Amrit Kebab

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Żoliborz
3.1

typ lokalu: bar, restauracja typ kuchni: syryjska, śródziemnomorska, turecka, arabska, kebab cena dania głównego: poniżej 20 zł

Amrit Kebab

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

• ewa_tina 761 recenzji

02.12.2012, 16:10 napisał:

Tylko kebab

Niestety, w Amricie można zamawiać jedynie kebaby. Każda inna kulinarna wycieczka kończy się rozczarowaniem. Wiem coś o tym, bo pozwoliłam sobie na kilka "eskapad" w tym kierunku. Wysuszone mięso. Przyprawy niepodkreślające smaku, a jedynie go "głuszące". Dość dużo tłuszczu.

Kuchnia syryjska to bardzo typowa kuchnia dla Bliskiego Wschodu. Mamy bogactwo przypraw korzennych kuchni arabskich takich jak harissa, śródziemnomorską Turcję, a też hummus, sambouseh (nadziewane mięsem cienkie ciasto), shish taoouk (tak... tak to shish kebab z kurczaka) no i moją ukochaną baklawę. Syria to kuchnia chleba pod każdą postacią, ale nie tego "naszego" tylko bogactwo Bliskiego Wschodu: turecki chleb pita, arabski ajsz, a też ajsz bi zaatar (z tymiankiem). Niestety, w Amricie brak też typowych mezze: kibby, kibdy. Więc proszę się nie dziwić, że narzekam. Po co pisać, że kuchnia syryjska? To tak jakby w restauracji, gdzie podają kiełbaskę z wody, bigos i fasolkę po bretońsku napisali, że oferują kuchnię polską.

Lokal przyjemny, zawsze zatłoczony, spowity zapachami kuchni, z typową obsługą... ale to mi nie przeszkadza. Dobrze, że ajran zawsze łagodzi moje złe humory. Niestety, hummus i mutabal giną w przedbiegach w porównaniu z tym co podają na Poznańskiej...

UWAGA: oceniam na dole jedzenie inne niż kebab. Bo o kebabach już się w Amricie wypowiadałam wcześniej.

Data wizyty w lokalu: 29 listopada 2012

• PYCH 72 recenzje

31.08.2013, 09:53 napisał:

Zakład produkcji paszy spożywczej

Wczoraj na lunch zamówiłem danie kebab baranina z serem.

Otrzymałem danie kebeb kurczaka z serem, było to danie typu: pikantny zapychacz pseudoorientalny z surówką z marchewki oraz rozwodnionymi frytkami. Wiele więcej nie da się powiedzieć.

Dostawa była punktualna.

Data wizyty w lokalu: 30 sierpnia 2013, godz. 14:00

• szauri 87 recenzji

21.02.2013, 13:02 napisał:

Kebab można zjeść, resztę niekoniecznie

Bardzo rzadko jem fast foody, ale ostatnio mam apetyt nie do opanowania na kebab.
    No cóż, z fizjologią nie wygrasz :).
    Tym razem wybór padł na Amrita.
    Wpadam więc co parę dni i próbuję co się da i szczerze powiem, że owszem kebab nie najgorszy, chociaż ostatnio nie wiadomo dlaczego był przesiąknięty tłuszczem, który mimo papieru i serwetki, ściekał mi po palcach.
    Widzę, że generalnie większość ludzi wpada tam tylko na kebaba w różnych konfiguracjach: w picie, bułce lub z frytkami.
    Reszta mocno przeciętna raczej niewarta spróbowania, wieczorem wszystko wygląda niezbyt apetycznie (lekko przyschnięte) jakby leżała od rana, chociaż przyznam, że raz (jakoś tak w wakacje) jadłam luzowaną nogę kurczaka w jakimś żółtym sosie (za nic nie mogę sobie przypomnieć nazwy) i była wyjątkowo dobra.
    A wracając do kebaba, to najlepszy jak dla mnie jest średnio ostry z kurczakiem w picie. Fajnie, że na stolikach stoi dodatkowy sos, którym można podrasować sobie potrawy, jeżeli ktoś lubi ostre.
    Wystrój całkiem przyjemny, ale ta strasznie głośna, dudniąca pseudo-orientalna muzyka jest nie do zniesienia.
    Obsługa sprawna, na zamówienie mimo tłoku czeka się dosłownie chwilę.

