na klienta. Jedzeniem byłam zaskoczona, bo zamówiłam tortillę, a dostałam mega smaczną tortillę z bogactwem składników, jakiej się nie spodziewałam. Ciasta również bardzo smaczne. Życzyłabym sobie, żeby to miejsce było bardziej rozreklamowane w mieście, bo mało osób je zna, a przecież tyle osób jeździ codziennie pociągami z tej stacji i mogłoby wstąpić po kanapkę czy kawę. Ogólnie polecam!

• dilbi 7 recenzji

29.12.2012, 14:46 napisał:

Świetne miejsce

Trafiłam tam przez przypadek i z ciekawości, gdyż mijam ją codziennie, jeżdżąc do pracy. Zostałam i wracam :).

Właściciel jest naprawdę znawcą herbaty i świetnie doradza.
    Ceny herbat też na całkiem przyzwoitym poziomie.
    Miejsce ma swój naprawdę przyjemny klimat.

• Vinrel 4 recenzje

08.02.2013, 16:24 napisał:

Świetny klimat i pyszne ciasta

Bardzo polecam miejsce zarówno do posiedzenia, jak i żeby zabrać ciacha na wynos. Ciasta są przepyszne (szczególnie polecam marchewkowe :)). Bardzo sympatyczny Pan właściciel skłonny spełnić różne kulinarne zachcianki "na życzenie". No i oczywiście ceny na naprawdę rozsądnym poziomie (ćwiartka ciacha za ok. 10 zł), Lokomotywie zdecydowanie potrzeba reklamy w Otwocku!

• video 29 recenzji

08.01.2010, 12:44 napisał:

Bardzo przyjemna kawiarnia

Cafe Lokomotywa bardzo przyjemna kawiarnia mieszcząca się w zabytkowym dworcu kolejowym. Pyszne ciasta w rozsądnych cenach. Miła klimatyczna atmosfera.

Nowe w okolicy: Otwock