Amrit Kebab

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Żoliborz
3.1

typ lokalu: bar, restauracja typ kuchni: syryjska, śródziemnomorska, turecka, arabska, kebab cena dania głównego: poniżej 20 zł

Amrit Kebab

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

Lubisz to miejsce? Powiedz właścicielowi, żeby zgłosił się do Korony Smakosza wyślij

• klinsmann 13 recenzji

10.06.2014, 10:01 napisał:

Wielkie rozczarowanie stałego klienta

Amrit ktoś polecił mi wiele lat temu, przez wiele lat bardzo chętnie się tam wybierałem na kebab na talerzu. Od początku roku według mnie znacznie spadła jakość serwowanych dań. Frytki ze spracowanego oleju było ciężko nadgryźć, a przy ostatniej wizycie, gdzie podane mięso było po prostu zimne, stwierdziłem, że moja noga po wielu latach regularnych wizyt więcej tam nie powstanie. Jedyne co trzymało poziom to surówki, ale to nie dla nich przychodzi się na kebab... Generalnie wydaje mi się, że jakość zaczęła spadać po remoncie (poszerzeniu lokalu).

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• Darth_Bane 4 recenzje

15.06.2014, 21:22 napisał:

Oj popsuli się i to bardzo

Często po pracy lubię z narzeczoną skoczyć na dobrego kebaba.
    Lokalizacja przy Pl. Wilsona bardzo nam odpowiadała, ale po ostatniej wizycie wiem że już więcej tam nie pójdę.
    To że po powiększeniu lokalu, wybudowali toaletę, tuz przy stoliku, to trudno.
    Ale jedzenie ostatnio bardzo się tam popsuło, wszystko było niedosmaczone, surówki i mięso oblane chyba przed włożeniem na talerz zostało zwykłym olejem do smażenia, mogę obstawiać że był to rzepakowy, lub kujawski, po tak tłustym i niesmacznym jedzeniu, jestem ciekaw ilu byłych już klientów jak jak, postanowi o zakończeniu znajomości z tym lokalem.

Data wizyty w lokalu: 10 czerwca 2014

• ewa_tina 840 recenzji

02.12.2012, 16:10 napisał:

Tylko kebab

Niestety, w Amricie można zamawiać jedynie kebaby. Każda inna kulinarna wycieczka kończy się rozczarowaniem. Wiem coś o tym, bo pozwoliłam sobie na kilka "eskapad" w tym kierunku. Wysuszone mięso. Przyprawy niepodkreślające smaku, a jedynie go "głuszące". Dość dużo tłuszczu.

Kuchnia syryjska to bardzo typowa kuchnia dla Bliskiego Wschodu. Mamy bogactwo przypraw korzennych kuchni arabskich takich jak harissa, śródziemnomorską Turcję, a też hummus, sambouseh (nadziewane mięsem cienkie ciasto), shish taoouk (tak... tak to shish kebab z kurczaka) no i moją ukochaną baklawę. Syria to kuchnia chleba pod każdą postacią, ale nie tego "naszego" tylko bogactwo Bliskiego Wschodu: turecki chleb pita, arabski ajsz, a też ajsz bi zaatar (z tymiankiem). Niestety, w Amricie brak też typowych mezze: kibby, kibdy. Więc proszę się nie dziwić, że narzekam. Po co pisać, że kuchnia syryjska? To tak jakby w restauracji, gdzie podają kiełbaskę z wody, bigos i fasolkę po bretońsku napisali, że oferują kuchnię polską.

Lokal przyjemny, zawsze zatłoczony, spowity zapachami kuchni, z typową obsługą... ale to mi nie przeszkadza. Dobrze, że ajran zawsze łagodzi moje złe humory. Niestety, hummus i mutabal giną w przedbiegach w porównaniu z tym co podają na Poznańskiej...

UWAGA: oceniam na dole jedzenie inne niż kebab. Bo o kebabach już się w Amricie wypowiadałam wcześniej.