Data wizyty w lokalu: 19 lutego 2013

• mielony 9 recenzji

30.09.2013, 14:39 napisał:

Żoliborskie rozczarowanie

Dokuczliwy skutek uboczny przeprowadzki z Mokotowa na Żoliborz. Lubię bliskowschodnie jedzenie, a do jego - jak na Warszawę - wysokiego poziomu przyzwyczaiła mnie jedna ze znanych mokotowskich i chętnie opisywanych także tutaj restauracji z taką kuchnią. Na Żoliborz przeprowadzałem się jednak na pewniaka, wiedząc o istnieniu Amritu, czytając pozytywne w większości recenzje, no i przede wszystkim przechodząc obok i ciesząc oczy tłumami w środku. Przecież tysiące osób nie mogą się mylić...a jednak, gdy oczekiwania są wysokie rozczarowanie boli podwójnie. Ja wiem, że to było tylko jedno zamówienie. Może mieli akurat zły dzień, począwszy od opryskliwej, robiącej łaskę i mało komunikatywnej pani odbierającej telefon po kucharza. Ale to naprawdę był baaardzo przeciętny hummus i niezbyt świeże chlebki. Podobnie jak kebab z surówką niezbyt świeży...Znaczy się tak, gdybym zjadł coś takiego w budce na dworcu w Parzęczewie, powiedziałbym ok, dało się zjeść. Od aspirującej do czegoś więcej knajpy, położonej w najbardziej reprezentacyjnym miejscu na Żoliborzu oczekuję jednak dużo więcej. Znacznie więcej. Serca, oryginalności, czegoś co pozostanie w pamięci i będzie się chciało tam wracać. Na plus - przystępne ceny, co trochę łagodzi rozgoryczenie. Ale na dobre bliskowschodnie będę jeździł na Mokotów. No i jak na takie miejsce niezły wystrój, co też może jednak mylić, bo rosną przez to oczekiwania...

• UnsweetCandy 3 recenzje

07.01.2014, 20:52 napisał:

Trochę słabo...

O Amricie naczytałam i nasłuchałam się wiele i były to raczej superlatywy... Moja pierwsza wizyta w Amricie parę miesięcy temu była hm... raczej udana. Kebab spoko, nie rzucał na kolana, ale źle też nie było. Chwali się podawanie go na talerzach, a nie tylko w papierach. Obsługa szybka, mimo dużej kolejki. Ceny też niewygórowane.

Jednak po mojej wizycie dzisiaj moje odczucia się zmieniły... Kebab był kiepski, mięso i ciasto suche, całość była zabita przez zbyt dużą ilość surówki i sosu. Męczyłam się jedząc go. Myślałam, że nastrój poprawi mi baclava, jednak to było jeszcze większe rozczarowanie... 4 zł za ogryzek wielkości 2 x 3 cm i to do tego niemiłosiernie suchy.
    Amrit chyba za bardzo idzie na masę, zapominając o jakości.

Nie wrócę zbyt szybko, szkoda kasy. Jest w Warszawie dużo więcej lepszych kebabów.

Data wizyty w lokalu: 07 stycznia 2014

• marta1234 51 recenzji

18.06.2013, 23:06 napisał:

Czysto, smacznie, chce się wracać

Miejsce było mi polecane przez wielu znajomych - w końcu się skusiłam. Gdy tylko weszłam - pierwsze co zauważyłam, to tłum ludzi, a byłam po godzinie 13, więc nie w godzinach szczytu ;).
    Wystrój całkiem ładny, absolutnie nie tandetny, ode mnie 5 gwiazdek. Obsługa ograniczyła się do przyjęcia i wydania zamówienia, także pomijam ocenę.
    Jedzenie super - kebab w cienkim cieście z barana + łagodny sos, wszystko świeże i smaczne. Odejmuję jedną gwiazdkę za dosyć ubogą surówkę - w kebabie obok mięsa znalazła się tylko kapusta i kiszony ogórek. To mnie jednak nie zraziło, na pewno będę wpadać tu częściej.

