Restauracja Podlasianka PSS Społem

gdzie jesteś? województwo: podlaskie miejscowość: Bielsk Podlaski
3.3

ul. Mickiewicza 37 17-100 Bielsk Podlaski
tel: (85) 730-08-01
typ lokalu: restauracja typ kuchni: podlaska, polska, regionalna cena dania głównego: poniżej 20 zł

• magnolia 88 recenzji

25.08.2013, 21:27 napisał:

Podlaski styl i smak

Podlasianka wita nas z daleka szyldem z czasów PRL i takiej właśnie stylistyce, z czasów gdy Polska znowu zaczęła być Rzeczpospolitą, pochodzi stylistyka restauracji. Do środka wchodzimy przez mało przyjemny, ciemny hall, by po chwili znaleźć się z bardzo przestronnej, dużej sali restauracyjnej krzyczącej ze ścian ciemno-różowymi pasiastymi dekorami ścian. W środku bardzo skromnie, bardzo małomiasteczkowo, bardzo dziwnie. Obrusy czyste i wykrochmalone, lekko zmiętoszeni kelnerzy zadziwiają wysoką elegancją. Jest też plastikowe menu i przyprawnik z lat 90-tych na stole. Menu dość bogate, a ceny niewielkie, prawie jak w barze mlecznym. Do jedzenia zamawiam kotlet devolay z frytkami i bukietem surówek, chłodnik ogórkowy i pierogi ruskie. W niedalekim czasie na stole lądują talerze z jedzeniem. Mamy więc nieziemsko pyszny chłodnik... w smaku idealnie wyważona kwasowość kefiru i chrupki, tarty ogórek. Wszystko zrobione na świeżutko, idealnie doprawione i bardzo orzeźwiające na party, upalny dzień. Pierogi ruskie także pyszne: ciasto ciut za grube, ale farsz przepyszny: świetna kompozycja ziemniaków, twarogu i cebulki. Niezwykły był dodatek aromatycznego majeranku, który dodał pierogom szczególnego charakteru. Do tego skwareczki ze słoninki, lekko wytopionej. Pyszne! Sam kotlet również niczego sobie: w dobrej panierce, miękki i smaczny, ze stopionym masełkiem i serkiem w środku. Totalną porażką okazały się frytki: dość tłuste i niedosmażone w środku. Surówki świeże i dobre. Minusem było podanie do zupy koszyczka z chlebem, który nie był dzisiejszy... uroczy pan kelner nawet nie zapytał, czy podać chleb, nie zapomniał jednak doliczyć go do rachunku.
    Ogólnie miejsce oceniam jako udane dla kulinarnego podróżnika: zjedliśmy smacznie, tanio i dużo. Pomimo wpadek (frytki, chleb) uważam, że miejsce to warte jest odwiedzin, chociażby ze względu na fenomenalnie genialny chłodnik ogórkowy...

• majeczka82 6 recenzji

13.09.2012, 12:41 napisał:

Stara poczciwa Podlasianka...

Powiem tak, nie jadam tam obiadków, bo mamusia, która mieszka w Bielsku gotuje lepiej. Mogę wypowiedzieć się na temat imprez organizowanych przez ten lokal. A mianowicie chrzciny mego synka miały miejsce pod koniec maja. Cena bardzo fajna 70 zł od osoby w tym 3 dania gorące, 12 przystawek, ciasto, kawa, herbata, napoje. Jedzenie naprawdę niezłe. Pyszna zupka z kaparami i cytryną, dobry warkocz z karkówki z opiekanymi ziemniakami i zupełnie niezły indyk w warzywach z kluskami śląskimi. Przystawki również smaczne, genialne sałatki, jedna coś ala grecka tyle, że z kaparami i kiełkami fasoli druga z brokułami, pestkami słonecznika i rodzynkami również bardzo smakowała. Do tego wędlina (wędliny, które tam serwują są ich wyrobem własnym), śledzik, schab z sosen tatarskim, tatar, jajeczka w majonezie wszystko jak najbardziej ok. Ciasta nie jadam, ale ponoć również było niezłe. Nie obyło się bez kilku wpadek, a mianowicie zamawiałam śledzik po japońsku, a dostaliśmy zwykły z cebulką, jajek miały być trzy rodzaje tj. w majonezie, faszerowane, i z kawiorem - były tylko w majonezie. To taki minus. Wystrój restauracji raczej słaby, komuną lekko powiewa :). Obsługa ok. Co prawda pod koniec zdrażniła nas lekko pani kelnerka, która ostentacyjnie dawała nam do zrozumienia, że mamy już spadać stojąc w drzwiach, gapiąc się na nas i spoglądając na zegarek. Ogólnie wrażenia po imprezie ok. Polecam.

Data wizyty w lokalu: 19 maja 2012

• majka123 1 recenzja

23.12.2012, 21:55 napisał:

Fajny lokal

Byłam tam niedawno z rodziną. Ceny nie za wysokie, jedzenie pyszne. Obsługa miła. Deser - czekolada na gorąco - rewelacja dla dzieci jak i dla mnie. Na pewno tam wrócę.

Uzupełnienie opinii z dnia 30.12.2012 r.:
    Wyprawiałam chrzciny mojego dziecka w tej restauracji. Jeżeli chodzi o cenę - to bardzo bardzo przystępna. Jedzenie bardzo dobre, wręcz wyśmienite. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się. Obsługa nienaganna, przyjazna i uśmiechnięta. Różne rzeczy słyszałam o tej restauracji mimo to zdecydowałam się właśnie na nią i nie żałuję, wręcz przeciwnie - Restauracja naprawdę godna polecenia.

Data wizyty w lokalu: 13 grudnia 2012

• Derul 185 recenzji

15.12.2009, 11:01 napisał:

Nasz zwariowany świat z 70-tych lat

U wejścia szatnia i... szatniarka, nie ma wyboru - trzeba oddać płaszcz i zapłacić (a co Pan sobie myśli?). Z toaletą podobnie (1 zł od osoby).
    Sala ogromna i odnowiona. Kelnerki całkiem miłe. W godzinach południowych można napotkać stypę (czasem prawosławną, co może być atrakcją regionu). Potrawy w dobrej cenie, ale jakieś takie nieudane - kiszka podlaska mączno-męcząca, pierogi bez przyszłości, zupa może być (bardzo tania - 2-3 złote).
    U wyjścia ponowne spotkanie z szatniarką. Ach... dziwny jest ten świat.

Nowe w okolicy: Bielsk Podlaski