Data wizyty w lokalu: 29 listopada 2012

• PYCH 80 recenzji

31.08.2013, 09:53 napisał:

Zakład produkcji paszy spożywczej

Wczoraj na lunch zamówiłem danie kebab baranina z serem.

Otrzymałem danie kebeb kurczaka z serem, było to danie typu: pikantny zapychacz pseudoorientalny z surówką z marchewki oraz rozwodnionymi frytkami. Wiele więcej nie da się powiedzieć.

Dostawa była punktualna.

Data wizyty w lokalu: 30 sierpnia 2013, godz. 14:00

• szauri 87 recenzji

21.02.2013, 13:02 napisał:

Kebab można zjeść, resztę niekoniecznie

Bardzo rzadko jem fast foody, ale ostatnio mam apetyt nie do opanowania na kebab.
    No cóż, z fizjologią nie wygrasz :).
    Tym razem wybór padł na Amrita.
    Wpadam więc co parę dni i próbuję co się da i szczerze powiem, że owszem kebab nie najgorszy, chociaż ostatnio nie wiadomo dlaczego był przesiąknięty tłuszczem, który mimo papieru i serwetki, ściekał mi po palcach.
    Widzę, że generalnie większość ludzi wpada tam tylko na kebaba w różnych konfiguracjach: w picie, bułce lub z frytkami.
    Reszta mocno przeciętna raczej niewarta spróbowania, wieczorem wszystko wygląda niezbyt apetycznie (lekko przyschnięte) jakby leżała od rana, chociaż przyznam, że raz (jakoś tak w wakacje) jadłam luzowaną nogę kurczaka w jakimś żółtym sosie (za nic nie mogę sobie przypomnieć nazwy) i była wyjątkowo dobra.
    A wracając do kebaba, to najlepszy jak dla mnie jest średnio ostry z kurczakiem w picie. Fajnie, że na stolikach stoi dodatkowy sos, którym można podrasować sobie potrawy, jeżeli ktoś lubi ostre.
    Wystrój całkiem przyjemny, ale ta strasznie głośna, dudniąca pseudo-orientalna muzyka jest nie do zniesienia.
    Obsługa sprawna, na zamówienie mimo tłoku czeka się dosłownie chwilę.

Data wizyty w lokalu: 19 lutego 2013

• mielony 12 recenzji

30.09.2013, 14:39 napisał:

Żoliborskie rozczarowanie

Dokuczliwy skutek uboczny przeprowadzki z Mokotowa na Żoliborz. Lubię bliskowschodnie jedzenie, a do jego - jak na Warszawę - wysokiego poziomu przyzwyczaiła mnie jedna ze znanych mokotowskich i chętnie opisywanych także tutaj restauracji z taką kuchnią. Na Żoliborz przeprowadzałem się jednak na pewniaka, wiedząc o istnieniu Amritu, czytając pozytywne w większości recenzje, no i przede wszystkim przechodząc obok i ciesząc oczy tłumami w środku. Przecież tysiące osób nie mogą się mylić...a jednak, gdy oczekiwania są wysokie rozczarowanie boli podwójnie. Ja wiem, że to było tylko jedno zamówienie. Może mieli akurat zły dzień, począwszy od opryskliwej, robiącej łaskę i mało komunikatywnej pani odbierającej telefon po kucharza. Ale to naprawdę był baaardzo przeciętny hummus i niezbyt świeże chlebki. Podobnie jak kebab z surówką niezbyt świeży...Znaczy się tak, gdybym zjadł coś takiego w budce na dworcu w Parzęczewie, powiedziałbym ok, dało się zjeść. Od aspirującej do czegoś więcej knajpy, położonej w najbardziej reprezentacyjnym miejscu na Żoliborzu oczekuję jednak dużo więcej. Znacznie więcej. Serca, oryginalności, czegoś co pozostanie w pamięci i będzie się chciało tam wracać. Na plus - przystępne ceny, co trochę łagodzi rozgoryczenie. Ale na dobre bliskowschodnie będę jeździł na Mokotów. No i jak na takie miejsce niezły wystrój, co też może jednak mylić, bo rosną przez to oczekiwania...