Aha - jeszcze jedna sprawa - nigdzie, w żadnym - jak do tej pory kebab-barze nie spotkałam się z tym, żeby ostry sos był w dzbanuszkach na każdym stoliku do dyspozycji klientów. Bardzo pozytywne zaskoczenie :).

Data wizyty w lokalu: 18 czerwca 2013

• MGvF 2 recenzje

13.11.2013, 23:31 napisał:

MGvF

Mają tam jednego z najlepszych kebabów w Warszawie. Zdecydowanie nie warto zamawiać przez telefon, bo jedzenie dowożone jest po długim czasie, całość jest już chłodna i przesiąknięta sosem.

Na miejscu jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Porcje są dość duże i smaczne.

Obsługa bez jakiejś rewelacji, a przez telefon rzeczywiście dość niemiła (szczególnie jak się kwestionuje zawartość baraniny w ich baraninie :)).

• filetowy_konsument 1 recenzja

05.02.2014, 11:34 napisał:

Bes smaku & bez wyrazu

Osoby które odwiedzając ten lokal z zamiarem skosztowania czegoś z nutą orientu mogą się srogo zawieść. Potrawy optycznie nawet imponujące jednakże zaraz po ugryzieniu pierwszego kęsa czar pięknego i soczystego kebaba pryska. Potrawy tam serwowane niestety są bez smaku i nie mówiąc już o rozsmakowaniu się w czymś minimalnie etnicznym. Sam kebab zawijany broni się tylko tym, że nas napełnia niczym pasza objętościowa. Cielęcina w bakłażanie zaś charakteryzuje się spalonym na węgiel bakłażanem i niedogrzaną cielęciną. Nie polecam nikomu i szczerze mówiąc ubolewam nad tym, że w takim miejscu powstała jadłodajnia na jedną gwiazdkę.

Data wizyty w lokalu: 05 lutego 2014, godz. 11:30

• amanita 56 recenzji

12.12.2012, 15:09 napisał:

Nie polecam

Z racji, że prawie po sąsiedzku, zamówiliśmy jedzenie do firmy.
    Kolega kebab, z którego był nawet zadowolony, ja natomiast falafel, za którym przepadam.
    Zacznijmy od tego, że był zimny. Z Placu Wilsona na bliskie Bielany nie jest daleko, więc mimo zimy, jest możliwe dowiezienie ciepłego jedzenia.
    A smak? Dominował baaardzo przepracowany olej. Surówka, to całkowicie zwiędnięte warzywa oraz wielki głąb - odpad z sałaty lodowej.
    Pita gumowa. Ogólna ocena - okropność.
    Do spróbowania innych dań z Amritu nikt mnie nie namówi.

Data wizyty w lokalu: 12 grudnia 2012

• gromek000 51 recenzji

06.12.2012, 10:12 napisał:

Kiedyś było lepiej

Jakiś rok/dwa temu to był mój ulubiony kebab w Warszawie, do tego miałem po drodze, a czasem zdarzało mi się być w pracy w okolicy. No i nic nie biło Amrita. Teraz trochę mnie zawodzi.
    Kebab sam w sobie smaczny, ale czegos mu brakuje - nie wiem czego, po prostu kiedyś smakował mi bardziej i dziewczyny przy kasie też jakieś mniej uśmiechnięte.

Lokal sam w sobie jest ok, ani piękny ani brzydki, po prostu coś pomiędzy restauracją a barem.
    Nie mógłbym zapomnieć o czymś co dodaje Amritowi punktów u mnie! Ostry sos na każdym stoliku, co pozwala na zamówienie łaodnego i zabawę smakiem po swojemu - wedle gustu.

Z drugiej strony, to że wg mnie jakość się pogorszyła to i tak bije na głowę większość z ulicznych kebabowych budek. Ale przyzwyczaił mnie do jakości na piątkę, a teraz mogę dać mu jedynie trzy.

informacje od restauracji

• rok założenia: 2009