• UnsweetCandy 3 recenzje

07.01.2014, 20:52 napisał:

Trochę słabo...

O Amricie naczytałam i nasłuchałam się wiele i były to raczej superlatywy... Moja pierwsza wizyta w Amricie parę miesięcy temu była hm... raczej udana. Kebab spoko, nie rzucał na kolana, ale źle też nie było. Chwali się podawanie go na talerzach, a nie tylko w papierach. Obsługa szybka, mimo dużej kolejki. Ceny też niewygórowane.

Jednak po mojej wizycie dzisiaj moje odczucia się zmieniły... Kebab był kiepski, mięso i ciasto suche, całość była zabita przez zbyt dużą ilość surówki i sosu. Męczyłam się jedząc go. Myślałam, że nastrój poprawi mi baclava, jednak to było jeszcze większe rozczarowanie... 4 zł za ogryzek wielkości 2 x 3 cm i to do tego niemiłosiernie suchy.
    Amrit chyba za bardzo idzie na masę, zapominając o jakości.

Nie wrócę zbyt szybko, szkoda kasy. Jest w Warszawie dużo więcej lepszych kebabów.

Data wizyty w lokalu: 07 stycznia 2014

• marta1234 57 recenzji

18.06.2013, 23:06 napisał:

Czysto, smacznie, chce się wracać

Miejsce było mi polecane przez wielu znajomych - w końcu się skusiłam. Gdy tylko weszłam - pierwsze co zauważyłam, to tłum ludzi, a byłam po godzinie 13, więc nie w godzinach szczytu ;).
    Wystrój całkiem ładny, absolutnie nie tandetny, ode mnie 5 gwiazdek. Obsługa ograniczyła się do przyjęcia i wydania zamówienia, także pomijam ocenę.
    Jedzenie super - kebab w cienkim cieście z barana + łagodny sos, wszystko świeże i smaczne. Odejmuję jedną gwiazdkę za dosyć ubogą surówkę - w kebabie obok mięsa znalazła się tylko kapusta i kiszony ogórek. To mnie jednak nie zraziło, na pewno będę wpadać tu częściej.

Aha - jeszcze jedna sprawa - nigdzie, w żadnym - jak do tej pory kebab-barze nie spotkałam się z tym, żeby ostry sos był w dzbanuszkach na każdym stoliku do dyspozycji klientów. Bardzo pozytywne zaskoczenie :).

Data wizyty w lokalu: 18 czerwca 2013

• MGvF 2 recenzje

13.11.2013, 23:31 napisał:

MGvF

Mają tam jednego z najlepszych kebabów w Warszawie. Zdecydowanie nie warto zamawiać przez telefon, bo jedzenie dowożone jest po długim czasie, całość jest już chłodna i przesiąknięta sosem.

Na miejscu jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Porcje są dość duże i smaczne.

Obsługa bez jakiejś rewelacji, a przez telefon rzeczywiście dość niemiła (szczególnie jak się kwestionuje zawartość baraniny w ich baraninie :)).

• filetowy_konsument 2 recenzje

05.02.2014, 11:34 napisał:

Bes smaku & bez wyrazu

Osoby które odwiedzając ten lokal z zamiarem skosztowania czegoś z nutą orientu mogą się srogo zawieść. Potrawy optycznie nawet imponujące jednakże zaraz po ugryzieniu pierwszego kęsa czar pięknego i soczystego kebaba pryska. Potrawy tam serwowane niestety są bez smaku i nie mówiąc już o rozsmakowaniu się w czymś minimalnie etnicznym. Sam kebab zawijany broni się tylko tym, że nas napełnia niczym pasza objętościowa. Cielęcina w bakłażanie zaś charakteryzuje się spalonym na węgiel bakłażanem i niedogrzaną cielęciną. Nie polecam nikomu i szczerze mówiąc ubolewam nad tym, że w takim miejscu powstała jadłodajnia na jedną gwiazdkę.

Data wizyty w lokalu: 05 lutego 2014, godz. 11:30

informacje od restauracji